mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 01:48:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Zoro
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zoro  (Prebrano 12186 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #45 : četrtek, 15.04.2010 : 14:26:38 »

Ali fotke varajo ali prav vidim, da je Zoro pridobil kakšen kilogramček? Smiley
Logiran
horn3t
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #46 : četrtek, 15.04.2010 : 22:30:02 »

Ne bi vedel. Tehtam ga namreč ne. Je pa veterinar rekel, da ni pretežak, tako da...
LP
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #47 : petek, 16.04.2010 : 07:09:48 »

Ali fotke varajo ali prav vidim, da je Zoro pridobil kakšen kilogramček? Smiley

Ah, Soul, ti pa res ne veš....  Tongue Dobil je na mišicah!  Wink
Sladkorček črni!
Uživajte!
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #48 : petek, 16.04.2010 : 07:10:59 »

Aaaaaaaaa, vsekakor Wink
Uživajte še naprej! Kiss
Logiran
horn3t
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #49 : nedelja, 11.07.2010 : 16:04:29 »

Po dolgem času se spet malo javim. Še par dni in Zoro bo pri nas pol leta. Ja, res ni mladič, pa tudi bel ni (pa tudi čisto črn ne), ampak mi ga ne damo  Smiley (da je nekdo tako nor, da izbira psa na podlagi barve  Shocked ...).
Kaj se je spremenilo od zadnjega javljanja? Najprej - Zoro se je povsem ustalil. Bistveno več spi (seveda je še vedno nor na žogice in igranje, ampak sedaj je Zoro ugotovil, da ni potrebno, da stalno išče pozornost z igranjem - pač v slogu: "če jim nosim žogice, me mogoče ne bodo zapustili..."). Kaj je ta ubogi pes vse moral doživeti, prede je prišel k Poloni v Horjul, verjetno ne bomo nikoli ne izvedeli, je pa jasno, da je moral kar nekaj časa preživeti v naravi, preden je prišel v Zavetišče. Za to trditev obstaja več dokazov, eden izmed njih je gotovo zelo izrazit lovski nagon - če bi mu pustili, bi Zoro ujel marsikaj. Druga zadeva je ogormna količina trave, ki jo poje (ne, da bi bljuval, amak jo je pač očitno vajen jesti).
Ker zna biti, da je bil res malo težji, kot ko je prišel k nam, smo ga dali na dieto in rezultati so več kot očitni. Poleg tega smo odkrili še eno njegovo velikos strast - in sicer tek (ko so za to izpolnjeni pogoji - prvi je ta, da ni prevroče).
Kaj je še novega: to, da ima na voljo celo dvorišče s kar nekaj grmovja in drevesi, da si lahko izbere kar nekaj "brlogov", ki jih seveda tudi sam predela po svoji meri (sploh kakšne veje, ki so mu napoto, znajo hitro končati na tleh) in celo hišo že veste - po novem pa ima naš pasji gospod na voljo tudi svoj privatni bazen(ček) - velikost 140 x 140 cm, globina 40 cm, vse skupaj vkopano v zemljo z vsemi črpalkami in filtri...   Lips Sealed
Potem je bil Zoro z nami že čez pol Evrope, še vedno ima rad igrače (in jih tudi ima zelo veliko), ne mara šamponiranja in izpiranja, zelo dobro in veliko plava (hitreje kot jaz), poleg tega pa je tudi odličen čuvaj (pa ga tega ni nihče učil) - do ljudi je sicer še vedno zelo prijazen, ampak, ko se kdo znajde na notranji strani ograje ali pa celo v hiši, le-tega opozori z kratkim laježem, nakar tako osebo vedno tudi "presteže". Do sedaj ni bilo težav, ampak da se jim izognemo v prihodnje in da imamo blaženi mir pred raznimi akviziterji in prodajalci (in še kakšnimi bolj sumljivimi osebki), smo namestili opozorilne table. Do poštarjev, obrtnikov, naših obiskovalcev in ostalih, ki so pri nas "z našim dovoljenjem" se pa Zoro obnaša več kot prijateljsko, do mene in moje družine pa zelo zaščitniško. Prav tako pa se je izkazal, ko se je med mojo kratko odostnostjo poškodoval moj dedek - poiskal je namreč mojo babico in jo pripeljal do dedka, babica pa je potem poklicala sosede, sosedje pa preventivno reševalce - tudi z reševalci ni bilo težav - in od takrat Zoro vedno preveri, če se dedek dobro počuti - če dedek leži, se ga na rahlo dotakne s smrčkom in ko vidi, da je vse v redu, gre naprej.
Kar je mogoče največja novost, pa sem jo pozabil omeniti, pa je tole: Zoro se čedalje bolje razume tudi z ostalimi živalmi. Z večino sosedovih psov je postal pravi prijatelj (seveda pa mora biti on vodja njihovega "tropa") in gre včasih z mojo mamo in sosedovma psoma celo na sprehod, sosedove mačke pusti pri miru, edino še nekaterih psov ne prenaša najbolje (nanje potihem renči), vendar ko ga primem in mu glasno povem, da mora biti priden, odneha.
Spet sem bil (pre)dolg, ampak po pol leta pri nas si pa Zoro zasluži tudi kakšen stavek več na tem forumu.
Lepo se imejte in lep pozdrav vsem!
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #50 : nedelja, 11.07.2010 : 18:03:35 »

 bravo Bravo, Zoro, super junak si!  Kiss Še jaz sem ponosna nanj. Res smo držali pesti za en tak super dom.
Zares lepo, da ste ga sprejeli takega, kot je in znate z njim pravilno ravnat, da ima možnost postati še boljši, kot je že bil.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #51 : ponedeljek, 12.07.2010 : 07:46:06 »

Uau, bravo Zoro in njegovi! Super ste!
Bazenček.....  Cool
Uživajte še naprej tako in še kdaj kaj povejte, kako vam gre.
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #52 : ponedeljek, 12.07.2010 : 08:36:51 »

Horn3t, nič nisi bil predolg!  Wink
Se mi zdi, da tole pa vsi z veseljem beremo!

Vesela za Zora in pa seveda - vesela tudi za vas!  Smiley
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #53 : ponedeljek, 12.07.2010 : 16:34:20 »

Joj, ful sem vesela tegale javljanja in tega, da je Zorotu tako lepo Kiss
Logiran
fishy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 97


WWW
« Odgovor #54 : torek, 13.07.2010 : 17:54:34 »

joj, kako lepo!!! :)prav nič nisi bil predolg!!! :Dzelim vam  uživanja ob bazenu v teh vročih dneh Grin
Logiran
horn3t
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #55 : torek, 22.03.2011 : 20:52:41 »

Spet je nekaj mesecev naokrog in tako je Zoro pri nas 14 mesecev. Tokrat bom krajši, samo da sporočim, da je z Zorom vse v najlepšem redu in da se imamo zelo fino. Dvig temperatur  je s seboj prinesel odhod snega, a ker se lahko nekdo načofota v bližnjih rekah, jezerih in morju po mili volji, to ni tak preblem. Da ne ponavljam starih novic o ostalih aktivnostih, samo kratek povzetek - veliko hodimo, sedaj bomo več tekli (ko to končno zmore tudi "gazda"), še vedno imamo radi žogice in čohlanje po trebuhu, spoznavamo nove kraje  in nove ljudi, ki so pripravljeni metati žogico ali čohati dokler jih ne začne boleti roka in na sploh zelo uživamo. Zoro je še vedno zvezda kamor koli pride in še vedno ga imamo zelo zelo radi. In občutek imam, da nas čaka še veliko zanimivh in tudi zabavnih izkušenj in niti misliti si ne morem, kakšno življenje bi imeli brez Zora.
Toliko za danes.
Lep večer želim vsem še naprej!
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #56 : torek, 22.03.2011 : 21:15:42 »

Ooo, Zorotovi se javljajo Cheesy  Kiss Kakšna slikca bo tudi, a ne? Smiley
Logiran
horn3t
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #57 : torek, 22.03.2011 : 22:17:25 »

Bi se našla kaka, ja...  Cool











Lep preostanek večera še naprej!
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #58 : torek, 22.03.2011 : 22:58:17 »

Smiley A dej, no. Kolko bazenčkov pa ma ta srečko? Hehehehe.
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #59 : torek, 22.03.2011 : 23:19:08 »

Mišek mali Wink Samo svoj "bazen" imaš, in ne samo enega Cheesy Pa še sneg... Zmagal si Kiss
Res sem vesela, da si se oglasil, in da se imaš fajn Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Zoro
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines