mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 09:14:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Izpadanje dlake
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izpadanje dlake  (Prebrano 35398 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« : sreda, 21.08.2002 : 16:12:24 »

Zdi se mi, da moja Kaja letos izgublja ogromno dlake. Več kot prejšnja leta. Izgleda kot oskubljena kura. Tisto malo dlake kar pa je ostalo na njej pa je brez leska in trdo na otip. Že 14 dni pa se tudi  trudiva iztrebit bolhe, vendar trenutno brez uspeha. Njeno praskanje je stvar le poslabšalo. Prej bleščeč kožušček zdaj izgleda obupno. Nad bolhe grem danes spet z desektinom, kaj pa naj storim z dlako? Nekje ste omenjali neke tablete, vendar se ne spomnim imena. Bi pomagale v mojem primeru? lp
Logiran

VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #1 : sreda, 21.08.2002 : 20:08:29 »

Koliko je psička stara in ali je sterilizirana ter kakšne pasme?
Logiran
Alien
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #2 : sreda, 21.08.2002 : 20:44:11 »

Ja Dermatin tablete bi sigurno pomagale, samo je treba odpravit vzrok tega oz. ugotoviti kaj je vzrok.... Huh
Dermatin že preprečuje izpadanje dlake ampak ne popolnoma, pripomore pa k lepši in seveda k manjšemu izpadanju...

LP
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3 : četrtek, 22.08.2002 : 10:03:53 »

Kaja je stara devet let, ni sterilizirana in je mešanka s koker španjelom. Dlako ima podobno kot kokri. lp
Logiran

VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #4 : četrtek, 22.08.2002 : 10:33:45 »

Pri psičkah je velikokrat vzrok za izpadanje dlake hormonskega značaja. Moji starejši psički je dlaka vedno začela izpadati kakšen mesec ali dva po vsaki gonitvi in to zelo nahitro, se je pa do naslednje gonitve stvar vedno lepo popravila. V takem primeru ne pomaga čisto nobena stvar. Se je pa to izpadanje nehalo po prvem leglu. Vendar, glede na to, da je tvoja stara devet let, je vprašanje, če je vzrok to, ker bi se verjetno pojavilo že prej. Možno pa kljub temu je.

Druga stvar, ki jo pri mojih opažam pa je, da na dlaki izgubljajo in pridobivajo po obdobjih in zgleda kot da bi jo komplet zamenjali na vsaka tri ali štiri leta.

Če ne opaziš tudi kakšnih sprememb na koži oz., da bi dlaka izpadala v šopih, lahko poskusiš s kakšnimi Dermatin tabletami ali, morda še bolje, z Biotinom (je pa ta postal zelo drag in ga je zato včasih tudi težko dobiti) ali s kakšnimi olji, ki so bogati z omega 3 in omega 6 mašč. kislinami (dermanorm, lososovo, tudi kalčkovo), vendar ne garantiram uspeha. Kaj pa hrana? Si jo kaj menjala zadnje čase?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #5 : četrtek, 22.08.2002 : 13:50:00 »

Psička se bliža svoji naslednji gonitvi (čez približno dva meseca), prejšnjič se je gonila konec februarja. Je pa imela   letos prvič navidezno brejost. Toliko o hormonskih spremembah. Drugače pa ji dlaka izpada enakomerno, ne v šopih, kot vsako leto poleti, vendar letos intenzivneje. S tem mislim, da ji izpada že skoraj dva meseca, ponavadi pa se sleče v dveh tednih. Pa še veliko več je izpadle dlake kot ponavadi. Najbolj se to vidi po vratu in po zadnjih nogah, kjer ima zelo bujne "hlačke". Zdaj tam štrlijo posamezne dlake, trde kot pri terierju, da je prav smešna za pogledat.
Hrane nisem menjala, že več kot dve leti je technical, vmes pa malo nutro. Kadar pa ji kuham pa vedno dobi  zraven tudi olivno olje, kvas ali jajce po priporočilu veterinarja.

Kot sem že rekla se je stvar poslabšala zaradi bolh. Danes sem spet našla eno, čeprav ima psička Frontline, stanovanje pa je razkuženo z desektinom. Včeraj sem jo še skopala, pa ni nič bolje. Verjetno bom kupila še Program, saj sem ga včasih uporabljala in se mi je zdel kar učinkovit. Ker pa še ni minil niti  en mesec odkar sem ji dala frontline, pa ne vem ali ga lahko kombiniram s Programom. lp in hvala
Logiran

Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #6 : petek, 23.08.2002 : 09:29:08 »

Jaz sem tudi danes opazila na moji eno bolhico (najbrž ni edina) čeprav ji dajem Frontline vsak mesec (zaradi klopov). Od zadnje ampule pa ni minil niti mesec...  Roll Eyes :-/
Psička živi v pesjaku. Kakšen nasvet?  Huh
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #7 : petek, 23.08.2002 : 09:39:17 »

Hojla, Kaja!
Ekola, se moje izkusnje: Ce se prav spomnim, je imela Kaja kar mocno navidezno brejost po zadnji pojatvi, a ne? To v povezavi z rednim menjanjem dlake pri moji dami pripelje do katastrofalnega odpadanja dlake. Po navidezni brejosti sicer vedno odvrze nekaj dlake, ce pa to sovpada z menjanjem dlake, je grozljiva.
Razlog pa je lahko tudi to, da Kaja ni vec rosno mlada in regeneracija dlake poteka pocasneje.
V obeg primerih ji lahko pomagas, da dlako hitreje obnovi, z raznimi prehrambenimi dodatki, ki so ti jih ze napisali. Lahko pa poskusis tudi z The Missing Link, ki ga nekateri blazno hvalijo in se ga da zdaj dobiti tudi pri nas. Tako kot ostali dodatki je tudi ta bogat z omega 3 in omega 6 mascobnimi kislinami. Jaz sem nad njegovimi ucinki naravnost navdusena.
Kar se pa bolh tice, jaz se vedno prisegam na sampon proti bolham in precesavanje z gostim glavnikom, ko se ze pojavijo. Za okolje, to je stanovanje, se je pri nas po vsem eksperimentiranju najbolje obnesel Bolfo za okolico. Psicke imajo trenutno verminex in stronghold, ki ju lahko mirno kombiniras.
Ce je pa tudi dlaka, ki jo Kaja ima, utrujena, bi ji mogoce dobro del kaksen balzam za dlako.
Pocohaj obe malcici se v mojem imenu,
Mojca
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #8 : petek, 23.08.2002 : 09:50:39 »

Ko ze odpravljas bolhe, je pametno, da ji das tudi Pratel, da odpravis vso golazen. Bolhice oz. licinke se lahko naselijo tudi v anusu ali njegovi okolici (je fino toplo in vlazno).
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #9 : petek, 23.08.2002 : 10:24:23 »

Tara,
ali sploh lahko dajes psu Frontline vsak mesec? Frontline drzi namrec 1 mesec proti klopom in 3 mesece proti bolham. Jaz sem vedno pocakala vse dokler nisem nasla prve bolhe na psu, nato sele sem mu dala novo dozo. Ali ni premocno, ce dajes psu to vsak mesec?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #10 : petek, 23.08.2002 : 15:54:49 »

Hej Peibie!
Preden se zahvalim za odgovor naj te poučim, da je moja Kaja še vedno rosno mlada! Jasno?  Grin
Kaj je The Missing Link? Hrana ali dodatek h hrani? Bomo nabavili.
Bolhe tudi jaz iztrebljam z glavnikom, vendar enostavno ne moreš najti vseh, pa še poskačejo dol. Čeprav se mi zdi, da so bile zadnjič malo zadete od Frontlina.  Grin So se bolj plazile kot skakale. Ponavadi tudi jaz uporabljam Bolfo za okolico, vendar mi ga je zmanjkalo in ga nisem nikjer našla, pa sem kupila Desektin. Sicer sem pa res že blizu bankrota, se mi zdi, da sploh ne kupujem drugega kot Frontline, Pratel in podobne poceni zadevice. Potem pa še tista 45 kilska pasja zadeva pri fantu potrebuje dve dozi, pa še eno mrcino ima pri starih starših. Če hočem, da Kaja nima bolh, kupujem za celo žlahto, pasjo seveda.
Obe zverinici se trenutno pretegujeta po postelji, ena utrujena od prenažrtosti, druga pa od kopanja ogromnih lukenj.  Jih šibam počohat. lp
Logiran

Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #11 : petek, 23.08.2002 : 20:41:25 »

Brin, jaz sem se pred tem pozanimala pri veterinarki in je rekla da v sezoni klopov lahko dajem Frontline vsak mesec, proti bolham je tako ali tako zaščitena (očitno ne več  Roll Eyes ). Torej naj to psu ne bi škodilo. Kako pa naj drugače, če se klopi začnejo pojavljat po enem mesecu jaz pa naj bi čakala še mesec do dva?! Ne, hvala!
Kaj pa ti uporabljaš pri svojem psu?
Lp
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #12 : sobota, 24.08.2002 : 08:57:20 »

Sorry, sorry, sorry, Kaja!  sram
Saj sem ful razmisljala, kako naj to na pisem. Kaja je seveda se mladicek. To je vendar jasno. Nas Fik je bil pri 15 se cisto rosno mlad.
The Missing Link je dodatek prehrani v obliki prahu.
Mojca
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #13 : ponedeljek, 26.08.2002 : 06:46:18 »

Tara, jaz uporabljam Frontline, ampak vsake 3 mesece dam 1 pilulo - nisem vedela, da lahko pogosteje dajem pilulo.
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #14 : ponedeljek, 26.08.2002 : 20:49:56 »

Brin, meni je bilo rečeno, da s tem ni nič narobe in zato to prakticiram, ker so se po enem mesecu začeli pojavljat klopi. No, zdaj jih je že nekaj manj in bom ampule dajala na 2-3 mesece predvsem zaradi bolh.
Kakšno pasmo pa imaš?
Lp
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Izpadanje dlake
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines