mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 19:25:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Izpadanje dlake
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izpadanje dlake  (Prebrano 35369 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #15 : torek, 27.08.2002 : 07:00:28 »

Tara, imam zlatega prinasalca.
Res nisem to vedela. Je pa to res zoprno s temi klopi, jaz ga  non stop pregledujem za klopi in jih odstranjujem  kar z pincetami. Se dobro, da je zelo svetle barve,da jih takoj zagledam  ;D
LP.
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #16 : nedelja, 09.03.2003 : 18:57:08 »

Hoj!

Večkrat sem že slišala, da začne psičkam izpadati dlaka po gonitvi in se sprašujem, če bo isto tudi pri Luni. To pa zato, ker je ogromno dlake izgubila približno dva meseca pred gonitvijo (goni se pa ravno te dni). 14 dni smo se "bojevali" s celimi kupi dlake, dnevno jo je s krtačenjem šlo stran za eno vrečo in ko je odvrgla še zgornjo tršo se je zadeva popolnoma zaustavila. Nikjer nobenih dlak, jupi!  Grin
Sedaj ima zelo lepo svetlečo dlako, oskubljeni deli so se zarastli in si prav nič ne želim, da bi jo po gonitvi še enkrat izgubila v takih količinah... :-/
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #17 : ponedeljek, 10.03.2003 : 09:22:45 »

Za izboljšanje kakovosti dlake so dobre Dermatin tablete, še boljši pa je Mirra coat sirup. S Frontline ampulami pa imam težave, ker kljub temu, da jih dajem psom vsak mesec že nosijo klope domov, danes sem celo našla enega debelega na tleh(je že odpadel, ker se je napil). Bom šla v Trst in kupila šprico, da bom psa dobro našpricala, ker se pri mojih psih ampule ne obnesejo dovolj dobro. Mogoče so učinkovite bolj na mestnih psih, za tiste na deželi blizu gozda je potrebna močnejša zaščita po celem kožuhu.
Logiran
muca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99


« Odgovor #18 : četrtek, 24.04.2003 : 12:17:13 »

Kje se dobi The Missing Link?

LP
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #19 : četrtek, 24.04.2003 : 15:33:34 »

http://www.mitax.si
...na Parmovi 53 v Ljubljani (nad VURSOM) tel:: 014363185 Cool
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #20 : petek, 25.04.2003 : 06:40:02 »

The Missing link se dobi tudi v trgovini za zivali na Linhartovi 66 v Ljubljani, telefon 01 437 77 88. Dobijo se 3 variante: vegetarijanska (za pse in macke), za pse in za pse z dodatkom za sklepe in kosti.
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #21 : petek, 09.01.2004 : 14:04:10 »

Moji psicki je zacela izpadati dlaka-spet! Lani poletni smo imeli grozen problem. Sredi poletja ji je zacela izpadati dlaka, simetricno po obeh zadnji nogah, nato po trebuhu, vratu...v bistvu je ratala skoraj gola. Pri veterinarju so ji pregledali mikroskopsko dlake oz. nekej takega pa so rekli da ni nic zunanjega (najbrz) in da je mozno napacna hrana ali navidezna brejost kriva. Dobila je dietno hrano eukanuba. No in zdaj se je stvar ponovila-zdajle sredi zime psica pa zivi zunaj Undecided Cry Trenutno ni nobene nav.brejosti, gonitve v blizini, je pa eukanubo s katero ni imela problemov nikoli. Kaj naj naredim?Huh Je imel kdo podobne probleme. Zdajle bom skocila kupit ampule za bolhe za vsak slucaj in dietno hrano ker bi rada preprecila vecji obseg vsega skupaj ker imava zdajle kar nekaj razstav pred sabo, prav zato se obracam na vse vas...PROSIM??? Cry Cry
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #22 : petek, 09.01.2004 : 14:46:24 »

Nam je pri prhljaju in odpadanju dlake pomagal missing link, predvsem pa sprememba prehrane. Ko sta psa zacela dobivati vsaj nekajkrat na teden svezo hrano se je stanje dlake popravilo. Da imam prav se je pokazalo tudi zdaj ko je eden od psov ze 14 dni na dietnih briketih in je dlaka spet postala nesvetleca in trda (bolj kot ponavadi). Jutri zacnemo ponovno privajanje na meseka! Cheesy lp
Logiran

retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #23 : petek, 09.01.2004 : 17:26:53 »

Katero dietno hrano pa imas? Nam je prejsnjic pomagala, sej bi ostala na tej hrani pa je ful draga-pa ze tko on navadni eukanubi bankrotiram vsak mesec Undecided Tale the missing link vsi omenjate-res tako pomaga? Koliko pa stane (+za koliko casa)? Problem je ker sploh ne vem vzroka, ne zgleda alergija (oz. vsaj ne vem na kaj bi lahko bila ker se je zdaj pojavilo sele drugic), pa tudi praska se ne, pa se tako sumljivo simetricno je-in to izpada kar v sopih! Huh Primem in mi ostane v rokah pol psa! Cry Se kaksen nasvet???
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #24 : petek, 09.01.2004 : 17:40:22 »

O missing linku imas podatke na http://www.mitax.si/missing.html.
Logiran

Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #25 : petek, 09.01.2004 : 20:31:20 »

Retrieverka, je veterinar morda pomislil na hormonske motnje pri psički? Namreč, pred leti smo imeli veliko šnaucerko, ki se ji je dogajalo ravno to, kar ti opisuješ in to na zimo, ne glede na gonitev, tako, da je bila včasih ob straneh že čisto gola, brez izpuščajev in srbenja. Veterinarji dolgo niso mogli ugotoviti, kaj ji je, dokler niso šele čez čas, ko se je pojavila še debelost in prekomerno pitje vode, ugotovili, da ima sladkorno bolezen, ki se je razvila iz hormonskih motenj.
lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #26 : petek, 09.01.2004 : 21:16:01 »

Don je Hillsove brikete, tiste za obcutljiv zelodec (se ne spomnim oznake). Ja, so kar dragi, mislim, da sem dala priblizno 6000 za 5 kg. Pes pa ima skoraj 50 kg, potem ves koliko poje! Missing link stane okrog 6000 SIT, pakirano 1/2kg. Dozira se glede na tezo, jaz sem dajala kavno zlicko na 10 kg. Ko enkrat odpres vrecko ima rok uporabe tri mesece. Don je ze po eni porabljeni vrecki imel lepso dlako, prav tako starejsa psica. Mislim, da bi moral veterinar poiskati vzrok (ne samo predpisati drugih briketov), ti pa lahko vseeno vmes poskusis z missing linkom saj skoditi ne more. lp
Logiran

retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #27 : petek, 09.01.2004 : 22:08:43 »

Talija: Ojoj..upam da ne bomo prisli do tega Cry Pred tem pa niso nic ugotovili??

Kaja: Ja ves saj si razbijam glavo da bi ugotovila vzrok..sem pomislila ze na vse..in zdaj primerjam vse tisto kar mi je bilo sumljivo od prejsnjic z tokratnim pojavom. Torej morska sol odpade, odpade tisto za komarje (pozabila kako se rece tale moment), odpade navidezna brejost, hrano smo zamenjal..VDAM SE Cry

Bom videla ce bo tale dietna hrana kaj pomagala, tudi frontline sem ji dala gor za vsak slucaj (upam da ne bom kaj poslabsala), pa se missing link bom sla kupit, potem pa bom verjetno probala se ovcko-riz...ce pa nic od tega ne bo pomagalo pa bomo res vztrajali na veterini tolko casa dokler mi ne ugotovijo nekaj "otipljivega"! Undecided

Jana: sem pregledala tudi tale link, a prodajajo ta missing link tudi tu na parmovi?
Logiran
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #28 : petek, 30.04.2004 : 16:24:08 »

no jaz imam tudi podoben problem, vsaj kar se izpadanja dlake tiče. danes smo že bili drugič na veterini, ker pesjanu izpada dlaka. prvič smo šli, ker je imel čisto oguljen smrček, brez dlake pa tak luskasto je zgledlo vse to...no vglavnem garje oz. glivična bolezen ni, sedaj pa mu je dlaka začela izpadat še po uhljih in kot kaže se vse skupaj širi jaz bi pa rada to preprečila. danes je dobil neke vitaminske tablete za jesti tak da upam, da bo pomagala. če ma kdo kakšen nasvet kaj bi to bilo naj prosim piše in mi pomaga. hvala
Logiran
jetty
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #29 : torek, 04.05.2004 : 13:20:31 »

Tudi mojemu malamutu je na hrbtu izpadel kar lep pas dlake. Panično sem ga odvlekla k veterinarju. Tam so mu pregledali vzorce kože in dlake pod mikroskopom, vendar ni bilo nič nevarnega. Za vsak slučaj je dobil jodovo tinkturo in kremo kuterid. Za nekaj dni sem ga dala na vegeterijansko dieto (kuhala sem mu riž z zelenjavo, kupila sem mu pasje žitarice). Ko se je pojavilo izpadanje dlake, je pred tem približno dva tedna jedel brikete Hill's za občutljiva prebavila, saj nisem vedela, da je lahko nanje elergičen. Sedaj se je izpadanje dlake ustavilo, tako da bo ponovno dobil normalno pasjo hrano (seveda ne Hill's, čeprav tej hrani še vedno zaupam).
Tudi, ko so ga videli v pasji šoli, so vsi pritrdili, da je tak zaradi  hrane, saj so že imeli podobne izkušnje, zlasti je bilo rečeno, da pes ne sme jesti preveč mesa, tega naj bi bilo v njegovi prehrani le eno tretjino.


Lep pozdrav!


Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Izpadanje dlake
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines