mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:47:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Ravnanje z ostalimi hisnimi zivalmi
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ravnanje z ostalimi hisnimi zivalmi  (Prebrano 22575 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #60 : ponedeljek, 25.01.2010 : 13:27:25 »

Jaz bi pa pripomnila samo nekaj na temo živalskih vrtov. Nasplošno vsaj kolikor sem jih do sedaj videla popolnega živalskega vrta ni in zato sem načeloma proti njim. Se pa zavedam, da so za določene živali vseeno potrebni neki življenski prostori potem ko je škoda (z naše strani) že narejena. Govorim recimo o šimpanzih (in drugih opicah recimo), ki so v otroštvu vzeti iz narave za cirkuse, domače ljubljenčke .... pa jih potem upokojijo, rešijo iz slabih življenskih razmer, celo zavržejo .... in niso primerni za vrnitev v naravo.  Ali pa recimo tisti porgrami, ki poskušajo rešiti populacijo neke vrste, ki je ogrožena in jih potem vračajo v naravo.
Videla sem tudi že jato papig, ki se je prosto gibala po živalskem vrtu in so se sedaj pojavile na tem ali onem drevesu v velikem številu...

Res je, da če bi se prenehalo živali jemati iz divjine bi živalski vrtovi, ki sem jih omenila, sčasoma ne bili več potrebni vendar pa zaenkrat nažalost še nič ne kaže na to.
Zato se tudi pridružujem mnenju, da je vseeno nek zoo živalim (posameznim vrstam, ne posameznim živalim) manj škodljiv, kot če bivajo pri posameznikih v neprimernih pogojih, prav zato ker je na ogled potem le nekaj primerkov in ne na tisoče, kot jih je lahko pri posameznikih. Če govorim na splošno, ne samo o našem  ljubljanskem,  pa živalski vrt vseeno lažje poskrbi za dober bivalni prostor za neko vrsto kot pa posameznik (ne trdim pa, da to za vse tudi naredijo)



Pri naju domuje tudi papiga - nimfa je in priletel nama je na čoln že popolnoma izmučen. Iz kletke ne mara in ko ga le spravimo ven,  se po hitrem postopku spravi spet nazaj, ali pa obsedi na njej. Prvih nekaj mesecev ni upal razpreti kril, če je kje sedel, pa če je bilo to zunaj ali znotraj kletke, še danes pa nikdar ne skoči iz ene prečke na drugo ali pa recimo iz roke na stol, temveč si vedno pomaga s kljunom in "potuje" po rešetkah ali obleki ipd. Kar nekaj časa smo porabili, da smo ga prepričali, da roka ni grozovita stvar, ki mu nekaj hoče. Niti nočem vedeti kako se mu je godilo preden je "pobegnil", nekako se mi pa zdi, da je bil kupljen otrokom in živel v kletki velikosti škatle za čevlje. Verjetno so se z njim prenehali ukvarjati, ko po enem tedni ni "človeško" spregovoril ...
Takšne stvari, pa se resnično ne bi smele dogajati. Ne papigam, ne mačkam, ne kuncem, budram, ne psom in prav res nikomur.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #61 : ponedeljek, 13.12.2010 : 17:48:07 »

Ko je moja sestra našla dva mala ptička in zdraven mamo, ki je bila mrtva (jo je ujela mačka) je klicala v zoo in prevezali so jo na Kranj. Povedali so ji kako naj jih oskrbuje, a na žalost sta eden po enem, drugi po dveh dneh umrla. Dobila sta neke krče in umrla.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #62 : ponedeljek, 13.12.2010 : 17:59:19 »

Žal je tako, da je za divje ptice precej težko skrbeti, sploh pa, če jih je potrebno še na roke hranit. Potrebuješ precej izkušenj, ker so zelo občutljive.

Vseeno lepo, da ste poskusili. Žal mi je, da vam ni uspelo.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Ravnanje z ostalimi hisnimi zivalmi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines