mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 00:40:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda
Strani: 1 ... 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 ... 132   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda  (Prebrano 338278 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1260 : sreda, 19.02.2014 : 21:09:31 »

Potem pa še dobro, da nisem objavila tiste, fotkane direktno po lojtri dol Tongue. Jst mam malo težav z lojtrami, če bi bile "poličke" namesto železnih prečk, bi bilo že čisto drugače.
Kako sta pa po teh prečkah spravila oba psa dol? A se je možno temu delu izogniti in iti kje naokoli? Ful mi je všeč pokrajina in razmišljam o tej poti za Sončno nedeljo. Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1261 : sreda, 19.02.2014 : 22:57:39 »

Brez skrbi, to je lojtra na razgledni stolp Wink.

Je pa potem naprej eno bolj zoprno mesto zaradi globoko razbrazdanih skal nad spodmoli (Fru je Tomaž nesel, kozlička Jagi se je sama znašla), če te zavedejo markacije stare steze (in nas so), nova je namreč speljana malo niže, zelo udobno (smo jo oodkrili nazaj grede). Ti razložim na ZS :-).
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #1262 : sreda, 19.02.2014 : 23:00:45 »

Jaz bi pa gledala sliko po lojtri dol!!!  Cheesy

Dej jo magari pod kak link "za munjeno No Jinx". 

Evo, še ena munjena, ki bi tudi to sliko rada videla Cheesy (dokler je samo slika, mala malca Tongue)
Sem pa jaz pred leti tudi na tisti stolp pri Rogli lezla, pa se ne spomnim nič drugega, tudi razgleda ne Undecided. Najbrž so mi na vrhu možgani zamrznili Roll Eyes

Spodmoli so pa čisto nezemeljski ljubezen. Kako pa kontrolirajo, da ljudje ne rinejo tja v času gnezdenja? Angry
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1263 : četrtek, 20.02.2014 : 04:38:37 »

Tisti stolp na Rogli je nagravžen Angry Nič ne rečem, razgled z njega dol je sigurno prelep (če upaš zlesti do tja), ampak tista grda kovinska konstrukcija in plehnate štenge, ki oddajajo grozljive zvoke, ko hodijo ljudje gor, brrrrrrrrrrr, kar lasje se mi naježijo.
Glej ga, Mižonny, grdavša grdega. Je prav škoda, da v tisto lepo naravo (glej360 st. panoramo) niso bili sposobni kaj bolj ličnega postavit Wink

@SunnyDay, ne, silili me niso lezti gor, po mojem so kar malo pozabili name ali sem pač svojo potrebo po "lulanju zdaj in takoj" tako dobro odglumila Tongue Pa itak je bila prvega maja zmeraj gužva na takih "romarskih" krajih, tako da me pri živem telesu ziher ne bi dobili gor, med vse tiste topotajoče noge in potne roke, ki naredijo bedasto plehnato ograjo še bolj spolzko.
Saj ni čudno, da imam tako smotano plašnega psa, je po meni podedoval nekaj Grin Grin

Sicer imam pa Zreško Pohorje v zelo lepih spominih, občasno smo se v hudo vročih poletnih dneh iz celjske kotline odpravili za par dni na vikend prijateljev od staršev. Tam v okolici Skomarja smo bili in spomnim se neskončnega lutanja po prelepem smrekovem gozdu, nabiranja gob, malin, brusnic, čred krav, ki se pasejo - skratka, če vas bo pot kdaj zanesla v tiste kraje, priporočam. Veliko pohodniških poti se najde tudi na netu Smiley
Nekaj je že tule:http://www.podezelje.com/vsebine/pohodne-poti-po-rogli-in-zrecah/339/

Nimam pa seveda nič proti ljudem, ki radi lazijo kam gor po lojtrah, seveda ne, kvečjemu koristno se mi zdi imeti kakega takega prijatelja v bližini, za vsak slučaj Wink Prijatelja, ne lastnega moža ...

... zakaj ni fajn, če imaš moža, ki je malo "preveč pogumen"?
Hmmm - ena anekdota iz Dalmacije, iz Dubrovnika bo povedala, zakaj. Par let nazaj smo se vsa družina že n-tič s Pelješca odpravili na izlet v Dubrovnik. Ker je bilo vreme oblačno, otroka pa že zadosti velika, da jima bi to vsaj kaj pomenilo, sva se z Mojim odločila, da gremo pa tokrat na sprehod po obzidju. Zaradi oblačnega vremena ni bilo večne gužve, vročine pa tudi ne. In smo šli. Jaz sem gor prišla normalno, globoko dihala sicer, ampak OK. Tudi po obzidju sem hodila normalno, ker me globina "na daljavo" oz "čez kamnit zid" ne moti. Pazila sem, da se mi kak kreten ne bi slučajno zalimal za hrbet ali se vame zaletel, medtem, ko sem fotografirala lepe prizore na kakšnem, zame "že malo nevarnem" mestu, skratka, čisto udobno sem se počutila.
Do "sestopa". Vsi, ki ste na Dubrovniškem obzidju že bili, veste, da ni to 400 metrov visoko ali da je treba dol skočiti na noge ali kaj še hujšega, ane Tongue No, z obzidja pač vodijo ene ozke kamnite stopnice, kjer hodijo ljudje (alaluja, hvalabogu) samo v eno smer, dol. Na levi strani teh ozkih stopnic se z ramo skoraj zadevaš v obzidje (obzidje je kul), na desni pač ... no, na desni pa zida ni in je tam zelo preprosta železna ograja. Vsake toliko stopnic pač zapičen železen drog, droge na vrhu povezuje železna "lama". Vmes pač nič. In 10 metrov ali še manj do mestnih ulic. Skratka, za normalnega človeka nič nenavadnega.
Ampak ne zame. Najprej sem počakala, da se manjša skupina Nemcev zgužva z zidu mimo mene na stopnišče, nato sem globoko vdihnila, se z desno roko kot klop prijela za tisto ograjo in počasi "ena, dva,ena, dva" stopala stopnico po stopnico proti odrešitvi. Še prav ponosna sem bila nase, se prav spomnim ... dokler
... ja, dokler ni moj trapasti  butnglavc butnglavc mož, ki je hodil  za mano (in že 20 let pozna moje strahove!!!), prijel železne ograje in jo "stresel", da bi sinu pokazal, kako taka konstrukcija zdrži ali niha ali nevemkaj.
Jaz sem mislila, da me  bo na mestu kap. Ograja, ki sem se je tako zvesto držala, je "sama od sebe" poskakovala aaaaaaaaaaaaa Undecided

Epilog. Dol sem prišla trda od strahu, na bruhanje mi je šlo, sesedla sem se na tla, zbrala moč nazaj in Mojega pred vsemi tako nadrla, da se je po moje smilil vsem dedcem naokoli. Budala! In srečo ima, ga ga nisem še oklofutala, sploh pa ima več sreče kot pameti, da sem sploh preživela, da ima vsak dan kosilo na mizi, ane!

In jaz hodim najraje na morje prav zato, ker tam ni velikih višin, jaomeni sram Lips Sealed

No tko, zdaj veste. Če bomo kje skupaj več kot 4 m od tal, me pustite lepo pri miru, nič ni treba spraševat ali ponujat, nič - samo naj si nihče ne drzne prijeti tistih lojter, na katerih bi morala stat ali ograje, s katero bi se morala držat Evil Azn
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1264 : četrtek, 20.02.2014 : 10:25:40 »

NoJinx & Mižonny, samo za vaju, iz 3. v 2. štuk Grin  objem



mamaF, Pohorje je č-u-d-o-v-i-t-o, sva ga prečesala pred kakimi 10 leti od Maribora do Slovenj Gradca (3 dni po slovenski planinski poti), Rogla je bila tudi vmes, a se tega stolpa ne spomnim Undecided. Razgled je fantastičen, hvala za link! Cheesy Te stopnice bi ble OK, ja Smiley. "Poličke" in polžje varno zavite Afro ... Mogoče bi bilo "za vajo" fajn splezati na kak tak razgledni stolp kot je npr. tisti v Goriških brdih malo nad Šmartnim, ker je betonski. "Polne", polžje stopnice, nič kovinskih zvokov, pa še terasice na različnih višinah, tako da lahko odnehaš poljubno nizko. Kaj pa vem, mogoče bi šlo potem lažje tudi na tako kovinsko reč. Wink Sicer pa, zakaj rinit, če je to sama muka, ane. Roll Eyes Tudi jaz bi eksplodirala, mamaF, če bi me kdo tkole splašil, medtem ko bi vsa napeta komaj premagovala samo sebe (neee, seveda se mi to še ni zgodilo jezen Grin). Še dobro, da tisto v Dubrovniku ni bilo namerno plašenje! Angry
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1265 : četrtek, 20.02.2014 : 10:52:00 »

U na tistem v Goriških brdih sem pa jaz tudi že bila kot otrok mi je bilo zelo všeč Cheesy, no tud tale se mi ne zdi nič grozn, samo jaz k sem štorasta tudi gor verjetno nebi plezala haha... Tongue
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1266 : četrtek, 20.02.2014 : 11:00:32 »

Najprej na Lačno, ki je sicer dostopna tudi s severne strani. Kozlovsko razpoloženi lahko splezajo na razgledni stolp in posnamejo 360° panoramo (dodam naknadno) še za dame, ki raje počakamo spodaj.

Obljubljeni filmček: panorama Lačna

Pa še Veli Badin - "živa slika"
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1267 : četrtek, 20.02.2014 : 14:47:22 »

  Mogoče bi bilo "za vajo" fajn splezati na kak tak razgledni stolp kot je npr. tisti v Goriških brdih malo nad Šmartnim, ker je betonski.
SD, v Goriških Brdih sva jaz in Rožana na tem stolpu  prišli celo ... do prvega štuka sram Potem sva začeli sinhrono skoraj jokati in se odplazili dol. Ne bom o tem, da je moški del familije praktično tekel čisto na vrh ... tamali je bil takrat star ene 6 let in je laufal gor in dol po tistih štengah celo večkrat.
Za moj okus pa tam absolutno manjka fasada iz vsaj 10 mm stekla Wink

Zgodba se je ponovila na prekrasnem svetilniku na Dugem otoku (Veli rat). Ven do vrha ne vidiš nič (valjda), a več kot do prvega platoja niti tam ni šlo, so ratala kolena premehka sram na žalost so svetilniki znotraj pač - votli in je videti do dna Lips Sealed

V glavnem - ob fotki za Mižonnijevo in Jinxovo opažam, da bi bilo potrebno deske nujno zamenjat. Sam pravim Tongue
Logiran

Unikatne tablice in portretki
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1268 : četrtek, 20.02.2014 : 15:58:33 »

mamaF mislim da bi se lahko reklo, da imaš strah pred višino Smiley Zdaj pa terenske vaje delat, tako kot pasja duša, da premagaš fobije  Wink
Btw jaz imam pa čisto mehke noge, ko moram čez viseči most, posebej če se maje
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1269 : petek, 21.02.2014 : 01:36:01 »

Viamia, res je Smiley Saj delam terenske vaje, lojtre recimo (take normalne višine, ki jih prisloniš na drevo) ali lojtre na lovsko opazovalnico niso velika težava, niti za gor, niti za dol, pod pogojem, da se jih nihče ne dotika ali da se ne majejo. Če se držim lahko z obema rokama in imam čas, da se umirim, gre. Ampak stopnice in podesti "v zraku" so pa druga pesem(predvsem za navzdol!), ker  seveda hodiš obrnjen naprej ... tam pa čist zaštopam. Prav tako nimam tako zelo velikih težav na naravnem terenu (recimo skalni rob, spodaj prepad).
"Odnesejo" me "samostoječe" zadeve, samostoječe lojtre, stolpi, viseči mostovi tudi, seveda.

Moram Rokota naučit, da bo še on meni klikal, ko bova skupaj terenske vaje delala Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1270 : petek, 21.02.2014 : 08:38:29 »


Moram Rokota naučit, da bo še on meni klikal, ko bova skupaj terenske vaje delala Wink


Klikal, pa izmenično kazal čik /pir Grin objem
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1271 : petek, 21.02.2014 : 11:15:15 »

Klikal, pa izmenično kazal čik /pir Grin objem

 
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1272 : petek, 21.02.2014 : 11:34:38 »

Klikal, pa izmenično kazal čik /pir Grin objem

 Grin Grin Afro za tole bi pa še jaz klikala  Tongue Grin
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1273 : petek, 21.02.2014 : 11:48:52 »

Lahko probamo, zakaj pa ne Tongue
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1274 : petek, 21.02.2014 : 12:39:13 »

 Grin si nas že predstavljam: babe klikamo na veliko, psi skačejo naokoli in nam prinašajo pire in čike na pladnih  Roll Eyes kot v cirkusu  Grin
Logiran
Strani: 1 ... 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 ... 132   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines