mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 01:04:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Pupa (E.T.)
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pupa (E.T.)  (Prebrano 30509 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pupolinka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 82


WWW
« Odgovor #45 : sobota, 30.01.2010 : 21:19:03 »

1 mesec in pol Pupinega nočnega ustvarjanja je obradilo takšnele sadove...ko sem to razgrnila sem gledala takole -  Shocked



Ko je Pupa videla mene pa tkole...



ni kaj...doma imamo pravega ustvarjalca Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #46 : sobota, 30.01.2010 : 21:23:08 »

Iiiii, še ena umetnica sodobne dekonstrukcije Cheesy Cheesy Mila sporoča, da je ponosna na mlado kolegico Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #47 : sobota, 30.01.2010 : 21:48:59 »

 Grin Ah, dej no, Pupolinka - Pupa ti je čisto zastonj zrihtala krasen kostum za pusta  Evil (boš super duper cvetlični duhec, če glavo skozi tavečjo luknjo potisneš  Cheesy). Lahko pa tole umetniško delo za drage denarje prodaš v Moderno galerijo  Grin
Bravo umetnica Pupa  Kiss Kiss Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #48 : nedelja, 31.01.2010 : 01:04:49 »

Ce mamaF tako rece, Pupa, je pred tabo res uspesna umetniska kariera! Smiley
Logiran
Linolej
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


WWW
« Odgovor #49 : nedelja, 31.01.2010 : 07:16:34 »

Mi smo imeli tudi eno tako...mislim tako raztrgano...samo da ni imela rožic, ampak marsovce. Mogoče jo pa vzrorec moti?  Cheesy  Grin  Wink  Lino je do nove, na kateri so pudli (ja, čist zares  Azn) povsem prizanesljiv.   Grin

Ampak najbolj zanimivo je pa gledat tkole mladiče na slikah, ko so na vsaki za 1 kg težji in za par cm večji. Če ne spremljaš teme, jih čez nekaj mesecev sploh ne spoznaš več.
Uživajte!  Cheesy
Logiran
Pupolinka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 82


WWW
« Odgovor #50 : četrtek, 04.02.2010 : 08:49:09 »

Sploh ne morem vrjet, da se nam je zgodilo ravno to kar sem brala v eni od tem nekaj dni nazaj-UGRIZNIL NAS JE PES lastnik je pa kolikor hitro je mogel pobrisal.
Namreč s Pupo sva se včeraj odpravili na kontrolo urina k veterinarju, ker je klinika blizu sem se odločila da odideva kar by foot, da zraven opraviva še koristno s potrebnim (sprehod namreč). Pupa vsa vesela v svojem plaščku "leta" po snegu, nikjer žive duše ko se nasproti naju pojavi starejši gospod z privezanim nemškim ovčarjem. Jaz Pupo pokličem k sebi privežem,da ne bi bilo kaj narobe (sm jih že slišala,da mora biti pes na vrvici) in jima greva privezani počasi nasproti Gospod se ustavi nekaj zamrmra da je pes že star samec malo zoprn,ampak brez posebnosti...Pupa stegne gopček proti njemu da ga povoha, enako ji vrne nemški ovčar v tistem pa zagrabi Pupo za žnabl in strese Shocked....jest upila...totalno v šoku...pes ni hotel spustit...lastnik popolnoma obnemel... ko Pupo končno uspem rešit gledam kaj ji je se derem na lastnika zakaj pes nima nagopčnika in ali je cepljen, ter dajem pupi snežene obkladke(teče kri), ko sem se naslednjič obrnila od pupe da lastnika povprašam po imenu in naslovu ga ni bilo že nikjer več... samo po hitrem postopku sva se podvizali do vetrinarske, kjer je bila poleg napovedane kontrole seveda pridržana...
Dobili smo 2 šiva na 4cm rano (grozno se mi sliši raztrganino). Zdaj po hiši blodi z "lustrom na glavi", rana se ji sicer že vidno celi in že skače v pse brez pomisleka-usaj to hvala bogu očitno ne bo kakšne grozne travme čeprav jo imam zdaj jaz in bo že to dovolj...
Počivamo in se crkljamo non plus ultra, da bi čim prej minilo. 15.2. gremo pobrat ven šive...

OPOZARJAM USE, AMPAK RES USE, DA NAJ BOJO PREVIDNI ČE SE JIM ŽE TO ZGODI LJUDI ČE JE POTREBNO S SILO ZADRŽAT DO PRIHODA POLICIJE!!!!
Jaz sicer še nisem podala prijave imam pa veterinarsko poročilo in upam da bom imela srečo da gospoda kmalu srečam/najdem glede na to da imamo očitno iste destinacije sprehoda-PST Vič-Murgle (včeraj smo se sicer srečali prvič) in da se pogovoriva-še vedno upam da je razumen moški in da je tudi on odreagiral v paniki in odšel...

ZAKAJ HUDIČA(se opravičujem za kletvico) VEDNO NAJU NAJDE NESREČA...SVA TAKO NEPREVIDNI?Huh Undecided
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #51 : četrtek, 04.02.2010 : 09:04:59 »

O groza   Shocked Shocked
Uboga psička  Cry
In kot da to ni dovolj še kar takole pobegne!  Angry  Jaz sem brez besed  Angry
Sigurno pa ne bi dovolila, da se z lahkoto izmaže - čimprej ga prijavi!
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #52 : četrtek, 04.02.2010 : 09:09:32 »

Če gre za starejšega gospoda v vaši bližnji okolici je precej verjetno, da ga boš ponovno srečala. Prijavi ugriz na policijo in opiši človeka in psa, da boš naslednjič imela podlago, da jih pokličeš, ko ga srečaš. Saj ne vem, ali je to po vseh predpisih, kar sem napisala, ampak ti bodo že na policiji svetovali kako naprej in kako ravnati, ko ga naslednjič srečaš. Povej še, da je pobegnil s kraja dogodka.
Ali pa jo imej pač vedno privezano in se mu ob naslednjem srečanju na daleč izogni. Je pa imel psa vsaj na štriku in je tvoja prišla zraven, se mi zdi.... Bodi naslednjič še bolj previdna pri spoznavanju novih psov, ker res niso vsi za družbo. Jaz vedno najprej vprašam, če lahko prideva zraven in sem v pripravljenosti ob neznanih psih. Večinoma grem pa kar mimo.
Logiran
Pupolinka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 82


WWW
« Odgovor #53 : četrtek, 04.02.2010 : 09:18:13 »

Me je izučilo (mi je zelo hudo da je moralo do tega prit)...nikoli več tako zaupljivo do tujega psa!!!!!...
Policija verjetno nima kaj...našla če ga bom ga bom vrjetno le jaz...krivda je deljena če mene vprašate....če pes gize mora imeti na javnem kraju nagopčnik oz. mora opozoriti da je pes agresiven....res sva hoteli le mimo ampak Pupa tak ferbec kot je ga je hotela pa povohat in jaz sem to dopustila (nikoli odpustila sama sebi!!!).... Undecided
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #54 : četrtek, 04.02.2010 : 09:26:41 »

Zakaj se ti zdi, da policija nima kaj? Če drugega ne, je poškodoval tujo stvar (tvojega psa) in naj plača vsaj stroške vet. oskrbe. Lahko pa iz tega pač potegneš samo nauk in živiš naprej bolj previdno. To je povsem tvoja odločitev. Mene pa moti to, da ljudje zaserjejo in potem pobegnejo in ne prevzamejo odgovornosti. Jaz verjetno ne bi gnjavila lastnika, če bi se po dogodku razumno obnašal, pokazal skrb in pripravljenost pomagati, lahko bi se dogovorila, da vsak plača pol veta ipd., če misliš, da je del krivde tudi tvoj, lahko bi sama rekla, da plačaš vse ni važno, samo da kar ne mrkne po dogodku... Če bi pa pobegnil, bi bila pa jezna in bi želela, da se stvar razreši.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #55 : četrtek, 04.02.2010 : 09:29:13 »

PST ni glih mesto za imet psa spuščenega, nemec al brez. In sama praviš, da je gospod nekaj momljal o tem, da je pes star in zoprn.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #56 : četrtek, 04.02.2010 : 09:30:55 »

Po mojih izkušnjah jaz bolj ocenim lastnika psa, kakšna bo reakcija obeh kot pa samo psa.  Roll Eyes
Če ga on drži k sebi cel v krču, potem pes ne more bit ravno nekaj prijaznega ali pa ga ne obvlada.
Obe možnosti se mi zdita nevarni. Zato greva z mojo v varni oddaljenost mimo.
Logiran
ViljemOsvajalec
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #57 : četrtek, 04.02.2010 : 13:26:35 »

Pupi in njenim najprej lep pozdrav. Smiley

Opisani dogodek bi se lahko zgodil tudi nam, namreč, pred nekaj tedni sva z Vilijem nekoliko nenačrtovano obiskala mojo sestro v Ljubljani. Sprehod po PST-ju (Murgle) se mi je zdel odlična priložnost, da se Vili navadi srečevanja z neznanimi psi (doma, v vaškem okolju, so pasji sprehajalci velika redkost). Na sprehodih ga imam brez izjeme vedno na povodcu, na katerega se je lepo navadil in ga ne grize več, kot je to počel na začetku. Srečala sva veliko psov, ki so Vilija samo na kratko povohali in šli dalje. Večina jih je bila na povodcu, kar se mi je zdelo edino prav. Po mojem sva srečala gospoda iz Pupine zgodbe, ki je imel velikega nemškega ovčarja na povodcu. Zadržal ga je, mene pa ob pasjem renčanju opozoril, da je njegov pes pač star samec, ki se vedno tako obnaša. To sem vzela kot svarilo, zato sva ga z Vilijem v širokem loku zaobšla. Ne vem, kaj bi storila, če psa ne bi imela na povodcu in bi mi jo pobrisal neznano kam. Smo pa doživeli še en zanimiv komentar, ko je neki sprehajalec s spuščenim psom Vilija na 5-metrskem povodcu označil za najbolj ubogega kužka na svetu, ki ga kruti gospodarji ne pustijo laufati. Ne vem, Pupolinka, presodi sama. Jaz za svojega psa menim, da je še najbolj varen na povodcu; je pa res, da imamo doma veliko dvorišče in vrt, na katerem je vedno spuščen. Na sprehodu pa nikoli – tudi zato, ker je pri nas veliko lovcev, ki se za spuščenim psom še posebej radi ozrejo. Ne zdi se mi pa v redu, da se je gospod ob napadu na Pupo nonšalantno sprehajal naprej. Upam, da bo čimprej prebolela stres in da se kaj takega ne bo več zgodilo.

Lepe pozdrave ji pošilja bratec Vili. Smiley

Lp,
Petra
Logiran
Pupolinka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 82


WWW
« Odgovor #58 : četrtek, 04.02.2010 : 16:22:49 »

Ojla Vili...hvala za lepe želje...Okrevali bomo hitro,se rana že lepo celi...Pupa zaenkrat še ne kaže kakšnih psihičnih posledic in upam da se ne bojo pokazale kasneje...Štimamo se čist fino.
Ampak a ni hecno da ste naleteli recimo, da na istega ovčarja p,a da gospod očitno vas že na daleč opozarjal da je pes zoperen do drugih in je to očitno še kako dobro vedel, naju pa pustil blizu da smo se povohali in da je prišlo do nezaželjenega dogodka...
Hvala...ste mi samo še potrdili da je lastnik bil očitno zelo dobro seznanjen kako se njegov pes obnaša do drugih in da bi sploh MORAL imeti nagopčnik če ga vozi takega na PST, ki je javni prostor,kjer ljudi in psičkov kar mrgoli!

Naslednič ko pridete se javite da vas pridemo na PST pogledat! Wink
Logiran
Pupolinka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 82


WWW
« Odgovor #59 : nedelja, 07.02.2010 : 12:13:43 »

Naš tjulenček...uživa v snegu Smiley

Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Pupa (E.T.)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines