mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 01:36:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: vnete dlesni
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: vnete dlesni  (Prebrano 37034 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #90 : petek, 24.12.2010 : 13:27:05 »

Mi tudi zbiramo korajžo za tole...  Sad

Smajliju pa  Kiss pa da se čimprej do konca pocajta.
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #91 : petek, 24.12.2010 : 21:54:45 »

Da bi vsem šlo na bolje Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #92 : četrtek, 30.12.2010 : 23:32:38 »

No, včeraj sem pa jaz kupila popolnoma enak komplet naprstnih zobnih ščetk Karlie, vendar z bistveno mehkejšo, nežnejšo strukturo ščetke kot prvič. Karlie, a nas bereš Cheesy   Grin
Potem sem se pa še spomnila, da je za masažo dlesni namenjena gumijasta rumena ščetka v kompletu, ki sem jo jaz ponavadi vrgla stran. Ker je kot ščetka, se jo lahko uporablja tudi za čiščenje. Je zelo mehka.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #93 : sobota, 12.02.2011 : 09:18:15 »

 Cry Cry Cry Pred kratkim pa so uspavali ´mojega´ (ubistvu je prostoživeči muc, ampak se je cartal pri meni in sem ga imela rada) Kitea (Kajta) zaradi močnega vnetja dlesni. Imel je zelo malo zob in vse zelo rjave in umazane. Veterinar je rekel, da sta dve rešitvi: doživljensko dajanje zelo dragih zdravil (ta metoda ponavadi ni uspešna) ali puljenje vseh zob (ali se popravi v enem mesecu ali pa se ne). Povedal pa je, da na koncu tri četrtine lastniških mačk s tako hudo obliko vnetja dlesni uspavajo Cry. Na koncu smo se za uspavanje odločili tudi mi... Cry Cry Cry Cry
Logiran
Bridge
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #94 : četrtek, 26.01.2012 : 18:54:30 »

Malce bi rada obudila tole temo...

Naša dama je vaška mačka, ki del dneva preživi zunaj na dvorišču, del pa noter. Pred zastrupitvijo je živela samo zunaj, potem pa so okoliščine pripeljale do tega, da smo jo vse več "držali" noter.

Bistvo? Mačka ima vnete dlesni. Veterinarka je predpisala 1/2 tablete Stomorgyl, na 24 ur.
Problem je doziranje tablet. Dobili smo dozirnik za tablete, kamor nastaviš tableto in jo s tem porineš čimglobje v gobček, vendar nekako vedno uspe pljuniti ven. Zamaskiranje s hrano ne gre, drobljenje v hrano/vodo tudi ne.

Mogoče še kakšna ideja? Nasvet?

- najbrž se bomo do zadnje tablete le naučili...  Undecided
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #95 : četrtek, 26.01.2012 : 18:58:45 »

Tableto zaviješ v nekaj čim bolj mazljivega (odlično je maslo), porineš s prstom čim globlje v gobec in podrgneš po grlu. Zame najlažje. Je pa hudič, če mačka ni dovolj socalizirana.
Če nikakor ne bo šlo in bo vnetje vse hujše, je opcija zobe ven.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #96 : četrtek, 26.01.2012 : 18:59:03 »

V resnici nimam pojma, kako dati mački tableto. Pse še nekako prelisičim s salamo, za muce bo pa morala svetovati kakšna bolj izkušena forumašica.
Dodajam pa tole, izključno za hec:
 
Kako damo mački tableto
 

KAKO DAMO MAČKI TABLETO Cheesy

Dvignite mačko v naročje in jo naslonite na levo roko, kot bi držali dojenčka. Z desnim palcem in kazalcem primite mačkin gobček in ji z obeh strani rahlo stisnite lica. Imejte tableto pri roki. Ko mačka zaradi pritiska odpre gobec, takoj potisnite tableto vanj. Počakajte, da mačka zapre gobec in tableto požre.
Poberite tableto s tal in mačko izza kavča. Primite mačko z levo roko in ponovite postopek.
Pojdite iskat mačko v spalnico, razmočeno tableto pa vrzite proč.
Vzemite iz zavitka novo tableto in dvignite mačko v naročje. Naslonite jo na levo roko, pri tem pa jo z isto roko močno primite za tačke. Prisilite jo, da odpre čeljust in ji z desnim kazalcem potisnite tableto čim globlje v gobec. Nato ji stisnite čeljusti spet skupaj in štejte do deset.
Poberite tableto iz akvarija, mačko pa z vrha omare. Pokličite moža, naj pride z vrta.
Pokleknite na tla in mačko čvrsto zagozdite med koleni. Primite jo za zadnje in prednje tace, da jih ne bo mogla premikati. Ne zmenite se za zamolklo renčanje, ki ji prihaja iz grla. Mož naj jo z eno roko čvrsto prime za glavo, z drugo pa naj ji z lesenim ravnilom odpre usta. Vrzite ji tableto v žrelo in jo močno pomasirajte po vratu.
Spravite mačko dol s karnise in vzemite iz zavitka novo tableto. Zabeležite si, da morate kupiti novo ravnilo in zašiti zavese. Koščke razbitih porcelanastih figuric s police iznad kamina pazljivo poberite in spravite, da jih boste pozneje spet zlepili.
Zavijte mačko v veliko brisačo, nato naj se vaš mož uleže nanjo tako, da mu bo izpod pazduhe gledala samo njena glava. Vtaknite tableto na konec debelejše slamice, odprite mački na silo gobec s svinčnikom in ji pihnite tableto noter.
Preberite na zavitku podatke o tabletah in se prepričajte, da niso škodljive za človeka, nato pa spijte kozarec vode, da splaknete neprijetni okus. Oskrbite z obliži rane na moževi podlakti in odstranite kri s preproge s pomočjo vode in mila.
Pojdite po mačko v sosedovo vrtno lopo. Pripravite novo tableto. Zaprite mačko v kredenco in zaprite vratca tako, da ji ven gleda samo še glava. Z žlico prisilite mačko, da odpre gobec. Z elastiko ji izstrelite tableto v žrelo.
Prinesite iz garaže izvijač in namestite vratca zopet na tečaje. Praske na licu obložite s hladnimi obkladki in preverite v zdravstveni izkaznici, kdaj ste bili zadnjič cepljeni proti tetanusu. Ostanek majice, ki ste jo imeli na sebi, vrzite proč in prinesite iz spalnice novo.
Pokličite gasilce in jih prosite, naj snamejo mačko z vrha drevesa na drugi strani ceste. Opravičite se sosedu, ki se je zaradi mačke z avtom zaletel v ograjo. Vzemite iz zavitka zadnjo tableto.
Zvežite mački sprednje tace z zadnjimi in jo čvrsto privežite k mizi v jedilnici. Prinesite iz garaže najdebelejše zaščitne rokavice in mački s francozem odprite usta. Potisnite ji v gobec tableto, takoj zanjo pa debel zrezek. Držite ji glavo v pokončnem položaju in ji vse skupaj obilno poplaknite z vodo.
Prosite moža, naj vas odpelje na urgenco; tam tiho počakajte, da vam zdravnik zašije kožo na prstih in hrbtu dlani ter odstrani iz očesa drobce tablete. Na poti domov se ustavite v trgovini s pohištvom in naročite novo jedilno mizo.
Pokličite veterinarja in se naročite za obisk. Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #97 : četrtek, 26.01.2012 : 19:06:25 »

Ko ji z dozirnikom "vrzes" tableto v usta, ji je treba gobec zapret (ga drzati zaprtega) in jo gladiti po goltancu, da pogoltne.
Logiran
Bridge
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #98 : petek, 27.01.2012 : 21:19:45 »

Hvala za nasvet, danes še ni uspelo.
Izbruhan tablet smo pospravili, novo polovičko zdrobili v pašteto in ji namazali sprednji tački.
Boljše kot nič?
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #99 : petek, 27.01.2012 : 21:38:40 »

mačko je nujno treba dekoncentrirat.
mi smo od začetka to počeli s trkanjem po čelu, zdaj pa tako, da je zraven najljubša jed/priboljšek in komaj čaka, da požre tablet, da se gre lahko posladkat.

če se zelo upira:
daš v naročje dekco, gor mačka
zaviješ mačka v dekco, da gleda ven samo glava
pomočnik ti mačka drži v takem položaju, ki preprečuje tudi to, da bi se maček zmuznil v rikverc
ti odpreš gofljo in vržeš not tableto, kar se da globoko
potem božaš, trkaš po glavi, daješ na mačji nos malo smetane ali kaj takega, da požre slino in tableto
seveda se ne sme pozabiti na nagrado  Cheesy
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #100 : petek, 27.01.2012 : 21:44:10 »

Kako damo mački tableto

  Afro
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #101 : sreda, 18.07.2012 : 17:20:03 »

Naša 21. letna Tina je zadnje čase slaba, težko je, pokašljuje, teče ji iz oči ...
Danes sva bili pri vetu in ko ji je odprl gobček, me je skoraj vrglo na rit od smradu.
Pravi, da so dlesni močno vnete, stanje in količina zob pa presenetljivo OK.
Dobila je antibiotik, ki bi naj bolj vplival na dlesni, kar me skrbi pa je, da
takorekoč nič ne (more?) je in tudi bistveno premalo pije  Undecided .
Pašteta, ki ji še kar tekne en dan, naslednji dan ni več zanimiva, ima 2,6 kg
in je pravi hodeči okostnjak.
Danes sem ji namočila brikete, ter dodala Stuzzyevo paštetko in bom zvečer
poskusila. A ji bi lahko dodajala kozje mleko? Mleka (kravjega) je bila pri tašči
vajena in ga je stalno pila, posledično pa je tudi stalno imela drisko. Odkar je
naša in na vodi, pa pije res zelo, zelo malo.
A bi se splačalo mazati tudi s Stomadinom, ki sem ga zasledila v temi?
Malo me sicer skrbi za prste  Tongue, ker ni ravno vajena bezanja po ustih, a bom
reskirala, če bo pomagalo.



Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #102 : sreda, 18.07.2012 : 17:41:42 »

Pri nas je antibiotik opravil svoje, res pa je bil še mlad in z redno nego zob. vprašanje je, koliko lahko stomodine pomaga, sploh pri hudem vnetju, škodil pa ne bo.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #103 : sreda, 18.07.2012 : 20:41:50 »

stomodine ima tako dolgo cevčico in ni panike dat v kotičke ust, ker ima tudi dokaj dober okus za mačke.
močno akutno vnetje dlesni smo do sedaj rihtali z antibiotikom - stomorgylom.

če kašlja, ji teče iz oči, potem je še kaj drugega, ne samo vnetje dlesni in bi verjetno na začetku terapije rabila kak bolj splošen antibiotik, kak enroxil ali kaj podobnega. a lula normalno? če ji res ful grozno smrdi iz gobčka, bi bilo mogoče smiselno pregledat tudi urin, da ni kaj z ledvicami.

jaz sem enim mačkom, ki niso hoteli jesti, dajala kmr mleko za mladiče, vendar smo v nekaterih primerih imeli driske.
poleg vsega tega pa dehidracije Tina res ne rabi.
izkušenj s kozjim mlekom nimam.

zdajle pred kratkim sem imela enega mačka v akutni fazi vseh živih vnetij, ran, uroinfektov ..., pa jesti ni hotel.
hotela sem infuzije.
v mačka smo v dveh zaporednih dneh vsakič natankali pol litra.
očitno se je potem bolje počutil, ker je sam začel jesti in prinesel not vse za nazaj Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #104 : sreda, 18.07.2012 : 21:41:32 »

Stomorgyl je dobila tudi Tina, če pa s kašljem in smrkanjem ne bo do petka boljše, pa morava nazaj in bo
antibiotik zamenjal.
Lula in kaka OK, no, kaka glede na količino hrane malo, da pa je pri njenih letih verjetno narobe kaj z ledvicami
pa še s čem, pa je bolj ali manj jasno, imela je tudi rahlo povišano temperaturo, le nekako nisem za kakšno
agresivno terapijo  Undecided.
Tudi jaz sem ji danes kupila mačje mleko in ga je z apetitom pila, jedla "moje" mešanice skoraj ni, upam,
da se ji apetit malo povrne, ko bo manj smrkala, ker verjamem, da je apetit povezan tudi s tem, sploh, če
bo tudi z dlesnimi bolje.
Ampak predla pa je pri vetu tako, da je komaj slišal kaj se dogaja v pljučih, granny naša  Kiss
Mogoče bom tudi jaz rekla za infuzijo, kaj pa vem, rada bi ji pomagala, upam, da nama rata  sram
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: vnete dlesni
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines