mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 12.06.2024 : 05:35:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Urla & Azurka
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 47   Dol
Natisni
Avtor Tema: Urla & Azurka  (Prebrano 140221 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #165 : sobota, 14.05.2011 : 17:54:12 »

Hmmm, mogoče sem malo nerodno napisala. Urlino strmenje je bolj v smislu stalnega opazovanja oz. nadzora - skoz gleda kje je Azri in kaj počne. Ni to tisto grozilno strmenje, se pa le-to potem včasih pojavi pri Azurki.
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #166 : sobota, 14.05.2011 : 18:00:11 »

Če se ena druge bojita, ko se premikata, potem bi bilo morda boljše, da se greš kakšno drugo "pozitivno pogojevanje".

Na primer, ko prideta v skupen prostor, naj vedno dobita najljubšo hrano. Takoj za tem ko se prijazno pozdravita. Skušaj jima dajati priboljške na postelji in ju počasi napeljuj k temu, da se navadita, da si delita isti prostor ipd.

Predlagam, morda bi pa to delovalo Smiley (seveda moraš imeti kar požrešne mačke, da to pali)



Boji se samo Urla. Z deljenjem istega prostora načeloma ni hudega problema, sploh če smo v "Urlinih" prostorih. Bolj je problematično, če recimo pride Urla v kuhinjo, kjer se več zadržuje Azurka.
Hrano zaenkrat jesta v ločenih prostorih, ker je sicer hitro prišlo do pihanja.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #167 : sobota, 14.05.2011 : 18:06:27 »

Morata se tudi naučiti, da dasta druga druga na poplni ignor, torej da si ne težita.
Jaz bi več delala z Azurko, ker je praktično v večini ona tista, zaradi katere se začne "fajt". Ko ne bo več taka, bo pa Urla že sama videla, da se nima kaj pretirano za bat Wink . Ampak po eni strani bi spet lahko to Azurka razumela kot to, da se njej pa več posvečaš, da je ona sedaj glavna, tako da je najboljše, če se ukvarjaš z eno, ampak sta v istem prostoru hkrati obe. Ne vem, no, to je moj pogled na mačji svet (o katerem vem sicer bore malo Tongue , kakšna korist od mene Cheesy ) .
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #168 : sobota, 14.05.2011 : 20:00:12 »

Ne, delat je treba z Urlo  Tongue. Ona je tista, ki je prizadeta zaradi vdora na njen teritorij. Azura tukaj ni nič pihala, niti sledila komurkoli in je čisto mirno sobivala, je pa res, da je tudi drugi niso z ničemer ogrožali.
Logiran

sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #169 : sobota, 14.05.2011 : 20:31:31 »

Če sta dovolj igrivi, bi morda k navajanju na prijetno sobivanje pripomogla tudi kakšna skupna igra. Moja nista nikoli bolj usklajena kot takrat, ko skupaj zalezujeta kakšno mušico.
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #170 : sobota, 14.05.2011 : 20:44:03 »

Ojla, da se še jaz malo oglasim. Čaja, ti se samo ne daj. Babnici se morata pač zmenit, kdo je šef in tako naprej. Jaz sicer vem samo, kakšna je bila Urla še pri meni in je pač muca, ki rabi več časa za privajanje in res ni navdušena nad spremembami. Je pa že bila vajena bivanja z drugimi mačkami in ne dvomim, da se bo navadila tudi tokrat. Ampak počasi. Je pač bila kraljica v svojem domu kar nekaj časa, saj bo. Če lahko pripomnim, ju pa jaz najbrž ne bi hranila v ločenih prostorih, ampak v istem, mogoče vsako na svoji strani. Naj se sprijaznita, ni kaj. Sicer se pa strinjam s prej napisanim. Skupni projekti zmeraj pomagajo.

Veliko sreče in čim manj stresa Wink
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #171 : sobota, 14.05.2011 : 20:48:09 »

Odkar je Meli prišel k nam, se še ni zgodilo,da bi, ko pridem domov, prvo pozdravila njega, čeprav je večinoma on na vratih, ko vstopim v stanovanje. Milo pozdravim prvo in Mila vedno prva dobi za jest. Ona je s tretmanom zadovoljna, on pa ubogi revež ne zna za kaj boljšega in je tudi on zadovoljen. Grin

Par dni nazaj sem se zmotila in na tla prvo dala njegov krožnik. Oba sta me zmedeno gledala, potem je Mila šla na "njegov" prostor za jelo in se lotila večerje, on je počakal na njen krožnik. Krožnika imata blizu, toda vmes je vogal, Mila ima prostor v hodniku, on pa v kuhinji. To tudi pomaga, ker se ne vidita, dokler jesta.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #172 : sobota, 14.05.2011 : 20:55:21 »

Jaz pa o ločenem prehranjevanju nisem nikoli niti razmišljala. Dobita oba hkrati, tako blizu, da se fajn dotikata. Imam občutek, da jima je to zelo prijetno opravilo. Pojesta napol iz svoje sklede, nato si krožnike izmenjata.   Edina negativna stran tega je, da sedaj ne jesta drug brez drugega. Če en štrajka, štrajka tudi drugi. Pa da se ubijem.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #173 : sobota, 14.05.2011 : 21:02:56 »

No, Smetka, ti dam prav Tongue ... Vseeno pa ni tako čaja, da bi pa zdaj mogla delat z res samo eno, druga naj pa se sama zaposli.

Skupno hranjenje po mojem mnenju ne, dokler se nasplošno ne navadita druga druge. Saj vemo, da še tako lepo vzgojene živalce stepejo, če se, največkrat zarat hrane Roll Eyes ... Pač sveta vladar, tudi našega, če jo znamo uporabit sebi v prid Wink .
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #174 : sobota, 14.05.2011 : 21:23:49 »

Morata se tudi naučiti, da dasta druga druga na poplni ignor, torej da si ne težita.
Jaz bi več delala z Azurko, ker je praktično v večini ona tista, zaradi katere se začne "fajt". Ko ne bo več taka, bo pa Urla že sama videla, da se nima kaj pretirano za bat Wink . Ampak po eni strani bi spet lahko to Azurka razumela kot to, da se njej pa več posvečaš, da je ona sedaj glavna, tako da je najboljše, če se ukvarjaš z eno, ampak sta v istem prostoru hkrati obe. Ne vem, no, to je moj pogled na mačji svet (o katerem vem sicer bore malo Tongue , kakšna korist od mene Cheesy ) .

Ne, delat je treba z Urlo  Tongue. Ona je tista, ki je prizadeta zaradi vdora na njen teritorij. Azura tukaj ni nič pihala, niti sledila komurkoli in je čisto mirno sobivala, je pa res, da je tudi drugi niso z ničemer ogrožali.

Urla je ful občutljiva mačka in je definitivno najprej treba njo skulirat. Verjetno se Azurka res počuti ogroženo in se zato tako obnaša, ker drugače je res neproblematična muca. To sicer ne pomeni, da se ne bom ukvarjala z Azurko, ampak glavni krivec je pomoje naša "drama queen".

Če sta dovolj igrivi, bi morda k navajanju na prijetno sobivanje pripomogla tudi kakšna skupna igra. Moja nista nikoli bolj usklajena kot takrat, ko skupaj zalezujeta kakšno mušico.

Se tudi skupaj igramo, vendar je problem, ker se Azri tolk razživi, da jo je vsepovsod polno in če slučajno prileti v Urlo je spet drama. Roll Eyes Edino, ko smo se igrali z vrvico (Urlina najljubša zabava) je Urla tako not padla, da je v enem momentu kar Azri preskočila. No, mene je pa skoraj kap. Shocked

Kar se tiče ostalega... pazim, da je Urla na prvem mestu. Azri bolj mečkam, ko sva sami. Tongue

Jedli sta že večkrat skupaj, ampak sem opazila, da sta se potem dostikrat "zaštrikale", tako da je zaenkrat verjetno boljše tako kot je.

Veliko sreče in čim manj stresa Wink

Hvala. Kiss Bomo vztrajali pa bo. Najbolj stresno je sigurno za mojo princesko, sej jo poznaš kakšen občutljivček je. Wink

Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #175 : nedelja, 15.05.2011 : 14:47:27 »

jaz ločeno futram mokro hrano. fantek v kuhinji, punčka v kopalnici.
on je težak in jo skoz nekaj nadleguje, tamala pa je ful špičasta za jest in je šla kar stran, če ji je on kaj težil. tisto, ker je pa na njenem talarju je pa zanj itak objekt poželenja.
briketi, ki so jima stalno na razpolago, pa so v skupni šalci.

vprašanje za znalce ... ali je socializacija nasprotnih spolov kaj lažja al spol nima veze?
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #176 : ponedeljek, 16.05.2011 : 21:05:12 »

Hmmm jaz imam prvič v življenju dve mački in se na to res ne spoznam, ampak mislim si, da pri s/k mačkah spol nima hude veze. Huh Mi je pa kar nekaj ljudi reklo, da bi bilo boljše če bi vzela mačkona, saj naj bi bilo združevanje lažje. Seveda tudi taki, ki mačk sploh še nikoli niso imeli. Roll Eyes

Se moram pa še malo pohvalit. Tongue Oz. Urlo moram. Grin Že od včeraj zvečer je nenavadno pogumna. Včeraj je samoiniciativno in brez kakršnekoli drame skočila na posteljo, kjer je že spala Azurka in mirno čepela dokaj blizu nje. Shocked Tudi danes je parkrat že bolj umirjeno reagirala na Azurko in razen nekaj manjših pihcev ni bilo nič hujšega. Prav paše takšen dober dan.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #177 : ponedeljek, 16.05.2011 : 21:07:46 »

Mi je pa kar nekaj ljudi reklo, da bi bilo boljše če bi vzela mačkona, saj naj bi bilo združevanje lažje.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #178 : ponedeljek, 16.05.2011 : 21:32:51 »

Bravo, Urla Kiss Boš videla, kakšne žurke bodo še z Azurko Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #179 : ponedeljek, 16.05.2011 : 21:33:04 »

No, Cats seveda ni bila med njimi.

Se je pa pravkar zgodil zgodovinski dogodek. Urla je blagovolila dvakrat potisniti žogico po tunelčku medtem, ko se je Azurka igrala z njim. Cool

Še dve slikici vikend uživancije:



Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 47   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Urla & Azurka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines