mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:04:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mačja astma (bronhitis)
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mačja astma (bronhitis)  (Prebrano 7960 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« : ponedeljek, 25.01.2010 : 22:29:24 »

Zanima me, če je kdo izmed vas že imel izkušnje z obliko bronhitisa (astma v obliki alergij) pri mačkah, kako se zdravi in kako dolgotrajno je zdravljenje?
Logiran
Barbara_Piko
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #1 : petek, 01.10.2010 : 09:30:42 »

Zdravo!

Precej pozno sem videla tvojo temo.
Imam mačkona s kroničnim bronhitisom - astmo. Zdravljenje bo žal ostalo doživljensko, poskušamo le, da bi bil vnos zdravil čim manjši. Trenutno jemlje Medrol 1mg/ dan in dva vpiha Floxotide spreja na dan. Ko ima boljše dni poskušam kak dan preskočiti, če pa se napadi poslabšajo ga moram peljati na predihavanje s kisikom.
Uporabljamo ionizatorje in vlažilce zraka, odstranili smo preproge in temeljito prečistili oblazinjeno pohištvo.
Predlagana je bila tudi dieta, a se je mali samo namrdnil nad njo. Smiley

Lp
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #2 : petek, 01.10.2010 : 19:06:36 »

Naš ima zelo blago obliko zaenkrat Bisolvon po potrebi, vendar me je veterinarka opozorila, da se lahko stopnjuje. Pa če preide v tako hudo obliko, da bi morala zaradi mačka ostajati doma priporoča evtanazijo. Rekla je tudi, da pa lahko ostane zmeraj na tako blagi diagnozi, lahko se pa s starostjo slabša. Zdej me zanima kako hitro to res napreduje?

Sicer pa hvala za odgovor Smiley
Logiran
Barbara_Piko
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #3 : sobota, 02.10.2010 : 14:33:42 »

Malenkost. Smiley

Pri našem bi rekla, da se je razvilo na hitro, še zlasti zaradi tega, ker lokalni veterinar ni postavil prave diagnoze prej (prvo ga je zdravil proti trakulji, pri kateri je menda možno kašljanje kot sindrom). Sedaj pa je zadeva nekako na istem nivoju, le da so napadi enkrat hujši drugič blažji. Poslabša se predvsem med kurilno sezono in spomladi zaradi cvetnega prahu, paziti moram, da je avto ohlajen preden ga kam peljem...itd.

Kje ga zdraviš?
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #4 : sobota, 02.10.2010 : 21:56:14 »

Zdravim ga na kliniki za male živali v LJ (prva K - klinika), ne vem če lahk to tukaj sploh omenjam (zadeve administratorja), in so ga slikali na RTG in so mi takoj postavili diagnozo, simptomi so pa bili predvsem kašelj in to celo zimo, sedaj je malo boljše, vendar si ne predstavljam kaj lahko sledi, če praviš da so zima in pomlad kritični Huh verjetno podobno kot pri tebi le da v bolj blagi obliki.
Logiran
Barbara_Piko
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #5 : nedelja, 03.10.2010 : 13:57:29 »

Upam, da moderatorje ne bo motilo.
Tudi meni so šele tam postavili pravo diagnozo. Smiley
Da so zime in pomladi kritične lahko sklepam le za našega Flokija, ker sem lahko opazila, da je takrat huje. Najbrž pa so iniciatorji lahko različni, prav tako kot pri ljudeh astmatikih. Ne bi želela, da te preveč skrbi. Smiley
Pomembno se mi zdi, da se stanovanje pogosto zrači tudi pozimi in da so na radiatorjih vlažilci. Opazila sem, da naš pozimi najraje spi na okenski polici, kjer je poleg voda. Ali pa gre ležat v kopalnico takoj potem, ko se je kdo tuširal. Tej mačkonarji so precej iznajdljivi!
Upam, da bosta zmogla še dolgo, brez kakršnih koli poslabšanj! Smiley
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #6 : sreda, 06.10.2010 : 06:09:26 »

Ja jz hodim na to kliniko že, odkar pomnim, da imam živali in mi je zelo vredu, čeprav je baje dražja.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #7 : ponedeljek, 11.10.2010 : 19:21:35 »

Kolikokrat na dan/teden imata vaši mački napade?

Moja dobi napad davljenja s čudnim kašljanjem, ki traja recimo deset sekund, približno  enkrat na dest ali štirinajst dni, pa se mi zdi, da to še ni stanje za obisk veterinarja in zdravljenje.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #8 : torek, 12.10.2010 : 17:55:31 »

ja ni ali pa je pri našem je bilo že tako, sedaj se malce umirilo, da potrkam v les Wink
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 02.02.2011 : 17:53:10 »

Naš ima zelo blago obliko zaenkrat Bisolvon po potrebi, vendar me je veterinarka opozorila, da se lahko stopnjuje.

Lexy, plis, a lahko poveš v kakšni obliki in količini dozirate Bisolvon? vnaprej tnx za odgovor Smiley

tudi pri nas zgleda, da ima macko astmo - očitno dokaj netipično, ker so vse diagnoze postavljene s skeptično faco in se začnejo z "hm ... jaz bi reku/rekla ..." Undecided
napade kašlja ima zdajle pozimi precej redkejše kot jeseni - sedaj recimo enkrat na teden v povprečju, medtem ko je bilo jeseni to precej pogosteje - praktično vsak dan. Sad
kašelj suh, na rtg pa se menda vidi, da z bronhiji nekaj ni v redu.
macko je drugače cel hudiček, v izvrstni formi, ko neha kašljati že nori okoli in ne zmanjkuje mu sape.
napade dobiva v zelo različnih okoljih - na morju, not, zunaj, v gozdu, v prašnem prostoru, tam kjer ni prahu ... in nimamo pojma, kaj sproža napade.

če/ko kašlja, ga pokapljam z bisolvonom (ene pet kapljic), da se umije in zdravilo zaužije na ta način, kar je manj stresno kot wrestling - nisem pa mogla dobit nobenih relevantnih informacij o doziranju, ker mi vsak pravi drugače.

na kortikosteroide pa tudi slučajno ne gremo v tej fazi, kljub priporočilu enega od veterinarjev, ker so stranski učinki prehudi (uničena jetra, ledvice ...). žal zaenkrat tako za mackote kot za ljudi ni drugih učinkovitih zdravil.

je še truma taziher ljudskih receptov - tanajboljši je ta, da za mačjo astmo ni boljšega od čebule ... bi rada vidla junaka, ki bi našega pripravil do tega da bi jedu čebulo 

sem pa že celo to gruntala, da bi probala poiskat kako homeopatsko zdravilo (čeprav v to ne verjamem kaj preveč).
tako da ... če ima kdo v zvezi s tem kako konkretno izkušnjo/idejo/kontakt, bi bilo fajn če bi to malo podelil/a tukajle z nami, ki imamo očitno podoben problem.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #10 : petek, 04.02.2011 : 17:36:15 »

Če imaš kapljice bisolvon je doziranje 5mL/12h ali 10 mL na dan, če pa tablete pa 1/2 tbl. na 12h tako je meni veterinarka napisala na listek.
Logiran
magdalenca
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 28.03.2011 : 19:53:14 »

Tudi naša muca ima astmo in jaz (in tudi muca )prisegam na inhalacije Bisolvon+NaCl,1x dan/zvečer.Odkar to počneva muca nima težav.HVALA BOGU!!!
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mačja astma (bronhitis)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines