mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 02:14:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 55   Dol
Natisni
Avtor Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!  (Prebrano 159955 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #585 : torek, 02.02.2010 : 10:24:21 »

Ne. Nekatera društva recimo sploh nimajo predsednika/ice.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #586 : torek, 02.02.2010 : 12:05:27 »

Pajki - to, da naj bi nas "pomiril" izgovor, da je še veliko hujših primerov mene res ne zanima. Naj vsakega posebej vestno in hitro rešijo, naložijo globe in ne ustne opomine, pa se bo situacija rapidno in zelo izboljšala. Dokler pa samo prelagajo, se obotavljajo, ne pišejo kazni pa ne bo nič.

Ja seveda, pustiti pse v mrazu brez hrane, da se dokaže, da so podhranjeni...ok, ampak a ni to skrajno nehumano, neetično, da te država sili v to, da pustiš živali v trpljenju zato, da dokažeš nekaj kar je itak jasno - da sta psa zapuščena in da nihče ne skrbi zanje. Mene to osebno zelo moti, da moram delati take stvari, da nekomu nekaj dokažem. Pajki dobro ste se spomnili to, da psa vsak dan posnamete in da snemate tudi to, da jim nosite hrano da bo jasno, zakaj nista več tako podhranjena. Mogoče pa je to alternativa temu, da samo čakaš, hodiš preverjati in čakaš, reši pa se pogosto itak nič.

Včeraj sem bila tam in situacija je grozljiva. Priznam, da me že dolgo ni bilo tako strah, ampak res strah...ne morem si sploh prestavljati kako je tema kužkoma, ki sta slabo leto stara (ocenjeno na pamet po zobovju, obnašanju ipd), vsako noč sredi temnega gozda, brez zavetja in v takem mrazu. Res je bilo mraz, noro mraz...predvidevam, da sta že od zgodnjega "otroštva" tam...za znoret. In ko pomislim koliko jih je že zunaj za katere nevemo...ojoj ojoj...

Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #587 : torek, 02.02.2010 : 12:15:32 »

Komaj čakam vsaj v tej zgodbi na eno dobro novico in sicer, da sta psa odvzeta oziroma odpeljana.

Boga psička...
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #588 : torek, 02.02.2010 : 12:39:33 »

Ja seveda, pustiti pse v mrazu brez hrane, da se dokaže, da so podhranjeni...ok, ampak a ni to skrajno nehumano, neetično, da te država sili v to, da pustiš živali v trpljenju zato, da dokažeš nekaj kar je itak jasno - da sta psa zapuščena in da nihče ne skrbi zanje. Mene to osebno zelo moti, da moram delati take stvari, da nekomu nekaj dokažem. Pajki dobro ste se spomnili to, da psa vsak dan posnamete in da snemate tudi to, da jim nosite hrano da bo jasno, zakaj nista več tako podhranjena. Mogoče pa je to alternativa temu, da samo čakaš, hodiš preverjati in čakaš, reši pa se pogosto itak nič.

Vse slikat, snemat, hodit vsaj v dvoje,... Čim več dokazov zbirat. Je alternativa. Ampak, če je vprašanje dneva ali dveh, potem ne vidim niti razloga, zakaj se jim ne bi dalo za jest. Ker v dveh dneh (ali petih) se pes pač ne zredi toliko, da bi bilo videti, da ni zanemarjen.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #589 : torek, 02.02.2010 : 13:26:10 »

Danes gresta skupaj s Polono pogledat, če sta psa čipirana.

A to z mano?
Logiran

Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #590 : torek, 02.02.2010 : 14:25:10 »

A to z mano?

rečeno je bilo, da bo danes do 15.00 šla s teboj, morda pa je šla sama. Do 15.00 mada sporoči kako je ukrepala.

Pridna@  morda se motim, a nikjer nisem zasledila, da si se dreznila v vsakega, ki je izrazil negativno mnenje do inšpektorjev in situacije. Moj odnos morda niti ni tako nepomemben, ker ravno zaradi tega prezira do inšpektorice in njene odločitve smo toliko vztrajali, klicali, se vsak dan vozili v Notranje Gorice, dopoldne, ponoči. In verjemi mi, da ni prav nič prijetno se sprehajati po tistem gozdu v temi, ko dobro veš,d a ima lastnik v kamionu zračno puško in da je ta isti lastnik mahal s sekiro proti 4 letni punčki.

Glede hranjenja. Zaradi slabih izkušenj z VURSom in ker vem kako se lahko tak primer zavleče in če imam priložnost nahraniti ju, jima dati toplo vodo, potem bom to storila. In ja, pozna se da sta pridobila na teži, morda kilo dve, so pa rebra manj vidna. Ne potrebujem popolnoma shiranega psa, da bi mu dala jesti. In ni mi žal da smo se tako odločili. Če bom čakala na VURS in kaj bom lahko dokazala, poj najbolje da pustim vse skupaj.

Se strinjam, rezultate prinese predvsem vztrajnost, znanje, izkušnje in potem teženje. Nikakor ne pavšalno obsojanje, kričanje in histeriranje na vse strani.

ne vem a je to konkretno name letelo ali ne, ampak tut tu se ne strinjam, kričanje je še kako pomembno!Če ne bi dotična oseba, ki je povedala za ta primer, kričala in zganjala histerije, potem bi oba bila še danes v gozdu.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #591 : torek, 02.02.2010 : 14:27:30 »

Pa sta psička še vedno v gozdu?
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #592 : torek, 02.02.2010 : 14:28:40 »

Sem vprašala zato, ker mene v zvezi z njima še ni nihče klical, razen vaju.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #593 : torek, 02.02.2010 : 14:58:11 »

Zakaj pa bi se dreznila v kogarkoli? Zmotilo me je, ker si napisala, da si ji zamerila, kar je čisti nesmisel. In tudi, da odpoved čitalca pove marsikaj (na kar mimogrede še vedno nisi odgovorila). Vendar imaš pravico do tega in me niti ne zanima, zakaj ne morejo ljudje brez čustvenih vložkov opisat stanje živali (predvsem takrat, ko kao podajajo dejstva).

Torej, kaj pomeni, če čitalec odpove? 

Hranjenje - ni nihče rekel, da ti mora bit žal (al si tako razbrala iz mojega pisanja?). Ampak, če ne moreš posneti, slikat oziroma s kakeršnimkoli načinom prikazat, kakšno je bilo stanje pred tvojim prihodom potem pusti pri miru. Tvoj ton in pisanje je podoben tistemu, s katerim so pisarili ljudje, ki so namigovali na "odstranitev" psov iz začetka tele teme. Boš povedala takrat, ko boš res imela izkušnje z inšpekcijo.

Pa prosim beri tako, kot je napisano, in ne tako, kot bi ti rada prebrala. Napisano je bilo "pavšalno obsojanje, kričanje in histeriranje na vse strani". Torej na vse strani bi tukaj pomenilo streljati malo naokoli, brez da bi sploh vedel, kje imaš tarčo.

Za p.s.: celoten post (razen direktnega vprašanja, na katerega pa mi lahko odgovori tudi kdo drug) nima nobene veze s tabo. Si pač tipičen primer... Tko - neosebno šolski.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #594 : torek, 02.02.2010 : 15:01:53 »

Meni je fant rekel, da naj bi vidve šli skupaj do 15.00 pogledat, če sta čepirana in v primeru, da nista ju odvzameta. Rekla je jaz in Polona. Midva sva predvidevala,da si to ti. Do 15.00. Tut nič še ni poklicala. Jo bova probala dobit na tel, čeprav ima zasebno številko. Takoj sporočim, ko bo kaj novega.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #595 : torek, 02.02.2010 : 15:14:35 »

Saj sem tudi jaz prepričana, da je mislila mene, ampak meni ni še nihče nič javil. Sporoči, ja... da bom vsaj vedela, kdaj in kaj, ker je ta teden živa norišnica.
Logiran

roni
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


WWW
« Odgovor #596 : torek, 02.02.2010 : 15:16:31 »

Ljudje smo si različni – hvala bogu… (kar pomeni da se drugače odzovemo; s tem vsak po svoje izraža čustva)….

Nekateri na forumu imajo dolgo kilometrino, drugi krajšo….vsem pa je vsaj po moje skupna ljubezen do živali; želja da se jim pomaga…..(to počnemo na tak ali drugačen način…..)…

Nekoga obsojati oz. biti dlakocepski ni smiselno in ne pomaga nikomur…lahko se svetuje, predlaga, če misliš da se da nekaj lahko stori bolje (povedati pravi način)…obešati se na besede in stavke….

Lahko brišete, ker ne želim smetiti teme……..za katero dejansko sploh ne vem več kaj je »tema«…. hrta v Kr. gori ali…….kako-koli, upam na srečen razplet v obeh primerih…..
Logiran
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #597 : torek, 02.02.2010 : 15:23:47 »

Lahko, da je čitalec za čip kot vsaka tehnika zatajil, samo to, da je rekla inšpektorica, da je pomrznil, pomeni da je moralo biti res mraz,, kar je tudi bilo. To je moje mnenje. Hotla sem izpostaviti, da je bilo krepko pod nulo in da ob pregledu njune "ute" se ji situacija ni zdela kritična. Poleg je potok, kar da občutek še večjega mraza.

Posneli smo v soboto in posnetek je tudi objavljen, to pomeni da smo ju vmes hranili 2 dni, v teh dveh dneh se strinjam nista mogla pridobiti na teži. Poudarila sem že, da nista shirana, sta pa podhranjena. Mislim, da je iz posnetka lepo razvidno, da že kar nekaj časa nista dobila hrane in da nista rejena kot bi morala biti.

Ne bom rekla,d a imam 10-letja dolge izkušnje z inšpektorji, imam pa 2 leti minimalno in nažalost same negativne. Od transporta do cirkusa in prijav zlorabe živali. Pač ne morem ostalti mrtva hladna ob pogledu na kamion poln pujsev, v lastnih fekalijih, ki sežejo 20 cm od tal, poškodovanih...nenazadnje ne morem ostati mrtva hladna, ko prijaviš zlorabo obeh psov in 2 meseca starega mladiča na poškodovani verigi, dolgi pol metra in v odgovor dobiš od Roberta Marolta, veste gospa psi imajo dlako bojo že preživeli.

morda bo pa ta šolski primer spravil s pomočjo ostalih oba psa na toplo, najprej v zavetišče in nato v kak topli domek. Upam.



Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #598 : torek, 02.02.2010 : 15:28:12 »

Ljudje smo si različni – hvala bogu… (kar pomeni da se drugače odzovemo; s tem vsak po svoje izraža čustva)….

Nekateri na forumu imajo dolgo kilometrino, drugi krajšo….vsem pa je vsaj po moje skupna ljubezen do živali; želja da se jim pomaga…..(to počnemo na tak ali drugačen način…..)…

Nekoga obsojati oz. biti dlakocepski ni smiselno in ne pomaga nikomur…lahko se svetuje, predlaga, če misliš da se da nekaj lahko stori bolje (povedati pravi način)…obešati se na besede in stavke….

Lahko brišete, ker ne želim smetiti teme……..za katero dejansko sploh ne vem več kaj je »tema«…. hrta v Kr. gori ali…….kako-koli, upam na srečen razplet v obeh primerih…..


roni, tema je še vedno ena in ista - hrta v Kranjski Gori ali pa psa v "uti" sredi gozda spadajo vsi v isto zgodbo, skupaj z vsemi ostalimi živalmi, ki se jih tukaj sicer eksplicitno ne omenja.
Obešati se na besede in stavke ima svoj smisel, potrebno se je skulirati in ponovno prebrati, pa se bo razumel ta smisel. In nič skrbet, me je tudi mene že napi****a, pa sem preživela in razumela (kasneje, ma razumela).
Logiran
roni
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


WWW
« Odgovor #599 : torek, 02.02.2010 : 15:34:25 »

potem bom pa dodala le še to
"lep - grd" način kako kaj povedati...četudi imaš mogoče prav......
Logiran
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 55   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines