mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 20:24:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Domžalski tiger Ptiček alias Samo
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Domžalski tiger Ptiček alias Samo  (Prebrano 8696 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #15 : sobota, 30.01.2010 : 23:32:13 »

Veš, sem vedno mislila, da ima Kesi rjav trebušček, ker je preokrogla (če se prav spomnim je bil nekoč pikast). Samo, očitno sem se motila, glede na to, da praviš, da je Samo bolj majhen. Smiley
Logiran
Raspberry
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #16 : sobota, 30.01.2010 : 23:39:36 »

Joj, ne morem da ne bi vprašala. Kako ste ga navadili, da sam odpre vratca? Obstaja kakšen poseben trik? Ker mi se z našo Niki trudimo zadnje dva tedna, pa ne gre in ne gre  sram. Ven ji še uspe priti, noter pa nikakor ne gre samostojno. Ji moram vedno odpreti vratca, pa jo vzpodbujati da gre not (z igračko, božanjem, lopatkanjem peska,...), pa še to precej okleva. Na zaprt WC brez vratc se je sicer po nekaj začetnih težavah uspešno navadila, tole nam pa res ne gre... Kakršenkoli nasvet je dobrodošel  Undecided.
Logiran
Buška
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 31.01.2010 : 00:20:47 »

Lenča sem navadila tako, da sem odmontirala pokrov WC-ja z vratci, ga postavila na tla in mu spodaj skrila igračo. Ko je to osvojil, sem WC sestavila in ponovila vajo. Samo je imel težave z vstopanjem, zato sem mu vsakič, ko je začel postopati okoli WC-ja odprla vratca in jih počasi zaprla, ko se je ukvarjal s svojimi potrebami. Da je prilezel ven je potreboval kar nekaj časa, ampak mu je uspelo. Še vedno se malo namuči, ko poskuša vstopiti ampak je kar vztrajen. Upam, da vam uspe, držim pesti  Afro
Logiran
Buška
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 31.01.2010 : 00:24:33 »

Ali je možno, da so se pri Kesi pike porazgubile, ko se ji je razlezel trebušček  Grin
Logiran
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #19 : nedelja, 31.01.2010 : 00:39:12 »

Možno, možno... Ampak, ti imaš tudi tigra z rjavim trebuščkom Tongue
Logiran
Raspberry
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #20 : nedelja, 31.01.2010 : 11:10:43 »

Lenča sem navadila tako, da sem odmontirala pokrov WC-ja z vratci, ga postavila na tla in mu spodaj skrila igračo. Ko je to osvojil, sem WC sestavila in ponovila vajo. Samo je imel težave z vstopanjem, zato sem mu vsakič, ko je začel postopati okoli WC-ja odprla vratca in jih počasi zaprla, ko se je ukvarjal s svojimi potrebami. Da je prilezel ven je potreboval kar nekaj časa, ampak mu je uspelo. Še vedno se malo namuči, ko poskuša vstopiti ampak je kar vztrajen. Upam, da vam uspe, držim pesti  Afro

O super, hvala za nasvet. Bom uporabila še tehniko od Lenča  Wink. Pri nas je problem v tem, da sama niti ne poskuša priti noter, včasih samo pesek s tačko zbeza ven in to je to  Sad. Verjetno jo je strah, ali kaj  Huh? Kakorkoli, čestitke za vaš uspeh, pa veliko crkljanja vam želim s kosmato druščino  Kiss.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #21 : nedelja, 31.01.2010 : 11:17:02 »

Zakaj pa sploh rabite vrata na wcjih?  Huh
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #22 : nedelja, 31.01.2010 : 13:01:37 »

Mi smo vrata sneli prvi dan, ko smo kupili WC. Pojma nimam, če bi se pesek kaj manj raznašal okrog, če bi jih imeli, ampak ves trud okrog vrat... In potem samo en maček, ki je prevelik, da bi šel cel skozi vrata noter, in zato pusti rit zunaj... Ne, hvala. Cheesy
Logiran
Buška
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #23 : nedelja, 31.01.2010 : 13:57:33 »

Hvala za čestitke in lepe želje Raspberry. Zakaj rabimo vrata? Zato, ker imamo drugače pred WC-jem večji kup peska kot v WC-ju  Grin Očitno imamo po naključju dva zelo zagrizena kopača. Sporočam, da je trdnjava osvojena! Samo že cel dan spi na najvišjem ležišču na plezalu. Lenč se je vdal v usodo in zasedel računalniški stol, jaz pa čepim za mizo, ko tole tipkam  Undecided
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #24 : nedelja, 31.01.2010 : 18:11:14 »

v macjaku drugace na wcjih nimajo vrat (vzamemo dol). Prvic zaradi logistike, drugic zaradi tega, ker so vratca pri vecjem stevilu mack lahko konfliktna (in tretjic-ne marajo vsi vratc, razlogov je lahko miljon, je pa najbrz eden od teh vonj, ki se nabira za zaprtimi vrati).

Drugace pa osebna izkusnja - doma smo vedno imeli vratca na wcju, ker smo mislili, da tako ne gre ven toliko peska. Ubistvu pa sploh ne igrajo taksne vloge; Azo je sel recimo not in na pol poti (ko so bila vratca odprta/nad njegovo glavo) zacel metati pesek ven pred wc ali obratno na poti ven. Ko je prisla Merlin, je bilo vse ok nekaj mesecev, potem pa je zacela protestirati in ni vec hotela cez vratca, tako da so sla za vedno v pozabo.
Logiran
Raspberry
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #25 : nedelja, 31.01.2010 : 20:24:49 »

Jah, pri nas je razlog pravzaprav enak kot pri Buški. Niki je navdušena rovokopačica in je pesek frčal tudi do dva metra iz WCja, ki ga je potem seveda tudi veselo raznosila naokoli  Roll Eyes. Pa dobro, to bi še potrpeli, naj ima muca pač svoje veselje  Tongue. Problem je v tem, da se je tisti prah od peska tako obupno dvigoval naokoli, da je mojo boljšo polovico kar dušilo (WC je v dnevnem prostoru).

Seveda pa ne mislim vztrajati za vsako ceno. Če ne bo šlo, bomo pač ostali brez vratc in raje poskušali najti takšen pesek, ki se ne praši. Me je pa prejle res presenetila rita kosmata, ko sem zaslišala razkopavanje peska - se je očitno le uspela sama zbasat v WC  veselje. En korak naprej torej smo, ampak se raje še ne veselim preveč, da si ne bo mala do naslednjič slučajno premislila.
Logiran
Buška
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #26 : torek, 09.02.2010 : 22:18:46 »

Jutri bo minilo 14 dni od kar je Samo pri nas. Čoha se še vedno do onemoglosti, s kužo se super razume, problematičen je le naš staroselec Lenč. Prvih nekaj dni se je obnašal prav vzorno, zadnje dni se mu pa cufa. Kadar napoči njegov čas divjanja (te rituale je izvajal tudi, ko Samota še ni bilo pri nas, le da se je takrat običajno znašal nad mano) se podi za Samom in skače vanj. Samo se sicer brani, ampak Lenč mu ne da miru dokler se ne zdivja do konca in omaga od utrujenosti oziroma običajno jaz posežem vmes (mimogrede ugrizne še mene) in ga za par minut zaprem v kletko. Običajno se v kletki umiri, danes je pa šele zvečer omagal. Ljubosumen ne bi smel biti, ker ga še vedno čohamo kadar mu paše, sicer pa tudi prej ni bil ne vem kakšen crkljivec. Ima kdo kakšen nasvet kaj naj storim z našo "bad guy" podlasico?  Undecided
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #27 : torek, 09.02.2010 : 23:05:12 »

Jaz sem samo pustila času cajt.
Pri nas se tudi še vedno cufata in norita, manj divje in grobo, kot sta se na začetku, potem pa gresta skupaj jesti v eno skledo in za lahko noč preližeta drug drugega. Samo če je bila na začetku pobudnica Šnapi, ki je svojega nasprotnika čakala skrita za ovinkom na polici in se mu vrgla na hrbet, ko je - nič hudega sluteč -  pricapljal mimo, se zdaj  njej ne ljubi več, njemu se je pa šele začelo dogajat. In jo prisili, da se  enkrat na dan fajn sklofata.
Pa kaj potem, midve s sestro sva se tudi ...
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #28 : torek, 09.02.2010 : 23:08:18 »

Pri nas je tepež na sporedu večkrat vsak dan. Pa tak, da celi šopi dlak frčijo.  Shocked Shocked

Potem pa, kot zgoraj napisano, gresta skupaj malicat Wink

Prvo sem se grozno nervirala, zdaj pa opažam kakšno fajn linijo je dobila Mila od vsega tega tekanja in telovadbe. Mogoče bi mogla še jaz začet  Evil
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #29 : sreda, 10.02.2010 : 06:58:02 »

tudi moj odrasel in ornkdesc mačkon se parkrat na dan spravi na malo porcelanasto (=krhko, da ne bo pomote) macico, ona cvilčka ko prašiček   Roll Eyes in se ga otepa (in seveda uspešno otepe Cool), pa dirja pred njim (in potem se vrsta obrne Wink) - ma za mojo dušo je videt kar groba zadevšna. Angry  Ampak ju (no...večinoma Roll Eyes) pustim, da se znajdeta, porangirata, zletata (tudi dlakam in šopkom njih pustim, da se poležejo po tleh in jih šele potem dislociram Grin).
Ka pa vem - mušnisi so taki in drugačni in če res ne gre na življenje in smrt, je vse skupaj najbrž kar normalno in za prežvet tudi za tiste na dveh nogah. Smiley
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Domžalski tiger Ptiček alias Samo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines