mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:16:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terierji s Tibeta
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terierji s Tibeta  (Prebrano 9548 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #75 : nedelja, 07.02.2010 : 22:22:24 »

...pa daj onda molim te pročitaj topic ispočetka...koja je to neisitna koju sam napisala? ...
i da si čitala sve po redu pročitala bi i ovo što sam napisala: ...još nešto nije u pitanju sutkinja nego situacija
I zbilja kad nekog prozivaš daj to argumentiraj .... kod nas se ovakvo pisanje naziva pametovanjem....
To što se tebi ne sviđa to što sam napisala to je tvoj problem....
I zbilja zbilja mi se više ne da trošiti vrijeme objašnjavati ti već napisano... 
Zbogom i vidimo se nakon 3 generacije....
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #76 : nedelja, 07.02.2010 : 22:34:21 »

Luvi, problem ni v vsebini tvojega pisanja, v izražanju tvojega mnenja, vendar v tem, da vztrajaš, da ti moramo kimat. Moje mnenje o TT-jih je popolnoma nerelevantno, ne maram pa, ko ljudje na žive in mrtve vsiljujejo svoje mnenje.

Aha, torej, ko nekdo napiše nekaj, kar ti ni všeč, se temu pri vas reče pametovanje? Hvala, ker si mi razjasnila obzorja.

O argumentiranju pa - sem brala temo, pa v tvojih postih nisem videla kaj dosti argumentov razen uspehov na razstavah, kar pa zame ni ne vem kakšen dokaz pasemske kvalitete.

Toliko v pojasnilo, da ne bo spet kdo rekel, da se pametno delam.

lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #77 : nedelja, 07.02.2010 : 22:35:44 »

Aha, glede neresničnosti tvojih izjav - napisala sem, da tvoje početje meji na klevetanje, ne da je klevetanje.

Tudi tebi ne bi škodilo, če bi natančneje brala. Wink
Logiran
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #78 : nedelja, 07.02.2010 : 22:41:38 »

Luvi, problem ni v vsebini tvojega pisanja, v izražanju tvojega mnenja, vendar v tem, da vztrajaš, da ti moramo kimat. Moje mnenje o TT-jih je popolnoma nerelevantno, ne maram pa, ko ljudje na žive in mrtve vsiljujejo svoje mnenje.

e sad si me za laku noć i nasmijala  je, istina , baš ja sam ta koja nekoga pokušava ovdje u nešto uvjeriti 
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #79 : nedelja, 07.02.2010 : 23:21:49 »

Morda bi bilo res najbolje, da si pogledamo vsi skupaj kako se je debata začela - čeprav je del tukaj in del na TT čveku.

Sicer pa, na veliki večini razstav, na katerih sem bila - govorim o rednih CAC in CACIB razstavah - se dostikrat vsem predstavnikom pasme potala odlične ocene. To ni nobena posebnost, prej "pravilo".

Upam da tole ne drži, če pa se kdaj dogaja, pa vsaj naj ne "postane pravilo" - kajti talanje odličnih ocen psom, ki si to ne zaslužijo je zelo slaba popotnica - in tokrat ne mislim le eno razstavo in le eno pasmo.

Jest močno upam, da bodo ti psi ki so pripeljani iz Tibeta dali to kar naj bi našim manjkalo, da se bo kvalitetno povečal gentski pol, ... se pa zavedam in seveda to vedo tudi tisti, ki jo vodijo,  da selekcija "tukaj" ni takšna kot na "Tibetu". Zato Nanook psi, ki pridejo iz Tibeta so "res unikati iz Tibeta" (prav za vsakega mislim tako), v svojem okolju narave in v sobivanju s človekom so taki kot so, tukaj jih bo in predvsem njihove potomce oblikoval človek in tukajšnje razmere življenja ter okolja. Zate pa se mi zdi je edino pravi originalni Tibetanski pes le tisti iz Tibeta (ne glede na katero po FCI opisano pasmo misliš ta hip TT-TM-TŠ ...) predlagam ti, da si ga poiščeš in uživaš z njim. Če ti dolgodlak ne ustreza, si nadušena nad Grebenarji, ...itd. Poišči si psa v naravnem okolju ker ti to izpolnjuje tvoje želje. Selekcijo, vzrejo ali pa nenazadje tudi razstave pa prepusti tistim ki jim je to v veseje in iziv. Ali pa pot pod noge in stopi direktno do uprave FCI, povej jim kaj vse so naredili narobe in pomagaj s svojim prispevkom, da bodo v bodoče delali bolje.
Zagotovo bo tvoj prispevek, če boš dovolj predana temu opažen.

... bi še nekaj napisal, pa še vedno vedno "počasi berem nekatere tekste, ker res ne štekam nekaj zadev in če mi še dolgo ne bo jasno  Wink bom vprašal spet javno ...  

pa še tole - ker je bilo vmes še nekaj zapisov:
... izražanju tvojega mnenja, vendar v tem, da vztrajaš, da ti moramo kimat ...
lp

... in tole ni bilo potrebo, ker nihče nikomur nič ne vsiljuje, čeprav včasih pišemo mal preveč tako kot, da nismo v istem čolnu in le veslamo vsak v svojo smer. Sorči  Wink mal prirejam Jasno, ki ima od vseh še najbolj "primeren ton ali zaveslaj v pravo smer" in poleg tega večina dejstev Luvi in tudi Nanook seveda stoji. Ko bomo priznali, da vsi TT-ji niso primerni za vzrejo, da vsi niso odlični pa ne glede kdo je sodnik, da vsi ne morejo in ne smejo postat šampioni, pa tudi da niso smo psi iz Tibeta OK ampak, da je veliko OK psov dala skrbna selekcija več kot 80-ih let - TAKRAT BOMO LAŽJE VESLALI V ISTO SMER.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #80 : ponedeljek, 08.02.2010 : 22:12:31 »

Jasi, ok, sem se ze ustrasila, da mislis, da jaz mislim Arkija, ko omenjam lhasoidne TTje. Smiley

Luvi, sem ze napisala, da so me popolnoma ocarale Nando psicke.  Kiss

Marko, narobe se ti zdi. Sem vam ze veckrat napisala, da jaz priznavam za TTje tako lhasoidne, gigantske, polikane,..., TTje prosto po FCI kot tudi uvozencke s pogojnim rodovnikom in une, ki so tam gor na strehi sveta.

Se enkrat, ne gre se zate, ne gre se zame, ne gre se za to kaj je meni vsec in kaj je tebi, gre se za pasmo in o tem ze ves cas pisem.
Ce pa ze vztrajas,...zame je tibetanski terier v prvi vrsti prvinski, primitiven pes, v primerjavi z drugimi precej zdrav, kvadratast, z dobrimi koti in gibanjem. Zate/Za vas je pa dolgodlak. S tem je povedano dovolj, vsaj zame.


Najprej vsem za boljše razumevanje priporočam v branje  PP članek, objavljen v KTR 1/2009, kjer med drugim podrobno razlaga tudi prepletanje med pasmami psov v Tibetu. Je napisano v nemščini, a se splačat prebit skozi. Gre pa za celoten opis in razvoj projekta.


Prebrala 2x in lahko recem samo "Great minds think alike!" Wink

Lep pozdrav,

tibetanska mafija  Tongue
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ginger
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #81 : torek, 09.02.2010 : 15:35:14 »

Citat: Nanook link=topic=34981. zame je tibetanski terier v prvi vrsti prvinski, primitiven pes......
Lep pozdrav,

tibetanska mafija  Tongue
[quote
Naša Čoja ni nič primitivna...je ful pametna,zna poštevanko do tri.Smiley
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #82 : torek, 09.02.2010 : 18:01:56 »

... vsa čast za izgavo GINGER  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #83 : torek, 09.02.2010 : 18:57:40 »

Slucajno nasla se eno delitev po pasmah, ki deli pasme najprej v dve skupini-druzne (companion, teh je 5) in mastife (te so 3) in TTja uvrsca med mastife.

Sem spregledala tretjo skupino (se mi je zdelo da en manjka). Torej delitev je na tri skupine oz. tipe-druzne, mastife in "shakhi" in TT je uvrscen med mastife. Vir: googlajte "tibet dogs".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #84 : sreda, 10.02.2010 : 17:38:23 »

Tale tema je nekompletna - ali je nekaj izbrisanega ali pa se nahaja na TT-čveki. Če se hoče kdorkoli prekopat preko tega, čeprav je to že skoraj nemogoče  Sad je treba imeti celo temo od A do Ž.

MARKO
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #85 : ponedeljek, 27.02.2012 : 15:52:46 »

O projektu nativckov. Priporocam. http://nativetibetanterrier.wordpress.com/
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #86 : ponedeljek, 27.02.2012 : 19:14:41 »

S veseljem sam išla otvorit web ... i ostala razočarana.
Nanook, moram primjetiti da je ovo  obična web promotivna stranica P. P.-a, gdje se eto između ostalog promoviraju legla.(iako nema klasičnog oglasa prikazuju se štenci i ne znam koliko je to u redu obzirom na nas ostale koji plaćamo mogućnost pisanja o svojim leglima i štencima na MojPesForumu)

Intro (sa informacijama nema)
TTs in Tibet today (nema)
Travels to Tibet (nema)
History (nema)
Tibet (nema)
svrha, smisao, tijek...nema

Dakle ono što ima jest psi koji su dovedeni, kontakt adrese njihovih vlasnika i slike štenaca.
Edukativni dio je definitivno izostao.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #87 : ponedeljek, 27.02.2012 : 20:07:26 »

Evo, takole bo boljse, ane. Smiley

Res je, polno stvari se ni. Je pa "This is work in progress with new data being added, so check back soon."
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #88 : torek, 28.02.2012 : 09:32:51 »

Pozdravljeni, da samo dopolnim Nanook, stran je v delovni obliki, zato teksti se manjkajo. Mene so naprimer prosili za posredovanje slik odrasle Demi, a jih se nime poslal, ker sem na sluzbeni poti....
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #89 : nedelja, 18.03.2012 : 08:44:12 »

In vendar se premika? Zbudili so se pri angleskem Kennel Clubu. Vsaj glede na izjave in aktivnosti. Bolje pozno kot nikoli.

"The Kennel Club will be talking to breed clubs about introducing out-crossing strategies, where one breed is introduced into another breed.  This dramatically increases genetic diversity and the great-great grandchildren from the original matings will be recognised as pedigree dogs." VIR

Jemimin blog o izumiranju KLIK.
Pa primer se enega outcrossing programa. Mednarodni outcrossing program za irce - KLIK.
Porocilo AHT KC KLIK (link do PDFja je na koncu clanka).
Strokovni clanek: Population Structure and Inbreeding From Pedigree Analysis of Purebred Dogs.

Tibetanski terier ima res neverjetno sreco, da se obstaja na Tibetu in da se lahko s TTji s Tibeta vzreja (vsaj v nekaterih drzavah). Pa jasno, da so vzreditelji pripravljeni iti v to. Kiss

Vsec mi je, da so zaceli migati tudi drugje, konkretno Kennel Club.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terierji s Tibeta
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines