mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 11:21:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda
Strani: 1 ... 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 ... 132   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda  (Prebrano 337695 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1320 : ponedeljek, 07.07.2014 : 19:10:24 »

Ma res še enkrat globok poklon in vse spoštovanje!  bravo

Jaz sem za take podvige čist prelena...čeprav bom baje enkrat šla na El Camino Cool - ampak kdaj, tega pa še policija ne ve.  Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1321 : ponedeljek, 07.07.2014 : 19:46:50 »

In potem se zbudiš sredi gozda v vlažno, a sončno jutro Cheesy. Pravzaprav sva ga oba komaj čakala  Roll Eyes, ker nama je bilo po 123. obratu in iskanju udobne(jše)ga položaja ter posledično prebuditvi že vsega dovolj jezen. Malo se bo treba še prilagoditi na asketske spalne okoliščine, pa zimprovizirati "nove" blazine za pod glavo. Ena je itak spuščala, MrSD pa potrebuje višjo. Ampak na to bomo mislili zvečer. Smiley

Če pri hribih česa ne maram, je to strm klanec že takoj na startu poti, da se ne moreš prej nič razhodit in malo ogret. Angry Seveda je bil začetek drugi dan prav tak. AMPAK. Le par metrov višje nad "taborom" so se začele tudi borovnice njami in to ne moreš kar ignorirat, ane. Smiley

Malo pod vrhom Osolnika je naša pot zavila proti SV, proti Šk. Loki, in kmalu smo se znašli na grebenu, pod katerim si je nekdo postavil sanjsko hiško s fenomenalnim razgledom proti Gorenjski super (ehm, morda to preveč poudarjam, ampak v zadnjih letih sva res do skrajnosti razvila in izostrila lokacijske senzorje (to je skor kot poklicna deformacija Grin), tako da začneva v trenutku izvajat "postopke vživljanja" v življenje na nekem kraju predaja.


No, a ni lepo? Azn

Do Škofje Loke se je zdelo samo še strmo navzdol, saj je bila že na vidiku, skoraj na pladnju tam spodaj med drevesi, a glej ga zlomka Shocked, vmes so se menda kar sproti dvigovali neki novi kuclji . V življenju so pač vzponi in padci, tako da tudi pot ne more biti premica. Tongue Če bi si želeli skrajšati "muke", pa se je za pomoč dobrohotno ponudila zelena lepotička. Evil Kako lepa goba je to! Cheesy



Pa smo raje šli še parkrat gor-pa-dol in se končno znašli neposredno nad hišami škofjeloškega Puštala.



To mesto imam res rada ljubezen, fajn srednjeveški štimung je tam, tako pravo mesto-muzej, ki skriva nešteto zanimivosti, za katere pa tokrat ni bilo časa.




Čeprav sem mislila, da sem v Škofji Loki videla že skoraj vse, sem se tokrat prvič znašla na Hudičevi brvi ... Zgodba pripoveduje, da so Puštalci tu zgradili most zato, da bi ušli nagajanju hudiča. Prevračal jim je brod, ko so hodili v mesto prodajat glavnike Wink. Glavnikarstvo je bilo namreč zelo razširjena obrt.)


Firbarjeva hiša je dobila ime po hišni dejavnosti – firbarstvu oziroma barvarstvu. Do začetka 20. stoletja so tu barvali in sušili laneno platno.



V Homanovi hiši na mestnem trgu je tudi njami kavarna in slaščičarna. dopust Pod košato lipo, posajeno l. 1934 v čast pokojnemu kralju Aleksandru (ker pa je večina meščanov ni marala, so pošiljali otroke tja opravljat malo potrebo, da bi se posušila, pa so jo očitno le spodbujali k rasti Grin), sem si privoščila happIlly coffee brake ter se tako na daljavo pridružila sicer tradicionalnemu kolegiju. kafetek ljubezen V bistvu sem že zjutraj sanjarila, kako bo fino v Loki na trgu spiti eno dobro kavo (neko motivacijo pač moraš imet in glede na to, da je bila kava na splošno redka dobrina ... Evil), sploh pa bi bilo super, da bi bili tam enkrat do pol dvanajstih - in eto, točno se je izšlo! Cheesy



Ampak bilo je res kratko in sladko, s poudarkom na kratko, pa smo že maširali dalje. Aja, tudi v Škofji loki imajo že zelo starega Jakoba, mimogrede. Okrog njega pa trenutno rijejo z mehanizacijo na polno. Ko srednji vek sreča 21. stoletje ...

Jagi je izkoristila bolj ali manj vse potočke na poti, da si je malček osvežila tačke in naredila kak požirek.



Pot med Škofjo Loko in Crngrobom je luštna, sprehodek na easy, večinoma po gozdu, blažen mir. Tam smo srečali tudi starejši, že malce betežen par, ki se ni mogel načuditi naši odpravi. Grin MrSD-ja sta še "spustila mimo", ko pa sta vidla, da sva oba otovorjena, pa še z Jagi, je gospo že zelo skrbelo.

"Ja kam pa greste, ko imata take nahrbtnike?"
- "Na Višarje."
"Kako ... a kar skoz peš?!"
- "Ja."
"Pa to ne morete peš, saj to je v Italiji!"
- "Ja, ja, nič zato, bomo šli kar peš."
"Joj, pa to je daleč, saj boste umrli!"
predaja "Gospa, brez skrbi, vse bo v redu."
"Joj, peš, tako daleč, umrli boste!" (Že v odhodu, ko jo je gospod malo podrezal Smiley. Bogve če ni začela kar molit za nas. Grin)

Pa smo še kar tu. Cool

Ampak siesta v Crngrobu je vseeno pasala. dopust Kot se za znamenit kraj spodobi, smo najprej vrgli en uč na enega najpomembnejših umetnostnih spomenikov pri nas. Pravzaprav so se nama kar malo prikazovali prizori iz filma Cvetje v jeseni (romanje v Crngrob, Janez kupi Meti lectovo srce ... še pomnite, tovariši? Wink).


Ogromna freska sv. Krištofa na zvoniku.


Novogotsko vhodno stebrišče z znamenito fresko sv. Nedelje.

Potem pa smo se zavlekli v miren, razgleden kotiček na vzhodni strani cerkve, pohrustali klasično pohodniško kosilo, nakar je nadležno pokanje z bližnjega strelišča SV dva člana odprave kar malo uspavalo. Ne, mene ne Smiley. Jaz sem se medtem javila na forum Smiley.



Zaspanca ljubezen Kiss


Nad cerkvijo se je naša pot vzpela še za slabih 300 višinskih metrov navzgor proti Planici, Čepuljam in Javorniku - tj. vasem na grebenu zahodno od Kranja. Na prvem sedlu, kjer se je končala gozdna pot, so nas pričakale klopce in sveža tekoča voda. Cheesy Jagi pa je našla nekaj, kar ji je bilo res pisano na kožo - dobesedno. Grin


Kdo jo najde? kdo

Na zadnjem neimenovanem vrhu, sosedu verjetno večini dobro poznanega Jošta nad Kranjem pa smo se instinktivno ustavili, malce bolj zgodaj, kot bi bilo nujno. Kot se je izkazalo naslednje jutro, se je začela pot čisto malo naprej strmo spuščati v dolino proti Zgornji Besnici in na tistem pobočju bi bilo skoraj nemogoče najti primeren prostor za naš hotel 1000 ***. Po drugi strani pa je bilo do doline kar malo predaleč za preostanek dneva. No, skratka. Idealen plac. Povsem raven, nič ga ni bilo potrebno čistit, še odlagalne police so bile na voljo. super


Jutranja masaža

Ponoči sem se med poslušanjem okoliških zvokov parkrat zbala, da se bo kakšna srna med tekom zaletela v šotor, kar verjetno ne bi bilo najbolj prijetno . A divjad vidi ponoči, v trdi temi? Undecided Tudi ena manjša žverca se je smukala v bližini in verjetno tuhtala, kaj je zdaj to v njenem revirju. Ampak na koncu smo bili drug za drugega popolnoma nemoteči. Smiley
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1322 : ponedeljek, 07.07.2014 : 20:02:19 »

Caki, a vidva sta bla samo 16 kilometrckov od nasega vikenda in mene oddaljena, pa vama ni na misel prislo, da bi nardila en cici mici mini ovincek in prisla se do mene na kofe?  Angry Zamerim!  piiiilimo  Tongue
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1323 : ponedeljek, 07.07.2014 : 20:16:19 »

Ooo, bi, z največjim veseljem, sam en čisto majčken predpogoj bi bil potreben Undecided, namreč, da bi vedela, da si tam sram. Saj zato sem se pa javljala, da bi se nas kdo po poti usmilil, a nas še nisi razkrinkala? Evil Škoda, saj opoldne bi se že lahko tudi vidva z Gjallom pripeljala do Loke. Cool
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1324 : ponedeljek, 07.07.2014 : 21:37:35 »

Sej nisem bla takrat na vikendu, ampak te je fajn mal spikat.  Tongue
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1325 : ponedeljek, 07.07.2014 : 22:06:42 »

Za kazen greš na naslednjem LoUskem siminarju z nami na pohod Angry, zlepa ali zgrda. Tongue
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1326 : ponedeljek, 07.07.2014 : 22:16:04 »

Bi te rada vidla, kako me bos zgrda z mesta premaknila.  Evil Tongue In kdo bo potem skrbel za seniorcke in srecoLov? Ha, kdo te prasam?  Roll Eyes  Tongue
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1327 : ponedeljek, 07.07.2014 : 22:46:50 »

Oo, kako fajn je tole zdaj brati. Vi ste res dbest! Cool
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #1328 : ponedeljek, 07.07.2014 : 23:05:20 »

Priznam, da tega pohoda nisem spremljala pred štartom, ker sem močno istega mnenja, kot ona dva starčka, lahko se pa pohvalim, da po teh hribih od Crngroba, pa Jošta, pa ostalih tam okoli mi večkrat kolesarimo. Wink Gor gre bolj počasi, dol pa "trga gate" Evil.
Sem vesela, da se javljate sedaj, ko ste na varnem in še ne umrtvi   Wink.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1329 : ponedeljek, 07.07.2014 : 23:36:07 »

od rešpekta sem brez besed
carji ste Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1330 : torek, 08.07.2014 : 02:46:38 »

Lepi prvi del reportazel  Cool Se dobro, da imamo vas, ki namesto nas lenihov hodite po hribih in nam lepe fotke kazete.  Wink
Aneda! Takole hribolazništvo je zakon! (ravninskičrnogorcipress) Afro Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1331 : torek, 08.07.2014 : 07:32:02 »

Pa ne morem verjeti kako frišno in spočito zgledata ga. in g. SunnyDay na vsaki fotki  Shocked, kot bi ju s helikopterjem prestavljali iz ene na drugo lokacijo  Tongue  Grin
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1332 : torek, 08.07.2014 : 08:03:11 »

Bi te rada vidla, kako me bos zgrda z mesta premaknila.  Evil Tongue In kdo bo potem skrbel za seniorcke in srecoLov? Ha, kdo te prasam?  Roll Eyes  Tongue

Ja jst, ne butnglavc vegi

lahko se pa pohvalim, da po teh hribih od Crngroba, pa Jošta, pa ostalih tam okoli mi večkrat kolesarimo. Wink Gor gre bolj počasi, dol pa "trga gate" Evil.

Ah, škoda, lahko bi se pa srečali, čeprav je blo tole še med tednom, ko tudi šole še ni bilo konec sram. A Fred laufa zraven? Smiley

Drugače pa lahko kar nehate z rišpekti & co., ker tole res ni bil noben podvig. Sploh me je pa ravno pri tisti starejši gospe čudilo, da je tako šokirana nad pešačenjem, saj so v njenih mladih letih skoraj zagotovo morali povsod peš, že če si imel kolo, si bil frajer. Vsaj če svojo babico poslušam ...
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1333 : torek, 08.07.2014 : 08:54:09 »

Pod Joštom smo spali že bolje in zato precej dlje Roll Eyes, tako da smo naslednji dan startali šele okrog desetih (in že čez dve uri bemtili nad vročino in sončno pripeko, ko smo v dolini ostali brez zavetja gozda). huh "Z Jošta" so nas rumene puščice torej usmerile navzdol proti Zgornji Besnici.


Pogled iz doline nazaj, proti Joštu.

V vasi imajo eno najbolj kičastih oz. pisanih kapelic, kar sem jih videla. Pa tudi ful prijetno senco pred spominsko vežico in pokopališče z vodo (pohvalno, očitno so sprejeli nek skupen dogovor glede velikosti in oblike napisnih plošč na grobovih, ker so bile že kar nenavadno enotne za naše sicer "nek se vidi razkoš" razmere). Z vsem spoštovanjem do pokojnih, ničesar jim nismo ukradli, samo ca. 5 l vode. 1.5 l sva imela za Jagi, ki gre sicer "na hlape", pa še 3.5 l za naju. In se je kak dan zgodilo, da je šlo že na knap, če je dolgo ni bilo kje natočit. Undecided



Za zadnjimi hišami v Zg. Besnici je teren dobesedno "odrezan", pod previsom pa je polno čemaža Smiley. Sezona je seveda že mimo, a nekaj uporabnih listkov sva še uspela nabrati, popestritev je za malico še kako pasala. Wink Čisto na dnu doline pa smo dosegli železniško progo LJ-Jesenice, ob kateri teče Sava. Na mostu čez potoček, ki se je nedaleč stran skoraj zagotovo zlival vanjo, sem na mali leseni kapelici opazila natur Jakobovo školjko - pokrovačo še iz nekih drugih časov.



Makadamska cesta nas je ob železnici pripeljala vse do Ovsiš in Podnarta. Tu naredi Jakobova pot ovinek do Podbrezja (ker imajo tam pač Jakoba Wink), kamor smo bili namenjeni "na kavo in pod tuš" k Donu & alexx & co.. Čakalo nas je še nekaj vročih kilometrčkov precej prometne in zato tudi zoprne asfaltne ceste - žal smo spregledali oznake, ki bi nas vsaj določen del peljale po bližnjici. sram

Kakorkoli, našli smo se in sprejeti smo bili kot visoki gostje. ljubezen Še enkrat se našim zlatim ljubezen, nadvse gostoljubnim gostiteljem iz srca zahvaljujem v imenu vseh treh!!! Počutili smo se fenomenalno in res upam, da nismo bili preveč nadležni. Undecided

Vprašanje o tem, ali se samo stuširava, spijemo kofe in gremo dalje, je bilo kmalu preteklost, čeprav šele sredi popoldneva in čeprav smo tisti dan hodili samo kakih 5 ur, z dvemi daljšimi pavzami vred. predaja Sva se kar hitro vdala v usodo, enostavno preveč fajn je blo Wink. Za celih 21 ur. Shocked dopust Tudi Jagi se ni čisto nič pritoževala, saj so bile zaloge pasjih dobrot neusahljive. njami

Donči Kiss je demonstriral, kako mu, revežu, ne privoščijo večje postelje (preselil se je v tisto, ki je bila prinešena za Jagi ... Evil) in da halo butnglavc  Grin Njegove mačkice, ki imajo res pravo kraljestvo Afro, se na žalost niso hotele preveč izpostavljat objektivu.



Še dokaz, da je mojstrovina mameF na častnem mestu. Afro



Alexx mi je (med drugim) profesionalno namešala b-o-ž-a-n-s-k-i koktejl, ki je očitno takoj prijel drink praznovanje (moški del je pil pivo, dolgcajt za fotkat Tongue).



Za božansko večerjo (če še niste, morate probat, kako je dobra (nadzemna) koleraba na žaru!) je poskrbel vrhunski žaropek. hm njami



Za lažjo prebavo nas je peljal tudi na dolg večerni sprehod Cheesy. V Podbrezju imajo med drugim ful lepo obnovljen tabor, sicer dobro viden z AC, a kaj, ko se vedno peljemo samo mimo Undecided.

Debat nam itak še do danes ne bi zmanjkalo Grin, saj to ni treba posebej omenjat, kajne. Verjetno tudi tega ne, kako je pasal tuš, da o postelji ne govorim. To je bil vsekakor najboljši spanec na poti. Cheesy

Jagodi je bilo itak takoj vse jasno, od tega, kje je "naša" soba, do tega, katera je njena postelja, na kateri se spi do jutra, potem pa seveda ... obredna masaža en štuk više Cool.



Jutranja kava se je "malo zavlekla", pa pozneje na Brezjah smo morali spiti še eno za slovo. Kiss Čez Peračico (znano po samomorih Lips Sealed) nas je alexx namreč prešvercala, ker naju je po natančni študiji zemljevida in predvidene poti uspela prepričati, da je ta košček poti med Podbrezjami in Brezjami čez Ljubno totalno neugoden in brezvezen, čeprav kratek. Domačinki je pač treba verjet, kajne! Cool In tako smo "prinesli noter" ovinek iz Podnarta v Podbrezje. Pošteno! Tongue
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #1334 : torek, 08.07.2014 : 09:06:11 »


Ne-morem-da-ne-bi... OMB ker lepotec.  ljubezen ljubezen
Logiran
Strani: 1 ... 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 ... 132   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines