mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 14:10:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 139175 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Era
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #105 : četrtek, 27.11.2003 : 14:48:40 »

KASTRIRAJO-pomota
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #106 : četrtek, 27.11.2003 : 16:36:54 »

In zdaj se, draga Era, najbrz pocutis bolje, ko si nam povedala, da smo nori?
Vsak ima svoje mnenje, ce ste proti sterilizaciji ste pac proti. Jaz v tem se vedno vidim zmanjsevanje stevila nezazelenih mladicev, ker v vecini primerov je to edini nacin, da se preprecijo nove in nove kotitve. In povsem prav se mi zdi, da se v zavetiscih in na drustvih (ce je le denar) psice oddajajo sterilizirane. Pa nimam v mislih samo mesanckov, tudi kaksne pasemske psice se po nesreci obrejijo in taksni mladicki potem, ce imajo sreco pristanejo na kaksni kliniki, kjer jim najdejo "nadomestno" mamo ali pa jih evtanazirajo. Taksnemu neodgovornemu lastniku bi predpisala tako visoko kazen, da bi med naslednjo gonitvijo vzel dopust in pazil psico! Ker pa v praksi to ni mogoce, se mi zdi zaenkrat sterilizacija edina moznost! Od osvescanja me pa ze itak boli glava! lp  
Logiran

Era
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #107 : četrtek, 27.11.2003 : 17:17:23 »

Ne, kaja, prav nič se ne počutim bolje.

Nepravično in nespreemljivo se mi poseganje v telo drugega živega bitja.
Sterilizacija, kastracija,mikročipiranje...
Ali resnično mislite, da bi se psička, ki ji to naredite, če bi imela možnost, da bi sama sprejemala odločitve, izbirala, kaj bo počela s SVOJIM telesom,resnično privolila, da ji poberejo ven njene organe, zaradi katerih je psička?
In ali mislite, resnično mislite, da ima rada v svojem telesu tujek, mikročip, ki ji ga vstavijo pod kožo v NJENO telo, brez NJENEGA privoljenja?
Nekateri ljudje, ki dajo psičko sterilizirati z izgovorom, da se bojijo da bi dobila pyometro in druge bolezni itd. , pa naj pomislijo, kako bi bilo njim, če bi jih nekdo,
ki jih ima rad, brez NJIHOVEGA privoljenja za poseg v NJIHOVO telo, nekega dne kar odpeljal in pobral ven NJIHOVE razmnoževalne organe in zraven še trdil, da je to najboljše za njih?
Če se že bojimo bolezni, zakaj si tudi ženske v tako pogostem številu kot ljudje psičke,
ne dajo pobrati ven njihovih maternic, jajčnikov?
Zato, ker želijo biti sigurne, da bojo lahko nekoč pod svojim srcem nosile otroka.
Ali pa vsaj verjeti v to.

Ali resnično mislite, da je psička tako neumna, da bi si to storila?
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #108 : četrtek, 27.11.2003 : 18:42:42 »

Simona, ne bodi v dilemi...Večina če ne skoraj vsi veterinarji svetujejo sterilizacijo psičk še pred prvo gonotvijo, saj s tem skorajda preprečiš nastajanje tumorjev na mlečnih žlezah in rodilih, pa tudi namišljena brejost se pojavi le malokdaj ali skora<j nikoli...

Meni so pohvalili kliniko na Gorkičevi, to ja itakj Zani novič & Co., kenede? Grin
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #109 : četrtek, 27.11.2003 : 18:43:58 »

aja, še nekaj

KASTRIRA SE SAMČKE

STERILZIRA SE SAMIČKE
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #110 : četrtek, 27.11.2003 : 19:30:53 »

Era, ne glede na to, da spijo na nasih posteljah in jedo najboljso hrano (oz. mislimo tako) so se vedno psi! In enacenje z ljudmi se mi zdi neumno! Ce pa nadaljujemo v tej smeri! Torej se po tvojem psica ne bi odlocila za sterilizacijo? A za kupiranje repa in uhljev pa se bi, pa za za vsakotedenske razstave tudi? Bi nosila frizuro, ki jo nosijo kodri na razstavi, bi se kopala vsak teden in cesala po nekaj ur? In nenazadnje, bi se odlocala imeti mladicke med vsako gonitvijo, vkljucno z njeno prvo, po 5 ali 6 leglih pa, ko bi se iztrosila, bi sama privolila v strel v glavo ali pa bi se sama odlocila da jo privezejo nekam in upajo, da bi jo kdo nasel?
Ob vseh grozodejstvih, ki jih videvam vsak dan in ki jih tudi s pomocjo podobno mislecih ne morem odpraviti ali vsaj zmanjsati, se mi zdi starilizacija se najmanjse zlo! Ce je le najmanjsa moznost, da se s tem posegom preprecijo stevilni nezazeleni psi in macke sem takoj za. Okoli nase hise sem sterilizirala oz. kastrirala vse nelastniske macke in jim poiskala nove domove. Dovolj sem imela mladih povozenih muckov, ki sem jih vsaj nekajkrat na leto videvala pred hiso!
 
Ce pa se nekdo ne more odlociti za ta poseg, ve pa, da je sposoben poskrbeti za vroco psicko in bo v njeni starosti vzel v zakup vecjo moznost za tumorje na seskih (in ostale tegobe, ki pestijo nesterilizirane ali prepozno sterilizirane psice), potem naj psice pac ne sterilizira. Pri nas je kastriran le samec, zaradi bolezni in zaradi tezav, ki smo jih imeli s psicami! Psicke niso sterilizirane. Samo vsi niso jaz in vsi ne poskrbijo, da do mladicev ne pride! lp
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #111 : četrtek, 27.11.2003 : 19:31:44 »

aja, še nekaj

KASTRIRA SE SAMČKE

STERILZIRA SE SAMIČKE

hm...Rori, tole se mi zdi da pa narobe misliš. Nekje v tej temi je bilo zapisano, da če se samički odstrani vse reproduktivne organe potem je to sterilizacija. Če pa se samo preveže jajčnike, na bi bila pa kastracija psičke. Upam, da sem si prav zapomnila.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #112 : četrtek, 27.11.2003 : 22:26:48 »

Era,
preberi si clanek Kastracija psice - da ali ne.
V pripravi je tudi clanek s podobno vsebino, avtorja dr. vet. med. Milana Matka. Upam, da ne mislis, da ljudje ne vedo, kaj strokovno pisejo in govorijo?

Pritrjujem Kaji. Psi so se vedno psi. Menda ne bos rekla, da svojo psicko zjutraj vprasas, kaj ji pripravis za kosilo? Jaz zelim svojim psom in mackom vse najboljse. Torej bom poskusala narediti zanje tudi tisto, kar bi mogoce sami odklonili, saj tezko sprejmejo razlago Undecided, zakaj je pa za njih to in to le dobro.
Logiran

Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #113 : četrtek, 27.11.2003 : 22:31:40 »

SIMONA, najina starejša psička-NO-je stara 10,5 let. Ravno včeraj smo dali zadnje šive ven po operaciji  Wink. Končno! Hvala bogu jo je kar zelo dobro prenesla Kiss. Res sva jo maksimalno pazila en teden po operaciji, ker je šlo vse še bolj "na počasi" kot ponavadi. Fant je bil cel teden doma, da je pazil nanjo. Glede narkoze sem pisala že v neki drugi temi, naj pa povem, da je res riskantno, a je baje maksimalno prilagojena starejšim kužatom. Naša se je zbudila!  :)Zdaj, ko že teka spet za žogo in tečkari za hrano  Grin se mi skoraj zdi, da je bil večji napor za naju s fantom, kot zanjo (čustveno sigurno!)  Grin...  LP
Logiran
Era
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #114 : petek, 28.11.2003 : 14:01:36 »

Vem, da so psi pač psi, ampak vseeno so so živa bitja, ki znajo poskrbeti sami zase.
Logiran
SIMONA
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #115 : petek, 28.11.2003 : 14:33:48 »

Hvala Tosa za odgovor.
S tabo Era pa se nikakor ne strinjam, da psi znajo poskrbeti zase.
Ja mogoče si ena od tisih, ki psa pustijo tekati naokoli brez nadzora, hrano dobi v najbližjem smetnjaku, polula in  pokaka se kamor mu je volja.... Ja tak kuža mora res poskrbet sam zase, ker
pač njegova lastnica NE!
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #116 : petek, 28.11.2003 : 14:34:23 »

Hojla
Psi ja že znajo poskrbeti za sebe ampak kaj pa za mladičke, zdravljenje, preventiva, hranjenje....
Ker smo jih že udomačili v tolikšni meri jim moramo pač pomagati in za njh skrbeti, a je tako?
  lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #117 : petek, 28.11.2003 : 15:04:13 »

Ce se motim se ze vnaprej oparvicujem! Era, zelis slucajno imeti mladicke s svojo psicko? lp
Logiran

Era
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #118 : petek, 28.11.2003 : 21:30:15 »

Draga SIMONA!

Citat
S tabo Era pa se nikakor ne strinjam, da psi znajo poskrbeti zase.
Ja mogoče si ena od tisih, ki psa pustijo tekati naokoli brez nadzora, hrano dobi v najbližjem smetnjaku, polula in  pokaka se kamor mu je volja.... Ja tak kuža mora res poskrbet sam zase, ker
pač njegova lastnica NE!

 
Iskreno se ti zahvaljujem za to nadvse prijazno sporočilo.
Lahko ti povem, da moja maltežanka teka okrog na velikem travniku le,
kadar sem z njo, kvalitetno kuhano hrano dobi 3-5-krat na dan,
polula in pokaka se (če je nujno) na časopisnim papirju (drugače jo peljem ven) in ne spi na trdih mrzlih tleh, ampak na moji blazini in če želi, s hrbtom pod odejo.
Ja, verjetno sem res ena "tistih"

lp, Era

Logiran
Era
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #119 : petek, 28.11.2003 : 21:41:34 »

kaja, s svojo psičko ne želim imeti mladičkov, ker jih ne bi mogla oddati (preveč so simpatični, pa luštkani tudi Wink).

Opravičujem se, če sem kogarkoli užalila s svojim pisanjem in izjavami, da ste nori.
Malo preveč me je zaneslo sram,
spomnila sem se nekega neljubega dogodka izpred let Cry.

Še enkrat, opravičujem se vsem, ki sem jih užalila. sram sram sram



lp. Era
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines