mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:05:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: LoLa
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: LoLa  (Prebrano 13276 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dusanka
novinec
*
Sporočil: 11


« : sobota, 06.02.2010 : 10:13:10 »

Lola je mešanka s shih tzu-jem, stara je devet tednov Smiley. V novem domeku je od sobote in se je že popolnoma aklimatizirala Grin. Divja in grize ... Cheesy

http://www.mojalbum.com/dhlastec/lola/foto/17622301#17618919
Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #1 : sobota, 06.02.2010 : 12:32:32 »

Luštna je tale tvoja Lola  Kiss
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2 : sobota, 06.02.2010 : 12:56:38 »

Pozdravljena, sorodnica!  Cheesy

Končno vidim tvojo lepotičko, slišala sem pa že itak ogromno o njej.  Wink

Upam, da se kaj vidimo, do takrat se pa najlepše imejte.

Ljubica K.

PS: Če boš kaj v naših koncih, pokliči, da premečkam Lolo.  Kiss
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #3 : sobota, 06.02.2010 : 21:20:46 »

Kak cuker Kiss Kiss Kiss........upam, da se bo brez problemov in hitro privadila na nov dom in da vam bo nudila vso veselje, ki ga živali nudijo svojim lastnikom. Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4 : nedelja, 07.02.2010 : 09:46:11 »

Cukrček črno beli  Cheesy Kiss
Logiran
dusanka
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #5 : nedelja, 07.02.2010 : 10:16:09 »

Mala zverinica se je v enem tednu že zeloooo privadila. Lulat in kakat jo nosim vsake dve uri ven, ponoči jo nesem dvakrat. a kljub temu nastane kaka lužica Wink. Obožuje druge kužke in je prav pogumna, včeraj je pred njo bežal bernski planšar Grin. Hranim jo z briketki. Na vrečki piše, da naj bi pojedla caa. 80g na dan pa nam ne uspe ...poje manj ...orog 60g. Ali naj ji dam še kaj drugega?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #6 : nedelja, 07.02.2010 : 11:40:08 »

No, tole lepotičko sem včeraj za trenutek videla in je za požret  Cheesy  Kiss

Ne sekiraj se, če poje manj, kot piše na žaklju. Je naj, kolikor ji paše. Če ima brikete rada, ji jaz ne bi dodajala druge hrane, ker se bo hitro razvadila in začela brikete ven pljuvat Wink Če so briketi kvalitetni (katero znamko pa imata?), ji ne bo hudega samo na njih.

Če samo še dodam, kar sva včeraj v naglici načeli: mladički s kratkim gobčki izpuščajo kup nenavadnih, krulečih zvokov, kar je normalno, saj imajo kratke dihalne poti. Tudi nosnice znajo biti ožje in oči se bolj solzijo. Ampak vse to se spremeni z odraščanjem. Nosnice se razširijo, solzni kanali se odprejo. Glava se bo razvijala še dolgo, krepko čez eno leto starosti, tako da te naj nič ne skrbi. Pazi samo, da očke niso vnete (rumen izcedek, rdečica), pa da ni smrkljastega izcedka iz noska (slina tu ne šteje, te dostikrat znajo z njo poškropit, ko pihnejo skozi nos Wink ).

Tudi kruleči zvoki se zelo umirijo, pri odraslem psu se kvečjemu pojavijo, ko je ves od sebe od veselja ali v napetem pričakovanju. Smrčanje pa pri večini ostane.  Roll Eyes

PS: Veterinarji pa dostikrat ne poznajo teh zadev, ki so povezane z določeno pasmo/obliko glave. Tako se jim pri kratkogobčnih mladičkih zdi nezaslišano, da se jim bolj solzijo oči ali da imajo nekoliko ožje nosnice. Zelo radi predlagajo kakšno operacijo, ki pa je popolnoma nepotrebna in ki bi znala zaradi narkoze tako majhnemu mladičku škodovati (na to pa ne pomislijo...).  Huh
Logiran
brinko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 115


« Odgovor #7 : nedelja, 07.02.2010 : 14:04:16 »

luškana
Logiran
dusanka
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #8 : nedelja, 07.02.2010 : 20:09:30 »

Kalsang, hvala Wink, sem si včeraj kar malo oddahnila glede smrčka. Je bila zaradi operacije mala panika, narkoza za tako malo bitjece Huh. Kupili smo Royal Canin in zgleda, da ji ustrezajo. To so mi priporočali, če pa je to najbolje zanjo pa ne vem Huh. Druga ji ne dajem, saj vem kako gre z razvajenostjo ...pravijo, da sem preveč nepopustljiva, a vem, da se bo obrestovalo Grin. Smo se tudi že kopali in sušili s fenom in je bila super pridna, kar nisem mogla verjet, ker na fen sploh ni reagirala. Mala se očitno nikogar in ničesar ne boji Smiley.
Aja, še eno vprašanje :)tule zraven imam Stronghold, je to ok al škodi mladičku?

Lep pozdrav.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #9 : ponedeljek, 08.02.2010 : 15:00:45 »

Ja, Royal Canin je okej. Če ga ima rada in če ji ustreza, ne menjaj, sploh zdaj ne, ko je toliko novega zanjo. Smiley

Stronghold je ok za mladičke. Saj imaš ta pravo količino za njeno težo, a ne? Smiley

Super, tole s kopanjem in fenanjem. Je zlata vredno, da tile mali dolgodlakci ne komplicirajo glede teh zadev, ker se ji bodo v življenju pogosto dogajale. Wink

Kdaj pa spet pridete naokrog?
Logiran
dusanka
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #10 : torek, 09.02.2010 : 14:40:27 »

Seveda pridemo spet kaj naokoli. Bomo naslednjič javili Wink.
Briketki ji ne grejo ravno po grlu ...grem zdaj kupit malo meseka pa rižek sem skuhala :)me skrbi, ker tako malo je Sad
Danes ponoči je razgrajala in cvilila, ker ji ne dovolim spat poleg mene na postelji, sedaj pa spi že cel dan kot ubita Roll Eyes, da bo zvečer spet naspana in polna energije Roll Eyes. No, vmes sva bili še zunaj na lulanju in kakanju ter 3.povodec lekciji Grin. Ko ji ga pripnem otrpne in se muha Grin ...bo že, ...počasi se daleč pride Grin.
Logiran
Strelca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 87


« Odgovor #11 : sreda, 03.03.2010 : 15:50:37 »

Kakšn cukr!!!

Mene samo zanima kako negujete dlako okoli oči? Ji strižete, češete?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #12 : četrtek, 04.03.2010 : 08:56:17 »

Joj res, kako je luškana!!!  Kiss Kiss Kiss
Logiran
brinko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 115


« Odgovor #13 : sobota, 06.03.2010 : 15:50:19 »

lušna Cool
Logiran
nejc.kosar
novinec
*
Sporočil: 49


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 07.03.2010 : 17:56:12 »

Kosmat srček Kiss Kiss Kiss
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: LoLa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines