mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:54:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 55   Dol
Natisni
Avtor Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!  (Prebrano 158637 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
MajcY
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #330 : petek, 29.01.2010 : 13:18:51 »

jst imam kontakte samo iz kanal-a
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #331 : petek, 29.01.2010 : 13:22:55 »

Kar bo prislo na moj mail v zvezi s tem, ali so hrti na lokaciji ali kje drugje, bo vse (skupaj s podatki o posiljatelju, casu ...) romalo direktno v objavo. To ponavljam zato, ker ne bom sprasevala ali obvescala po mailu. Taksna informacija zanima javnost in ne samo mene. Zato, MajcY, kar bos v zvezi s tem vedela zagotovo, je za objavo na forumu. Tisto, kar naj bi bilo samo za moja usesa ali oci, me ne zanima. Me pa nekaj casa spet ne bo tukaj - da informacije ne bodo cakale, je tukaj zato tale tema.
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #332 : petek, 29.01.2010 : 13:24:20 »

Pa še nekaj - tole, da se pes navadi, prilagodi na nekaj in je torej očitno lahko temu naprej izpostavljen.

Če torej moj pes dobi ogromen tumor v ustih in ga ne peljem k veterinarju - pes pa se navadi na bolečino in prilagodi na prehranjevanje z bulo v ustih - potemtakem torej nisem odgovorna za trpljenje psa, ker se je itak že navadil? Alpa če ga vsak dan pretepem - ko bo tega navajen, lahko to počnem še naprej, ker je itak navajen na to, al kako?
Da o tem, kako izgleda navajanje hrtov na polarne razmere, ne bi. Če sta že zdej ''po njihovi zdravi kmečki pameti'' navajena na hiranje na -16, se taka vsekakor nista skotila. Če po njihovem torej zdaj ne trpita več (se s tem niti najmanj ne strinjam) sta gotovo trpela takrat, ko sta se, po njihovem, ''še navajala''.

Se strinjam z Jano glede izjave predsednika kluba hrtov. Dajte v svojih vrstah malo razčistit kdo vas zastopa v javnosti oziroma kaj govori v vašem imenu.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #333 : petek, 29.01.2010 : 13:24:58 »

Ok, od MajcY sem dobila pravkar mail z enako vsebino, kot jo je objavila ze tukaj.
Logiran

MajcY
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #334 : petek, 29.01.2010 : 13:25:15 »

ok

torej ne bom napisala nicesar vec, cesar ne bom zvedla iz prve roke oz vidla na lastne oci.

in resnicno mi je zal, da je moj post pripeljal do zapletov.

upam da se resi vse kot se mora in je prav.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #335 : petek, 29.01.2010 : 13:29:19 »

Če želiš pomagati pošlji očeta tja , naj ornk se prepriča ali sta tam ali ne in sporoči. Simpl.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #336 : petek, 29.01.2010 : 13:39:39 »

Pa še nekaj - tole, da se pes navadi, prilagodi na nekaj in je torej očitno lahko temu naprej izpostavljen.

Če torej moj pes dobi ogromen tumor v ustih in ga ne peljem k veterinarju - pes pa se navadi na bolečino in prilagodi na prehranjevanje z bulo v ustih - potemtakem torej nisem odgovorna za trpljenje psa, ker se je itak že navadil? Alpa če ga vsak dan pretepem - ko bo tega navajen, lahko to počnem še naprej, ker je itak navajen na to, al kako?

Ja, mislim da si nažalost zadela v polno, čeprav je tako pojmovanje naravnost grozno. Ne vem, ko berem ZZZiv me največkrat preganja občutek, da so noter vrgli en par stvari (mučenje, trpljenje in podobno kar naj bi imelo nekaj veze z dobrim počutjem psa oziroma kršenjem le-tega) kar tako, da bo zadoščeno nekaterim obče sprejetim standardom (karkoli to že pomeni). V vseh drugih ozirih pa je pes/žival tretiran izključno kot imovina (manjše vrednosti, resnici na ljubo) in ne kot živo bitje z določenimi potrebami in zahtevami. Že odsotnost primernih kazni to samo potrjuje.
In že ki omenjaš primer tumorja: zanimivo bi bilo videti statistiko (najbrž ne obstaja) prijav neprimerne oskrbe, ki so jih podali slovenski veterinarji in tudi zaradi tega me prav zanima, koliko in kakšnih odgovorov na včeraj poslana pisma veterinarskim ambulantam bomo sploh dobili.
Kar se tiče privajanja hrtov na mraz pa raje ne bi, mi gre na bruhanje ob prvi asociaciji, ki jo dobim.
Logiran
nikatd
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #337 : petek, 29.01.2010 : 13:55:17 »

Mene pa resnično zanima kdo od tukaj je najbližje Kranjski Gori in bi bil pripravljen it pogledat tja kako je s hrtoma? Obenem bi lahko še posnel situacijo..

Ali mogoče kdo pozna koga, ki je šel gledat smučanje v KG, pa bi ta oseba lahko odšla pogledat tja?

Prosim ali kdo ve kaj?

MajcY- mislim, da še vedno lahko izražaš svoje mnenje in zaželjene so kakršnekoli informacije, vendar pa moraš priznati, da si ga biksnila z izjavo, da sta na varnem.. Glej za mene bilo i prošlo samo, da se izve čimveč informacij glede hrtov, kajti če jih v KG ni več, potem tudi prispevek na Svetu ne bo imel učinka..

Za voljo psov pa upam, da sta nekje na toplem in priznam, rajši bi imela, da jih je nekdo ukradel, ker se pri njima že to predolgo vleče..
Zavedam se, kaj bi to pomenilo za vse ostale podobne primere ampak mene je resnično strah, da sta psa končala še na slabšem, manjšem in še bolj zimproviziranem "bivališču" kje v še desetkrat bolj skritem območju..  Cry
Logiran
Pola
rad pišem
****
Sporočil: 460


« Odgovor #338 : petek, 29.01.2010 : 14:02:28 »

Midve se ne bova vozile gor, ker je očitno brezveze.
Logiran
muckamiska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #339 : petek, 29.01.2010 : 14:08:55 »

Iskreno upam, da to ni vendar.... je kdo slučajno pomislil na najslabše? Da psa nista zdržala noči? Ima kdo kakršnokoli informacijo, da je npr resnično lastnik odpeljal psa (se opravičujem, če sem kak post spregledala) in jih namestil v notranje pesjake recimo?
Logiran
nikatd
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #340 : petek, 29.01.2010 : 14:09:43 »

http://tvslo.si/predvajaj/tednik/ava2.27327814/
Lahko si pogledate pri 39min 40sek se začne prispevek na Tedniku..

No vsaj imamo ime lastnika! Pa me briga če je 12 al kok let treniral karate, kot pravi se ga folk zarad tega boji?!
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #341 : petek, 29.01.2010 : 14:13:41 »

Jaz ne razumem. Ne razumem tega lastnika, ne razumem države, ne razumem ljudi..ničesar več.
Ne razumem, kako ne more noben nič ukrepat (že po tistem, ko je bil prispevek na Preverjeno bi se mogl tile naši vrli državniki zganit). Ne razumem, kako je lahko vse tisto šalabajzersko bivališče zakonito. Ne razumem, kako je lahko vse uredu, če sta psa (govori se o hrtih, seveda, ne o aljaških malamutih,ane--> kakorkoli se obrne, je pasma tu pomembna) na snegu, nimata strehe v tem bivališču - pes komaj stoji na svojih nogah, če se hoče usedet, se usede na sneg, če se hoče uležat se uleže na sneg, ko ga zebe, gre v tist kur*ev pesjak kjer je eno stopinjo manj mraz kot pred njim, ima pa en usran plašček ke čez hrbet namontiran? In za nameček je to vse skupej postavljen v eno vukojebino kjer ni nevemkoliko kilometrov okoli nobene žive duše?

Tudi jaz sem se spraševala...in upam, da sta noč izdržala.
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #342 : petek, 29.01.2010 : 14:15:12 »

ok
torej ne bom napisala nicesar vec, cesar ne bom zvedla iz prve roke oz vidla na lastne oci.
in resnicno mi je zal, da je moj post pripeljal do zapletov.
upam da se resi vse kot se mora in je prav.

Piši, če imaš preverjene info. In pokliči že enkrat ljudi, ki jih poznaš oz. se nanje zaneseš, da preverijo kje sta psa. Sta na lokaciji ali nista?

Midve se ne bova vozile gor, ker je očitno brezveze.

Je kdo danes že bil gor?
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #343 : petek, 29.01.2010 : 14:22:49 »

A niste nekateri iz KG, pa vam je tako težko se peljat tja pogledat?? A naj jaz iz Mb tja letim ali kako? Hudiča  Lips Sealed
Logiran
muckamiska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #344 : petek, 29.01.2010 : 14:24:37 »

http://tvslo.si/predvajaj/tednik/ava2.27327814/
Lahko si pogledate pri 39min 40sek se začne prispevek na Tedniku..

No vsaj imamo ime lastnika! Pa me briga če je 12 al kok let treniral karate, kot pravi se ga folk zarad tega boji?!

Lastnik sam prizna v prispevki, da nima uštimanega bivališča za pse tako kot bi moglo bit..... Pa nič.
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 55   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines