mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 05:16:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Sedaj se bojim ljudi...
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sedaj se bojim ljudi...  (Prebrano 24236 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #30 : četrtek, 25.03.2010 : 14:43:57 »

Pravkar iz centra za info zvedela, da so smeti nastavljene za odvoz...vseeno ne vem zakaj je treba ubijat živali in jih metat v gozd.
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #31 : sreda, 28.04.2010 : 17:38:45 »

Tale psica na Mrzlici ... kao en husky  Undecided
mamo tudi mi izkušnje z njo, je bla žrteu mlajša sestrica z PLIŠASTIM psom v roki, se je očetu čisto odpelo smo podali prijavo na policijo niso ukrenili amaništa dobesedno so prišli gor na en štamprle. nas mrzlica od takrat ni več videla Tongue
Logiran
Lučka ***
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #32 : torek, 05.07.2011 : 21:12:33 »

Tega je že dolgo a vseno mi je žal za Tvojega psa.Nikoli,ampak nikoli ga ne puščaj samega.Moj labradorec je bil tudi zaradi zastrupitve že 2x pri veterinarju in nazadnje ga je očitno rešil le dež. Očitno je spral večino strupa ali je to mmogoče? Če je,Bom rekla Hvala tistemu,kiga je poslal,Neko zadevo smo našli pred hišo,res ne morem verjeti,...tako se oddaljujem od marsikaterega človeka.
Logiran
Reiseleiterin
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #33 : torek, 03.07.2012 : 13:52:03 »

Ko prebiram o neodgovornih lastnikih, postanem kar nervozna.

Imam majhno psičko iz zavetišča, cukrček, a boječka. Ima celih 5 kg. Smiley Šolanje v kinološkem društvu sva dali čez, čeprav se zaradi strahu, da me ne izgubi, od mene ne oddalji za več kot meter ali dva. Drugih psov se izogiba, zato jih tudi takrat, ko je izpuščena da kr na "ignore". Vendar me spomin na slabo izkušnjo pred meseci vsakič posebej pogreje.

S psičko sem bila na sprehodu, ko sem v daljavi videla gručo ljudi in dva velika psa, ki sta se igrala. Odvezana seveda. Kot odgovoren lastnik sem svojega psa pripela na povodec, čeprav dvomim, da bi moja psička lahko kakorkoli poškodovala 40-kilogramskega psa. Gre za varnost, mojo, njeno in vseh ostalih. Lastnika drugih dveh psov tega nista storila.

Zgodba je verjetno že predvidljiva.... Ko sta psa opazila mojo psičko, sta se seveda pognala proti nama. Lastniki so ju skušali priklicati, a sta brez odziva nadaljevala. V paniki sem dvignila psičko v naročje, saj bi že en sam ugriz tako velikega psa lahko pokončal tako majhno bitje.

.... če nadaljujem in skrajšam, blatna sem bila od glave do pete in verjemite, da se je težko obdržati na nogah, ko skačeta po tebi dva ogromna psa (bokser in rottweiler). Ugriza hvala bogu ni bilo, čeprav je bila vsa zadeva že zelo na meji, a sta gospodarja psov prispela na kraj dogodka še ob pravem trenutku.

Ja, potem se mi je "odpelo"! Zelo! Še posebej, ker je eden izmed lastnikov psov nesramno gobcal in za vso nastalo situacijo krivil seveda MENE! Češ, "napako si naredila, ker si dvignila svojega psa v naročje". Moje dretje in občutek, da mu kaj naredim, bom raje izpustila. 

Neodgovornemu lastniku, ki nima nadzora nad svojim psom je težko razložiti, da je on napaka, da je on neodgovoren, ker nima psa na povodcu, čeprav ve, da ga le-ta ne uboga. Tudi nad tem, ko sem mu dejala, da je lahko naslednji dan namesto mojega psa tarča njegovih psov morda kak otrok, se ni kaj prida zdrznil. Dejstvo, da tuj pes nima kaj skakati po meni, pa četudi imam v naročju svojega psa ali pa le kilo jabolk, je očitno tako težko doumljivo.

Človek mora biti retardiran ali pa samo preveč objesten, da tega ne razume.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #34 : torek, 03.07.2012 : 14:00:51 »

Ste napad prijavili policiji?

Logiran
Reiseleiterin
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #35 : torek, 03.07.2012 : 14:07:16 »

Nisem, ker vem, da se več kot od enournega popisovanja oseb ne bi nič zgodilo. Žal .....

Ukrepala sem po svoje. Kupila sem zadevo, katero upam, da ne bo potrebno nikoli uporabiti.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #36 : torek, 03.07.2012 : 14:28:51 »

Nisem, ker vem, da se več kot od enournega popisovanja oseb ne bi nič zgodilo. Žal .....


Ker vas je več takih, ki tako razmišljate, potem taki, ki jih opisujete, veselo hodijo okoli s spuščenimi psi, saj so očitno nedotakljivi. Upam, da zaradi "zadeve", ki ste jo kupili, ne boste nekega dne še bolj kratko potegnili, kot ste jo v opisanem dogodku.

Ne govorim na pamet - imam več bolj ali manj majhnih psov in sem se z njimi (in brez) znašla že v različnih situacijah. Tudi policijo sem klicala.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #37 : torek, 03.07.2012 : 14:39:27 »

Jaz sem zaradi takih dogodkov že tako jezna (pa se mi še ni zgodilo nič tako "hudega"), da tudi, če nimam na sprehodu nič s seboj, imam pa sigurno telefon in že nekaj časa nazaj sem se odločila, da za vsak tak dogodek kličem policaje, pa naj me sterajo kamor hočejo, slej kot prej bodo vsaj nekoga oglobili. jezen
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #38 : torek, 03.07.2012 : 14:45:31 »

Točno tako, napad bi morali vedno prijaviti policiji. Če ne takšnim neodgovornim lastnikom ni nič, le potrdilo, da lahko imajo spuščenega psa.
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #39 : torek, 03.07.2012 : 15:00:03 »

Tudi policija ni več tako zelo indiferentna do takšnih pripetljajev, ker jih ljudje zadnje čase pogosto kličejo zaradi takšnihle pripetljajev kot je bil vaš. V našem koncu se je pred kratkim zgodil incident med dvema odvezanima psoma. So prišli, kaj konkretno se je zgodilo lastnikoma ne vem, so pa pričeli z nadzorom mestni redarji tudi na tistih koncih, kjer jih do tedaj ni bilo. Kar je krasna posledica prijave na policijo. Vem, da je dostikrat zelo frustrirajoče, ko naletiš na nezainteresiranega policista, ampak jih je vedno manj.
Logiran

sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #40 : torek, 03.07.2012 : 18:16:25 »

Dnevno se sprehajam po zelenicah ob žalah v Ljubljani. 90% psov ni na povodcu, jaz več nič ne razumem. Na začetku sem sklepala, da so vsi hudo šolani in odpoklici delujejo 100 %, pa je vse skupaj daleč od tega. In kaj lahko naredim - nič, čakam na nezgodo. Nujno je treba neko akcijo osveščanja narediti - ima kdo veze na policiji? Ali pa mediji, ne vem...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #41 : nedelja, 16.09.2012 : 16:40:13 »

Nov sosed na vikendu strelja ptiče. Je to dovoljeno?!? Bogi ptiči. Jaz mislim da ne. Enkrat bo zafrknil, pa ustrelil v drugo stran, v mene, ali v moja dva psa npr. Jaz tega ne morem več prenašat.  Lips Sealed
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #42 : nedelja, 16.09.2012 : 16:58:37 »

Ne, ni. Povej mu to, sicer ga prijavi.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #43 : nedelja, 16.09.2012 : 18:38:12 »

Ne, ni. Povej mu to, sicer ga prijavi.
V našem primeru je prijava že pred leti bila zelo učinkovita. Tako, da kar pogumno.  Cool
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #44 : nedelja, 16.09.2012 : 21:52:08 »

Hm, saj po nesreči lahko tudi kakšnega soseda šicne, al kako Shocked Angry
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Sedaj se bojim ljudi...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines