mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 22:02:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 132   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda  (Prebrano 338259 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #870 : torek, 06.11.2012 : 00:30:21 »

Joj, ti rožnati pomurski noski  Kiss Kiss
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #871 : četrtek, 08.11.2012 : 09:37:01 »

Zakaj Jagi, odkar je zapustila prestolnico, noče več niti v avto ...



 Tongue Angry
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #872 : četrtek, 08.11.2012 : 09:38:32 »

A je kaj čudnega Roll Eyes? Sej ti tud verjetno zjturaj nočeš v avto (sam kaj ko pa moraš Angry). Da ne boste vi kar tam ostali Tongue?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #873 : četrtek, 08.11.2012 : 13:34:34 »

Eh, sej vem....  Sad A ni lepo vstajat v takšna jutra? Ti pa hočeš v to meglo...  Huh (no, sej vem...  Lips Sealed Sad )
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #874 : petek, 09.11.2012 : 09:45:16 »

A je kaj čudnega Roll Eyes?
Ne, me ne čudi. Pri njeni stravmirani prtljagi res ne. Da ji bo pa sprememba okolja tako zelo sedla, si pa tudi jaz nisem mislila. Sreča v nesreči po Bitovi smrti je bila, da smo se hitro spokali.

Sej ti tud verjetno zjutraj nočeš v avto (sam kaj ko pa moraš Angry).

A ni lepo vstajat v takšna jutra? Ti pa hočeš v to meglo...  Huh (no, sej vem...  Lips Sealed Sad )

Nočem v meglo, sovražim jo! Angry A kad je treba, nije teško, pravijo Roll Eyes ... Prizori marsikaj odtehtajo, ja. ljubezen Sploh če se v takem jutru odpraviš v hribe, ane, luna7? Cheesy Sicer je  pa bolj klavrno gledat, kako se med vožnjo prej ali slej vse skupaj spremeni v tisto desno sliko. Angry

Jagi vse lepo pozdravlja in ugotavlja, da:
  • je kavč zakon Azn
  • se je naučila prefinjeno, damsko fehtat Huh
  • ima veliko dela s čuvanjem, sploh ker mora skrbeti za večje krdelo
  • je treba postati zelo zaskrbljen, če šefov do določene ure še ni domov in je treba v primeru izrednih odhodov od doma čakati (po možnosti zunaj) tudi ostala dva dvonožnika huh
  • na njenem domačem teritoriju radi spijo zajčki in srnice, zato je treba navsezgodaj temeljito pregledati teren (je pa shit, če greš s**t ravno zraven srne Huh)
  • da Mica (mačka) ne šteka, kaj ji želi povedati, ko jo vabi k igri (NVMP in Samo sindrom) Grin butnglavc
  • brez obotavljanja in zmrdovanja hrusta že tretjo sorto grainfree briketkov brez vsakršnih dodatkov (za potrebe testiranja sem navabila 5 različnih vrst najmanjšega pakiranja) Tongue
  • še vedno ne mara širših, potencialno "nevarnih" poti, ampak meni, da so steze in stezice psom neprimerno bolj prijazne, predvsem pa varnejše Wink
  • vsako povabilo v avto lahko pomeni, da te bodo odpeljejo v mesto, zato je bolje zbežati in se skriti 
  • ...
  • ...
  • ne glede na vse komaj čaka, da pridete v njene revirje na siminar Kiss
.

Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #875 : petek, 09.11.2012 : 09:49:15 »

Jagi, a ni tole življenje en super veselje!  Cheesy Cheesy Cheesy
Jp, it v takšna jutra...milina. za kaj takega ni bilo nikoli problem vstat in se spokat.  Lips Sealed
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #876 : petek, 09.11.2012 : 09:49:42 »

 Cheesy Kiss
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #877 : petek, 09.11.2012 : 17:43:03 »

Lej ti te izbeglice, odkar so primorci pa nos vihajo nad prestolnico  Grin. In nam, sirotam zamegljenim, lušte delajo s takimi osladnimi fotkami.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #878 : petek, 09.11.2012 : 20:02:22 »

Jagica, ljubica, tole je vse ful lepo slišat ljubezen  Eh, v avto se pa itak "ne splača" it, nikoli ne veš, kaj te čaka - kar Rokota vprašaj Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #879 : petek, 09.11.2012 : 20:52:03 »

Lej ti te izbeglice

Izbeglice Grin Grin

Eh, v avto se pa itak "ne splača" it, nikoli ne veš, kaj te čaka - kar Rokota vprašaj Wink

Ko sta imela Bit in Jagi bližnje srečanje s pokajočo pločevino, je bilo tudi mene pošteno strah, ali bosta hotla še v avto. Pa je šlo hvala bogu brez problemov; Jagi si je celo oddahnila, ko je lahko skočila spet v svojo varno potujočo hiško. Kaj ne, ko pa je prej dve uri osem policajev skakalo okrog nje, nekateri bi jo pa še čohali Roll Eyes.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #880 : četrtek, 22.11.2012 : 11:47:06 »

Ker je bila v soboto edina možnost za filanje baterij na soncu Cool (no, vsaj za naju, Jagi frajerka se sonči po mili volji), smo se šli izlet po hrib(čk)ih med Lokvico in Lipo, kar pomeni 9 hrib(čk)ov (in 11 dolinic Wink) v verigi Cerje-Trstelj. To je pregrada med Goriško in Krasom oz. severozahodni rob kraške planote, s katerega se odpira tudi krasen razgled na Tržaški zaliv Wink.

Baterija v fotoaparatu je bila prazna, tako da smo se morali zadovoljiti s telefonom. Roll Eyes Angry

Drugi avto smo parkiraliv mali vasici Lokvica ob italijansko-slovenski meji. Na prvem vrhu nad vasjo stoji nov spomenik oz. muzej braniteljem slovenske zemlje na Cerju.



Ob poti so obnovili tudi 200 let staro štirno Vrhdrage, ki je bila v soboto čisto suha. Štirna stoji v manjši vrtači na pobočju nad vasjo. Vrtačo so očistili in dno zatesnili z glino. Nanjo so sezidali dva okrogla zidova, prostor med njima pa tudi zapolnili z glino. Štirna se je polnila z vodo, ki je ob deževju pritekala s pobočja hriba. Do vode so vodile kamnite stopnice. Podobnih štirn, ki jim pravijo tudi lokvice, je še nekaj okoli vasi.



V času vodovoda si je včasih zelo težko predstavljati, da je bila še v 70-ih letih voda na Krasu izredna dragocenost ...

S Cerja pa proti vzhodu ... po gmajni in z borom pogozdenih pobočjih, ki so bila nekoč povsem gola (npr. v času Soške fronte med 1. sv. vojno).





Na Fajt(j)i hrib, prizorišče izredno "pestrega" dogajanja na Soški fronti. Po celotni trasi poti je ogromno jarkov, kavern, bunkerjev ...









Pa čez Veliki vrh, Renški vrh, Vrtovko, Lešenjak, Stolovec in Stol (na katerem me je pričakala gugalnica za velike otroke) do Trstelja in v dolino v vasico Lipa, kjer nas je čakal prvi avto. Sonce se je pa ravno približevalo morski gladini ... Cheesy
 






Na Trstelju smo bli že n-krat (iz Lipe), tako da fotke nimam nobene, lahko pa povem, da antene in koča še stojijo, razgled je pa tudi še vedno krasen na vse strani Wink.

Za piko na i pa še ena luštna gobica (nabrali smo samo žajbelj, spomladi se vrnemo še po šparglje Tongue).



In še en spomin na nabiranje smole (bor).



Če slučajno kdo ni opazil: to je bil 17. november in celo pot sva bila oba v kratkih rokavih. Cheesy
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #881 : četrtek, 22.11.2012 : 11:57:34 »

Da je bila Jagi srečna, smo imeli res blažen mir pred Neprijatelji in naju ni bilo treba čuvat.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #882 : četrtek, 22.11.2012 : 12:14:37 »

Hihi, potem pa smo hodili po istih koncih: mi smo bili na Kojniku, pa Goliču... A niste slišali ene goničke zjat kot zmešane z visokim C??? Se mi zdi, da se jo je slišalo ravno do morja...
Luštno zgleda, moramo enkrat it!  Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #883 : četrtek, 22.11.2012 : 12:16:51 »

Da je bila Jagi srečna, smo imeli res blažen mir pred Neprijatelji in naju ni bilo treba čuvat.
Če bi se Neprijatelji v obliki vas treh pojavili za konec še na obisku pri Rokotu, pa jaz tudi ne bi imela nič proti Wink Tongue

Neprijateljev pa sigurno ni bilo, ker se tega dela Krasa ziher preventivno izogibajo, odkar so slišali, da je po novem na branikih kraške domovine poleg Rokota še Jagi Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #884 : četrtek, 22.11.2012 : 12:45:19 »

Uživači ljubezen
Logiran
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 132   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines