mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:13:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: pordela in srbeča koža po britju
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: pordela in srbeča koža po britju  (Prebrano 2013 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« : ponedeljek, 04.07.2005 : 07:22:54 »


Psička je imela pred 5imi dnevi sterilizacijo. Do zdaj vse poteka v redu (recen nekaj mojih paničnih izpadov), psička je vesela in polna energije. Opazila pa sem, da ima po trebuhu, tam, kjer so jo pred operacijo pobrili, zelo pordelo kožo in da jo srbi. Drugje po telesu je koža normalna, zato za kako alergijo na hrano najbrž ne gre. Zanima pa me, kako naj ji to neprijetnost nekoliko omilim, da je ne bi srbelo - ali ji lahko s čim namažem, ne vem, z baby kremo, ali z olivnim oljem - problem je, če ji bom s tem, predvidevam, da si bo vse polizala dol (šlo bi sicer s "satelitskim krožnikom", ki ga mora nositi po operaciji, ampak ji ga dam gor samo ponoči, ker mi blazno zameri, čez dan pa jo nadzorujem). Vsakršen nasvet bo zelo dobrodošel.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1 : ponedeljek, 04.07.2005 : 07:30:45 »

Živjo, sammy82

me veseli, da je po operaciji vse OK. Pordelo kožo lahko namažeš s proteinskim oljem ali pa Bepanthene mazilom ali kremo (dobiš v lekarni). Oboje celi kožo- mislim, da bi ji tudi dlake morale dokaj hitro zrasti na tem mestu. Jo bo pa treba nadzorovat, da si ne bo zlizala kreme ali olja.

Lp,
Tina
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #2 : ponedeljek, 04.07.2005 : 08:10:26 »

Jaz sem Žiži kakšne 3 dni po sterilizaciji mazala kožo z Bepantenom plus (2 krat na dan). Pa na rahlo sem jo božala po trebuščku, ker so je srbelo, ko so dlake rastle. Se ja prav nastavljala, da sem jo "čofala" po trebuščku... Samo moja ni imela nič izpuščajev ali rdečine.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #3 : ponedeljek, 04.07.2005 : 08:16:11 »

Verjetno so spuscaji nastali zaradi kombinacije britja (rast dlak) in vrocine - kjer je koza brez dlake, se kuza namrec "poti". Mazi z bepantenom in poskrbi, da koza tam ne bo prevec vlazna.
m.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #4 : ponedeljek, 04.07.2005 : 10:16:51 »

Sem že kupila Bepanthen, bomo namazali. Hvala za nasvete  Smiley
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #5 : četrtek, 11.08.2005 : 21:46:57 »

Bom kar tule vprasala...
Torej pordelo kozo od britja lahko mazem z Bepantenom. Kaj pa v blizini rane? Bi bilo mogoce bolje, da rano samo cistim z betadinom? Ali naj raje pustim, da se samo celi (je zasito in izgleda kar lepo, razen pordele koze naokrog)? Hvala in lp
Logiran

Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #6 : četrtek, 15.06.2006 : 08:34:42 »

Zanima me če je imela katera tudi zelo živčnega psa po striženju, naš je ostrižen tudi okoli "pimpeka in pirhov"...in kakor se premakne, malo zarenči, zajoka, zacvili,...čistoje prestaršen, že kar malo obupan...zdej pa ne vem, al ga kratke dlake žgečkajo, špikajo...al je kaj drugega...ker ostrižen je bil v torek in je gospa ki ga je strigla rekla, da je psu nerodnoin ker je pač prvič postrižen, da je čisto normalno da so take reakcije...ker kožico ima pa lepo, nič vneto ali kaj podobnega...kako mu lahko omilim tako nevšečnost?
Hvala!

Danijela in nesrečni Ask
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #7 : četrtek, 15.06.2006 : 20:45:26 »

Tvojemu Asku ni nič nerodno ampak ga vse srbi. Spomni se kako je blo tebi ko si se prvič pobrila.Moj ko pride od frizerje nori kot malo ubrisan no 2x sem ga peljala je pa vesel ne pa da mu je nerodno.Se je pa tam spodaj tudi lizal,mislim da tvojemu nič ni vsaj upam tako.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: pordela in srbeča koža po britju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines