mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 08:53:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda
Strani: 1 ... 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 ... 132   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda  (Prebrano 337671 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1350 : sreda, 09.07.2014 : 13:30:58 »

Ko bom mlada, bom jaz tudi tako  Cool
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #1351 : sreda, 09.07.2014 : 14:14:14 »

Super je prebirat in gledat vašo fotoreportažo.  Cheesy Afro Občudujem vaju, da na tak način preživljata svoj dopust. Meni bi bil največji problem vso to prtljago s sabo nosit. Zdi se mi, da bi mi rame odpadle že prvi dan.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1352 : sreda, 09.07.2014 : 14:16:54 »

Ko bom mlada, bom jaz tudi tako  Cool

    Tole mi je pa izjava tedna!

- I feel you, sister  Cool
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1353 : sreda, 09.07.2014 : 14:20:55 »

  Tole mi je pa izjava tedna!

- I feel you, sister  Cool

 Grin ampak res, pa tvoja tudi Pepsi  Grin
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1354 : sreda, 09.07.2014 : 15:11:20 »

Vau, krasen pohodniški izlet ste imeli!!  Cheesy  Suuuuuuuuuuper ste! bravo plesalec praznovanje
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1355 : sreda, 09.07.2014 : 16:09:46 »

Prav vsak dan mi polepšate s temle potopisom, res!

To me pa res veseli Wink.

Hvala vsem. Kiss

Meni bi bil največji problem vso to prtljago s sabo nosit. Zdi se mi, da bi mi rame odpadle že prvi dan.

Če te bolijo rame, nimaš dobro naštimanih naramnic stop. V tem primeru ti res "odpadejo" že prvi dan, preverjeno, bolijo za znoret, z vratom in hrbtom vred. Lips Sealed Bistveno pri težkem nahrbtniku je, da si ga nasloniš na boke, da stisneš tisti širok pas okrog bokov, kolikor moreš, in so naramnice bolj za ravnotežje oz. pravo težišče, da ti držijo nahrbtnik ob hrbtu, da ne visi nazaj. No, ženske imamo v tem primeru nekaj prednosti zaradi širših bokov Wink., moškim prej dol zleze. Seveda čutiš tudi rame, ampak prej križ. Pa v nogah prekleto čutiš dodatno kilažo na hrbtu, to pa ja. Na asfaltu sploh, podplati pečeeeejooo. Roll Eyes

Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1356 : nedelja, 13.07.2014 : 18:33:52 »

Peto jutro se je začelo s počeno klipsno na pasu, katerega pomen sem opisala zgoraj. sram Stric Murphy, seveda. Ko sem Tomažu pred trgovino izročila vrečko pravkar kupljene hrane, mu je zdrsnila iz rok in kozarček marmelade je SEVEDA padel točno na klipsno. Pa sta bila oba razbita. Nauk: rezervno klipsno je treba imeti s sabo, tista doma ti čisto nič ne pomaga. Sad

Malo smo bili sitni, a je bilo po zajtrku pred neko zapuščeno hišo strahov ob jezeru že veliko bolje. Cheesy Poslovili smo se od Bleda in se vzpeli do Zg. Gorij, tam skočili na kavo in se spustili spet navzdol v Krnico, v dolino Radovne, ki je stisnjena med planotama Mežaklo in Pokljuko. 

Najprej sta nas pozdravila mlin ...




... in zraven mosta čez Radovno sredi vode tudi tale nenavadna kapelica.



Tam je bilo civilizacije skoraj do večera konec. Še nekaj kilometrov smo drgnili po asfaltu slaba prebava, potem pa se nas je neskončna ravna cesta usmilila z makadamom. Kakšno veselje, ko so pripeljali nasproti motoristi in se je v daljavi za njimi kadilo! Smiley Dolina je super za sproščen in popolnoma nenaporen kolesarski izlet super, ca. 15-kilometrsko pešačenje pa se enmalček (no, precej) vleče Roll Eyes



Popestrili smo ga s kosilom ob reki ...



... počitkom v bližini ostankov Smolejeve domačije v Srednji Radovni (požgana je bila l. 1944, ko so nemški okupatorji iz maščevanja požgali tamkajšnje domačije, pri čemer je umrlo tudi 24 domačinov, od dojenčkov do starcev. Njihova imena so izpisana na obeležju v obliki dlani.)



... pa ogledom tehničnega spomenika, Psankove žage in mlina, ki sta delovala ob visoki vodi od časov Marije Terezije do 70. let 20. stol.



... in ogromne, kakih 500 let stare in 25 m visoke Gogalove lipe s premerom več kot 2 metra, pri kateri nas je pozdravil tudi velik, a prijazen in le na prvi pogled strog čuvaj domačije Smiley. Ne vem sicer, kakšne volje je pozimi, ko v to res ozko dolino kar dva meseca ne posije sonce. Lips Sealed



V Zgornji Radovni se dolina končno razširi, makadamsko cesto spet zamenja asfalt in prva hiša v strnjenem delu vasi je gostilna Cool. Čez joto ga po takem pohodu pač ni. njami





Na strmem, čeprav kratkem klancu do Kosmačevega prevala, si naposled vesel, da ni treba poganjati pedalov Tongue, čeprav bi že za dolg spust navzdol proti Mojstrani kolesa spet prav prišla. Smiley 

Planinski muzej bo počakal na kakšno drugo priliko.



Morala sva se odločiti, ali nadaljujemo proti Gozd Martuljku ali zaključimo tu. Zahvaljujoč pametni tehnologiji in stričku Googlu sem ugotovila, da kampa v Gozd Martuljku že par let ni več, od Mojstrane naprej po dolini, kjer itak ni placa za več kot cesto in reko Undecided pa nekako nisva znala predstavljati, kje bi našla kaj primernega za naš tabor. Tako smo jo mahnili v kamp v Dovje. Na zemljevidu tako blizu, po cesti pa ... zadnji kilometri se pač vedno vlečejo. huh bruham Vsaj dež je počakal, da je bil šotor že skoraj postavljen, zjutraj pa je sonce tudi dovolj zgodaj napelo moči, da je posušilo našo streho. Afro


Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #1357 : nedelja, 13.07.2014 : 19:13:10 »

Uh, krasna reportaža  Cheesy Občudujem vašo energijo  Shocked In enkrat v drugem življenju bom tudi jaz rada hodila  Wink
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1358 : nedelja, 13.07.2014 : 19:30:54 »

Super ste in kako lep dan, predvsem zaradi kosila: kruha in paradajza s pridihom sezutih hodilk  Cheesy Grin, pa seveda, nebeška dolinaaa    ljubezen
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1359 : ponedeljek, 14.07.2014 : 00:19:54 »

Res krasno spremljat vaše izlete in gledat te zanimive slike. Smiley V planinskem muzeju in tu na Mojstrani sem pa jaz že bila. Fajn muzej je za pogledat si in lepa okolica, mi je bilo zelo všeč. Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1360 : torek, 15.07.2014 : 10:50:39 »

Dovje, umito sončno jutro ljubezen, klepet ob kavi s sošolko s faksa kafetek in Aljažev pozdrav za slovo od Dovjega in Mojstrane plesalec.







Od Mojstrane pa vse do Belopeških jezer in Trbiža v Italiji je speljana popularna Kolesarska pot Jureta Robiča, ki poteka po trasi nekdanje železniške proge in je v celoti asfaltirana. Železniške proge, vsaj običajne, nimajo strmih klancev, tako da jih tudi na tej trasi ni. Krasen, nenaporen kolesarski izlet super, pravzaprav že od Bleda naprej. Pridemo enkrat s kolesi, peš pa verjetno zlepa ne več. predaja

Ta in še naslednji dan smo se številnim kolesarjem na omenjeni trasi vse do vznožja Višarij pridružili tudi mi Roll Eyes, izjema je bil le krasen in še kako dobrodošel obhod med Gozdom Martuljkom in Kranjsko Goro. O joy, prav res ni bilo zabavno Roll Eyes. Slabih 40 km trdega, stopala ubijajočega asfalta, in Jagi, ki se zelo boji kolesarjev Lips Sealed. Za piko na i je tisti vikend tu potekala kolesarska dirka v isto smer, kot smo hodili, tako da so nas tekmovalci dohajali (in "presenečali") izza hrbta. huh Sonce tudi ni šparalo z gretjem. Ampak mi se ne damo! khm guncagunca

Jagi je z veseljem večkrat izkoristila mrrrzlllo hidroklimo, ki je na srečo tekla v bližini.



Motivacija, da v takih razmerah čim prej pridemo čim dlje, je bila toliko večja Evil. Verjetno niti ni slabo, da dolgo nisva vedela, da se bomo kolesarske steze znebili šele na finalnem vzponu na Višarje. predaja 

V Gozdu Martuljku smo skočili na kosilo, kjer mi je nadležni cucek neke brezbrižne (očitno) precej udomačene gostje malček dvignil pritisk ... v bistvu predvsem njegova (ne)skrbnica, ki ga je non-stop klicala, kot bi se plošča pokvarila, ORI, ja Ori, Oriiiii, Oooooriiiii pa seveda ni slišal ničesar. Še Avstrijca pri sosednji mizi sta se začela zezat na ta račun, ampak enim pač ne potegne. Shocked Angry Whatever, smo imeli čisto dovolj dela sami s sabo, da bi se ukvarjali s takimi brezupnimi primeri. Tongue

Ženska intuicija nas je na drugem koncu vasi spet pripeljala na našo školjkasto pot, tokrat makadamsko, pa potem na gozdno stezico, ki se je vila malo gor in malo dol, skratka, pravi balzam, čeprav samo do Kranjske Gore. Tam si je Tomaž končno nadejal nakup nadomestne klipsne za svoj bočni pas, ki v obstoječem stanju na žalost njegovih ramen ni mogel opravljati svoje funkcije sram, a je bil lov za novo klipsno kljub nekaj obiskanim trgovinam na žalost neuspešen. V Gozdu Martuljku sva se ob tabli za čevljarja celo hecala, češ, "lej ga, tudi tukaj je eden, ampak zdaj ga ne rabiva več" ... 3x lahko ugibate, kam so naju v specializirani trgovini s planinsko opremo v Kranjski Gori poslali ... huh jezen

Nesrečno usodo smo utapljali v kavi in sladoledu. Cool



In zdrznila sva se, da bi naslednji dan morali priti do cilja, ki se je v tisti že kar pozni popoldanski uri sicer zdel še prekleto daleč. Pred odhodom me je mami v šali vprašala, kdaj se dobimo na Višarjah, zato sem "zlobno" sklenila, da bom zapečkarico držala za besedo. Evil Pa še nahrbtnike bi lahko pustili v avtu, da jih ne bi bilo treba nositi na vrh in tisto nesrečno klipsno bi nam lahko prinesli od doma. Pa zapeljali bi nas lahko "okrog vogala" in čez prelaz Predel na našo stran, v Log pod Mangartom ali nekam ... kar bi nam peš sicer zagotovo vzelo cel dan in to po cesti. Na-a. Angry Kup argumentov, skratka Wink. Na moje nemajhno presenečenje smo bili zvečer že dogovorjeni, da se naslednji dan okrog poldneva dobimo pri spodnji postaji žičnice na Višarje.

"Več te kolesarske avtoceste prehodimo danes, manj bo treba jutri." Mantra za preostanek dneva. Cool

Ob vznožju kranjskogorskih smučišč ...



... pa naprej proti Podkornu in Ratečam ...



... in končno čez mejo v Italijo! Cheesy





In tako naprej skoraj do mraka, ko so se mi (seveda ožuljeni Undecided) podplati že precej smilili. Divje kampiranje pri naših zahodnih sosedih je sicer prepovedano, ampak Roll Eyes ... no, postlali smo si v gozdu na pobočju nad kolesarsko stezo v bližini kraja Bela Peč/Fusine (znanem po Belopeških ali Mangartskih jezerih). Komarji so nas bili neskoooončno veseli Lips Sealed, tako da sva morala med pobegom v šotor izvajati skoraj tako stroge preventivne ukrepe kot pred leti v tropskem pasu v Avstraliji. trmoglavka Ampak je uspelo Afro! V notranjosti šotora ni bilo nobenega, le zrak je bil nekoliko zadušljiv Tongue!

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1361 : torek, 15.07.2014 : 12:18:58 »

Vau ful lepo ste se imeli, krasne slikce! Cheesy Cheesy
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #1362 : torek, 15.07.2014 : 12:22:07 »

V Gozdu Martuljku smo skočili na kosilo, kjer mi je nadležni cucek neke brezbrižne (očitno) precej udomačene gostje malček dvignil pritisk ... v bistvu predvsem njegova (ne)skrbnica, ki ga je non-stop klicala, kot bi se plošča pokvarila, ORI, ja Ori, Oriiiii, Oooooriiiii pa seveda ni slišal ničesar. Še Avstrijca pri sosednji mizi sta se začela zezat na ta račun, ampak enim pač ne potegne. Shocked Angry Whatever, smo imeli čisto dovolj dela sami s sabo, da bi se ukvarjali s takimi brezupnimi primeri. Tongue

predvidevam da je bil višavček  Tongue Evil

Super reportaža, me kar zamika da bi se tudi mi podali na tako stvar  Wink
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1363 : torek, 15.07.2014 : 12:41:58 »

predvidevam da je bil višavček  Tongue Evil

Ma ne Tongue, sicer neke take velikosti, ampak cotonske oz. bišonske pojave s povešenimi ušesi, ful kosmato.
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #1364 : torek, 15.07.2014 : 12:45:54 »

Ma ne Tongue, sicer neke take velikosti, ampak cotonske oz. bišonske pojave s povešenimi ušesi, ful kosmato.

Sem mislila da je višavček, ker enega Orija poznam, pa vem da so bili takrat enkrat tudi tam okoli, ker so od nas odhajali, ko so imeli pasjo šolo pri nas   Wink
Logiran
Strani: 1 ... 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 ... 132   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines