mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:20:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Ravnanje z ostalimi hisnimi zivalmi
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ravnanje z ostalimi hisnimi zivalmi  (Prebrano 22573 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« : torek, 24.06.2008 : 14:37:34 »

Ze dalj casa mi ne da miru ena zadeva, pa sem se odlocila, da tukaj malo povprasam. Smiley Zanima me, ce na vase drustvene telefone kdaj dobite klice tudi v zvezi z drugimi hisnimi zivalmi, kot so ptice, glodavci, kunci? Klicejo ljudje, ki bi jih radi posvojili ali oddali? Kam usmerjate te ljudi? Hvala za vase odgovore. Smiley lp
Logiran

Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #1 : torek, 24.06.2008 : 14:52:24 »

Kaja mi smo ravno danes dobil e-mail od ene gospodične, ki je našla mlado ptičko in je potrebovala nasvet. Napotila sem jo na azil za prostoživeče živali Kranj. Na žalost same nismo dovolj usposobljene, da bi ji dajale kakšne pametne nasvete.

LPK
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2 : torek, 24.06.2008 : 14:53:58 »

kimi, ste cisto prav naredile. Za divje zivali je najboljsi naslov kranjski azil.  Smiley

Mene pa bolj zanima za domace zivali, ki niso psi ali macke. Wink
Logiran

Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3 : torek, 24.06.2008 : 14:58:08 »

Sem malo prej odgovorila gospodični na mejla, potem sem pa v tvojem postu samo ptiči prebrala in se navezala Smiley  Očitno je bila tako močna asociacija Smiley

lpk
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #4 : četrtek, 26.06.2008 : 14:02:02 »

Nima nihce drug nobene izkusnje? Sad
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #5 : četrtek, 26.06.2008 : 14:48:54 »

Tudi jaz sem imela do sedaj vprašanja vezana na prostoživeče ptiče in sem jih usmerila na kranjski azil.

lp, Katarina
Logiran
monikab
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 117


« Odgovor #6 : četrtek, 26.06.2008 : 15:00:00 »

Ze dalj casa mi ne da miru ena zadeva, pa sem se odlocila, da tukaj malo povprasam. Smiley Zanima me, ce na vase drustvene telefone kdaj dobite klice tudi v zvezi z drugimi hisnimi zivalmi, kot so ptice, glodavci, kunci? Klicejo ljudje, ki bi jih radi posvojili ali oddali? Kam usmerjate te ljudi? Hvala za vase odgovore. Smiley lp

hmmm.... ej kaja, a boš azil odprla? sej placa za bajto maš dost...   Tongue  Roll Eyes

sicer pa, če bi mene nekdo vprašal ali mi bognedaj (zato, ker nimam pojma o njih, da ne bom narobe razumljena) dostavil kakšno od omenjenih živali, bi jo, draga moja kaja, sigurno ti  v oskrbo dobila.  Cheesy  Grin

lp,monika
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #7 : četrtek, 26.06.2008 : 15:47:41 »

Ne, nimam namena odpret azila.

Sprasujem zato, ker opazam (dobivam klice, maile), da je ljudem pravzaprav povsem vseeno za te vrste zivali, sploh jih ne jemljejo resno v smislu, da tudi one potrebujejo primerno oskrbo. Ce kdo misli, da so macke drugorazredna bitja, potem so te male zivali tretjerazredna. Sad Tudi glede na odziv v tej temi, bi rekla, da je tako. Zdaj ne vem ali ljudje res niti na drustva ne poklicejo, ce najdejo ali pa bi zeleli posvojiti manjso zival, ali pa na drustvih za te zivali ni interesa. Sad
Pred casom me je kontaktirala gospa, ki je nasla papigo in je ni mogla obdrzat. Preden je dobila mene je preklicarila (po njenih besedah) vsa slovenska drustva in eno zavetisce. Nihce ji ni znal povedati kam naj papigo da ali kako naj zanjo poskrbi. Pa vsaj na enem od klicanih drustev vedo, da najdeno manjso zival jaz vedno sprejmem.  Roll Eyes Mojo telefonsko je potem nasla cisto slucajno v enem mojem starem oglasu. Imela je sreco, da sem ravno takrat imela nekoga, da je papigo direktno vzel od nje in jo spravil k sebi. Smiley lp, Tanja (031 267 989) Wink

Logiran

Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #8 : četrtek, 26.06.2008 : 18:05:18 »

 Undecided Hm.... bolj na kratko, ker se ne morem odločit al sem besna kot ris, al ma pa že res poln kufer:

Po mojem moraš met za vsako vrsto živali pogoje, da jo spraviš k sebi in seveda nekaj znanja. No, ravno v tem trenutku imam hud problem: nimam ne enega ne drugega, moram pa po dva galeba.
Če je kadarkoli komurkoli (od pozanih) uspelo priklicati koga iz DOPPSa je bil vedno odgovor pustite jih tam kjer so, da narava opravi svojo pot. Tako izkušnjo je imel tudi malo prej klicoči policaj.
Kolikor je meni znano (povedano, naročeno.... whatever) se ptiče pripelje na veterino, kjer se jih oskrbi (prva pomoč) in vrne kjer so bili pobrani. Če ima ptič zlomljeno krilo ali pa je prešvoh, da bi se ga dalo vrnit kjer je bil, sledi evtanazija. Divjih živai se menda ne sme oskrbovat doma. Jaz nočem in ne bom vozila nikogar na evtanazijo.
Druga opcija je kranjski azil za prostoživeče živali. Oni seveda po žival ne pridejo, jaz pa nimam niti slučajno časa, da bi ju vozila gor, pa tudi v tank ravno ne š****  Angry

Kaj nardite drugi ne vem, jaz bi v takih trenutkih najraje vklopla hudo selektiven sluh. Kaj bom nardila? Nimam pojma! Na doppsu se itak noben ne javi....
Logiran
Amaja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 190


« Odgovor #9 : četrtek, 26.06.2008 : 18:30:08 »

Kaja, Žverce smo sicer še bolj mlado društvo, ampak zaenkrat (mislim da) ni bilo še nobenega takega klica.

Sleepy, od kod pa je potreben prevoz? Poznam nekoga, ki bo šel jutri iz Izole v Lj... Sicer bi morala še vprašati, ampak varianta za transport bi se morda le našla. Pa dajmo tudi tukaj objaviti... LP, M
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #10 : četrtek, 26.06.2008 : 18:33:59 »

Sleepy, jaz sem enkrat našla mlado vrano ki je padla iz gnezda. Starša sta jo preletavala in jo skušala rešiti, a je bila revica premajhna, preutrujena, misli sda še ni znala leteti. In mačke ter psi so bili v okolici... Hm, kaj pa zdaj? Slekla sem majico, jo vrgla čez vrano in jo odnesla v ZOO Lj. Na srečo sem imela tam znance, ki so za njo poskrbeli in je bila kasneje spuščena. Ja, premalo se ukvarjamo s temi živalmi, se strinjam. Kot da bi bile.. Ne vem. Kot si napisala, preveč ljudi samo skomigne in reče: Narava bo že naredila kot je prav....
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #11 : četrtek, 26.06.2008 : 18:39:42 »

Upam, da ne bo narobe, če dam kontakte?

Zlatko Golob, vet. ambulanta za male, divje in eksotične živali, Muta, 02/876 12 85, 041/518 939

Meni je pri oskrbi prostoživečih ptic ogromno pomagal g. Milan Cerar, tel. št. 03 838 11 46.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #12 : četrtek, 26.06.2008 : 18:44:39 »

Aja, drugače pa še moj komentar na vse skupaj o petorazrednih očitno živalih.

Doma imam (med drugim) tudi mlečno kačo. K meni je prišla popolnoma sestradana in dolga 40cm cca. Rečeno mi je bilo, da ima malo manj kot leto. Ker pa poznam kar nekaj "kačarjev", sem hitro ugotovila, da gre za veliko nesramno laž. Sem našla vzrediteljico, ki mi je potrdila, da je kača iz njene vzreje in je stara 2 leti. Hm, kje je torej skoraj 1m manjkajoče dolžine?  Shocked Hja, ni rasla, ker ni jedla. Jedla ni, ker ni imela kaj. Zakaj ne, ker je njena takratna lastnica ugotovila, da se jo boji in da se bo manj bala, če bo kača manjša  Shocked Lips Sealed Hja, seveda, ko sem ji predočila dejstvo, da VEM, kaj je ubogi živali naredila in da VEM, kaj se mi je zlagala, je seveda "izpuhtela".
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #13 : četrtek, 26.06.2008 : 20:09:57 »

Uf, Sleepy, tukaj pa ti nimam kaj pomagat. Skoda, da si tako dalec od Kranja, meni so gor ze nekajkrat pomagali z najdenimi zivalmi. Upam, da ti ponudba od Amaje kaj prav pride. Mogoce pa lahko jutri poskusis dobiti dr. Saviča, ki dela pri Trstenjak-Zajc...se ukvarja s pticami.

Bi pa se enkrat napisala. To temo sem odprla zaradi pomoci hisnim zivalim in ne prostozivecim. Teh namrec tudi jaz ne namescam, razen, ce najdem kaj kar kasneje odpeljem v Kranj. Wink

Amaja, vem, da ste "frisni" (mimogrede, pridne ste punce Wink). No, ce bo kdo poklical, da je nasel kaj malega kosmatega ali pernatega, je zgoraj objavljena moja cifra.  Smiley

Yo, seveda lahko objavis cifre. Mogoce komu prav pridejo. Z dr. Golobom imam tudi sama dobre izkusnje, pa z ekipo na veterinarski fakulteti tudi (01 477 92 51). lp
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #14 : četrtek, 26.06.2008 : 20:36:16 »

kaja...tud mene še nikoli ni nihče poklical za te živalice. Ki pa zame niso niti pod razno ne tretje..ne četrto razredna bitja... Kiss
Sam mimogrede...če dobro vem..imajo hrvati azil za zajce...so tukaj pred nami.

Bi pa seveda tud jaz zmeraj pomagala takšnim malim glodalcem....če bi le imela prostor in čas. (ampak osebno...namreč moje društvo za to ni registrirano... Tongue Cool )

lp
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Ravnanje z ostalimi hisnimi zivalmi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines