mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 12:10:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Strani: 1 ... 768 769 770 771 772 [773] 774 775 776 777 778 ... 872   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier - čvek  (Prebrano 554774 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #11580 : petek, 29.01.2010 : 19:07:11 »

Citat
Čarli lepo, da si nas končno prišel spet pogledat Smiley

Pa saj jaz sem skoz tukaj nekje. Vas pa spremljam. Evil veselje
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11581 : petek, 29.01.2010 : 19:20:12 »

... jest le prostovoljno sodelujem v dijeti, ki si jo je zastavila moja ženka. Zaenkrat nisem nič lačen, le sadni dan mi ne gre najbolje  Huh ker tudi običajno pač ne jem ravno veliko sadja. Sem pa shujšal in to ni slabo  Wink kako bo šlo naprej pa ne vem, nič ne obljubljam in si ne delam utvar - zarečenega kruha se največ poje  Grin PA ŠE REDI  Grin
Logiran
nuhl
rad pišem
****
Sporočil: 318


« Odgovor #11582 : sobota, 30.01.2010 : 01:28:41 »

Citat: charlie

Pa saj jaz sem skoz tukaj nekje. Vas pa spremljam. Evil veselje

 trmoglavka   Evil   Nisi edini    Roll Eyes  Tongue  Wink
Logiran
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #11583 : sobota, 30.01.2010 : 18:32:22 »

S telimi kavami boste še mene prepričali da se vam pridružim pri vaših pasmah,tak al tak sem pa v TT-je zaljubljena in vas je vse lepo brat,jah pa zraven žulit tele vaše kofetke...

... bravo bravo bravo čovjek se brzo "zarazi" tim TT kavama   Cheesy  Wink i onda ti nikad dosta  Kiss
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #11584 : sobota, 30.01.2010 : 18:35:25 »

Sploh zdaj lahko luvi o tem premišljujem,ko pričakujete naraščaj a ne? Wink
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11585 : ponedeljek, 01.02.2010 : 15:14:17 »

 Smiley Pet Grooming – nasvet tedna: psi so živeli v svojem tipičnem naravnem okolju - bili so vzrejeni za izvajanje aktivnosti. Njihovi kožuščki so pravzaprav plašči, ki so naravna zaščita njihove kože in vzdržujejo skladno telesno temperaturo. Odstranitev dlake odpira pri psu lahko tudi zdravstvena vprašanja, kot so piki insektov, sončne opekline, pregrevanje in hlajenje.

Tole je bolj ali manj googlov prevod – lahko pa kdo naredi boljšega.

Zanimajo pa me vaša mnenja in izkušnje glede TT-jev. Mi smo namreč Barby strigli, pri Indii pa se za to še nismo odločili. Nekateri lastniki se odločijo za striženje, najpogosteje zato ker jim ni uspelo dovolj negovat dlako in je prišlo do nerešljivih vozljev. Seveda pa nekateri strižejo TT-je zgolj zato ker so jim takšni bolj všeč. Vsak ima pač svoje poglede na to in to ni nič narobe. Je pa znano, da se tudi kratka dlaka vozlja – torej brez rednega česanja in kopanja res ne bo šlo.
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #11586 : torek, 02.02.2010 : 09:33:12 »

evo Zona  Wink in ostali seveda

http://i266.photobucket.com/albums/ii261/funkbutter/graphics/Morning/good_morning_coffee_cup.gif
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #11587 : torek, 02.02.2010 : 10:19:11 »

Marko, mi nikoli nismo odstranili dlake, smo jo samo skrajsali Wink, tako da o golem psu ravno ne morem komentirati. Wink Lahko pa povem, da nismo imeli tezav z opeklinami, komarji ipd.. Edina tezava so bubike, klopi in snezene kepe. Bubik in snezenih kep je na krajsi dlaki manj, klope se pa lazje in prej najde. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11588 : torek, 02.02.2010 : 11:12:43 »

Živjo Nanok - bravo našla neprimerno besedo "odstranitev dlake"  Grin Grin Grin nespreten prevod Wink Seveda ni bilo mišljeno v kontekstu britje na živo, zato tudi sončne opekline verjetno pri primerno ostriženih TT-jih ne pridejo v poštev. Bolj pa me zanima kaj meniš - menite o tem da dlaka poleti psa hladi, pozimi greje. Poleg tega pa se menda skrajšana prav tako vozlja ... Kar se tiče klopov imaš prav, pa še to verjetno bolj velja za bele ali svetle pse, kjer je iskanje klopa mnogo lažje. Res pa je da mi s klopi k sreči res nimamo veliko težav in o tem ne morem kaj pametnega povedat.
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11589 : torek, 02.02.2010 : 11:15:01 »

AMODINI  Wink kavica je kar zadišala iz računalnika, poleg tega pa bi šel človek kar plavat al pa s čolnom mal na potep ...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #11590 : torek, 02.02.2010 : 11:27:57 »

Marko, meni se zdi nespametno govoriti o "naravnem" okolju psov in o "naravnem videzu", pri katerem naj bi dolžina dlake igrala pomembno vlogo.

Videz psov oblikuje človek, zadnjih sto let nič več iz praktičnih razlogov temveč iz modnih muh, na kar so v zadnjih desetletjih zelo vplivale razstave. Dlaka do tal ni v naravi prav nič praktična, saj se takšen pes ne more svobodno gibati. Takšna dlaka je posledica selekcije z namenom doseči razstavne uspehe in salonsko atraktivnost. Poleg tega nobena pasma ni obstajala v naravi. Pasme so nastale mnogo pozneje, ko je bil pes že zdavnaj udomačen.

Če ti kaj pomaga, pri shih tzujih dlaka ne bi bila krajša od centimeter in pol do dveh centimetrov, ker takrat koža res ni več ustrezno zaščitena pred soncem in piki žuželk. Vsekakor pa je zelo nepraktično in za shih tzuja, ki npr. ne živi samo v klimatiziranih sobanah, tudi zelo neudobno, če se ohranja čim daljšo dlako, saj mu že zgodaj spomladi postane na sprehodih prevroče, da o oviranem gibanju ne govorim. Pri TT-jih je verjetno lažje, ker so na višjih nogah, ampak še vseeno sem mnenja, da je treba gledati predvsem na pasje dobro počutje. Wink
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11591 : torek, 02.02.2010 : 11:44:38 »

Kaslan - drži. Pri TTjih ki so na višjih nogah, dlaka lepo valovi in pravzaprav hladi psa, seveda ko teče. Skrajšana dlaka je zagotovo bolj obvladljiva. Kar se naravnega videza psa seveda ne moremo govorit veliko, ker takih kot jih je iz Tibeta pripeljala Dr. Greigova ni več, čeprav so bili že takrat TTji precej dolgodlaki. Selekcija je naredila svoje 

[attachment deleted by admin]
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #11592 : torek, 02.02.2010 : 11:48:39 »

Tudi pri naturščkih se mi pojavljajo dvomi o "naravnem stanju" dlake, saj so kot je razvidno iz fotografij, ki jih je posnel  P.P., zelo zavozlani in po njegovih besedah jih Tibetanci vsake toliko postrižejo, ko dredi postanejo predolgi in pretežki. To vsekakor ni "naravno praktična" dlaka. Wink
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11593 : torek, 02.02.2010 : 11:55:00 »

Ne Wink mislim debatirat o praktični ali ne praktični dlaki, saj vsak zase in za svojega psa izbere, kar mu je najbolj praktično ... Nenazadnje smo tudi mi skrajševali dlako pri Barby in pri Indii zaenkrat še vstrajamo z dolgo. Moram pa priznat, da India resnično uživa tudi poleti če greva na rolerje in dirjat - seveda ne v polni vročini  Wink kar ne počnejo tudi tisti ki imajo ostrižene ali kratkodlake pse.

Pa še ena slika iz začetkov pasme - vsaj kar se kinologije in začetkov Dr. Greigove tiče ...

[attachment deleted by admin]
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #11594 : torek, 02.02.2010 : 11:59:58 »

OK, glede na citat, ki si ga dal, sem mislila, da se sklicuješ na "naravno" funkcijo dlake. Wink

PS: Zelo možno je, da sta tudi psa na tvojih slikah bila postrižena, odrešena vozlov in razčesana.
Logiran
Strani: 1 ... 768 769 770 771 772 [773] 774 775 776 777 778 ... 872   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines