mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 09:06:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ali lovci lahko...?
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ali lovci lahko...?  (Prebrano 49412 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #90 : sobota, 03.07.2010 : 07:38:41 »

Sam resno... kaj naredit v takem primeru? Se pes ne pusti prijet, nimas pojma kje si, mobi ne lovi,..., pac smatras, da je tip, ki se prigunca po 5-10min, lastnik in gres dalje?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #91 : sobota, 03.07.2010 : 09:20:53 »

Sv.Jošt nad Kranjem...Mohor je pa malo bolj levo( ni ravno božja pot tako kot na Jošta Smiley)
Sam resno... kaj naredit v takem primeru? Se pes ne pusti prijet, nimas pojma kje si, mobi ne lovi,..., pac smatras, da je tip, ki se prigunca po 5-10min, lastnik in gres dalje?

S svojim psom( psi) se ustaviš( pri nas je sreča mogoče to, da sta dva) in čakaš , da gre cucek mimo, ga prav grozeče in grdo  gledaš, da se slučajno ne bi spomnil bit korajžen in v tvoje pse zakadit........kaj pa še lahko drugega narediš !?.
Sej ponavadi je jasno, da ni izgubljen, ker čisto preveč samozavestno prišpancira. Uni taizgubljeni niso tolk samozavestni Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #92 : sobota, 03.07.2010 : 09:30:37 »

Od bulmastifov dalje bulerjev prakticno ne rabim. Wink Mislila sem na psa, da ga pac probas nekak zadrzat in dostavit v zavetisce.  Undecided

Splezam nekam, da dobim signal in  "Dober dan, mobi mi skor ne lovi in pojma nimam kje sem, ampak tuki se spuscen steka en pes/vec njih. A lahk pridete..." Keeekeeeeec. Lips Sealed

Me pa skrbi... kaj ce enkrat naletim na cloveka, ki je padel? Lips Sealed
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #93 : sobota, 03.07.2010 : 09:31:07 »

steka=setka
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #94 : sobota, 03.07.2010 : 09:44:20 »

Pogon bi moral biti označen. kolikor vem celotno območje pogona
Če ni bil ustrezno... in ti nisi videla, bi podala prijavo Wink
Ja, sem slišala da bi moral biti označen, pa me res zanima, če je to res in kje to piše, ker tega nisem nikjer zasledila v stilu "črno na belem". Kako naj bi bil označen? Z opozorilnimi tablami, z lovskimi stražami, s čim pravzaprav? Ker jaz svoj živi dan nisem videla enega samega opozorila, res, lovcev in streljanja pa posebno pozimi kolikor hočeš.

Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #95 : sobota, 03.07.2010 : 09:57:09 »

Ja, sem slišala da bi moral biti označen, pa me res zanima, če je to res in kje to piše, ker tega nisem nikjer zasledila v stilu "črno na belem". Kako naj bi bil označen? Z opozorilnimi tablami, z lovskimi stražami, s čim pravzaprav? Ker jaz svoj živi dan nisem videla enega samega opozorila, res, lovcev in streljanja pa posebno pozimi kolikor hočeš.
Tudi jaz v SLO tega se nikoli nikjer nisem videla. Razen "znakov", po katerih lahko sklepas, da se tam "lovi" - lovskih opazovalnic, pod katerimi je po moznosti se lovska njiva koruze in buc Angry, pa mladih v ujetnistvu vzgojenih fazanov, ki so potem za lov spusceni v gozd Roll Eyes, pa tabel "pse na vrvico - LD tapata" in seveda lovskih koc.
Imajo pa to ful dobro oznaceno Italijani - vsaj tam, kjer sem jaz hodila (Sardinija, Chianti/Toskana). Table na vsakih 100 m "lov prepovedan" so ze prav nadlezne, ampak potem imajo pa tudi table "lovno obmocje st. xy", pa celo "100/200/500 m do lovske opazovalnice" ipd. Res tocno ves, kje si. Pri nas cesa takega se nikjer nisem opazila.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #96 : sobota, 03.07.2010 : 10:28:57 »

Fazani ,ki se  umetno gojijo in vlagajo v lovišče , imajo tud selekcijo. Wink 
 Zakaj se umetno gojijo?
Ker je  preveč naravnih sovražnikov ,da bi kebčki sploh natur preživeli( lisice,kune,podlasice  itd) Pa tudi nenaravnih sovražnikov Mačk
tako je pri nas.
kako izgleda pa tam kjer imajo pogoje za preživetje,  pa skoraj ,da ne moreš verjet... celo letijo Grin  ne tako kot pri nas , kure šetajo po tleh.
Naša psica naših  fazanov še povoha ne ker so" kure fuj"  Grin

kako mora biti označeno, kjer se izvaja lov, pa pomoje, da piše v kakšnem zakoniku o lovstvu in divjadi Wink
Drugače je pa na LZS strani točno napisano, kdaj je lovna sezona za katero divjad... kako poteka tak lov..., v katerih predelih Slovenije  ta divjad živi...
Ker; Gozd je dom divjih živali- mi smo zgolj obiskovalci
Če hodiš po določenih predelih , se je prej tudi pametno pozanimat, kaj vse lahko tam doživiš Wink
 pa skalkuliraš 1+1+1+1=  ne hodiš po gmajni  takrat  ko je sezona lova Wink.... če pa hočeš točno izvedet kdaj bo pogon .. pa zavrtiš tel št. Lokalne LD, in jih lepo vprašaš... ker imajo vse v naprej splanirano Wink...in rade volje ti bodo povedali , kdaj in  kje .

Lepa beseda lepo mesto najde Smiley

takrat ko je sečnja verjetno tudi ne hodiš po gozdu....  pa tudi to ni ponavadi prav na veliko in debelo označeno.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #97 : sobota, 03.07.2010 : 10:36:43 »

Fazani ,ki se  umetno gojijo in vlagajo v lovišče , imajo tud selekcijo. Wink 
 Zakaj se umetno gojijo?
Ker je  preveč naravnih sovražnikov ,da bi kebčki sploh natur preživeli( lisice,kune,podlasice  itd) Pa tudi nenaravnih sovražnikov Mačk
tako je pri nas.

Gojijo se zato, da se jih lahko lovi. In zaradi čisto nič drugega. Narava, sovražniki, natur, kebrčki itd. nima veze tukaj. Tole zgoraj se bere skoraj tako, kot da je fazan ogrožena vrsta, ki potrebuje reintrodukcijo.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #98 : sobota, 03.07.2010 : 10:52:53 »

Narava, sovražniki, natur, kebrčki itd. nima veze tukaj.

Kebčki... ne kebrčki.
Kebrčki so majski hrošči, kebčki so pa majhni fazančki... ja?

Citat
Gojijo se zato, da se jih lahko lovi. In zaradi čisto nič drugega.
In to veš točno , na podlagi česa že

Citat
Tole zgoraj se bere skoraj tako, kot da je fazan ogrožena vrsta, ki potrebuje reintrodukcijo.
"Ogroženost
Na splošno fazan ni ogrožen, vendar pa je njegova številčnost v zadnjih desetletjih zelo upadla predvsem zaradi številnih sprememb v kmetijskem prostoru. Izsekavanje nižinskih gozdov, živih mej in obrežnega rastlinja so pripomogli k slabšanju življenjskih razmer za to vrsto poljskih kur. Pri modernem, intenzivnem kmetijstvu z velikopovršinsko monokulturno pridelavo ostanejo polja pozimi prazna in gola, tako da je pomen gozdnega rastlinja kot kritja še toliko večji. Dejavnika, ki zelo negativno vplivata na številčnost fazana sta zagotovo tudi pogoste in predvsem zelo zgodnje košnje ter uporaba kemičnih zaščitnih sredstev v kmetijstvu. Prav tako skupinsko-postopni in prebiralni način gospodarjenja z gozdom, ki sta uveljavljena v slovenskem prostoru, fazanu ne zagotavljata ustreznih življenjskih razmer. Izrazito negativen vpliv ima tudi spomladansko požiganje zaraslih površin in v novejšem času tudi mulčanje."
vir LZS

Moraš pa upoštevat da za to vedno veljajo, statistični podatki.
Recimo v prekmurju jih je dovolj... dočim pri nas so skoraj da izginili.

Tako kot divji zajec.

Vem pa kaj tebe "peče" Wink
Tole.
Citat
Pa tudi nenaravnih sovražnikov Mačk

a ne?
Mačke tudi streljajo ja... tako je... Mačka je hišna žival, fazan je pa divjad.
fazan ima pravico bit v gozdu... mačka pa ne.
Divjad je last države, institucija ki ureja populacijo, je LZS s svojimi LD-ji.. člani- lovci imajo legitimno pravico tako gojit kot odstrelit divjad.
Ne jaz ,ne ti ,ne mi vsi s svojimi psi spuščenimi, pa nimamo pravice šetat po gozdu.
Taka so dejstva in zakoni. Pa če ti je prav ali ne.


Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #99 : sobota, 03.07.2010 : 11:03:59 »

Pri nas ravnokar ne bo več nosu za pomolit iz ograde.Koncem meseca bodo fanje že začeli pet-rukat,in takrat bo lovcev vse črno po dolini.Horuk na kapitalce.V tem času gredo psi najkasneje ob 16 uri še na sprehod,kasneje se že divjad pase po dolini.Sicer se mi pa letos že celo leto pase na vrtu Angry,pa čeprav imamo ograjo.So postale že tako tečne,da smo postavili dvometrskega električnega pastirja.  ;)Psi so pa imeli do sedaj vsak večer pogon po vrtu. Grin Grin.Samo imam sedaj zaradi tega čisto sran.e.Bi naš fantek rad probal to na večjem prostoru,da bi gonil spet s polnim šusom.Bo treba obnoviti vaje "ubijanja" nagona po gonji.
Tjaša
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #100 : sobota, 03.07.2010 : 12:19:40 »

Fazani niso naša avtohtona divjad, ampak so jih pri nas naselili lovci izključno za svoje veselje. Tako tudi njihovo gojenje z naravovarstvom nima nič. So pa fajn plen in dobri za v pisker. Tako da...strogo gledano imajo na poljih (v strnjenem gozdu itak ne vem da bi živeli) imajo za opraviti nekako toliko kot mačke. ali še manj.
Sploh ima lov precej manj za opraviti z varstvom narave, kot bi to radi prikazali lovci. Prepelice, race, zajce in še kaj bi se našlo, lovijo izključno zaradi svojega veselja.

Kar pa se tiče označevanja - množične gonje včasih celo označijo. Živalim, ki jih namenoma spravljajo v paniko pa seveda te oznake ne pomagajo prav nič.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #101 : sobota, 03.07.2010 : 12:21:06 »

damayanti, pojma nimaš, kaj mene "peče". Ampak res ne. Ostalo je povedala že lanabela in ne bom ponavljala.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #102 : sobota, 03.07.2010 : 12:24:02 »

Glede fazanov samo tole: ja, iz fazanerije pri Rižani v koprskem zaledju so jih spuščali zato, da so jih lovci lahko streljali in potem pozirali fotografu ob nekaj deset ustreljenih fazanov, ki niso bili več sposobni niti leteti kot prostoživeči fazan.Če mi uspe dobiti fotke, jih nalimam. Enako je bilo s fazanerijo pri Boninih, kjer so lovci v povsem enake namene gojili fazane. Kljub temu, da so na istem območju še vedno v precejšnjem številu prisotni v naravnem okolju, ok? Nekaj o namenu fazanerij je še tule dostopnega: http://www.mladina.si/tednik/200512/clanek/uvo-manipulator--vanja_pirc-2/

kako mora biti označeno, kjer se izvaja lov, pa pomoje, da piše v kakšnem zakoniku o lovstvu in divjadi Wink
Drugače je pa na LZS strani točno napisano, kdaj je lovna sezona za katero divjad... kako poteka tak lov..., v katerih predelih Slovenije  ta divjad živi...
Ker; Gozd je dom divjih živali- mi smo zgolj obiskovalci
Če hodiš po določenih predelih , se je prej tudi pametno pozanimat, kaj vse lahko tam doživiš Wink
 pa skalkuliraš 1+1+1+1=  ne hodiš po gmajni  takrat  ko je sezona lova Wink.... če pa hočeš točno izvedet kdaj bo pogon .. pa zavrtiš tel št. Lokalne LD, in jih lepo vprašaš... ker imajo vse v naprej splanirano Wink...in rade volje ti bodo povedali , kdaj in  kje .

Lepa beseda lepo mesto najde Smiley

takrat ko je sečnja verjetno tudi ne hodiš po gozdu....  pa tudi to ni ponavadi prav na veliko in debelo označeno.

Gozd je dom divjih živali - mi smo zgolj obiskovalci.
Tole bi moralo veljati za vse, kajne? Jaz kot amaterski fotograf ali pohodnik imam v praksi manjšo pravico do uporabe gozda/planote/travnika kot oborožen lovec in njegovi psi - to je dejstvo. Ker naj bi se jaz (in ostali obiskovalci narave) izognila pogonu in ne obratno.
Pa še če se povrnem k označevanju pogona: po meni dostopnih podatkih označevanje v RS ni predpisano, če ima kdo drugačno informacijo naj mi prosim javi, ker bi res potrebovala zakonsko osnovo pred začetkom jeseni. Hvala. Ker v nasprotnem primeru me prav zanima, na podlagi česa naj vztrajam s prijavo na LD in na PP, ko mi bo naslednjič bebast ostarel lovec, ki že zdavnaj ne bi več smel nositi orožja, zagrozil, da mi bo ustrelil privezano psico, če se ne poberem. Jaz pa brez prič. V zakonu o divjadi in lovstvu nisem našla ničesar, kar bi mi lahko pomagalo.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #103 : sobota, 03.07.2010 : 12:24:09 »

Aja, pa še tole:

In to veš točno , na podlagi česa že

Na podlagi česa pa naj bi vedela? Nekateri pač ne pisarima kar tako malo na pamet, veš. Ne sodi po sebi.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #104 : sobota, 03.07.2010 : 12:27:07 »

Oh, ja, preden spet dobim kako lekcijo o pravilnem črkovanju:

Aja, pa še tole:

Na podlagi česa pa naj bi vedela? Nekateri pač ne pisarima kar tako malo na pamet, veš. Ne sodi po sebi.

...pisarimo...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ali lovci lahko...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines