mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 20:24:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Psi trpijo za človeške standarde lepote
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi trpijo za človeške standarde lepote  (Prebrano 13375 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #15 : sreda, 14.07.2010 : 08:28:25 »

Menda se najprej začnejo praskati za ušesi in otresati z glavo. Problem je v tem, da jih je veliko brez vseh  vidnih znakov, a bolezen prenašajo naprej, značilno pa je, da se iz generacije v generacijo slabša. Preiskave, s katerimi lahko odkrijejo živali, ki SM imajo, jo prenašajo na potomce, a same ne kažejo znakov, pa so zelo drage, jih ne delajo povsod in niso čisto brez nevarnosti za psa.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #16 : sreda, 14.07.2010 : 08:55:00 »

Zanimivo branje o SM je to:  http://www.veterinary-neurologist.co.uk/syringomyelia/docs/cmsmeng.pdf

Praskanje ( po zraku, niti ne nujno po telesu ) in otresanje je najpogostejši simptom, ni pa nujno. Lahko so tudi "trdi" v zadnjem delu, morda malo bolj trdo hodijo, praskati se začnejo pri stresu, nekateri imajo zvito hrbtenico, lahko se nenormalno dosti oblizujejo in cmokajo. Ampak je znova razlika med tistim "normalnim" cmokanjem in tem SMovim.

V tujini ( Velika Britanija, Nizozemska ) že organizirajo cenejše klubske preglede, drugače je preiskava res zelo draga. Tudi zdravljenje je "bolj tak", so ene tablete, ki pa imajo ogromno grdih stranskih učinkov, so pa le za blažitev simptomov in proti bolečinam. Eni se odločijo za operacijo, ki pa tudi ni sigurna...

Bolezen se pojavlja tudi pri bruseljskih grifonih in še nekaterih drugih pasmah.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #17 : sreda, 14.07.2010 : 09:14:59 »

Uf zdej sm prebrala komentarje... a je sigurno leto 2010   Huh
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #18 : sreda, 14.07.2010 : 13:08:29 »

Varja, pa so kakšni primeri kavalirjev v Sloveniji, ki so oboleli za to boleznijo? Pri kateri starosti približno pa se ta bolezen pojavi?
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Psi trpijo za človeške standarde lepote
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines