mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 09:40:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Pici in Mango
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pici in Mango  (Prebrano 23640 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
BarbaraDML
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


WWW
« Odgovor #75 : torek, 18.05.2010 : 20:12:39 »

Mango se pa res ne dere. On se pogovarja.  Cool Kiss


 bravo bravo bravo bravo
očitno je nekaj Dalmatinca v njem, da se tako glasno pogovarja....in tako vneto.

Ne, resno. A je imela katera že kakšne opravke s tako zelo žalostnim mucem? Predvidevam, da ga nekaj matra, a si ne znam razložiti kaj.... Kakšni so znaki, da ima muc trakuljo. Že nekaj časa mi to hodi po glavi, ker kar naprej je, a se nikjer ne pozna pa še prosi hrano.... tudi ko se ravnokar vrh glave (za zbruhat!!!!) naje Huh?? Undecided Undecided sram
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #76 : torek, 18.05.2010 : 21:20:36 »

Tudi če jo ima, ni nič hudega, polovičko zantela, pa bo ok, če je trakulja. Lahko tudi ponoviš čez nekaj dni.
Da ti ne bodo pratela prodali, mora biti zantel.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #77 : torek, 18.05.2010 : 21:22:14 »

Pa na brikete ga navadi (lahko kar kitten, če je presuh), ne samo svežo hrano za to razvajeno mačjo rito. Kiss
Logiran
BarbaraDML
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


WWW
« Odgovor #78 : torek, 18.05.2010 : 22:16:32 »

Helena, hvala.
Javim potek dogodkov.  Wink

Briketi bojo pa zmagali... upor na vidiku  Cheesy
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #79 : sreda, 19.05.2010 : 09:30:45 »

Tudi maček moje sestre neprestano mijavka, pa ga imajo sedaj že nekje 3 leta in z njim ni zdravstveno nič narobe. Eni so pač bolj zgovorni kot drugi Wink. Je pa res, da mene vsakič, ko sem tam na obisku spravlja ob živce, ker res zgleda kot da mu je nekaj narobe in ne vem, kaj mi hoče povedat. Oni pa so se tega "pogovarjanja navadili".
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #80 : sreda, 19.05.2010 : 11:49:22 »

tudi moj jack ogromno mjavka, pa ga nič ne muči. enostavno je zelo zgovoren muc, ki se rad pogovarja. v večini primerov ga celo razumem, če ne pa hodim z njim in mi pokažee, kaj bi rad. ma eno čist specifično štimo, ko je lačen. druga je za igranje (vrvica na palici je pač zakon), tretja je pa, ko teče iz zgornjega nadstropja in vmes celo pot sporoča, da naj hitro naredim plac, ker prihaja v naročje.    tudi če ga pokličem po imenu, bo vedno odgovoril s srčkanim "mrrr mrrrr". skratka nekateri mački so enostavno (veliko) bolj vokalni kot drugi, pa to ni nujno znak, da je kaj narobe.  lih za boljši občutek ga lahko celega fejst pretipaš, da vidiš, če ga slučajno kaj boli.   Wink

glede trakulje je najbolj očitnen znak, če vidiš odrivke v kakcih. izgledajo kot beli rižki. tudi moj jack je ena glistica in se nič ne zredi. je razglisten, količinsko pa poje 2x toliko (!!) kot nežka, ki bi bila že cela žogica, če ne bi pazili pri hrani. enostavno je dolg tanek mucek. tako kot ljudje so tudi ene mačke nagnjene k debelosti, druge pa ne. preventivno daš obema zantel, kar se itak dela nekajkrat na leto, vendar kakšne velike razlike ne bi pričakovala.

glede prdenja pa... a drugače ima prebavo urejeno? nežka jih je spuščala, dokler so se ji pojavljale driske. ko se je prebava uštimala, se je umirilo tudi to.  Cool ste poskusili menjat hrano? mogoče kakšne briketke za občutljiv želodček.
Logiran
BarbaraDML
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


WWW
« Odgovor #81 : sreda, 19.05.2010 : 19:52:01 »

Hrano kupujem pri Čombetu, ker je car  Wink
Mehka hrana je Miamor, brikete pa ne jemljem vedno iste (a vedno Čombetovo ponudbo  Smiley). Trenutno so na jedilniku Sanabelle. Vse je za Adult.
Oba imata eno tako mešano 1 x trdo, drugič mehkejše sranje. Smrdi pa ko kuga  bruham
Tega pri prejšnji muci nisem bila navajena, pa je nismo hranili s tako kakovostno hrano kot nova fevdalca  Undecided
In samo Pici prda.... podtalne ilegalce, ki smrdijo še 3 ure po tistem, ko gospodična zapustijo prizorišče Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #82 : sreda, 19.05.2010 : 20:02:30 »

Jaz si ne upam prepogosto menjavat briketov, ker so imeli moji vsakokrat, ko sem zamenjala (nekaj sem jih morala, da semo se zmenili za prave), nekaj prebavnih težav.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #83 : sreda, 19.05.2010 : 21:42:43 »

Poskusite z manj mehke hrane (samo 1x na dan, recimo zvečer), naj bo manj te v koščkih, raje filetirano hrano v konzervah ali kuhano meso, briketi pa sensitive ali hair&skin, če ste na Sanabelle. Sploh slednja je res dobra in še dolgodlakca imate.
In vztrajajte, četudi prosita ves čas za vrečke.   
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #84 : četrtek, 20.05.2010 : 10:45:21 »

ko se prebava umiri, bo tudi prdenja konec.  Wink ko najdete ustrezno hrano, tudi ne bo več nujna evakuacija, pucanje in prepih isti trenutek, ko stopi muci iz stranišča. ziher!  Smiley
Logiran
BarbaraDML
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


WWW
« Odgovor #85 : sobota, 12.06.2010 : 17:51:16 »

Malo smo se umirili s prebavo, ker sem tudi jaz prenehala eksperimentirati z novostmi  sram

Ampak zdajle me je pa kap  Undecided
Mango je pravkar bruhal in v izbruhanem se je nekaj nagravžno zvijalo..... čisto pravi črv.  bruham

PRANTEL, ne?  trmoglavka
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #86 : sobota, 12.06.2010 : 18:28:35 »

zantel
Logiran
BarbaraDML
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


WWW
« Odgovor #87 : sobota, 12.06.2010 : 18:48:36 »

Eh, ja, zantel  Tongue
Logiran
BarbaraDML
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


WWW
« Odgovor #88 : petek, 18.06.2010 : 19:19:33 »

Helena, sem te včeraj klicala, a se nisi oglasila.
Čisto razumem, da imaš noro dela s svojimi bibami zato tule postavljam vprašanje in boš odgovorila, ko boš imela čas

V torek smo nehali s terapijo in je bilo do včeraj vse OK.
Med terapijo sta oba čisto normalno kakala, Mango ni nič bruhal.
Nobene sledi o glistah.
Včeraj je pa ponovno bruhal in izbruhal dve glisti. In spet se dere ko pr norcih. trmoglavka trmoglavka trmoglavka

Kaj pa zdaj?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #89 : petek, 18.06.2010 : 20:45:44 »

Nekaj dni počakajte in ponovite ponovno. Če ne bo bolje, bo treba k vetu. S katere si me klicala?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Pici in Mango
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines