mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 16:51:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Strani: 1 ... 858 859 860 861 862 [863] 864 865 866 867 868 ... 872   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier - čvek  (Prebrano 554149 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #12930 : sobota, 04.02.2012 : 17:43:21 »

O problematiki prodaje z zgodbicami RODNOVNIŠKI BREZ RODOVNIKA bi seveda lahko še kakšno rekli, ampak ker mi je Elisa poslala link na našo AgyLoty ga kar moram objavit


KLIKNI NA SLIKO
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #12931 : sobota, 04.02.2012 : 19:11:31 »

No, omenjeno rejko ta prava vzreja sigurno ne zanima, ker ji ze dosti let gre od rok prodaja mesancev. Ima znanka njeno psico staro 8 let, tako, da ze vsaj toliko let stepa mladice. Danes sem tudi cisto slucajno izvedela s katerim samcem je prej parila (ne vem, ce njega imenuje finski plemenjak  Roll Eyes), ampak.....moram globoko vdihnit.....pes izgleda katastrofalno. Dlaka je taksna, da se bi clovek kar razjokal, tanka, redka....menda zaradi bolezni, pes je zdaj ze starejsi. Vendar je ze nekaj let tak. Ga poznamo vsi, samo vedela nisem, da je bil uporabljen kot "plemenjak".

Citat
In zavedati se je treba tudi tega, da imaš lahko po pravilih, ki veljajo za rodovniško vzrejo in če kolikor toliko ceniš svoje pasje princese, kvečjemu tri do štiri legla (odvisno od velikosti legel), proizvajalci pa jih imajo dvakrat letno in to do onemoglosti psice......zakaj bi torej s tem prenehali? Oja, bi, če ne bi imeli naivnih in šparovnih kupcev......


Ima kdo konkretne dokaze, shranjene oglase, ljudi, ki so pri njej kupili in bi bili pripravljeni dat izjavo, da se jo prijavi na Vurs? Ker, ce ima z isto psico toliko legel, bi prijava lahko kaj spremenila. lp
Logiran

TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #12932 : nedelja, 05.02.2012 : 12:16:26 »

Torej, gospa je na tem portalu oglaševala, preden je Jana spremenila pravila, debato o njej in njenih mladičih pa najdeš že na prvih straneh tele teme in potem spet na 23 strani in prav verjetno še kje.

Običajno oglašuje na Bolhi, pa tudi v Slovenskih novicah in Delu sem zasledila njene oglase. Že pred cca desetimi ali enajstimi leti, ko sem dobila našo Cini, sem zasledila njene oglase in od takrat se pojavljajo redno vsaj dvakrat letno, v zadnjih nekaj letih pa ima še "podružnico" v Kobaridu (verjetno sin ali pa vsaj zelo bližnji sorodnik).

Dvomim, da bi prijava na VURS kaj rešila, saj se še večji primeri mučenja in podobnega vsaj v večini primerov ne.... Angry

Edino rešitev vidim v spremembi zakonodaje, ki bi popolnoma prepovedala kakršno koli oglaševanje mladičev, ki niso rodovniški in oglaševati bi jih smel izključno vzreditelj (se pravi, nobene trgovine, preprodajalci, šteparji)....utopija, kenede Sad

Lep sončen dan vsem

Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #12933 : nedelja, 05.02.2012 : 18:58:34 »

... za nazaj slike oglasa ni moč dobiti  Wink za sedaj pa sem jaz naredi kopijo in edino kar lahko naredimo je, da počakamo do naslednjega legla. Če kdo pozna koga, ki je kupil psička od njih in ima težave naj povpraša, če so pripravljeni dati kakšno izjavo če bo potrebno. Jaz čakam na odgovor kako je s psičkom, ki so ga kupili eni s katerimi sem bil v stiku.

Logiran
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #12934 : nedelja, 05.02.2012 : 20:09:27 »

Marko, hvala za Loty link Smiley
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #12935 : ponedeljek, 13.02.2012 : 12:48:24 »

Končno imamo tudi mi sneg Cheesy Cheesy





Zdaj pa grem brat za nazaj vse poste, ki sem jih sfalila v tem času...po zadnjih vidim, da bo zanimivo branje.
LP vsem
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #12936 : ponedeljek, 13.02.2012 : 13:13:39 »

Prebrala in se popolnoma podpišem pod post od TagTu. Glede tega finskega plemenjaka pa ne vem no....kaj pa, če je to samo nek marketinški prijem in kuža sploh ni "vrhunski finec"? Marko, a ne bi ti malo povprašal, če je kdo dal kakega vrhunskega finca sem dol? Mogoce je kuza prisel, ko je bil ze v "penzionu"....mislim, ce je res vrhunski pol se to hitro razve med vzreditelji, ko kuza gre bivat drugam sploh, ce je vrhunski - potem verjetno ni mogel prit kot mladicek sem in nekdo na Finskem mora vedet za njega...ne vem...meni se zdi to vse skup malo hecno. Vzreditelji rodovniskih legel gremo parit tudi v tujino pa je mogoce to zapisano samo zato, da se vse skup lepo slisi na še "lepso ceno" Undecided
Logiran
MiniMaxi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #12937 : ponedeljek, 13.02.2012 : 20:29:10 »

Se mi zdi prav, da se oglasim..
Maxič kot malo finec, plemenjak in oh in sploh super kužko (itak), ima oglas za paritev na mojpes in na svoji spletni strani. Kot lastnica, sem podpisala pogodbo, da ga ne bom parila z nerodovniškimi in vse to sem večkrat prebrala in slišala na raznih pasjih dogodkih. Maxi s to gospo nima nič. Ni pa tudi nihče z njihove strani stopil z mano v kontakt.

Kaja, za prijavo ti pa posljem zs.

Logiran
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #12938 : torek, 14.02.2012 : 20:29:55 »

Prvo da se osvrnem na prije napisano: Dokel god postoje ljudi koji će kod takvih štancera kupovati (a zakon iste ne može ili neće  kažnjavati) oni će i dalje djelovati. Naravno, u cijeloj priči mi uopće nije žao ljudi koji se na kraju krajeva počesto kasnije nakon što nastupe eventualni problemi kaju i lupaju u glavu zašto su kupili na takvom mjestu psa, već mi ej žao prvenstveno svih tih životinja.
Strašno!
Uvijek postoje način da se dogovorite s pravim uzgajivačem, ako ne želite kupiti kod uzgajivača.... u azilu i šinterajima čekaju krasni psi.

a sad malo vedrijih tema...........

a i mi imamo snijega ....


a gledajte tko se ne voli slikati  Cool


pozzzz iz Zagreba
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #12939 : torek, 14.02.2012 : 21:25:48 »

Amodini, lušten pob  Kiss

Kar se pa tiče "finskega plemenjaka", bi rekla, da se Marku ni treba bati, da je v špilu kakšen od njegovih otrok. Predvidevam, da šteparji spremljajo TT sceno in se jim morda zdi, da so psi finskega porekla pač moderni, ker sta pač v Sloveniji v zadnjem času dve psički finske vzreje pri slovenskih vzrediteljih, Markova India in moja Cheena Wink

Se pa strinjam z Luvi, da dokler bodo ljudje kupovali ponaredke, bo pač tudi njihova proizvodnja v teku Sad

Pozdravček vsem od naše finske princese  Cheesy

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #12940 : četrtek, 16.02.2012 : 09:48:06 »

Sem tudi jaz mnenja, da ne obstaja finski plemenjak (po moje je kar trboveljski, ze zgoraj omenjeni)  Roll Eyes Sem zelela le opozorit kaj oglasuje, ker zelo dobro vem kako poteka prodaja nerodovniskih maldicev. Steparji so vse bolj in bolj zviti in naivnim kupcem kazejo slike lepih samcev (pa tudi samic), ces da so to ocetje njihovih legel. Ze veckrat preverjeno in tudi kasneje urgirano, da so se slike umaknile. Ne dolgo nazaj se je tako oglasevalo nerodovnisko leglo civav.  Roll Eyes
Logiran

Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #12941 : četrtek, 16.02.2012 : 11:53:04 »

In če gremo od "plemenjakov" še malo k "plemenkam", sta na sliki 15,5 letna Lola in njena pra pra vnukinja Demi ob dopolnjem 1 letu.
Je dober občutek, če imaš takole sorodstvo doma in tudi, da se zavedaš, da je rezultat dolgoletnega dela članov celega kluba, tudi prisotnih na tem foromu. Brez sodelovanja in nadaljevanja vzreje iz edinega Lolinega legla, Demi namreč nekak ne bi bilo  Wink

[attachment deleted by admin]
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #12942 : petek, 17.02.2012 : 21:44:34 »

Na zdravje, Lola  bravo

Tule pa še ena prapravnukinja, naša Yenička Kiss

Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #12943 : sobota, 18.02.2012 : 10:17:51 »

Lola ti si super punca. Še ti želimo nekaj let. Ampak vnuke, pravnuke in pra pra vnuke imaš pa čudovite!
Logiran
teri
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 177


« Odgovor #12944 : sobota, 18.02.2012 : 16:45:09 »

Jasi... prav lepo jih je videt, takole skupaj  Kiss ... in Lola, lahko si ponosna na svoje otročke in vnučke!
Logiran
Strani: 1 ... 858 859 860 861 862 [863] 864 865 866 867 868 ... 872   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines