mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 16:28:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ali lovci lahko...?
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ali lovci lahko...?  (Prebrano 49374 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #15 : nedelja, 17.01.2010 : 15:48:01 »

Aja, sprašujem pa zato, ker lovci še vedno streljajo na spuščene pse v gozdu. Tudi, če ne gonijo divjadi.
Logiran
ime
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #16 : nedelja, 17.01.2010 : 15:56:18 »

Noben zakon. Zato sem tudi zapisala prvi post.
Žal.

Tvoja definicija potepuškega psa je srčkana a za divjad so te "fine" razlike popolnoma nepomembne. Pes, ki goni po gozdu brez nadzora je potepuški, pa lahko iščeš primerne opise kjerkoli hočeš.

Tvoje izkušnje glede streljanja psov s strani lovcev, si verjetno prenesla na področno lovsko družino skupaj z dokazi, a ne? Kaj so dognali? Se je lastnik javil? Kakšne posledice so bile?

 
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #17 : nedelja, 17.01.2010 : 16:11:54 »


Tvoja definicija potepuškega psa je srčkana a za divjad so te "fine" razlike popolnoma nepomembne. Pes, ki goni po gozdu brez nadzora je potepuški, pa lahko iščeš primerne opise kjerkoli hočeš.

A-a, ne bo šlo. Pes, ki ga kmet spusti s ketne je lastniški pes brez nadzora. Sama sem 100 % proti temu, da pes goni divjad, ampak katerikoli pes. Kaj pa počne gonič med lovom? A mogoče zato, ker to kar počne, počne med "uradnim" lovom je kaj boljše od tistega, kar počne pes, ki ga kmet spusti s ketne? Seveda je drugače, ker lovci pazijo na lovne dobe posameznih vrst divjadi in jih torej ne vznemirjajo po nepotrebnem, ko imajo mlade, pa ko se parijo pa tako naprej. TO je srčkano.Drugačni načini, enak rezultat. Ali pa samo drugačna poimenovanja.


Tvoje izkušnje glede streljanja psov s strani lovcev, si verjetno prenesla na področno lovsko družino skupaj z dokazi, a ne? Kaj so dognali? Se je lastnik javil? Kakšne posledice so bile?

Hvalabogu ni bila moja direktna izkušnja. Dejstvo pa je, da lovci to počnejo in tudi eksplicitno grozijo s tem, pa tudi če imaš psa na povodcu - to pa je moj primer.
Sicer pa, zakon zelo jasno predvideva denarno kazen za lastnika psa, ki nenadzorovano goni divjad. Prepoveduje pa streljanje psov.
Logiran
ime
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #18 : nedelja, 17.01.2010 : 16:34:14 »

Citat
Kaj pa počne gonič med lovom? A mogoče zato, ker to kar počne, počne med "uradnim" lovom je kaj boljše od tistega, kar počne pes, ki ga kmet spusti s ketne? Seveda je drugače, ker lovci pazijo na lovne dobe posameznih vrst divjadi in jih torej ne vznemirjajo po nepotrebnem, ko imajo mlade, pa ko se parijo pa tako naprej.

Uradni lov, kot ti temu praviš je res vezan na lovno dobo in gonjenje breje srne ni srčkano, pa če se ti še tako zdi. Prav tako ni srčkano po grmovju razpeljano črevesje gonjene živali. Za razliko od tebe imam osebne izkušnje. Izkušnja je iz neuradnega lova. Vlogo in delo lovskih psov bi bilo malce za preštudirat.

Citat
Hvalabogu ni bila moja direktna izkušnja. Dejstvo pa je, da lovci to počnejo in tudi eksplicitno grozijo s tem, pa tudi če imaš psa na povodcu - to pa je moj primer.
Torej (kot sem si tudi mislila) govoriš na pamet in si zadevo slišala nekje na tržnici. Če ti je en zagoveden jager grozil, ga prijavi in ne piši kar nekaj na pamet.
Citat
Sicer pa, zakon zelo jasno predvideva denarno kazen za lastnika psa, ki nenadzorovano goni divjad. Prepoveduje pa streljanje psov
Zakon zelo jasno predvideva kazen za lastnika, ki se ob dokazih, fotkah dela butastega, da to ni njegov pes. Pa če ga privedejo krvavega okrog gobca in mu dokažejo, da so ga našli in flagranti, vemo, kako je z registracijo in cepljenji psov na kmetih. Nikjer nisem zapisala, da zakon dovoljuje streljanje psov. Zato še vedno ne razumem, zakaj si me  spraševala o zakonu, če mi ga navajaš. Je to kakšna posebna oblika masturbacije?

 
Logiran
tincica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 17.01.2010 : 16:51:37 »

Kolikor je meni znano lovci še zmeraj streljajo pse, ki se sami skačeko okrog po gozdu. Na to temo je bil lani poleti članek v Večeru (v rubriki pisma bralcev), kjer je ena bralka opisala, kako so ji lovci v gozdu ustrelili že dva psa. Enega že pred več leti (in je zaradi strelne rane poginil), drugega pa lansko leto , zaradi česar je tudi napisala omenjeno pismo oz. članek. Žal se ne spominjam natančnega datuma in številke časopisa.
Imam tudi prijateljico, ki je pogosto odhajala na sprehod s psom v gozd, tudi brez povodca, a je enkrat naletela na lovca, ki ji je zagrozil, da bo v prihodnje (če še kdaj vidi psa skakat okrog brez povodca) psa tudi ustrelil.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #20 : nedelja, 17.01.2010 : 16:54:26 »


Torej (kot sem si tudi mislila) govoriš na pamet in si zadevo slišala nekje na tržnici. Če ti je en zagoveden jager grozil, ga prijavi in ne piši kar nekaj na pamet.
 
Na pamet? Ko se mi je zgodilo drugič (z eno in isto osebo) sem šla do gospodarja pristojne LD. Vprašal me je, če imam priče. Jasno, nisem jih imela (razen mojega psa, ampak menda ne šteje). Nasmehnil se je in rekel "nasvidenje, gospa". Naj ga prijavim kot kaj? Povzročanje splošne nevarnosti? Grožnje? S čim naj dokažem?

Uradni lov, kot ti temu praviš je res vezan na lovno dobo in gonjenje breje srne ni srčkano, pa če se ti še tako zdi. Prav tako ni srčkano po grmovju razpeljano črevesje gonjene živali. Za razliko od tebe imam osebne izkušnje. Izkušnja je iz neuradnega lova. Vlogo in delo lovskih psov bi bilo malce za preštudirat.
 
Moj stavek TO je srčkano je bil ciničen odgovor na tvojo srčkano definicijo potepuškega psa, ampak predvidevam, da bi to morala razumeti. Nažalost te moram postaviti na malce bolj trdna tla, da si ne boš delala nepotrebnih iluzij: ne govorim na pamet, ne govorim sklicujoč se na govorice s tržnice, lovsko tematiko za moje pojme še predobro obvladam in na bruhanje mi gre teorija ki blage veze nima s tistim, kar se dejansko dogaja na terenu - lahko mi tukaj pametuješ kolikor se ti zljubi, ne gane me absolutno ničesar. Če imaš kolikor tolikor opravka z lovom, potem stanje zelo dobro poznaš - seveda pa, če želiš videti stvari, kot so opisane v lovskih priročnikih, enciklopedijah in kot jih lovci predstavljajo otrokom po šolah in TV dnevnikih, potem pa - izvoli. Važno, da veš.

Zato še vedno ne razumem, zakaj si me  spraševala o zakonu, če mi ga navajaš.


Ker je streljanje psov pač prepovedano, pa če ti paše ali ne, če ti je žal ali ne.

Je to kakšna posebna oblika masturbacije?

 
Zaenkrat je še ne potrebujem, če in ko bo nastopila kriza (ergo, če se bo včlanil v LD in bo dlje časa odsoten), pa bom objavila v tiskanih medijih.
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #21 : nedelja, 17.01.2010 : 16:59:30 »

Meni je lovec v Kamniški Bistrici zablokiral avto, ko sem zavijala z glavne ceste in zagrozil, da mi bo ustrelil pse, če me samo še enkrat vidi, pa so samo sedeli v avtu (in nikoli nisem sprehajala psa brez povodca).  Mi je še zdaj žal, da nisem zapisala registrske in ga prijavila na policijo. Tudi starša sta hodila tja sprehajati pse (vedno so bili pripeti), pa so jima prerezali vse 4 gume. Tako da imam o lovskcih in njihovi (ne)kulturi zelo jasno mnenje.

Logiran
ime
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #22 : nedelja, 17.01.2010 : 17:33:48 »

Citat
Na pamet? Ko se mi je zgodilo drugič (z eno in isto osebo) sem šla do gospodarja pristojne LD. Vprašal me je, če imam priče. Jasno, nisem jih imela (razen mojega psa, ampak menda ne šteje). Nasmehnil se je in rekel "nasvidenje, gospa". Naj ga prijavim kot kaj? Povzročanje splošne nevarnosti? Grožnje? S čim naj dokažem?

Ja, verjamem.  Mogoče drugič raje v spremstvu, ko boš šla kakšen krog po gozdu, če je lovec takšen goved. Očitno te res ne mara. Ali pa si malce priredila zgodbo.
Vsekakor bi še enkrat poudarila, za lažje razumevanje. V vrstah lovcev najdeš govedo, prav tako kot v vrstah takozvanih "ljubiteljev živeli".

Citat
Moj stavek TO je srčkano je bil ciničen odgovor na tvojo srčkano definicijo potepuškega psa, ampak predvidevam, da bi to morala razumeti. Nažalost te moram postaviti na malce bolj trdna tla, da si ne boš delala nepotrebnih iluzij: ne govorim na pamet, ne govorim sklicujoč se na govorice s tržnice, lovsko tematiko za moje pojme še predobro obvladam in na bruhanje mi gre teorija ki blage veze nima s tistim, kar se dejansko dogaja na terenu - lahko mi tukaj pametuješ kolikor se ti zljubi, ne gane me absolutno ničesar. Če imaš kolikor tolikor opravka z lovom, potem stanje zelo dobro poznaš - seveda pa, če želiš videti stvari, kot so opisane v lovskih priročnikih, enciklopedijah in kot jih lovci predstavljajo otrokom po šolah in TV dnevnikih, potem pa - izvoli. Važno, da veš.
Tale trdna tla bi bila vesela tebe, saj tvoje znanje na področju prostoživečih živali in lovstva očitno izvira iz mikijevega zabavnika. To, da te ne gane, me veseli, ker mene problematika vseh živali, tako prostoživečih, kot domačih zelo gane. Vsled tega, se tudi oglašam na forumu.
Izkušnje, ki si jih tako prepričano poudarjala torej niso tvoje. Kar tako nekje si slišala, da jagri kar povprek streljajo cucke in to je vsesveta in edina resnica, ker ti pač "že veš, kako je na terenu". Ja, to bo.
Citat
Zaenkrat je še ne potrebujem, če in ko bo nastopila kriza (ergo, če se bo včlanil v LD in bo dlje časa odsoten), pa bom objavila v tiskanih medijih.
Izgledalo je, kot da temu ni tako. Prihrani objavo.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #23 : nedelja, 17.01.2010 : 17:45:53 »

ime, če visiš tu zaradi tega, ker ti je dolgcajt, tvoj problem.

Očitno te res ne mara. Ali pa si malce priredila zgodbo.



Tale trdna tla bi bila vesela tebe, saj tvoje znanje na področju prostoživečih živali in lovstva očitno izvira iz mikijevega zabavnika.



Izkušnje, ki si jih tako prepričano poudarjala torej niso tvoje. Kar tako nekje si slišala, da jagri kar povprek streljajo cucke in to je vsesveta in edina resnica, ker ti pač "že veš, kako je na terenu".

A imam mogoče opravka z vsevišnjim, glede na to, da vse vnaprej veš ali samo z osebkom, ki ima očitno slab dan? Ponavljam - če stanje v lovskih vrstah vsaj kanček poznaš, potem so mi tvoje izjave popolnoma ravne ker mi je poglavitno samo nekaj: da dejansko stanje poznaš in torej veš, o čemu je govora.

Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #24 : nedelja, 17.01.2010 : 17:57:32 »

Meni je lovec v Kamniški Bistrici zablokiral avto, ko sem zavijala z glavne ceste in zagrozil, da mi bo ustrelil pse, če me samo še enkrat vidi, pa so samo sedeli v avtu (in nikoli nisem sprehajala psa brez povodca).  Mi je še zdaj žal, da nisem zapisala registrske in ga prijavila na policijo. Tudi starša sta hodila tja sprehajati pse (vedno so bili pripeti), pa so jima prerezali vse 4 gume. Tako da imamo lovskcih in njihovi (ne)kulturi zelo jasno mnenje.

torej dva lovca iz kamniške bistrice sta dovolj, da si ustvariš mnenje o njihovem očitnem pomanjkanju kulture?

Meni je prišel lovec osebno dat eno lekcijo, potem ko je v gozdu naletel na mojo psičko. Se mi je zdelo res kulturno od njega.

Ne vem zakaj vam ne more bit jasno, da niso vsi isti
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #25 : nedelja, 17.01.2010 : 18:05:34 »

Ne, je bilo še par primerov, ampak ni neposredno vezano na pse, temveč na streljanje v moji bližini, ko sem bila s konjem na terenu. Kako vplivajo blagodejni zvoki strela na konja, si pa najbrž vsak lahko predstavlja.

Torej, povedano drugače: ja, nekaj negativnih izkušenj (in nobena pozitivna) je zame zadosten razlog, da je moje mnenje o lovcih takšno, kakršno pač je.
Logiran
ime
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #26 : nedelja, 17.01.2010 : 18:17:17 »

Citat
ime, če visiš tu zaradi tega, ker ti je dolgcajt, tvoj problem.

Se posipam s pepelom. Res mi je bilo dolgcajt. Zdaj pa vedno manj.
Citat
A imam mogoče opravka z vsevišnjim, glede na to, da vse vnaprej veš ali samo z osebkom, ki ima očitno slab dan? Ponavljam - če stanje v lovskih vrstah vsaj kanček poznaš, potem so mi tvoje izjave popolnoma ravne ker mi je poglavitno samo nekaj: da dejansko stanje poznaš in torej veš, o čemu je govora.

Me še enkrat veseli, da ti je tako ravno. Bralo pa se je ravno nasprotno. Sem celo mislila, da si se malce ujezila.
Osebek, ki ga navajaš  redko prepričuje ultrapametne reševalce sveta. Posebno tiste že prepričane. Je pa fino, da je napisano še kaj, kar bi še ne prepričanega brihtnega naključnega bralca vspodbudilo k razmišljanju. Seveda s tem nisem mislila tebe.

Citat
torej dva lovca iz kamniške bistrice sta dovolj, da si ustvariš mnenje o njihovem očitnem pomanjkanju kulture?

Ja, seveda. Sosed, ki je mesar mi je enkrat češnjo zrabutal. Vam povem, da so vsi mesarji ene riti kradljive. Evil
 
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #27 : nedelja, 17.01.2010 : 18:52:59 »

Si ne morem pomagat... meni so ti zadnji pogovori ful zabavni ... skoraj boljši program kot na tv predaja
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #28 : nedelja, 17.01.2010 : 19:34:05 »

nekaterim je očitno žal, da lovci ne smejo več streljati psov. No meni je pa žal, da ne smejo več streljati mačk. Je bilo silno fino za videti, ko so lovci pospravili čisto vsako mačko, ki so jo zasačili na travniku ali na njivi, boh ne daj v gozdu. Nobenih problemov s prostoživečkami, nobenih stroškov z S/k "občinskih" mačk, ki se jih sedaj po zajkonu sploh ni mogoče več znebiti. Če so uspeli kakšno odvečno mačko dobiti živo, so jo pa koristno uporabili za vabo pri šolanju psov za "ostrino na roparice". da o tem, kako škoda je, da ne smejo več nastavljati vab s strihninom sploh ne izgubljam besed.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #29 : nedelja, 17.01.2010 : 19:47:39 »

ime, kako lahko pišeš, da ti je mar za vse živali, hkrati ti je pa žal da psov več ne smejo streljat? Tudi pes, ki goni divjad, ni sam kriv - saj si ne more pomagat. Kriv je lastnik. Da zaradi varovanja ene živali (srna) privoščiš drugi (pes) da kruto konča (mislim da se lahko vsi strinjamo, da niso vsi lovci ravno ostrostrelci ki znali iz velike daljave prav vsakega psa zadet v tilnik - pa tudi če bi bili, to ni pravi način) ni ravno stališče nekoga, ki ga gani problematika živali.

Naj rajši še lovci iz svojih argumentov pritisnejo na VURS, da začnejo bolj striktno izvajat čipiranje in nadzor. Treba je it naprej (pa tudi če malo dlje traja), ne pa nazaj tja, kjer je očitno rešitev tako za divjad kot za psa taka, da se ga ''šicne''  Undecided  To itak ne spremeni ničesar, ker kmetu (takemu nevestnemu kot jih opisuješ ti, da ne bo zvenelo da vse kmete v isti koš dajem) je za psa vseeno in bo že jutri dobil novega in ga ravno tako spuščal, dokler ga spet kdo ne ''šicne'', če bo pa dvakrat mastno plačal zaradi škode in ogrožanja naravnega ravnovesja bo pa ornk premislil, preden si bo spet omislil psa oziroma ga spustil v gozd, da ''se malo zleta''.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ali lovci lahko...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines