mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 23:55:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 139210 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #870 : sreda, 22.06.2011 : 13:58:48 »

Tudi ta možnost obstaja (gledanje skozi človeške oči).

Ampak pri sprejemanju odločitve kaj in kako naprej enostavno nisem bila pripravljena prevzeti tovrstnega tveganja.
Možno je, da bi kdo drug na mojem mestu sprejel drugačno odločitev... In lahko bi bila ta odločitev bolj na mestu kot moja.

Dejstvo je, da sem začetnik na večih področjih: prvič imam pri hiši dva psa, prvič imam posvojenca in prav nobenih izkušenj s kastrati.

Tako da je absolutno možno, da je tvoja logika bolj na mestu, kot veterinarski nasvet, ki sem ga prejela.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #871 : sreda, 22.06.2011 : 14:24:16 »

Kdor ni pripravljen zelo močno omejevati hrane, šteti vsakega priboljška in gledati vedno lačne psice, pa kdor ni navdušen nad življenjem z inkontinentno psico (nič posebej mikavno, če imaš psico v stanovanju) naj krepko premisli, če mu je res tako zelo potrebno kastrirat psico. O težavah z dlako tukaj ne bom, ker teh težav pri krakodlakih ni.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #872 : sreda, 22.06.2011 : 14:26:05 »

Kdor ni pripravljen zelo močno omejevati hrane, šteti vsakega priboljška in gledati vedno lačne psice
Še vesela bi bila, če bi bila ješča in bi se malo poredila. Ni vse v sterilizaciji.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #873 : sreda, 22.06.2011 : 14:48:59 »

Ni vse, je pa žal veliko. Dokler nisem imela nobene kastrirane psice si  sploh nisem mislila koliko. Prav tako niti slučajno nisem vedela, koliko je inkontinentnih - zlasti med večjimi. Prej so se vsi silno hvalili s svojimi kastriranimi psicami, ko pa sem enkrat omenila, da moja je pa inkontinentna, je pa soraj vsak drugi pojamral, da njegova je pa tudi.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #874 : sreda, 22.06.2011 : 14:54:55 »

Verjamem, a ni za posploševat. Ne eno ne drugo.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #875 : sreda, 22.06.2011 : 15:45:07 »

Imam 11 let staro, sterilizirano, večjo, inkontinentno psico v stanovanju in moram rečt, da zadeva ni tak blazen bav bav, kot se prikazuje. Inkontinenca se lahko lepo kontrolira s Propalinom. Tudi težav s težo nimamo pa ne gledam večno lačne psice.  Moja je na Propalinu 9 let in pol, dajem ji ga po občutku in nikakor ne vsak dan, ko so mi zatrjevali na veterini, če malo poznaš svojega psa potem približno pogruntaš na koliko časa ji ga moraš dajati.

Imam tudi posvojenega, kastriranega samca, ki sem ga sama osebno peljala na kastracijo 14 dni potem, ko sem ga vzela iz zavetišča. Nimam občutka, da bi mi kaj posebno zameril. Tudi z zaupanjem nimava težav, ravno nasprotno tako je navezan name, da je včasih že kar preveč.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #876 : sreda, 22.06.2011 : 15:46:20 »

A ja, imam pa tudi nekastriranega samca - katastrofa:))
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #877 : sreda, 22.06.2011 : 15:51:15 »

Lanabela, kdaj se ti je pojavila inkotinenca?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #878 : sreda, 22.06.2011 : 16:48:22 »

Bav bav ali ne, velika je verjetnost, da do nje pride. Kakšna bo je loterija. Je pač ena izmed zelo možnih negativnih posledic in je treba biti pripravljen zadevo sprejet (kot potencialne neg. značilnosti pasme), če je pa ni pa toliko boljše.

Moja verjetno ni imela inkontinence, ki je bila povezana s kastracijo, dlako na srečo tudi ni imela puhasto, jo je pa spuščala v nenormalnih količinah celo leto, je pa imela na koncu kostnega raka, za katerega pravijo, da se po kastraciji občutno poveča verjetnost zanj.

Nikoli več ne bom kastrirala zdrave psice brez nekih hormonskih motenj.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #879 : sreda, 22.06.2011 : 17:39:26 »

Bina: približno pol leta  po kastraciji.
Ni bav bav, je pa vsekakor veliko bolj neprijetno od gonitve, celo če všteješ zraven vse snubce, ki so kdajkoli doslej prihajali. Res fino, lahko izbiraš med brisanjem lužic, pranjem dek na katerih spi in poscanim kavčem ali pa imaš psico vse življenja na zdravilih, ki niso zastonj, niso brez stranskih učinkov in so ogabnega okusa.
Ker sem psico dobila kastrirano in nisem imela nobene izbire, sem se pač spirijaznila s težavo. Ampak če bi jo pa povzročila sama, prostovoljno, brez vsake potrebe, zato ker bi mi prej z lažnivimi reklamami oprali možgane, bi pa... butnglavc
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #880 : sreda, 22.06.2011 : 21:37:36 »

no, jaz z inkontinenco nimam težav (trkam). Od sterilizacije je že skoraj 3 leta. res je, da je psica bolj požrešna in da bi pojedla vse kar vidi, ampak zredila se ni, ker ji mi to ne pustimo. Prej je pa vedno imela obdobja pred gonitvijo, ko ni jedla, po gonitvi nekaj časa ni jedla, imela je navidezno brejost, dobila je mleko...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #881 : sreda, 22.06.2011 : 21:43:22 »

Vse tri naše dosedanje psice so bile sterilizirane, težav z inkontinenco ni bilo pri nobeni, s pridobivanjem kil niti. Ena je bila sterilizirana pri devetih letih, ena v prvem letu po prvi gonitvi, tretja pred prvo gonitvijo.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #882 : sreda, 22.06.2011 : 21:53:45 »

Joj, ko prebiram tele debate, se mi kar koža nasrši, kot bi iz psice s posegom naredili invalidko. Dejansko pa jih poznam veliko, res veliko,  ki so sterlizirirane, običajno v zgodnjem obdobju, in nimajo nobenih resnih težav.
In kar se mene tiče, je odločitev že padla: naslednja bo psica in sterilizirana do enega leta, raje prej.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #883 : sreda, 22.06.2011 : 22:05:21 »

Moje tri so vse sterilizirane. Horjulčica pri petih mesecih, ena od obeh yorkic pa že v precej starih letih. Nikoli nismo imeli nobenih težav (še največ sem jih imela jaz, ko sem vsakič posebej krožila okoli klinike kot en slinast psihopat, vsa nervozna zaradi narkoze).

Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #884 : sreda, 22.06.2011 : 22:18:30 »

Moji dve sta bili obe sterilizirani pred prvo gonitvijo. Težav z inkontinenco (zaenkrat) ni, pri hrani tudi ne rabimo nič posebej pazit, obe imata precej ''lepo'' mišičasto telo, sta aktivni psici in daleč od tega, da bi bili leni in debeli in brez volje, al kako se že rado govori - da ''izgubijo'' svojo 'zagnanost'. Pravzaprav bi bila vesela, če bi je res imeli malo manj. Evil
Logiran
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines