mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 16:25:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 137978 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #75 : sreda, 11.06.2003 : 13:45:32 »

Je sprememba dlake tako pogosta? Imamo namrec tri sterilizirane psice in se mi zdi, da ni pri nobeni kakih posebnih tezav z dlako. Ena psica (mesanka) ima res mehko in volnasto dlako, ki se rada vozla, ampak ima njen nekastriran bratec enako dlako. Novofundlandka Ajda (sterilizirana 3 leta) ima predvsem pozimi ogromno dlake, ampak se mi zdi, da je po dlaki povsem primerljiva z drugimi psi svoje pasme.

Vecji problem se mi zdi uhajanje urina. Sumim namrec, da se je to zacelo pri Ajdi. Zadnje case se nekam dosti cisti, kar prej ni pocela.
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #76 : četrtek, 12.06.2003 : 10:53:05 »

Pri psih z bogato podlanko zna to biti precejsen problem.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #77 : četrtek, 12.06.2003 : 11:48:51 »

Psička od Bele je samojedka in pri njih to je problem.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #78 : četrtek, 12.06.2003 : 12:20:50 »

No sej glede dlake se mogoce me ne bi toliko motilo razen ce bi imela Bela glede tega tezave. Bojim se drugih posledic, npr.: uhajanje urina v prvi vrsti in da bi postala agresivna (bolj ali manj) - sicer glede karakterja vem da se pri mnogih psickah ne spremeni (ne postanejo po nase "tecne"). Najbolj me skrbi glede uhajanja. Se mi zdi da je vseen lazje tiste tri tedne oz. teden dni rizika prezivet. Vendar pa se bojim da bi zaradi navidezne brejosti (kar sicer vem da ni tudi ne nujno pri vseh psickah) dobila tumorje oz. kaksne druge tezave z zdravjem - no tega se pa tudi bojim.   sram
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #79 : četrtek, 12.06.2003 : 12:38:35 »

Moje osebno mnenje: navidezne brejosti so lahko res precejšen problem, vendar ali do njih bo prišlo, ali ne in ali bodo posledice ali ne (vem tudi za psice, ki so vedno navidezno breje, a kljub temu zdrave), tega vnaprej ne moreš vedet. Po mojem je najbolje počakati, da prva gonitev mine in se potem na podlagi tega odločat. Pri vsem skupaj pa se zavedati tudi tega, da je malo bolj popazit na psičko (če ni po gonitvi kakšnih večjih komplikacij) še najmanjši problem.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #80 : četrtek, 12.06.2003 : 20:24:29 »

Bela, jaz sem sicer naceloma za sterilizacije, ker pa si omenila tudi navidezno brejost pa ena moja izkusnja. Kaja je bila lani januarja prvic navidezno breja. Naslednjic se je gonila novembra, po gonitvi ni bilo opaziti navidezne brejosti, tudi tumorjev zaenkrat nima. Zdaj cakamo, da se spet zacne gonit in potem jo bomo spet dobro opazovali, ce bo prislo do kaksnih sprememb. Stara pa je 10 let. Upam, seveda, da ne bo tezav. Odlociti za sterilizacijo ali ne, pa se moras sama. lp
Logiran

Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #81 : petek, 13.06.2003 : 09:16:57 »

Hm, vrjetno (upam) bomo dali prvi gonitev skos potem pa se bomo odlocili.
Ena mimo: a je ze kdo videl krizanca med malamutom in samojedom? Jaz ga se nisem bi pa ga blo zanimivo videt.
Logiran
Dule-R
gost
« Odgovor #82 : nedelja, 15.06.2003 : 08:54:05 »

Pozdravljeni!
Steriliacuja- mislim da če si "dober" lastnik ti ta poseg ni nujno potreben. S tem mislim da, če se odločiš za psico moraš vzeti v zakup da se bo tudi gonila in da boš moral-a odganjati snubce. Je pa res da lahko predvsem pri starejših psicah nastane problem vnetja maternice. No in to se je zgodilo moji psički pri skoraj 13 letih. Tu pa ni več vprašanje da, ali ne temveč čimprej k veterinarju, seveda če jo želiš obdržati.Naša psička je operacijo pri svojih leti dobro prenesla in upam da smo ji s tem zagotovili vsaj še kakšno leto -dve-tri življenja. Skratka jaz sem proti sterilizaciji, če ni nujno potrebna. Bodočim lastnikom psom pa tole "pes je obveznost in tisti ki nima čuta za obveznost naj si raje kupi plišastega in se izogne vsem problemom. Naj vam ne bo pes modna muha, ki se pred dopustom znajde na cesti ali v kakšnem gozdu!!

LP- vsem pasjeljubcem
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #83 : ponedeljek, 16.06.2003 : 10:20:48 »

Se eno vprasanje. Zanimajo me tiste tabletke, ki bi naj nevtralizirale vonj psicke - klorofil al kako ze. Kje se dajo dobit? Jaz sem danes klicala v Kosake na kliniko (v Mariboru) pa o tem ne vejo nicesar. Veterinar je najprej mislil da mislim na tiste hormoncke tablete oz. injekcije (je rekel da tega vec ne prodajajo oz. ne devajo vec tega pri njih ker se zavedajo posledic). V glavnem kje naj te tabletke dobim in kak se imenujejo, pa tut koliko priblizno stanejo in koliko jih je noter, pa seveda ce sploh kaj ucinkuje (ce ne odvrne samo one s slabim nosom Smiley). Pa glede teh sprejev? Pa kako se dozira tiste tabletke. Baje na prvi dan gonitve in potem vsak dan. In kako opazim ze prvi dan gonitve - npr. da bo kuzika od zacetka se vse "umila"? Ali ji ze prvi dan "zatece" al gre to postopoma in je potem najbolj opazno zadnji teden (saj vem da boste rekli da bi to mogla ze vedet, samo enkrat moram vprasat Smiley)?
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #84 : ponedeljek, 16.06.2003 : 12:49:14 »

Ok nasla sem precej odgovorov o tabletah na moja zgornja vprasanja. Zanima me pa se vedno glede tega kako se opazi prve dni da se je psicka zacela gonit. Npr. sosedova psicka se prve dni sproti scisti (sicer se opazi ko se nonstop lize) in madezev ni (no na tepihu jih vrjetno ne more skrit). In zato me se vedno zanima ce se da tudi kako drugace opazit (razen osvajanja ljubimcev)?
Prebrala sem da tablete StopDog niso ravno kvalitetne in da jih mora psicka ogromno pojest da kaj delujejo. Kaj pa tiste Femme Tabs? Se jih da kje v Mariboru tudi nabavit?
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #85 : ponedeljek, 16.06.2003 : 15:36:47 »

Kuzki je sigurno ne bodo obletavali ze kar prvi dan. To se ponavadi zacne dogajat sele nekje od 9. dneva dalje, ko je tudi najbolj nevarno. Zacetek gonitve enostavno opazis s prvimi kapljicami krvi in ko je vulva nekoliko bolj nabrekla (drugega nacina ni). Edini nacin je, da gledas sproti, vsak dan, se posebej, ce se malo vec umiva. Takrat poglej raje tudi veckrat.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #86 : ponedeljek, 16.06.2003 : 17:45:55 »

O ravnanju med gonitvijo psicke je vec v temi:
http://www.mojpes.net/cgi-bin//YaBB.pl?board=zdravje&action=display&num=1038295060&start=0.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #87 : torek, 17.06.2003 : 12:53:18 »

Citat
Ena mimo: a je ze kdo videl krizanca med malamutom in samojedom? Jaz ga se nisem bi pa ga blo zanimivo videt

Križanci med samojedom in huskijem iste barve kot malamut so zelo podobni eskimskim psom: so beli s črnimi in/ali sivimi lisami, z gosto srednje dolgo dlako, glava je bolj podobna samojedovi, vendar brez nasmeška, tudi v telo so bolj podobni samojedom, niso tako vitki in elegantni kot huskiji. Mešanec z malamutom bi moral zgledati podobno, le da bi bil večji in močnejši. Skratka kar čedni križanci, samo za moj okus so predstavniki ene ali druge pasme lepši.

Kar pa se tiče gonitve: samo brez panike. Saj ni tako hudo. Joj koliko gonitev smo dali pri nas že skozi ( 5 x 2 + 1 x 3 letno, uh koliko let že?) Tudi kakšne tumorje pa piometre smo že dali skozi, pa ni nobena psica poginila od tega, pa tudi nobena ni bila sterilizirana.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #88 : torek, 17.06.2003 : 16:11:44 »

Vceri sem nabavla hlacke (taksne elasticne - ne plasticne ampak iz blaga tako da lahko koza diha). No naj omenim, da je nora na igro s cotami, tako da kakor hitro vidi da imam v roki kaksno krpo ze misli da se bova ruvali za njo - no da razjasnim zakaj o tem govorim. Vidla je namrec hlacke in bila izredno vesela nove "igracke". No, ob drugem poskusu mi je uspelo hlacke spravit gor in so tam tudi ostale Smiley En cas so ji ble se zanimive potem pa jih je pustla pri miru na sebi  Cheesy. Kupla sem tudi sprej, tablet pa naj ne bi ze kako leto prodajali (baje od tiste afere ko je bila zaradi mleka in so jih mogli ukinit iz prodaje ker so vsebovale nekaj na k Wink)
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #89 : torek, 17.06.2003 : 16:58:25 »

Ali se pogovarjamo tukaj o sterilizaciji ali o ravnanju z goneco se psicko?
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines