mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 16:02:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Sedaj se bojim ljudi...
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sedaj se bojim ljudi...  (Prebrano 24252 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MiniMaxi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« : nedelja, 07.02.2010 : 13:34:46 »

Sedaj se bojim ljudi...

glede na to, da se v medijih zadnji teden pojavljajo grozljive fotografije “hudobnih” psov, bi rada opisala svojo izkušnjo, ki ne temelji na hudobiji tistih na štirih nogah. Z fantom sva se namreč v nedeljo (7.2.2010) odpravila na Limbarsko goro (okolica Moravč); ker pa kužki v “gostilno” na vrhu nimajo vstopa, sva Maxija, tibetanskega terierja, privezala za klopco zunaj in naročila ledeni čaj v steklenički, da bi lahko čimprej odšla. Postrežba je bila sicer hudo počasna, a sva bila v manj kot petih minutah zunaj, kjer je naju je čakal kuža, od smrčka do sprednjih tačk v mlaki krvi. Ljudi je bilo pred gostilno najmanj deset, a ni nihče odgovoril na moja vprašanja, kaj se je zgodilo, če je kdo kaj videl.. in na koncu je, ko sem že histerično v solzah skoraj kričala na njih, zajedljivo odgovoril smučar, gorski reševalec, češ da je psa napadel pes. Ni mi odgovoril kateri, kdaj, kako. Nihče ni pristopil in vprašal, če kaj pomaga, nihče ni opazil, da je bil četudi par minut, čisto krvavi pes zunaj, nikomur ni bilo mar. Tako kot nikomur ni bilo mar, ko sva klicala domov, da so prišli po naju in Maxija.

Ne želim moralizirati, vendar, bojim se, da če se mi kdaj kaj zgodi in ob meni ne bo mojih ljubljenih, da se ne bo nihče ozrl in pomagal. Živimo pač v času šokantnih naslovnic v časopisu in v času, ko je ljudem vseeno.

Na Limbarski gori, gostilničarji, sicer imajo psa, ki odvezano (kljub množici ljudi in psov) sprehaja celodnevno sam sebe, kljub snegu in kljub mrazu; prav tako se ljudje zgolj zgnetejo v prevroče prostore na postaran čaj in alkoholni dodatek; in tudi sama postrežba je na podnu; a to ne bi imelo name takega grozovitega učinka, kot to, da nihče, niti eden, ni slišal, videl, ničesar.


Hvala lepa in nikoli več tja gor,

Martina Gorjup
Logiran
MiniMaxi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 07.02.2010 : 13:35:37 »

PS. In nikoli več, ne pustim kužba zunaj samega.
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #2 : nedelja, 07.02.2010 : 13:51:02 »

PS. In nikoli več, ne pustim kužba zunaj samega.

Jaz imam 35 kg psa, ki ga NIKOLI ne pustim samega, brez nadzora na javnem mestu. Ne prej, ne zdaj, ne kasneje. NIKOLI! Ne zato, ker je velik. Ne zato, ker je prijazen. Ne zato, ker bi se znal braniti. Ne zato, ker me samo 1 minuto ne bo. Ne ne zato, ker ima BBH izpit. Niti ne zato, ker... Pes je. Moj pes je. In zanj odgovarjam. Vedno in povsod.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3 : nedelja, 07.02.2010 : 17:02:59 »

MiniMaxi, zelo mi je žal, da se je tvojemu psu to zgodilo. Vendar pa vseeno ne razumem, zakaj sta ga sploh privezala zunaj? Lahko bi šel eden od vaju noter po pijačo, drugi pa počakal s psom. Saj vem, da se najbrž zdaj s tem obremenjuješ tudi sama in da ti nisem v pomoč.

Jaz svojih psov tja, kjer jih ne morem imeti ves čas ob sebi, nikoli ne vzamem s seboj. Ne razumi me narobe - ničesar ti ne očitam, ampak končalo bi se na žalost lahko še veliko slabše, kot se je.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
MiniMaxi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 07.02.2010 : 18:12:12 »

Hvala, saj to je najhuje... da sem kriva (in odgovorna) sama; sploh nisem pomislila nakaj takega... Od zdaj naprej bom, upam, da bo zaradi naju še kdo drug.

Od sedaj naprej hodim tja, kamor gremo pač lahko vsi. Ali pa nihče. Me je pa drago stala šola, to pa.
Lp
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 07.02.2010 : 19:07:34 »

Groza me je, kako so ljudje podli. Zunaj cel kup ljudi in nihče ni nič videl in slišal. Se pravi tega niti prijaviti ne moreš, ker ni prič in se ni potemtakem nič zgodilo? Ali lahko človek kaj ukrene? Prav vesela sem, da ne živim v mestu in s psi ne hodim na obljudene kraje. Kaj ti pomaga socializacija psa med takšnimi gnilobami?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 07.02.2010 : 19:11:39 »

Brez zamere, ampak pes mora biti pod nadzorom. Nadzora ocitno ni bilo in zanasati se, da okrog hodijo le krasni ljudje, ni mogoce ne na podezelju in ne v mestu.
Upam, da je s psom vse v redu.
Logiran

oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 07.02.2010 : 19:17:00 »

MiniMaxi, žal mi je, da se vam je tole zgodilo. Verjamem, da se žreš in plačuješ visoko šolnino... in verjamem, da si globoko razočarana nad ljudmi, vsaj tistimi tam gori, takrat. Ampak...ej, na nikogar, razen nase, se ne moreš zanest. Mah kaj - še vsak sam kdaj odpove...

Upam, da je tvoj kosmatinec OK.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #8 : nedelja, 07.02.2010 : 19:35:31 »

Kaj pa je rekel vet? Verjetno se razloči ali je rane povzročil pes ali človek.
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 07.02.2010 : 19:36:40 »

Vsi vemo, da mora biti pes pod nadzorom, ampak ne glede na to napad na psa pač ni opravičljiv. Ker se to lahko zgodi komurkoli od nas (pa tudi če vmes samo skočiš na stranišče) me resno zanima, ali lahko človek v takšnem primeru kaj ukrene? Poškodba je, ampak ni menda nihče nič videl. Ali lastnik lokala ni dolžen poskrbeti za varnost, pa naj gre za pse ali ljudi? In privezati svojih psov? (Če so bili sploh oni krivi Undecided)
Podobno se mi je zgodilo na izletu na Slivnico. Tudi tam so imeli dva spuščena psa, ki sta se zakadila v mojega psa, ki je bil privezan. Vendar sem bila takrat zraven in sem ju odgnala in potem smo seveda odšli.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #10 : nedelja, 07.02.2010 : 19:45:20 »

MiniMaxi, upam da je kuža OK. Imej ta dogodek v mislih in ga ne puščaj več samega, pod nobenim pogojem, niti za pol minute.
Logiran
MiniMaxi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 07.02.2010 : 19:46:13 »

Maxi je okej, malce je bil v šoku, ko pa sva sprala kri se je pač videlo, da ima odrgnjen smrček (približno en cm); zadet je bil tudi sam smrček in nekje nad zobki (ni pa videti nobenih ran, niti ne zajoka, ni bila poškodovana dlesen..) in kri je bila posledica ugriza - razkužili smo ga s Plivaseptom.

Žal pa je tako, kot je povedala Soul, kuža je pač moja odgovornost in ker ne sme v gostišče oziroma kočo, če želim, da se mu nič ne zgodi, moram biti ob njem. Prijavlila nisem nikogar.

Če pa bi se to zgodilo, ko bi bila zraven bi prijavo podala policiji; čeprav ne vem kako se pravilno postopa, bi klicala njih.
Hvala vsem za skrb  Smiley
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #12 : nedelja, 07.02.2010 : 19:53:24 »

ja, MiniMaxi, policijo se pokliče. Žal vem iz prakse.
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #13 : nedelja, 07.02.2010 : 19:53:57 »

Tudi meni je psica napadla mojo Tajo na poti na Mrzlico. Psica je bila od lastnikov (upraviteljev?)  koče na Mrzlici, ampak se je prosto sprehajla od vznožja do vrha. K sreči Taja ni bila poškodovana, smo pa jim povedali, kaj se je zgodilo. Pa so jo "kregali" in poslali notri, ampak čez pol ure je že bila spet zunaj. Zgleda, da si je psica lastila celo Mrzlico, ker se je tudi v Flipa od Moonbeam skos zaganjala in mu zobe kazala. Uglavnem popolnoma neodgovorno od njenih lastnikov. Žal mi je za tvojega Maxija in samo da ni kaj hujšega...
lp, Daša
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #14 : nedelja, 07.02.2010 : 19:55:36 »

Tale na Mrzlici je tudi našo nekaj mesečno Ajko napadla. Najprej se je igrala z njo, odšla, potem se je pa vrnila in jo napadla. Benti, še v hribe se ne da več v miru it. Res je treba pazit.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Sedaj se bojim ljudi...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines