mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 09:05:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: BORELIJA
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: BORELIJA  (Prebrano 50596 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #195 : ponedeljek, 16.05.2016 : 08:03:37 »

Mi smo veliiiiko bolje (zdaj mogoče že upam napisat Lips Sealed ). veselje
Sicer smo kuro z Doxyjem podaljšali, ker ga dobro prenaša in smo po 1 mesecu še imeli dvome, da je čisto na 100%.
Drugače pa pri njej še vedno ostaja dvom, da je istočasno imela poškodbo + borelijo.  butnglavc
Logiran
Scann
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #196 : ponedeljek, 02.07.2018 : 19:59:36 »

Zdravo! Imam kar paniko glede bernske planšarke, stare 6 let. V torek (6 dni nazaj) je začela poležavati in zavračati hrano. Ker se je zadeva vlekla 2 dni sem jo odpeljal do veterinarja, kjer je imela povišano temperaturo ter pozitiven test na boreliozo. Dobila je injekcijo antibiotika ter vitamine. Sedaj dobiva 2x dnevno antibiotike v obliki tablet, vendar je še s tem problem ker včasih kakšen kos izbljuva. Kako naj ji ponudim hrano saj je že vidno shujšana?...na srečo je imela nekaj zaloge. Pred tem je bila neješča v zelo redkih primerih in tudi drugače brez zdravstvenih težav. Jutri zopet planiram obisk pri veterinarju Sad
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #197 : torek, 03.07.2018 : 06:15:08 »

Uh hudiča. Bernci in švicarske pasme so res izjemno občutljivi glede klopnih bolezni, dostikrat so na udaro njihovi organi. Nujno rabiš nekaj za zaščito jeter (pegasti badelj-dorwest recimo). Probiotike še 6 mesecev po zaključku antibiotične terapije. Antibiotike daj skrit v zmleto meso in ji kuglico daš v gobček, roko držiš pred gobcem, da je ne izpljune.
Pa nikar manj od 4-6 tednov antibiotične kure.

Ta trenutek naj je kar želi, tudi mačje konzerve whiskas recimo. Saj so zanič, ampak nekaj mor jesti.

B vitamini dvignejo apetit, tudi pivski kvas.

Boste pa morali sedaj orng pazit pri prehrani, da bo res kvalitetna in ji ustrezala, dodajat kaka zelišča in "žavbe" za podporo komplet organskemu sistemu in najti bolj učinkovito zaščito pred klopi.
Logiran
Scann
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #198 : torek, 03.07.2018 : 06:51:30 »

Uh hudiča. Bernci in švicarske pasme so res izjemno občutljivi glede klopnih bolezni, dostikrat so na udaro njihovi organi. Nujno rabiš nekaj za zaščito jeter (pegasti badelj-dorwest recimo). Probiotike še 6 mesecev po zaključku antibiotične terapije. Antibiotike daj skrit v zmleto meso in ji kuglico daš v gobček, roko držiš pred gobcem, da je ne izpljune.
Pa nikar manj od 4-6 tednov antibiotične kure.

Ta trenutek naj je kar želi, tudi mačje konzerve whiskas recimo. Saj so zanič, ampak nekaj mor jesti.

B vitamini dvignejo apetit, tudi pivski kvas.

Boste pa morali sedaj orng pazit pri prehrani, da bo res kvalitetna in ji ustrezala, dodajat kaka zelišča in "žavbe" za podporo komplet organskemu sistemu in najti bolj učinkovito zaščito pred klopi.

Za zaščito jeter je tudi dobila tablete (1x dnevno)...tisto še nekako pogoltne. Danes sem antibiotik raztopil v vodi ter ji ga z brizgo poskušal dozirati ampak je le z veliko težavo nekaj pogoltnila, ostalo je steklo mimo Sad Bom poskusil še z mletim mesom ali mačjo hrano v konzervi ampak dvomim da jo bom pripravil do tega da poje. Kar se ostale hrane tiče smo pa poskusili že marsikaj od menjave briketov (varianta za starejše pse z malo maščob in veliko vlaknin), kuhanega riža, govejih jeter, pasje hrane v konzervi, nezačinjeno govejo juho (tisto je še nekako šlo par požirkov), itd.
Bom videl kakšno bo danes stanje pri veterinarju. Je pa zelo žalostno gledati psa kako ti v parih dneh vidno shira in ne moreš prav veliko narediti glede tega Sad Sad
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #199 : torek, 03.07.2018 : 07:44:59 »

A da bi ji pa kakšno hrano (malo tršo konzervo) dajal direkt v gobec  (saj veš, kot tablete, na koren jezika, zapreš gobec in podrgneš po grlu navzdol) pa ne gre?
Tako sem jaz hranila svojega, ko je zbolel za borelijo in erlihijo, več kot mesec dni, hrane se ni niti pritaknil. Pa sva zmagala, čeprav je bilo težko. Prvo znamenje ozdravitve (rezultati se kažejo počasi) je bilo, da je napadel in raztrgal zapakirano vrečo briketov.  Grin
Logiran
Scann
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #200 : torek, 03.07.2018 : 07:56:57 »

@sanco1a:
Se bom verjetno primoran poslužiti takega načina hranjenja ja. Upam da bo šlo in ne bo vsega izbruhala.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #201 : torek, 03.07.2018 : 08:01:09 »

Obvezno najmanj pol ure pred hrano ranital, 2x dnevno, za dozo se pozanimaj pri vetu, dobiš v lekarni brez recepta.
Potrudi se, tisti mesec je bil tudi zame hudo naporen, večkrat na dan jo hrani v majših količinah. Pa vztrajaj, se zelo splača.
Držim pesti Wink
Logiran
Scann
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #202 : torek, 03.07.2018 : 08:26:14 »

V prvem postu sem pozabil omeniti, da ima tudi močno otekle bezgavke in sumim, da je to glavni vzrok neješčnosti...vsaj če se spomnim koliko sem sam lahko jedel ko sem fasal angino in vnetje grla.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #203 : torek, 03.07.2018 : 08:30:11 »

Ne  bi rekla, je kar zelo pogosto, da pri klopnih popolnoma izgubijo apetit, svoje naredijo še za želodec izjemno težki antibiotiki.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #204 : torek, 03.07.2018 : 09:29:22 »

Ene pse res ful zdela. Bina je imela okužbo z anaplazmozo oz. bolj znano ime erlihija (bila je bistveno bolj utrujeno, boleči sklepi, mišice, tudi slabokrvnost se je pokazala). 4-6 tednov Ronanxana (doksiciklin). Ampak je v roku tedna dni na antibiotikih bila kot rožica z energijo. Ves čas je imela apetit.

Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #205 : torek, 03.07.2018 : 11:59:33 »

Mi smo imeli borelijo + anaplazmozo in bilo je res hudo, antibiotiki za 6 tednov. Ampak smo zmagali.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #206 : torek, 03.07.2018 : 14:37:08 »

So ji pregledali kri? So bile vrednosti normalne ali je kaj odstopalo? Kako prepričani so, da je za vse kriva borelija?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Scann
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #207 : petek, 06.07.2018 : 08:50:06 »

Na žalost je bilo stanje iz dneva v dan slabše in sem se moral v sredo za vedno posloviti od svoje najboljše prijateljice Katane  Cry Cry Cry
Ugotovili smo namreč, da je okužba borelije močno pospešila razvoj limfoma  Cry
Nimam besed in vam lahko samo napišem hvala za vaše nasvete.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #208 : petek, 06.07.2018 : 09:34:37 »

Oh, žal mi je.  Cry
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #209 : petek, 06.07.2018 : 11:40:46 »

Iskreno sožalje. Cry
Logiran

Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: BORELIJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines