mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 15:52:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ali lovci lahko...?
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ali lovci lahko...?  (Prebrano 49406 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #120 : sobota, 03.07.2010 : 15:08:52 »

Si ti čisto prepričana Grin Shocked


Ne, ampak prej ali slej prideš iz gozda (čeprav ne nujno tam, kjer si nameraval  sram Wink)
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #121 : sobota, 03.07.2010 : 15:13:13 »

Jst, ma valda no, da grem po pomoc, samo...a mislis da potem znam povedat kje je in da najdem pot nazaj. Jst drobtinic ne mecem, jih vse prej pojem. Cist resno-upam, da nikol nikogar ne najdem. Lips Sealed
Okvirno boš verjetno vsaj nekaj znala povedat/pokazat (kot je že jst napisala), če pa drugače ne bi šlo, bi pa verjetno lahko pomagal kdo z reševalnim psom. Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #122 : sobota, 03.07.2010 : 15:14:37 »

Ne, sej, a ves kaj je najhujse? Da (vcasih) zalutam tako, da potem z nekih visav gledam dol na tapravo pot... (Mam polno storij, ena bolj porazna od druge, edino ornk telebnit mi se ni uspelo  Lips Sealed ) Saj pravim, upam da nikogar ne najdem.
Ne, slo gozdovi niso taka dzungla, rajs ne napisem kje sem nazadnje zalutala (in sele po pol ure hoje ugotovila, da pot, po kateri hodim, ni taprava, pa ceprav sem po tapravi sla ze najmanj 20x...).

Kar se pa lovcev tice; lov kot hobi, ne hvala, lov kot del ohranjanja narave oz. skrbi za naravo, ja. Lovci kot cuvaji, kul. Lovci samo kot tisti, ki imajo puske in streljajo, a-a. Mas par super lovcev in mas verjetno kup lovcev, ki niso super. Tako kot pri lastnikih psov.

Sicer ima pa v splosnem nelovski folk tako poln gobec "naravovarstva", da me cudi, da lahko sploh slino pozirajo...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #123 : sobota, 03.07.2010 : 15:35:22 »

Sicer pa...radi bi "nazaj k naravi" in ziveli "z naravo", samo ne na lastnem vrtu in samo dokler so oni komot (in dokler je moderno?). In ko se vrt iz centra preselili v vukojebino...pa pride medo pokukat...je medvedov prevec in jih je treba odstrelit.  Roll Eyes Wink
Ne vem no, samo meni se zdijo take zadeve skrajno dvolicne.

Dnevnik: http://dnevnik.si/novice/aktualne_zgodbe/1042370998
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #124 : sobota, 03.07.2010 : 15:47:59 »

Ne, sej, a ves kaj je najhujse? Da (vcasih) zalutam tako, da potem z nekih visav gledam dol na tapravo pot... (Mam polno storij, ena bolj porazna od druge, edino ornk telebnit mi se ni uspelo  Lips Sealed ) Saj pravim, upam da nikogar ne najdem.
Ne, slo gozdovi niso taka dzungla, rajs ne napisem kje sem nazadnje zalutala (in sele po pol ure hoje ugotovila, da pot, po kateri hodim, ni taprava, pa ceprav sem po tapravi sla ze najmanj 20x...).
Mogoče bi se pa bolj znašla s kompasom. Težko rečem, lahko pa poskusiš.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #125 : sobota, 03.07.2010 : 15:50:38 »

Pa še kakšen GPS. Če ni megle in prevelike oblačnosti dobiš vse kar hočeš z njegovo pomočjo. Od točne lokacije do tega da dela sled in te po potrebi odpelje po isti poti nazaj Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #126 : sobota, 03.07.2010 : 16:05:30 »

A res sele od 2004 velja, da se psa ne sme vec ustrelit? Jaz sem imela vedno obcutek, da je to starejse... Saj smo imeli take debate ze pred 2004 ali ?

Ko jaz gozdne jagode zavoham, mi noben kompas in GPS ne pomagata nazaj. Wink Malo za salo, malo, zal, tudi zares.  sram Grin
Kompas imam (eneg sem ze izgubila sicer...), GPS pa mogoce pride (predvsem zaradi natancnega lociranja kakcev in sledi).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #127 : sobota, 03.07.2010 : 16:07:04 »

GPS dela sam  Cool
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #128 : sobota, 03.07.2010 : 17:03:26 »

GPS pa mogoce pride (predvsem zaradi natancnega lociranja kakcev in sledi).
Zakaj pa moraš natančno locirati kakce/sledi? (lahko odgovoriš tudi na zs, da ne smetimo teme, me pa res zanima)
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #129 : sobota, 03.07.2010 : 17:36:04 »

Kar se pa lovcev tice; lov kot hobi, ne hvala, lov kot del ohranjanja narave oz. skrbi za naravo, ja. Lovci kot cuvaji, kul. Lovci samo kot tisti, ki imajo puske in streljajo, a-a. Mas par super lovcev in mas verjetno kup lovcev, ki niso super. Tako kot pri lastnikih psov.
Hmmm, navkljub moji dokaj antilovski naravnanosti, se s tem popolnoma strinjam. Enkrat sem čisto po nakjučju naletela na lovca, s katerim sem potem po začetnem verbalnem dvoboju (priznam, čisto po nepotrebnem štartan z moje strani) imela prav prijeten in predvsem zelo poučen klepet, čeprav sva na koncu ostala vsak na svojem bregu (bolj ali manj, ker pri nekaterih stvareh sem morala priznati premoč nasprotnih argumentov oz. dejstev). Žal je takih, vsaj po mojih izkušnjah, hudo premalo.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #130 : sobota, 03.07.2010 : 19:31:30 »

Lej, jst se strinjam, da so nekateri lovci cisto mim (in odvisno od situacije tudi jaz kdaj butnem ven, da jih imam poln kufer, pa da jih ne maram, pa da so mi zoprni pa pa pa ipd.). Tako kot so cisto mim nekateri lastniki psov (pri teh se veckrat butnem ven, da jih ne maram Tongue ), pa lastniki mack (rajs niti ne zacnem komentirat), pa ptic (enako kt pri mackah), pa ribic (enako kt pr pticah in macka x 10), pa... Skupna jim je, zal, tudi smrt kaksne zivali (predpis, neznanje, brezbriznost, lenoba, trma, ...).
In divje zivali so boge, ker jih je strah, ko jih lovci lovijo (niso pa boge, ker jih je strah, ko jih lovijo psi, ti so itak cist miroljubni?). Boge so, ker jih lovci ustrelijo (niso pa boge, ko (iz)umirajo zaradi strupov, onesnazenja, ko izgubljajo zivljenjski prostor...?). Boge so, dokler ne pokukajo skozi okno (in vidimo zobe...) oziroma dokler za njimi tekajo lovci (ko zacnejo tekat psi, se Bambiji spremenijo v divjad, plen in izzivljanje nagonov?). Boge so lisicke, srnice, delno medvedki in volkci (odvisno kako blizu so Tongue ), ne pa kaksne stenice, zuzki oz. kar mrgolazen (hvaljen Buda za karizmaticne vrste).




Psa ne bi smel ustreliti in pes se ne bi smel setkati sam (pa ce ima 100m strik za sabo). Vec clankov ko preberem, manj mi je jasno kaj tocno se je v bistvu zgodilo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #131 : sobota, 03.07.2010 : 21:56:34 »

Ja, se strinjam da so divje živali uboge v vseh spodaj navedenih primerih in še marsikakšnem zraven (brez skrbi, se gibljem dovolj dolgo v naravi, da opazim marsikaj in nikoli ne hodim naokoli zvezanih oči ali pa s filtri) - v tej temi je pač govora o določenem tipu lovcev in večina besed(ičenja) pač o njih tudi teče.  In ne, za nekatere od nas divje živali ne prenehajo biti uboge niti takrat, ko "pokažejo zobe skozi okno", še manj če se namesto lovca za njimi podi pes. Vse to, če le imaš jasne ideje in jaz jih imam - še vsakič, ko grem v naravo, se tam počutim kot (nezaželen) gost, velik približno kot mravlja. V tem konkretnem primeru in drugim podobnim mi je enostavno patetičen (in ne samo to) človek, ki čepi pred brlogom čakajoč na lisico in ustreli psa zato, ker je pes domnevno imel popolnoma enake namene kot ta človeček.  Kdo je komu tu pokukal skozi okno? Pa da ne bo nesporazumov: enako patetičen (in še kaj zraven) je lastnik psa, ker slednjega ni imel pod nadzorom, itak.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #132 : sobota, 03.07.2010 : 21:58:43 »

Kaj pa sploh je naša avtohtona divjad?
Dejstvo je da po zgodovinskih zapisih  se pojavlja po rimljanih... kdo je pa prej kaj zapisoval...

Vidiš, da pisariš na pamet? Imamo točno določeno, kaj je naša avtohtona vrsta in kaj ne. Ampak kako že piše? Ne zmedite me z dejstvi...

Živijo tudi v strnjenem gozdu Wink več vrst fazanov poznamo.
Glede gojenja....
Vsak ima svoje mnenje...

Nima imet kaj vsak svojega mnenja, draga moja. Kar se narave in njenega ohranjanja tiče pač ne. So pravila, ki se jih držimo, ne glede na to, koliko se ti požvižgaš na zakon. In ohranjanje vrste je nekaj, kar ti niti od daleč ne razumeš, očitno.

Drugače  pa čist iskreno... me sploh ne zanima kaj te peče.

Zakaj pa potem pišeš o tem?

Pridna;
Tebi sem že odgovorila v zadnjem postu -> zadnje vrstice. Eno je pisan zakon in dejstva, katera so.

Kaj delajo vaši lovci, kaj delaš ti...in vse ostalo Roll Eyes... ..kaj imam jaz s tem Grin...
 ... če te moti to kar se dogaja po gmajni , in si mnenja da kršijo zakon ja prjavi jih . Imaš vso pravico Smiley

jaz ne napišem ene stvari na pamet. Smiley
niti ne pišem na  podlagi osebnh zamer in mrženj  Roll Eyes
Če ne maraš lovcev in tega, da streljajo živali, in če meniš , da nimajo pravice bit v gmajni... pojdi na njihov forum in jim povej to..  Smiley

Sploh pa ne vem kaj se nad mano razburjaš, jaz nisem lovec Cheesy....
Drugače  pa čist iskreno... me sploh ne zanima kaj te peče.
Kar se tebe tiče ,nasplošno, vem da si ena izmed tistih ,ki komaj čakajo, da nekoga dobi na forumu, da se potem lahko prepucava na njem....
No jaz ti tega veselja ne bom dala Cheesy. Ti pa želim lep vikend. Smiley

Pa kaj je narobe s tabo? Od kje tebi, da ne maram lovcev? Od kje si to potegnila? Kje sem pa omenila, da kdo krši zakon? Kje sem sploh zakon omenila? V čem je fora? Kaj tako bolanega pa že dolgo ne, res. Prihrani svoj psihoanalize za koga drugega. Res. Svašta.

Za ostale:
reja lovnih živali (divjadi) nima nikakršne (ampak res nikakršne, niti najmanjše) veze z ohranjanjem vrste v naravi. "Upadanje" vrste v lovskem žargonu pomeni, da je premalo osebkov te vrste za lov. Če je vrsta v naravovarstvenem pomenu ogrožena, se jo zaščiti in nikakor ne goji na farmah in nato spušča. Slednje nima smisla, ker take živali niso sposobne živeti v naravi (tistim, ki ste že v ideli fazanje farme, je verjetno jasno zakaj). Reintrodikcijski programi pa so nekaj čisto tretjega, vsekakor postopek, ki zahteva nekaj več kot samo "sejanje" živali po loviščih.

Kakšna nebuloza! Fazan je ogrožen, zato ga je treba gojit, ampak strelja se ga pa še vedno v velikem številu. Glavno, da ga ogrožajo lisice, kune, mačke,... Ah, ja. Buh nam pomagi pri tako razsvetljenih izjavah.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #133 : sobota, 03.07.2010 : 22:19:39 »

Kakšna nebuloza! Fazan je ogrožen, zato ga je treba gojit, ampak strelja se ga pa še vedno v velikem številu. Glavno, da ga ogrožajo lisice, kune, mačke,... Ah, ja. Buh nam pomagi pri tako razsvetljenih izjavah.

Meni to tudi nikakor ni jasno, res ne.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #134 : sobota, 03.07.2010 : 22:20:52 »

Aja, isto mi ni jasno, kako lovci streljajo blne, obnemogle itd. .... Ma une trofeje se meni ne zdijo glih bolne, garjave itd.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ali lovci lahko...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines