mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 18:10:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 139178 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #135 : petek, 16.01.2004 : 11:59:57 »

Nasa je nekaj casa dobivala hormonske inekcije, pravzaprav kar dolgo (po moje ene 5 let). Zdaj je stara 13, ni sterilizirana, in je cisto zdrava. Inekcij sicer ne dobiva vec.
Aja, pa enkrat je dobila tudi neko hormonsko inekcijo za "splav" (ker nam je zbezala in potem nismo vedeli, ce je breja ali ne, mladickov pa nismo hoteli imeti).

Dunja, med naso menstruacijo ne hodijo moski po dvoriscu in lulajo po vogalih, praskajo in grizejo po vratih in tulijo... (sicer pa je o tem ze ena druga pisala na prvih straneh tega foruma in to ful zabavno Smiley).
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #136 : petek, 16.01.2004 : 12:15:29 »

Citat
Dunja, med naso menstruacijo ne hodijo moski po dvoriscu in lulajo po vogalih, praskajo in grizejo po vratih in tulijo...

Tudi med menstruacijo moje psičke ne hodijo moški (ljudje, niti psi) po dvorišču, kateri bi lulali po vogalih, praskali, grizli vrata in tulili. Prepričana sem, da nisem edina, ki ima psičko, ki se goni, brez da bi imela pri tem težave.

Kaj nekateri smatrajo kot "težave, nevšečnosti in nepraktičnosti", je pa spet druga zgodba, ki bi bolj spadala pod temo " Odnos do svojega psa" ali pa "Kaj nam pomeni naš pes".

LP
Logiran
bona
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #137 : petek, 16.01.2004 : 13:44:07 »

Tudi mi se nismo odločili za sterilizacijo naše psičke. Ne znam povedati točnega vzroka zakaj, ampak glede na vse prebrano in izkušnje drugih nas ni prepričalo. Za nami je bila prva gonitev, ki razen tega, da je bilo potrebno kupovati vložke, zjutraj kaj pobrisati po tleh in da se je obrnilo več pralnih strojev njene "posteljnine" (čez noč ni imela vložka, ker ga je drugače pojedla) kot drugače, ni bilo nobenih težav. Mogoče zato, ker je bilo prvič. Stanujemo pa v bloku in v celih treh tednih nisem videla niti enega psa, ki bi stražil pred vhodom. Imajo tudi sosedi psičko, ki ni sterilizirana, pa tudi ob njeni gonitvi ni bilo nobenega snubca v bližini. Se mi zdi, da so na našem koncu lastniki psov bolj osveščeni, saj skoraj nikoli ne vidim, da bi se kakšen pes sam sprehajal naokoli. Ostali so jo pa samo povohali in odšli dalje z lastnikom.

Mene je pri vsem skupaj motilo edino to, da smo jo imeti vse tri tedne na vrvici, kadar smo šli na sprehod. Ker smo imeli prej psa in glede tega nimamo izkušenj s psičkami, jo nismo upali izpustiti, da bi se lahko "zletala", kakor je bila navajena. Nikoli nisem bila sigurna, da se nebi od kje pojavil kakšen pes in bi nam ušla. Mogoče kakšen vaš nasvet……

lp, N.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #138 : petek, 16.01.2004 : 13:52:13 »

Pocasi spoznavam, zakaj se ljudje odlocajo za sterilizacijo Huh Huh Tudi sama imam psicko (6 mesecev) in ce bi poslusala vse "nasvete strokovnjakov" okoli mene, ki pa sploh nimajo psov, bi dala psicko sterilizirati, se preden se je skotila  Lips Sealed Lips Sealed. Ampak stvar sem vzela v svoje roke in spopadala se bom s "problemi" ko bojo ti prisotni.

Sicer pa: Zakaj ze imamo pse?

Lp, maj
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #139 : petek, 16.01.2004 : 13:53:32 »

Hojla

Res so ljudje vse bolj osveščeni. Pri nas se je zadnje leto ali dve situacija spremenila na boljše.

Včasih je bilo tudi po pet psov pred blokom kadar se je kakšna psička gonila. Res ni bilo prijetno.

Sedaj tudi prihaja nekaj stalnih psičkov k nam v naselje, ko se psičke gonijo. Eden, mi ga kličemo kar Belko, pa potem kar leži pred blokom in čaka. Ne pretiravam. Mislim pa da pride iz sosednjega naselja.

Pomembno je da gredo stvari na boljše, a ne? Upam pa, da ne bo kakšen psiček končal pod avtomobilskimi kolesi zaradi neodgovornih lastnikov.

   lp

Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #140 : petek, 16.01.2004 : 13:55:03 »

živjo!
bona, odvisno je od tega, kak odpoklic ima tvoja psicka in kako "lumpasta" je. Mojo imam vedno spuščeno na sprehodu (tam ji dam hlačke dol, da se lahko polula in pokaka), kjer leta skupaj s svojim očetom. Sa sabo ima 3 gonitve. Zelo previdna sem samo od 7-15 dneva, ko je moja Babette na vrhuncu gonitve. Takrat ju vozim na sprehode ločeno (eden počaka v avtu).
Sama rada hodim sprehajat pse na mesta, kjer ne srečam veliko drugih psov. Če imaš avto, ti svetujem, da se malo zapelješ naokoli in najdeš kakšen miren kotiček, brez odvezanih psov.
Extra previdnost pa ni nikoli odveč - saj veš - hormončki, pa to... Wink
Logiran
bona
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #141 : petek, 16.01.2004 : 14:20:19 »

Dunja, pred prvo gonitvijo je bila še res malce preveč "telečja" in je bil odpoklic bolj za silo, ker če je videla kakšnega psa je kar letela k njemu. To je sedaj veliko bolje, saj takoj uboga in počaka, ne vem pa, kako bi se obnašala ob gonitvi. Imamo pa čas do junija, da še utrdimo odpoklic.
Saj ne da nebi imeli mirnih kotičkov brez odvezanih psov na našem koncu, ampak prva gonitev pa brez izkušenj, pa panika.... Tudi če ni bilo nobenega psa daleč naokoli jo nismo upali izpustiti. Hvala za nasvet, bomo naslednjič malce bolj sproščeni.

lp, N.
Logiran
Marko-Luna
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #142 : sreda, 03.03.2004 : 10:52:52 »

Obnovil bi vprašanje, ki se v tej debati sicer že pojavlja, vendar kar nekaj časa nazaj. Odločili smo se, da steriliziramo psičko, ki je stara 8 mesecev. Po poizvedovanju glede na težo ( 20kg) naj bi se prvič gonila nekje okoli 9 meseca in da naj bi to bil najprimernejši čas. No vsak ima svoje mnenje, mi smo se odločili, da jo steriliziramo pred prvo gonitvijo. Nismo pa se še odločili kje.  Undecided
Ali lahko kdo priporoča kliniko v lj. ali okolici, ki je preverjena in ne računa astronomskih 40.000 SIT+.   Huh

lp
marko
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #143 : sreda, 03.03.2004 : 19:58:02 »

Marko-Luna poglej privat .... Grin
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #144 : petek, 19.03.2004 : 13:23:56 »

Živjo !
Mi smo svojo psičko sterilizirali pri Milanu Matku v Topolščici .Zelo smo zadovoljni z pristopom do kužka in lastnika.Vzamejo si čas ,da razložijo vse kar te zanima.Tudi poseg opravijo hitro in strokovno tako ,da moja psička nima sedaj nobenih težav.Glede denarja pa tole veš za malo denarja malo muzike govori pregovor tako,da tudi to upoštevaj pri vsem tem.Naša sterilizacija je stala se pravi poseg in zdravila okoli 35.000 sit.Vem ,da je težka odločitev pred tabo mi smo še zjutraj pred odhodom oklevali ali bi ali ne .Danes pa nam ni žal.Jaz priporočam tega veterinarja odločitev pa je tvoja.LP  ; Cheesy
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #145 : ponedeljek, 22.03.2004 : 13:17:33 »

ima kdo kasen predlog kako zascititi post sterilizacijsko rano v takem vremenu? Nekaj sem poskusala s kirurskimi oblizi (tisti, ki se ne primejo na rano), pa sem rabila 3, pa ze po polovici sprehoda smo jih pol odlepili. Gaza? S cim naj jo pripopam, da ne bom potem spulila se vseh dlak, ko jo bom dajala dol.
hvala za predloge ze vnaprej.
maja&spela
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #146 : ponedeljek, 22.03.2004 : 13:19:38 »

ima kdo kasen predlog kako zascititi post sterilizacijsko rano v takem vremenu?

Mi psa v takem vremenu nismo vozili na sprehod. Šel je samo na stranišče, pa še to smo hodili samo po asvaltu. Imel pa je šive na ramenih.

LP Jana
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #147 : ponedeljek, 22.03.2004 : 13:23:47 »

Kaj pa mreža?
Nič ni treba popat, psa oblečeš v mrežo, narediš luknje tam kjer jih rabiš za noge , pod njo daš gazo, ter nekaj kar ne premoči in to je nekako to.
Jaz sem mrežo bodila kar na veterini.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #148 : ponedeljek, 22.03.2004 : 13:24:38 »

Živjo!

Jaz sem v lekarni kupila mrežico za ljudi in sem jo "oblekla"
vanjo. Spredaj sem naredila luknje za sp. zadaj pa za zadnje tačke tako, da se mrežica ni premikala.
Res da je malo velika "obveza" ampak je bilo pa v redu.

LP,
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #149 : ponedeljek, 22.03.2004 : 13:34:27 »

dvomim, da imajo tako mrezo... Doga?
Jah, nasa fina dama na vrtu noce kakat, oziroma uspe sele v 10 poskusu. Saj mi tudi ne delamo nekih blaznih rund, ampak je pa povsod blato in ravno trebuh je na udaru od spricanja...
m.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines