mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 11:10:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: BORELIJA
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: BORELIJA  (Prebrano 50668 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tikačica
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #180 : sreda, 06.04.2016 : 10:09:27 »

Žužka, v Epatu je tudi nekaj probiotikov - paziti moraš, da jih ne daješ preblizu z antibiotiki. Katere protibolečinske tablete jemlje? Moja psička je danes boljša kot včeraj, zadnje noge ima vseeno še vedno šibkejše, vendar ima že nekaj let potrjeno tudi artrozo ... Pa zdaj ji ob vseh teh tabletah nisem imela srce dajat še glukozamina.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #181 : sreda, 06.04.2016 : 10:56:11 »

Kateri probiotiki pa so v Epato? Gledam sestavo in ni nikjer napisano, da vsebuje probiotike.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #182 : sreda, 06.04.2016 : 15:37:53 »

Ja, res ni videti: "Jetrna moka, titriran in standardiziran silimarin, pivski kvas, MOS (manan- oligosaharidi), mikrokristalinična celuloza, rastlinske maščobe, natrijev in kalcijev alumosilikat. Analitični podatki: vlaga 7,0%, surove beljakovine 25,0%, surove maščobe 5,4%, surove vlaknine 7,9%, surov pepel 12,6%"

Probiotike drugače dajem posebej, ravno tako Epato. Protibolečinske so Rycarfa. Za glukozamin se še nisem odločila.  Smiley
Logiran
tikačica
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #183 : četrtek, 07.04.2016 : 12:55:14 »

Sem šla še enkrat pogledat italijanska navodila - MOS delujejo probiotično - niso pa probiotiki. Sem si malo preveč po domače razlagala.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #184 : četrtek, 07.04.2016 : 14:39:27 »

Ah, ok, sem najprej mislila da so recepturo zamenjali.

Tudi moj prvi (zdaj že pokojni) pesjan Tari je imel obe, borelijo in erlihijo. Kdaj se je okužil, ne vem, zbolel je pa pri desetih letih. Smo dali čez terapijo z doxyjem, zraven je dobival mislim da nekaj za jetra (morda Epato? ali pa eno človeško stvar - Liver Support Factors? se res ne spomnim), v rezervi sem imela še SAMe (tudi za jetra). In potem je lepo živel še kar nekaj let. Pri probiotikih pazim, da dobivajo tiste, ki nimajo oz. naj ne bi imeli E. faecium (to sem tudi iskala kot zmesana...).

Rycarfa je pa isto kot Rimadyl, mislim oboje je NSAID karprofen.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #185 : četrtek, 07.04.2016 : 15:20:54 »

Nanook, kaj pa je fora probiotikov brez tega? Jaz imam zdaj Enteromicro.

Moja opica je stara šele 4 leta, brez prejšnjih bolezni in upam, da bo lahko še tako fit kot prej. Sad
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #186 : četrtek, 07.04.2016 : 16:20:37 »

Potencialna patogenost E. faecium in rezistenca na antibiotike. Sem izbirčna in nagnjena h kompliciranju. Tongue
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #187 : četrtek, 07.04.2016 : 20:25:02 »

Za glukozamin. jaz že 5 let neprestano dodajam prašek in ga vmešam med hrano. Nad okusom se ne pritožuje. Razlika pa je bila vidna po 5-10 dneh. Določen gim ji je pred tem v desnem (slabšem) kolku povzročil bolečino. Potem se je to ponovilo še 1x ko sem vmes za nekaj mesecev prekinila in zatem sem začela neprekinjeno s Cortaflexom + občasno še naredim kuro z Inflamexom. (navadno v prehladnem obdobju, klinc imam psa, ki je malo obolj občutljiv (zato ima tudi dežni plašč in od letos še zimskega. Kolki so bili zelo veseli dodatnega sloja, ko so bile temperature pod 0. Tudi pri tastarem, že pokojnem, ki je sicer dobival tablete in ga je hrbtenica bolela, malo obrave je v 14 dneh bil pravi mali čudež in je spet rad hodil na sprehod. Smiley S tem, da je plaške (ravno zaradi hrbtenice) začel ceniti že par let pred mojim odkritjem glukozamina.

Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #188 : četrtek, 07.04.2016 : 20:50:44 »

Saj jaz čisto podpiram glukozamin. Samo bi rada videla, če bo šlo še brez. Smiley
Le v briketih ga nočem, ker ga moj drug pes absolutno ne sme.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #189 : petek, 08.04.2016 : 07:13:04 »

Glukozamin se tvori v telesu. Pri zdravem, nepoškodovanem je to popolnoma zadosti. Pri posebnih potrebah pač dodaš. Tadrugemu škodijo dodatki, alergija na sestavino?
Obstajajo briketi kjer je dodatno napisan glukozamin/hondrotin, ampak je bolj kot ne nateg. Žal. Ponekod samo napišejo, v resnici gre pa za naradno prisoten, v hrani, kolikor pač tega je (zanemarljivo malo). Ponekod pa sicer res dodajajo ampak, je učinkovitost manjša od kvalitetnega dodatka. Moje pseto čedalje več je sveže pripravljene hrane doma. Je blo treba nekaj izobraževanja (ipak, hitor se zredi, potrebuje manj kcal, ima pa slabši imunski sistem...). V splošnem pa zadeva deluje OK.
Logiran
tikačica
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #190 : petek, 08.04.2016 : 12:09:25 »

Ni ravno čisto na temo, ampak tudi moja psica je že nekaj let na glukozaminu, odkar ima potrjeno diagnozo artrozo. Ni nepomembna oblika glukozamina. Poleg tega koristi tudi hondroitin sulfat. Dobijo se dodatki, ki vsebujejo oboje. Je pač mešana ovčarka in genetika se očitno ne pusti kar tako.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #191 : petek, 08.04.2016 : 19:20:28 »

Glukozamin se tvori v telesu. Pri zdravem, nepoškodovanem je to popolnoma zadosti. Pri posebnih potrebah pač dodaš. Tadrugemu škodijo dodatki, alergija na sestavino?

Pri njemu sproži tvorjenje kamnov v mehurju. Zato ga nikoli ne bo smel. Vem, da je tisto v briketih bolj šala, pa tukaj vseeno ne bi tvegala.

Bom pa psici vsekakor začela dodajat, če bo še imela boleče sklepe.
Logiran
tikačica
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #192 : ponedeljek, 11.04.2016 : 17:08:22 »

Žužka, glukozamin prodajajo v več spojinah (recimo glikan, sulfat in sol - ne vem zdaj strokovnega imena za to solno spojino). Malo poguglaj, ali je katera spojina bolj na sumu zaradi sečnih kamnov oziroma ali jih katera ne tvori.
Za to sol vem, da je v bistvu najmanj učinkovita v telesu.
Potem pa za sklepe je dober tudi hondroitin sulfat - se dobi tudi posebej ali skupaj z glukozaminom. Ampak spet je to sulfat - torej najprej preveri, ali ti sulfati povzročajo kamne.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #193 : ponedeljek, 11.04.2016 : 19:00:01 »

Hvala, ampak on (še) ne potrebuje podpore za sklepe, druga psica ga. Smiley Ona pa lahko dobiva glukozamin. Smiley
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #194 : nedelja, 15.05.2016 : 16:24:11 »

Lahko pa ob poškodbah etc tudi kinezio trakove nalepiš. Edino dlaka mora bit pobrita ali vsaj zelo kratka. Pa fizioterapevt mora nalepit. Skrivnost lepljenja je samo v tem, da več kako gredo mišice, vezi in da znaš lepit.

V tujini se že čedalje več uporablja tudi pri živalih.

Za dol snemat, pa je meni bilo daleč najlažje na suho. Pod tušem je bolelo.
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: BORELIJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines