mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:38:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 55   Dol
Natisni
Avtor Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!  (Prebrano 158624 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #255 : petek, 29.01.2010 : 09:37:11 »

Jaz sem vprašala najboljšo odv. pisarno, če se da v tem primeru vložit vsaj civilna tožba zoper Vurs in lastnika, pa so mi razložili, da v bistvu ne, ker ne obstaja nekaj takega kot "ljudska pravica" ampak samo pravica lastnika (govoreč o civilni tožbi). Tole je malo prosto po Funtku razloženo, ker nisem od foha, ampak je v bistvu to.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #256 : petek, 29.01.2010 : 09:45:58 »


– bivališče, hrano, vodo in oskrbo na način, ki je glede na vrsto živali, PASMO, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve primeren njenim fiziološkim in etološkim potrebam v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji;

– svobodo gibanja, primerno živali glede na njeno vrsto, PASMO, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve, ki preprečuje nepotrebno trpljenje;


Če sem pismena, je tole čisto dovolj, da sposoben odvetnik metaforično kresne po gobcu raznorazne odgovorne inšpektorje, veterinarje in ostale funkcionarje.
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #257 : petek, 29.01.2010 : 09:51:35 »

"Tiskovni predstavnik Vursa Matjaž Emeršič nam je poslal tudi podrobna poročila o nenapovedanih obiskih inšpektorjev v pesjaku, prav tako veterinarsko poročilo o zdravstvenem stanju dveh psov in stališče predstavnika Slovenskega kluba za hrte, ki poudarja, da so "bivalne in rejne razmere v konkretnem primeru zadovoljive, psi pa so že prilagojeni tudi na hladnejše razmere". " Vir: http://24ur.com/novice/slovenija/umirata-na-obroke.html

Tole me spominja na anekdoto o trmastem Ribnčanu:
Je imel Ribnčan osla in se je odločil, da ga bo navadil na življenje brez hrane. V začetku je bilo težko, trmast osel in še bolj trmast Ribnčan. Počasi pa je osel začel popuščati. In, ko ga je že fajn navadil, prilagodil , je osel, glej ga zlomka  Shocked  Shocked  Shocked , nenapovedano crknil!
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #258 : petek, 29.01.2010 : 09:54:55 »

Desobediencia, če bi jaz v svojem zavetišču imela dva konkretna pasemska psa hrta v zunanjem pesjaku, ki je seveda precej boljši kot tisto, kar imata ta dva in to oblečena v plašč, ne bi dobro skozi prišla ob kontroli uradnih veterinarjev. Kar je tudi edino prav. Če jaz prav zastopim, za nekatere velja zdrava kmečka pamet in presoja, za druge pa ne.
Če jaz prav zastopim, ne morejo ukrepat v skladu z zakonom, ker v le-tem ne piše eksplicitno, kako mora živeti pes hrt, da mu zagotavljaš dobro počutje in vse ostalo oz. ga ne mučiš. Vendar, če jaz prav zastopim SSKJ, je pasma tole: pásma -e ž (a) navadno s prilastkom živali iste vrste, ki
se v določenih lastnostih razlikujejo od drugih živali iste vrste; kar pomeni, če prav zastopim, da zakon predvideva, da sta pes čivava in pes šarplaninec sicer iste vrste, torej psa, vendar se v določenih lastnostih med seboj razlikujeta.

Glede na to, da se ob ogledih uradnih veterinarjev le-ti poslužujejo, kot smo izvedeli, davkoplačevalskega denarja in imajo možnost tudi odrediti veterinarski pregled, me zanima, kdo je omenjena veterinarka, ki je ta dva hrta pregledala. Zanima me tudi, kje in na kakšen način konkretno uradni veterinarji pridobivajo znanje za presojo, ali je živali neugodno/je mučena/karkoli že, ker kakor sem jaz razumela izjavo ga. Vide Čadonič Špelič, je potrebno uporabljati zdravo kmečko pamet. Me zanima, kje se tega naučiš? Dobiš kakšno diplomo, potrdilo, karkoli?

Zanima me tudi, kdaj bo "civilna družba" dojela, da se stvari ne rešuje tako, da žival preprosto izgine in storila kaj, da bo recimo zakonodajalec čimprej razložil, zakaj morata biti dva psa hrta zunaj na način, da bo nam navadnim smrtnikom razumljiv.

Sama imam nekaj pravnih vprašanj, ki jih bom reševala v bližnji prihodnosti. Npr., zakaj nadzor nad mojim zavetiščem sme opravit krajevno nepristojen uradni veterinar, ker moja zdrava kmečka pamet do odgovora ne seže. Pa bom ob tej priložnosti vprašala, kakšne so pravne poti za uredit vprašanje, ali se pes hrt v svojih potrebah razlikuje od psa šarplaninca. Sporočim, koliko bi razčiščevanje odgovornosti stalo.


Logiran

tedy
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #259 : petek, 29.01.2010 : 09:56:52 »

Jaz sem vprašala najboljšo odv. pisarno, če se da v tem primeru vložit vsaj civilna tožba zoper Vurs in lastnika, pa so mi razložili, da v bistvu ne, ker ne obstaja nekaj takega kot "ljudska pravica" ampak samo pravica lastnika (govoreč o civilni tožbi). Tole je malo prosto po Funtku razloženo, ker nisem od foha, ampak je v bistvu to.

v ZDA bi se dalo.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #260 : petek, 29.01.2010 : 09:59:46 »

v ZDA bi se dalo.

Nam tu čisto nič ne pomaga
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #261 : petek, 29.01.2010 : 10:03:20 »

Jaz sem vprašala najboljšo odv. pisarno, če se da v tem primeru vložit vsaj civilna tožba zoper Vurs in lastnika, pa so mi razložili, da v bistvu ne, ker ne obstaja nekaj takega kot "ljudska pravica" ampak samo pravica lastnika (govoreč o civilni tožbi). Tole je malo prosto po Funtku razloženo, ker nisem od foha, ampak je v bistvu to.

Ne, saj nisem mislila vlagat tožbe, pač pa vprašat, kakšne so možnosti, da se razloži telele zdravokmečkopametne klobase in potem seveda vprašat tistega, ki je odgovoren za to zdravo kmečko pamet, kako misli dokazat, da je bila 20 kratna poraba davkoplačevalskega denarja za ugotovitve, da pes hrt lahko biva v takšnih razmerah in se počuti ok, upravičena.
Logiran

tedy
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #262 : petek, 29.01.2010 : 10:04:21 »

vem da ne Sad
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #263 : petek, 29.01.2010 : 10:05:12 »

A lahko, lepo prosim, nekdo od novinarjev vpraša na glavni urad VURS-a, ali sploh priznavajo razliko med psom čivavo in psom šarplanincem?
Logiran

MajcY
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #264 : petek, 29.01.2010 : 10:15:44 »

mene ne rabte nc obtozvat al krkol...ker ne vem nic drugega razn to da psov ni vec tam
kdo je to naredu zakaj je to naredu kako je blo to narejeno pa nimam pojma
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #265 : petek, 29.01.2010 : 10:22:51 »

Čakaj Polona ti bi dobila kazen, če bi imela dva hrta zunaj v pesjaku? Zdaj pa meni ni nič več jasno. Zakaj so tu potem dvojna merila?
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #266 : petek, 29.01.2010 : 10:28:40 »

Ne, dobila bi najbrž jasno navodilo, da moram starejšemu psu hrtu zagotoviti 20 stopinj. Če mu jih ne bi, bi se pa postopek sprožil, si mislim.
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #267 : petek, 29.01.2010 : 10:33:47 »

Pismo, če bi vedela, da ne bi ti dobila snkcij, bi predlagala, da kaj takega nastavimo, prijavimo in da se javno vidi kako različni so kriteriji. Ob istem veljavnem zakonu za vse. jao...
Logiran
muckamiska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #268 : petek, 29.01.2010 : 10:40:14 »

Ne, dobila bi najbrž jasno navodilo, da moram starejšemu psu hrtu zagotoviti 20 stopinj. Če mu jih ne bi, bi se pa postopek sprožil, si mislim.

Ne razumem, zakaj potem ta "tvoj" inšpektor, če obsoja tako ravnanje ne prijavi Bernika oz tistega, ki odobrava vse skupaj oz govori, da sta psa zdrava in živita v tako krasnih razmerah? Vem, da bi pljuval v isto skledo samo.... ne šteje tu strokovnost, profesionalnost oz mu ni, da bi zadostil sama etična načela?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #269 : petek, 29.01.2010 : 10:41:02 »

Če nista in če je ideja v tem, da se ju nezakonito odpelje, a mi lahko prosim kdorkoli, ki bi se mu utegnilo to svitati, razloži, zakaj se ju ni nezakonito odpeljalo že februarja 2007? Če je to edina možna pot, zakaj sta torej dve zimi preživela tam, kjer sta pač jo? Zakaj se je to/če se je/ zgodilo zdaj, ko je nekdo bil pripravljen organizirano poskušat spravit ju od tam na vse mogoče zakonsko razpoložljive načine?
Zakaj se sploh trudimo videt gozd in ne le dreves, zakaj potem plačujem DNK analize, prijavljam lažne "najditelje", se trudim, da lastniki prevzamejo odgovornost za svoje živali? Koliko psov je bilo to noč "odpeljanih na varno" in se je za njih našel prostor? Morda le ta dva?
Mislim, v čem je fora?

Točno to! Zakaj potem nista bila odpeljana že 2 leti nazaj, zakaj sta torej morala biti v tej bedi nadaljni 2 leti? Zdaj pa, ko se je začela velika akcija, ko bi dejansko lahko zelo pritsnili na VURS, ko bi lahko dokazali njihova dvojna merila, ko bi lahko pokazali, kaj vse v naši državici ne štima, se je pa očitno psa odpeljalo (čeprav še zdaj ne vem ali se jih je?) in na koncu bomo spet mi izpadli, kot trop podivjanih, histeričnih "ljubiteljev živali", ki je itak en fanatični krog ljudi v Sloveniji in nima pojma.  Lips Sealed Srčno si samo želim in upam, da sta hrta zdaj res ok.
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 55   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines