mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 22:37:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kmetje
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kmetje  (Prebrano 34364 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« : sreda, 22.06.2005 : 12:49:49 »

Ne  boste  verjeli  kaj  se mi je  zgodilo.

Prejšnji  teden,  greva   z  Damsterjam  ,  skozi  gozd,  in  pač  me je prijelo , da greva  pogledat  če so  že  gozdne jagode  zrele.  Pa  hodiva    po  gozdu,  in   damster  šnofa  po  bližnjih  grmovjih,  kar na enkrat,  pa  privleče,  iz  ene  votlinice  pod skalo,  prazno  flašo  od  mehčalca.
Najprej sem pomislila,  da  gre  pač  za  navaden, odpadek(  katerih je tako ali  tako  polno),  mu vzamem,  in  on  spet  iz  iste  luknje,  novo  flašo privleče,  tokrat  polno vode.
Potem  mi je bilo  pa  že  čudno,  grem pogledat,  in   najdem,  še dve  flaši,  in   in neko  gnojilo.   in  moj  sklep  v  moji  buči  takoj--- Normalno   1+1  =  "zadetki"  ,se  igrajo botanike,  po  gozdu.  Potem  mi  pa   ni  in ni dalo miru,  in  hodim   tam  okoli(  v upanju  , da najdem  nasad)..........  potem  pa   Shocked Shocked   pasti  za  srne!......  zanke(  baje  prepovedane-  po  zakonu).  Normalno  , zdemoliram,  vse  pasti,  poberem  žico.  In   se  vsa  besna  odpravim,  nazaj  domov.
Naslednji  , dan  sem  pa  takoj  napadla  "osumljenca",  češ  če  že  gojijo,  naj ne nastavljajo  pasti,  ker  jih  bom  prijavila.   "Mali "je bil  totalno  v  šoku,  se  zgovarjal, da ne ve  ničesar.
Čez  dva dni  midva   z  damsterjam zopet skozi  gozd....  na  starem nahajališču  ni bilo  več  zank...  in greva  dalje  prideva  na jaso,  in na jasi  preorano,  in  nekaj  posajeno(  ne  to  kar  sem  pričakovala)neka  repa  (  ali nekaj podobnega) Roll Eyes,  greva  mimo  in  malo  je  manjkalo,  da nisem  stopila  v  "skobca"  -past.  Potem  mi je  pa  film  počil.   Angry Angry Angry
In  sem  se  šla  raziskovalce......  pa  so  mi  "  določeni"  lepo  obrazložili,  da  to  ni  nič  takega.  Da  pač  kmetje  zavarujejo svoje  prideljke,  z nastavljanjem  pasti.  Prijavim  zadevo lovski družini....  in    so  mi  tudi  tam povedali podobno.  Da  imajo pač  probleme  z določenimi  kmeti, kateri vsako leto nastavljajo pasti  po  gozdu  in  na  travnikih  v bližini  gozdov .  In,  da  se je  že  zgodilo, da se je poleg  divjadi  tudi kakšen pes  ujel v past  in lani še celo  ena  ženska , ko je borovnice nabirala  in  da  opozarjajo in  grozijo  ampak nič  boljše................  skratka Shocked Shocked Angry Angry Angry
Mene  bi skoraj kap, ko  sem  to  slišala.

Sedaj  me  pa zanima,  ali  ima  kdo podobne izkušnje.  Kaj  storiti  v takem primeru.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #1 : sreda, 22.06.2005 : 12:54:14 »

Mediji!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #2 : sreda, 22.06.2005 : 13:03:45 »

Meni je razlagal prijatelj (skupaj smo hodili v pasjo šolo), da se je njegov pes januarja z glavo ujel v skobec!!! In to samo 5 m stran od poti (pes je bil privezan na fleksiju!). In da so klicali policijo (ker so pasti prepovedane). No, policaji so prišli, tudi do kmeta, ki je to nastavil, pa mu niso nič naredili. Saj mu nimajo kaj, so se zagovarjali.... Aja, pa lovci so bilil tudi prisotni!!!

Skratka, psu na srečo ni bilo nič, ukrepali pa tudi niso nič!!!

Lp Jana
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #3 : sreda, 22.06.2005 : 13:11:00 »

Sem  se  pogovarjala  z lovci, glede  medijev.  Baje so  jih  že oni klicali. 
Zgodba  jim  ni  dovolj  zanimiva.  Tongue
 Rajši kaj drugega pograbijo...  npr.  napade  psov.....  in  streljanje živali  pa take  pi...rije,  da  potem  napihujejo  nevarne pasme Angry Angry Angry Angry

Za  policiste  .....  isto,  baje  , da ne morejo  ukrepati, v takem  primeru. Angry(  banda  nesposobna!)

Pasti  pa ostajajo.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #4 : sreda, 22.06.2005 : 13:15:42 »

baje?! v nezakonito lovsko past se ujame ženska pa to ni dovolj zanimivo . kva bi pa še radi? napad na btc?

jst bi jih sama poklicala pa preverla kako jih kj zanima. sploh v času kislih kumaric
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #5 : sreda, 22.06.2005 : 13:43:38 »

hja...odvisno kolk je oškodovani vstrajen....je prepovedano, torej kadar ni sankcijonirano po defoltu (v kar za ta primer -nastavljanje pasti kar se bi moralo šteti ža krivolov!!!- sploh ne dvomim. problem je v nepoznavanju prava in svojih pristojnosti policistov. Policija mora ukrepati ob prijavi!!!), ostane še vedno zasebna tožba.
tudi po zakonu, ne sme nihče preprečevat prehoda čez gozd ali travnike ter preprečevat nabiranje plodov. seveda je tudi določilo da mora biti prehod oz. nabiranje neškodljivo. tko da, še po drugem zakonu, nima lastnik (a je kmet al pa ne, je vseeno) nastavljat pasti, kamor se lahko ujame tudi človek.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #6 : petek, 24.06.2005 : 14:48:56 »

Jaz imam pa drugačne probleme s kmeti: Zanima me, če je kakšna določitev, koliko količine gnonjice lahko razvozijo po njivah in poljih, in kdaj lahko to delajo?

Pri nas namreč gnojijo kadar jim zapaše in ob katerem koli času-jih sploh ne zanima. SMRDI da ni za živet!!  Angry
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #7 : petek, 24.06.2005 : 14:54:44 »

Ja, to je pa tako na vasi. Smiley Pa vseeno raje voham to kot pa izpusne pline.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #8 : petek, 24.06.2005 : 15:06:54 »

Ja, to je pa tako na vasi. Smiley Pa vseeno raje voham to kot pa izpusne pline.

Ja, sej imaš prav, imam tudi jaz raje, čeprav nimam rada, seveda. Saj smrad je še nekako znosen, ampak ko mi gre pes na pognojeno polje in se valja, ter hodi po tistem "dreku"...mah, kaj čem, pač živim na vasi kot pravi Nanook.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #9 : petek, 24.06.2005 : 15:09:23 »

Eh, ga pac skopas pa je. Ali se pa mocno trudis zavohati pognojeno njivo (z gnojnico mislim, gnoj tak vidis) pred njim. Kar zna biti v vetrovnem vremenu sila tezko. Potem imas pa psa z aromo. Wink Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #10 : petek, 24.06.2005 : 16:36:19 »

www.gov.si/mkgp/slo/doc/2_navodila-cc_05_2.doc


Branka:  preberi  si  pod  gnojevka Wink,  veliko  uspeha  ti  želim,  če jim  nameravaš  kaj  dopovedovat. 
 Jaz  sem  obupala  in  sem  si  rajši  sušilni stroj  kupila.  Tongue
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #11 : petek, 24.06.2005 : 16:41:04 »

brb....... nekaj  sem  za frknila Tongue.   

Uglavnem  obstajajo določena  pravila  glede  gnojevke.

Samo  upam, da ne boš  omenjala ,  da te moti  zaradi  psa.  Ker  pri nas  neglede  , da pobiraš  njegove   dreke,  in  hodiš  z  vrečko  po travniku,  ti  , kaj hitro  povejo ,  da  zaradi  drekov  krave  dobijo  metulje(... al nekaj takega Roll Eyes),  in  da  če  bo  krava,  poginila,  da te  bo  tožil. Cool
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #12 : petek, 24.06.2005 : 17:31:59 »

Metljaja?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #13 : petek, 24.06.2005 : 20:11:56 »

Ja  ...  pomoje  bo to  , to.     Sej  ga hudimana težko  razumem,  ponavadi se dere. Huh

Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #14 : sobota, 25.06.2005 : 10:35:29 »

brb....... nekaj  sem  za frknila Tongue.   

Uglavnem  obstajajo doloèena  pravila  glede  gnojevke.

Samo  upam, da ne boš  omenjala ,  da te moti  zaradi  psa.  Ker  pri nas  neglede  , da pobiraš  njegove   dreke,  in  hodiš  z  vreèko  po travniku,  ti  , kaj hitro  povejo ,  da  zaradi  drekov  krave  dobijo  metulje(... al nekaj takega Roll Eyes),  in  da  èe  bo  krava,  poginila,  da te  bo  tožil. Cool

Ma skoraj sem prepričana, da ne bi nič dosegla, zato sploh ne bom nikamor klicala...sploh pa če se dere tist...Sam najbolj na živce mi gre pa to, da gnojijo ko je vroče in ne samo takrat, ko naj bi padal dež. Včasih rečem, da bi slepa vedela, da sem se pripeljala domov, ker pač zavoham to našo "lejpo dolejnsko"...
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kmetje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines