mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 08:34:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ali lovci lahko...?
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ali lovci lahko...?  (Prebrano 49367 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #135 : sobota, 03.07.2010 : 22:43:54 »

Mene najbolj skrbi tole:

Ni znal argumentirati, zakaj je pritisnil na petelina: "Ne vem, kaj mi je bilo v tistem trenutku."

Ammmm, torej lahko počiš tudi človeka in se potem zagovarjaš, da ne veš, kaj ti je v tistem trenutku bilo?

Dodal je, da so v preteklosti v takih primerih streljali na pse. "Po letu 2004 je to prepovedano. Ste to vedeli," je vprašal Peček. "S člani družine smo se o tem pogovarjali. Potem, ko sem dan kasneje klical na Lovsko zvezo Slovenijo, so mi dejali, da sem naredil napako," je mencal lovec. "

Aha. Torej jaz lahko vozim čez rdečo, koljem folk in pol se delam da ne poznam zakonov, pa mi je oproščeno. Fajn, da vem.

"Če bi vedel, da je to Borutov pes, ne bi streljal. Zdaj, ko v podobnem primeru opazim psa, se raje obrnem stran," je še pristavil.

Aha, torej javno priznava, da je reakcija odvisna od tega, čigav je pes. Fajn.
In kot lovec, ki, če prav razumem, še vedno ima licenco, se zdaj pač obrača stran in ga ne zanima, kaj pravi zakon.

Zanimivo.

 bruham bruham bruham bruham bruham bruham
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #136 : nedelja, 04.07.2010 : 06:54:15 »

Vidiš, da pisariš na pamet? Imamo točno določeno, kaj je naša avtohtona vrsta in kaj ne. Ampak kako že piše? Ne zmedite me z dejstvi...

Nima imet kaj vsak svojega mnenja, draga moja. Kar se narave in njenega ohranjanja tiče pač ne. So pravila, ki se jih držimo, ne glede na to, koliko se ti požvižgaš na zakon. In ohranjanje vrste je nekaj, kar ti niti od daleč ne razumeš, očitno.

Zakaj pa potem pišeš o tem?

Pa kaj je narobe s tabo? Od kje tebi, da ne maram lovcev? Od kje si to potegnila? Kje sem pa omenila, da kdo krši zakon? Kje sem sploh zakon omenila? V čem je fora? Kaj tako bolanega pa že dolgo ne, res. Prihrani svoj psihoanalize za koga drugega. Res. Svašta.

Za ostale:
reja lovnih živali (divjadi) nima nikakršne (ampak res nikakršne, niti najmanjše) veze z ohranjanjem vrste v naravi. "Upadanje" vrste v lovskem žargonu pomeni, da je premalo osebkov te vrste za lov. Če je vrsta v naravovarstvenem pomenu ogrožena, se jo zaščiti in nikakor ne goji na farmah in nato spušča. Slednje nima smisla, ker take živali niso sposobne živeti v naravi (tistim, ki ste že v ideli fazanje farme, je verjetno jasno zakaj). Reintrodikcijski programi pa so nekaj čisto tretjega, vsekakor postopek, ki zahteva nekaj več kot samo "sejanje" živali po loviščih.

Kakšna nebuloza! Fazan je ogrožen, zato ga je treba gojit, ampak strelja se ga pa še vedno v velikem številu. Glavno, da ga ogrožajo lisice, kune, mačke,... Ah, ja. 

WAW...  Cheesy..samo tebi pa tole resno Grin
Citat
Buh nam pomagi .

Tebi ,pred njemu, mogoče  kakšna bolj prizemljena ustanova  Grin
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #137 : nedelja, 04.07.2010 : 08:27:08 »

WAW...  Cheesy..samo tebi pa tole resno Grin
Tebi ,pred njemu, mogoče  kakšna bolj prizemljena ustanova  Grin

ej damayanti, glede na to da je tole forum in ne e-kvazidopisovanje, bi lahko prosim vsake toliko vsem ostalim beročim in občasno sodelujočim namenila še malce vsebine o naslovni temi, res prosim?
Logiran
chory
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


WWW
« Odgovor #138 : sobota, 10.07.2010 : 14:31:47 »

Če se ta jager dela norca in z besedami "ne vem zakaj sem ga ustrelil"
Zamenjal sem ga za lisico"
Dogovor je bil da ga lahko..........e majke mi ,da bi dobila dobrega odvetnika,ki bi mu totalno zjbal ves sistem ,ker dejansko je bil pes na povodcu......whatever..99
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #139 : četrtek, 12.08.2010 : 15:29:09 »

Zopet je en lovec ustrelil psa..

http://24ur.com/novice/slovenija/lovec-mi-je-ustrelil-psa.html
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #140 : četrtek, 12.08.2010 : 15:39:31 »

In zopet je nastradal pes zaradi neodgovornega lastnika.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #141 : četrtek, 12.08.2010 : 15:42:00 »

Točno..in gospa se zgovarja, da ona ni dobila nobenega pisnega opozorila..kr neki Angry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #142 : četrtek, 12.08.2010 : 15:42:07 »

Na dom nisem dobila nobenega pisnega opozorila o tem, da se moj pes giblje po loviščih. Če imajo kak dokaz, naj ga kar predložijo. Moj pes ni klatež - če bi bil, ne bi plačala toliko denarja za njegovo zdravljenje.

Povrh vsega, pravi Ščap, je pes klatež. "On ni doma, je v lovišču. Doma je eno uro, na terenu je 23 ur. Branka je že dvakrat dobila opozorilo, da opažamo, da se njen pes prosto giblje in preganja divjad, pa ne stori ničesar. Pes bi moral biti doma ali pa v spremstvu nekoga, na vrvici ali z nagobčnikom, pa je šel po svoje in ona to ve. Pes nima kaj sam hoditi po lovišču, kilometre stran od hiše. Nihče ji ni na dvorišču ustrelil psa."
http://24ur.com/novice/slovenija/lovec-mi-je-ustrelil-psa.html

Kaj lastnici ni jasno?
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #143 : četrtek, 12.08.2010 : 17:04:36 »

Prav blizu doma že ni bil, če je šele soseda sporočila, da je nekdo počil psa.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #144 : četrtek, 12.08.2010 : 18:22:37 »

Hja, sicer se strinjam, da si lastnica absolutno zasluži kazen po zakonu, pa tudi če je pes res bil v lovišču, lovec vseeno ni imel kaj streljat, po naši zakonodaji, pa naj se še godspodom zdi tako neumna, nima kaj streljat.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #145 : četrtek, 12.08.2010 : 18:28:14 »

Ravno tako kot lastniki psov nimajo kej puščat svojih psov, da gonijo divjad.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #146 : četrtek, 12.08.2010 : 18:57:44 »

Meni je samo to žal, da vedno naj**e pes - dvakrat. Ker ga, kot v tem primeru, ustreli lovec (ki mu zakonodaja dol visi) in ker to omogoči lastnik/skrbnik, ki bi ga med vsemi ljudmi najbolj moral obvarovati pred vsem hudim (in mu zakonodaja ravno tako dol visi in na žalost ne opazi, da je sokriv).
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #147 : četrtek, 12.08.2010 : 19:05:10 »

Meni je samo to žal, da vedno naj**e pes - dvakrat. Ker ga, kot v tem primeru, ustreli lovec (ki mu zakonodaja dol visi) in ker to omogoči lastnik/skrbnik, ki bi ga med vsemi ljudmi najbolj moral obvarovati pred vsem hudim (in mu zakonodaja ravno tako dol visi in na žalost ne opazi, da je sokriv).

Podpis.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #148 : četrtek, 12.08.2010 : 19:06:24 »

...In bi se znala zadeva ponoviti z naslednjim psom Sad
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #149 : četrtek, 12.08.2010 : 19:33:00 »

No očitno je streljanje psov še vedno priljubljen šport. V najnovejšem primeru je lovec ustrelil sosedovega psa s prepovedanim orožjem, pes ni bil daleč od lastnice. Lovec pa se zgovarja, da je ravnal v samoobrambi, ker naj bi ga pes napadel. Glede na to, da je bil omenjeni lovec že kaznovan zaradi krivolova, da se ne drži nobenih pravil in da lovski kolegi sumijo še več nečednosti, ki pa mu jih ne morejo dokazati....
mene zanima, kakšen folk to lahko hodi okrog oborožen...
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ali lovci lahko...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines