mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:20:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Voda na pljucih
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Voda na pljucih  (Prebrano 6879 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« : nedelja, 22.06.2003 : 16:17:54 »

Pozdrav,

cesa takega se nisem nasla na forumu, zato odpiramo novo temo. Zanima me, ce ima kdo izmed vas izkusnje z vodo na pljucih pri kuzkih. Se lahko voda na pljucih ponovno pojavi? Kaj se da storiti v tem primeru? Moj mali Darcek je imel vodo na pljucih kot mladicek, zdaj ga pa spet nekaj muci (tezko diha, hrope, hitro se upeha, popije ogromno vode).

Hvala za odgovore in lep dan, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1 : četrtek, 03.07.2003 : 15:01:20 »

Ahoj,

moj malcek ima od vode na pljucih en delcek pljuck poskodovan. Dobil je tako pumpico z zdravilom, kot jo imajo ljudje z astmo, ki mu jo moram spricniti v gobcek enkrat na dan pred jedjo (ali se bolje pred pitjem vode). Ne sme se prevec preganjati in se cim bolj izogibati vrocini. To pomeni nic dolgega potepanja, prevec intenzivnega bezljanja s pasjo bando na Gradu  Cry. Kljub temu je pa vesel in enako blesav kot prej.  Wink Ce mi se kaj ne bo jasno, bom pa pobarala. Upam, da bo kdo znal pomagati.

Lep dan, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #2 : petek, 04.07.2003 : 09:14:30 »

bogi tvoj kuzek,voda na pljucih zna bit zelo zoprna zadeva,se posebej ce psu odmre en del pljuc,ker potem ne sme met zelo velikih naporov
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #3 : sreda, 09.11.2005 : 19:54:19 »

Vidim, da že dolgo ni bilo pisanja na to temo in ker ni nihče napisal, kako sploh pride do tega in ali je to pri mladičih pogosto, sem se odločila, da se javim. Mamina sodelavka je namreč pred kratkim kupila mopsa in ugotovili so, da ima vodo na pljučih.
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #4 : četrtek, 10.11.2005 : 16:47:29 »

O vodi na pljučih pri mladičkih ne vem sicer veliko, vendar lahko povem mojo izkušnjo: Žrebiček star nekaj dni je dobil tako hud bronhitis, da mu je zakrnel del pljučk. Sedaj je star šest let in pol in je čudovit jahalni konj, noben napor mu ne škodi.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #5 : petek, 11.11.2005 : 17:06:55 »

vidim, da nihče ne ve o tem nič ... Sad
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #6 : četrtek, 24.11.2005 : 14:17:07 »


Kako je s tem pri mladičih, ne vem, korda je psiček že v rani mladosti preživel kak bronhitis ali kaj podobnega. pri odraslih psih je lahko vzrokov več, najpogostejši je seveda kardiomiopatija (srčno popuščanje) , kjer se zaradi oslabljenega delovanja srca v pljučih začne nabirat tekočina, ki psa duši.Podobno kot če si predstavljaš človeka, ki se utaplja in ima vodo v pljučih. Pri kardi zadevah je terapija diuretih (Edemid, ali Lasix), ki  spumpa vodo ven iz pljuč, da žival lahko diha. Če se ta terapija dolgo vleče, pride do dodatnih zapletov, saj zelo pade raven kalija v krvi in so ledvice zelo obremenjene.
Voda v pljučih ima torej lahko neposredno povezavo z ledvicami. Na vsak način je potrebno peljat psa k veterinarju ( veterinarska fakulteta- Mestni log 55, LJ)kjer bodo naredili potrebne preiskave.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Voda na pljucih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines