mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:55:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda
Strani: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 132   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda  (Prebrano 333145 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #1050 : petek, 05.07.2013 : 09:49:37 »

H u d o Cheesy!
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1051 : petek, 05.07.2013 : 10:16:10 »

Po službeni dolžnosti sem pravkar odkrila še en izziv za norce Cool: Alpe-Adria-Trail. Tam pri AniJ pa je tudi novo odkrita t. i. magična točka ("top shit - must see") petih etap po našem ozemlju. Cheesy
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #1052 : petek, 05.07.2013 : 12:01:04 »

Ana, tukaj? Cheesy veselje Kje pa? Ja pa iiiii veselje ljubezen.

Ja na tej fotki je  Smiley ... od Jagi mal stran, na desno stran ... tko če gledaš fotko z ''normalnim'' očesom ni viden  Tongue Grin
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #1053 : petek, 05.07.2013 : 12:21:13 »

 Shocked Shocked
Pa vi ste čist nora familija!  Kiss
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #1054 : petek, 05.07.2013 : 12:22:25 »

W O W ! ! ! Mega!
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #1055 : petek, 05.07.2013 : 14:26:49 »

Vauuu, respect vsem trem  Afro bravo pa kako super poročilo. v pričakovanju nadaljevanja...
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1056 : petek, 05.07.2013 : 14:53:26 »

Predzadnji dan smo dolgo spali , neposredno pod Nanosom smo se zbudili v umito, sončno, sveže jutro. Po obredu pospravljanja prtljage pride seveda na vrsto zajtrk (če je kaj na zalogi Wink).




In po t. i. rimski cesti vzdolž pobočja Nanosa dalje, vse tja do Vipavske doline. Škržati so bili glasni, temperaturam primerno. Na tegale sem se skoraj usedla Grin, pa je glasno opozoril nase. Poziral je v nedogled, smo ga prestavili na palčko in prenašali okrog v iskanju boljše svetlobe za fotkanje. Shocked Cheesy



Pri znanem koritu, kjer je tudi moj oče v svoji mladosti napajal konja med vzponom na "Goro" (gor so pridelovali zelje in seveda kosili), smo se oborožili z vodo (božanski okus ima!) in "hidroklimatizirali" Jagi.



Pa smo primaširali do sv. Nikolaja, male simpatične cerkvice s konca 17. stoletja, ki stoji direkt pod skalami. Vsaj vrh zvonika se vidi tudi iz doline. Edino na tem delu poti smo srečali skupinico ljudi, ki je imela isto smer (dnevni izlet do cekrvice), sicer smo bili ves čas povsem sami. Cheesy



Za njo se skriva "penzion pod skalco" Azn. Ker malo visi, gospodična ni in ni našla pravega položaja za počitek (spodaj na travi je bilo že preveč "izpostavljeno", saj so bili omenjeni ljudje v cerkvici), zato je bilo treba narest malo "škarpe". Grin Če imaš posteljo povsod s sabo, to ni noben problem. Tongue





V dolino smo se spustili med cvetočim rujem (jeseni je bolj zanimiv, kajne); da ne bi bilo preveč dolgčas, smo pomotoma spet malček podaljšali proti severu.



Na drugi strani AC nas je pričakal priročen potoček. Hidroklimatizacija, drugič Smiley.



Pogled na prehojeno pot daje motivacijo za naprej Afro



Točka "nič" v Podragi pri Podnanosu. Od tu na Štjak (Vrhe = hribovita meja med Vipavsko dolino in Krasom) je bil označen prvi del Jakobove poti v Sloveniji, l. 2009.



V podraškem potočku se je kopal vaški freelancer. (Menda pa smo vidli tudi modrasa. Kačo s kljukastim vzorcem zagotovo.) Mislim, da so se mu odprla nebesa, ko je srečal Jagi. No, pa tudi mene je bil kar vesel.  Tongue Roll Eyes huh





Zgodba o črno-belem Fedru (named by me) sledi. Smiley
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1057 : petek, 05.07.2013 : 14:54:18 »

Super ste, vsaka čast Afro

Meni sama hoja verjetno ne bi prestavljala nekih hudih problemom, ampak spanje kar takole, pa kje se tuširaš,...mmmmm malo sem razvajena. Roll Eyes
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1058 : petek, 05.07.2013 : 15:21:10 »

Za njo se skriva "penzion pod skalco" Azn. Ker malo visi, gospodična ni in ni našla pravega položaja za počitek (spodaj na travi je bilo že preveč "izpostavljeno", saj so bili omenjeni ljudje v cerkvici), zato je bilo treba narest malo "škarpe". Grin Če imaš posteljo povsod s sabo, to ni noben problem. Tongue

ja boga revčka, kaj mora to vse prenašat 
super ste  Afro, tole je pa res ful zanimivičen pofotopis.  bravo
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1059 : petek, 05.07.2013 : 15:50:10 »

Odlicno!  Smiley
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1060 : petek, 05.07.2013 : 17:02:00 »

Uau, vi ste pa imeli eksMedicijo! Bravo!  Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1061 : sobota, 06.07.2013 : 11:41:59 »

Ja, res odlično Smiley
Pri nas trenutno pasji dami ne dopuščata takih izletov, ker zaradi starosti ne moreta zraven, za več kot nekaj ur pa sami ne moreta bit. Ampak nekje v prihodnosti naju zagotovo čaka katera od teh poti Wink Cheesy

Če koga zanima, danes je ob 15:20 na HBO film Pot (The Way) - KLIK, ki se dogaja na Jakobovi poti (The Camino de Santiago ali the Way of St. James) - KLIK
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1062 : sobota, 06.07.2013 : 11:53:09 »

Aja, za spat takole 'kjerkoli pride', za umit se in za oprat cote 'kjer je prilika', za jest 'ko je kaj na voljo' ... vse gre brez težav, ko se odpraviš od doma z mislijo, da te čakajo doživetja, novi (čeprav nekateri 'stari') kraji, novi ljudje ... Midva sva tako pred mnogimi leti Cool, malo na štop in malo peš, v dveh mesecih prepotovala jadransko obalo, od slovenske obale do Črne gore, s spalnima vrečama, rukzakoma in kuhalnikom Cheesy. Vmes nama je uspelo celo na Brač skočit Tongue. Bi prec šla še enkrat Smiley Rabiš pa čas in prepustit se je treba Wink

SunnyDay in Mr. SunnyDay, vama trenutno kar malo zavidam Smiley
Logiran

Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1063 : sobota, 06.07.2013 : 12:59:20 »

Vau res vsaka čast za takle obsežen izlet in krasne slikice! Cheesy Plus škržata sem prvič vidla kako zgleda ponavadi jih le slišim.. Cheesy Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1064 : sobota, 06.07.2013 : 20:32:17 »

Jaz bom pa samo skromno rekla, da sem ponosna, da poznam ta trio adio  Cheesy ljubezen ljubezen ljubezen  bravo

Logiran
Strani: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 132   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines