mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 18:39:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: CAC Celje, ali gre tako naprej?
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: CAC Celje, ali gre tako naprej?  (Prebrano 17435 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« : ponedeljek, 22.02.2010 : 19:43:01 »

Po včerajšnjem obisku CAC Celje, sem se pošteno zamislil.
Sprva mnogo reklam po raznih medijih in zelo ambiciozen in dokaj inovativen pristop nasploh k oglaševanju....
nato pa...
Najbolje bi opisal svoje razmišlanje na sledeči način. Potem ko mi je lastnica psa iz naše vzreje, ki je prišla na razstavo zgolj iz radovednosti, dejala:"zakaj mučimo pse toliko?"...sprva sem jo čudno pogledal. Nato pa počasi dojel, da je njena misel bila namenjena prostoru, ki je bil namenjen psom in razstavljalcem ter obiskovalcem. Ta je namreč bil po mojem mnenju in mnenju večine ki smo bili tam (govorim o ljudeh s katerimi sem se pogovarjal), neprimerno majhen. Neverjetna nagnetenost psov, obiskovalcev in nas razstavljalcev na tako majhnem prostoru je povzročala mnoge nemire  na "razstavnem" prostoru, slab zrak, nemogoče je bilo najti prostor za svoje pse...Ko sem opazoval mlado družino s psom in dvema otrokama, eden še v vozičku, sem se pošteno zamislil nad vsem skupaj.

Sam se sprašujem, zakaj vse to?
Kaj je smisel takšne in podobnih razstav?
Kakšen vpogled v svet kinologije dobijo ljudje, ki si želijo ogledati razstavo in priti do pasme ki si jo želijo, do vzrediteljev ki se jim zdijo primerni (čeprav so se na "primeren" način lotili nakupa mladička)?Obiskovalci, ki bi si naj prišli ogledat pse različnih pasem, teh niti ne najdejo, hkrati pa se pri njim ustvarja eno mnenje o vzreji, tekmovanju in razstavljanju, ki ni prav nič pozitivno in je samo pika na "i" dogodokom in delovanju KZSja.
Moje mnenje je, da razstava kot CAC Celje in podobne niso sprejemljive, ne prinašajo nič pozitivnega v svetu kinologije...vsaj dokler bo bistvena stvar organizatorjev potegniti čim več, za malo vloženega.
V upanju da so pogledi organizatorjev te razstave in mnogih drugih dolgoročnejši (ob takšnih razstavah se izgublja ogromno razstavljalcev) bi si zaželel za drugo leto CAC Celje v dveh halah, ali v kakšni večji. Če temu ne bo tako naših psov ne bo, vsaj ne na takšnih razstavah. Pa ne da pozivam k bojkotu. Le svoje razmišljanje podajam.
Zame osebno je bila ta razstav, kljub temu da verjame da so prireditelji razstave vložili mnogo truda, nič drugega kot mučenje vse udeleženih.

Pordekoma se javljam na te debatne reči. Temo sem odprl, iz vidika ker me zanimajo vaša mnenja in ker se mi zdi da ja "razstavni prostor" eden od problemov s katerimi se vrsto let srečujemo po Sloveniji.?

želim vam lep večer,

Damijan
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #1 : ponedeljek, 22.02.2010 : 23:02:22 »

Če bi nehali spuščati zraven gledalce, ki pasejo radovednost, bi bilo vredu.
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #2 : torek, 23.02.2010 : 02:04:55 »

Če bi nehali spuščati zraven gledalce, ki pasejo radovednost, bi bilo vredu.

A res  Angry kak si pa boš ogledal pasme, pa kontaktiral z vzreditelji? In tudi stojnice s hrano/opremo/igračami menda niso namenjene samo razstavljalcem? Kaj je narobe z gledalci, saj razstava je menda javnega značaja in tudi gledalci plačajo vstopnino...

Super, najboljše, da sploh ukinemo razstave kot javne in bog-ne-daj družabne dogodke. Svašta, res  Angry
Pa ni vrag da ne bi mogli najt kakega večjega prostora pa malo bolje organizirat vsega skupaj no.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : torek, 23.02.2010 : 02:27:34 »

sessa, hm ..., sploh ne vem, ali bi napisala, kar v resnici mislim na tvoj zapis Huh

Najprej vprasanje: Si sploh bila kdaj na kaksni razstavi? Recimo v Mariboru? Ves, cemu naj bi sluzile razstave in zakaj prodajajo tudi vstopnice za obiskovalce? Menis, da je razstava sama sebi in tistim nekaj ljudem, ki histerirajo z razstavljanjem namen?

Ok, bom malo olepsala: Sama obicajno pozivam ljudi (tiste "tanavadne"), predvsem bodoce kupce psov ali ljudi, ki razmisljajo o nakupu psa, da gredo na razstavo. Seveda ne na celjsko ali ljubljansko, pa tudi ne v Vrtojbo, vendar je tezko krmariti z nasveti, ko pa od jeseni do pozne pomladi razstav zunaj ni. Kaj mislis, zakaj jih vabim na razstave? Upam, da ne mislis, da zato, da se bodo tam drenjali in ugotovili, da je tale klinceva kinologija ena kuhinja: tako z razstavljavci kot s psi, pa seveda tudi obiskovalci se dobesedno "kuhajo". Tudi ne zato, da bi videli vso razstavljalsko bedo (kupi navlake, ki jo imajo nekateri in cez katere je treba plezati), svinjarijo (odmetavajo vse okrog, kamor pac pade, pa ne samo smeti, temvec tudi dreke), izpade (na vsaki razstavi lahko slisi posameznike, ki bentijo nad ocenami v vseh mogocih jezikih) ...

Ljudi napotim ob vsaki priloznosti na razstavo zato, da V ZIVO vidijo predstavnike pasem, o katerih sanjajo.

Moj idealisticen pogled na razstavo je vcasih bil: dovolj prostora, da lahko tudi obiskovalec vidi, kaj se dogaja v ringu, da si izbere vodnika, ki se lepo predstavi s svojim psom, s katerim pokazeta sodniku in obcinstvu, da sta tandem ... in se z njim pogovori (seveda potem, ko prideta iz ringa) o tem, kako je ziveti s taksnim psom. Da sreca vzreditelje pasme, ki jo obcuduje in si jo zeli. Da pristopi brez strahu, da bo nalajan (s strani vzreditelja in ne njegovih psov) in vprasa, kar ga zanima. Da ne bo pri prvem slisal o svinjarijah, ki jih delajo drugi in potem tako do konca - pri vsakem so vsi ostali najslabsi. Da ne bo treba tega poceti v zivcnosti. Da ni treba razstavljavcem uro prej in uro kasneje stati ob ringu in delati guzvo ter cakati, da ga poklicejo. Zdaj je pac tako, da se moras do vhoda v ring prebijati cez kletke, ljudi, pse, vozicke, dreke, smeti ... In lahko se ti zgodi, da si prepozen. Skratka, zelim si, da bi imeli ljudje, ki razmisljajo o nakupu psa, moznost pogledati vec pasem, se pogovoriti na enem mestu z vec ljudmi, izmenjati kontakte in potem nadaljevati raziskovanje o svojem bodocem psu. Pa tega ze kar nekaj casa na dvoranskih razstavah ni vec mogoce. Nekaj zadev sem ze omenila, neznosna pa je res predvsem guzva in vsesplosna histerija.

Pred leti, ko so bile najave razstav tukaj se odprte teme, smo veliko pisali o teh pogojih, ki so iz leta v leto, iz razstave v razstavo slabsi. Zdaj se ocitno tudi to ne da nikomur vec. Se bojim, da bo na razstavah kljub narascajocemu nezadovoljstvu vedno vec prijavljenih psov in vedno vecja guzva in vedno bolj vas bodo tlacili v vedno manjse prostore. Denar je pac sveta vladar, v zadnjih letih je treba pa se intenzivno vaditi za evropsko in kako bodo drugace vadili, ce vas ne bodo ze sedaj tlacili drugega na drugega.

Pred leti sem kot obiskovalka visela na razstavah od jutra do vecera, si pogledala vecino psov, govorila z nestetimi ljudmi ... Druzili smo se, zmenili smo se in se dobili forumovci na razstavi, si delili novoletna darilca, nosili priponke z nicki in se v zivo spoznavali. Tudi taki, ki prej niso nikoli bili na nobeni razstavi in ki niso razstavljali. Zdaj si kaj takega sploh ne morem vec predstavljati. Zdaj tudi sama grem na razstavisce tik pred BISom, oddelam, ce pisem rezultate in odsibam domov. Tudi ljudje so drugacni. Vzreditelji ne zelijo vec odgovarjati na vprasanja, ne zelijo, da kdo pogleda njihove pse, da jim sploh kdo pristopi. Zaradi prostora? Zaradi cesa? Ne vem, se mi pa zdi zalostno, v kaj so se razstave izrodile.

In ja, ne grem vec rada na nekatere razstave. In tudi nic vec tako zagnano ne vabim ljudi gledat pse na vse razstave.
Kdo bo to spremenil? Najbrz nihce, ker jih je vedno dovolj tistih, ki gredo ne glede na to, kako slabo je.
Logiran

Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #4 : torek, 23.02.2010 : 08:14:38 »

Jaz sem ena takih, ki pase radovednost  Sad
Sicer res, da ne grem na čisto vsako razstavo, vendar jaz nimam drugače praktično nobene druge možnosti videti pasem v živo (noben od sorodnikov nima psa, od kolegov pa imajo po večini mešančke, pa še teh ni veliko.) Ko vidim kakšnega psa na ulici npr., mi je pa nerodno spraševat kaj o pasmi, ker se nato vedno izkaže da je pes brez rodovnika ipd. In ki ti bo povedal čisto nekaj drugega kot tisti, ki ima rodovniškega.

Na razstavi pa mi je všeč to, ker res lahko vprašaš vse kar te o pasmi zanima, slišiš verodostojne izkušnje drugih, ki imajo idealne predstavnike, jaz sem bila še celo presenečena nad tem, da so bili lastniki velikokrat tako prijazni, da so kar sami začeli pogovor o pasmi in tudi drugače nikoli ni bilo težav, da bi bil kakšen slabe volje. Seveda pa nikoli nisem pristopala h kakšnim, ki se jim je že na zunaj videlo, da jim ni do pogovora. Smiley

Se mi zdi, da je od lastnika odvisno, koliko mučenja je v razstavah psov. Nekateri so ves čas zraven psa, se z njim ukvarjajo, jih ven peljejo, jih znajo zamotit z igro, nekateri so pa ves čas sami in v kletki.
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #5 : torek, 23.02.2010 : 08:46:36 »

Sessa, tvoj komentar je pa res malo mimo Shocked
Popolnoma se strinjam z ostalimi komentarji, čeprav sem eden tistih, ki delajo gužvo. Še vedno pogrešam takšne razstave, kot je bila nekdanja tivolska, ko smo prišli lahko tudi bolj pozno, saj smo imeli rezerviran boks in stol in je bila ena dvorana samo za namestitev, na začetku vsake vrste z boksi pa je bil napis pasme in nobenih kletk, miz in ostale navlake, ki jo zdaj pritresemo s seboj. Ampak, dobro, tisti časi so pač mimo, spremenila ne bom nič, če bom jokala za njimi.
Celjska razstava je pa sploh bila katastrofa (zaradi znane gužve sem spustila ljubljansko pa prišla z dežja pod kap). Tokrat sva s kolegico, ki je bila prvič na razstavi, šli ob 7h zjutraj, da sva dobili primeren prostor v kotu dvorane. Mislim, da se je kolegica sama pri sebi čudila, kaj hodiva tako zgodaj, če pa ni nobene gužve, no, potem je pa videla, kako nas trpajo v dvorano. Film mi je skoraj počil, ko so hoteli pred mojo ograjico postaviti pano z reklamo za prodajo knjige, hm, kaj je to razstava psov ali prodaja knjig, očitno pa so videli moj pogled pa so si potem premislili  Grin. Razumem, da so tudi prodajalci plačali krepko ceno za svoje stojnice, ampak to ni moja stvar ampak stvar organizatorja. Ravno tako obiskovalci plačajo vstopnico in pridejo z namenom, da bodo kaj videli in kaj vidijo: eno samo veliko gužvo, polno živčnih razstavljalcev, pokritih boksev, kjer psov sploh ne vidiš, paziti morajo, da ne stopijo na kakšno "mino" itd. itd.
Še dobro, da sem s seboj vzela "skulirano" Pumo, saj je prav neverjetno dobro vplivala na obe mlajši psički. Tudi zame so bile včasih razstave kraj za druženje, izmenjavo izkušenj in mnenj, klepet z obiskovalci, zdaj pa je to ena sama živčnost in borba za prostor, vsaj na večini dvoranskih razstav.
Me samo zanima, kako bo vse skupaj zgledalo na evropski...
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #6 : torek, 23.02.2010 : 14:19:46 »

Za konkretno celjsko razstavo je dejansko bilo tako, da se na določenih točkah ni dalo prit naokoli, predvsem med 10h in 11h, prej in potem pa ni bilo problemov. Imam pa jaz drugo pripombo, po moje pa ni problem v pomanjkanju prostora, pri cenah najema razstavnih hal pač ne moreš pričakovat ne vem da ima vsaj razstavljalec na voljo svojih 30m2, problem je v sami kulturi določenih razstavljavcev. To pomeni zame predvsem: povsem neupravičeno razprostiranje stolov in miz koliko se da na široko, postavljanje direktno pred ring, da zraven ne morejo ne obiskovalci, ne tisti, ki so v ringu na vrsti, seveda nemarno puščanje drekov sredi poti (kljub temu da obstaja čistilna služba), pa še bi lahko naštevali. Če bi razstavljavci se začeli malo ozirat drug na drugega in upoštevat zgornje stvari, bi bile stvari že veliko bolj znosne. Zdi se mi pa iluzorno pričakovat, da bo na notranjih razstavah toliko prostora kot na zunanjih, kjer so tereni neprimerno večji.

Glede drugih stvari pa težko sodim, ker po razstavi že dolgo nisem hodila kot kupec. Z druge strani pa je zelo malo obiskovalcev, ki želijo kaj vprašat. Pa recimo sama sem videla v Ljubljani, da so si z zanimanjem ogledovali moje pse, pa jih vprašaš prijazno "dober dan, lahko kaj pomagam, imate kakšno vprašanje", pa niti eden, povdarjam niti eden ni hotel nadaljevat pogovora, pa ne vem ali sem jaz res tako grozna oseba no, povejte tisti, ki me poznate?

Kaj se druženja tiče pa ne vem, jaz imam na vsaki razstavi še vedno ogromna druženja, čvekanja in prijetnih trenutkov, ko bo tega zmanjkalo, bom nehala hodit, zdaj pa ne vem ali imam samo jaz toliko znancev in nisem skregana z vsemi povprek ali kaj drugim manjka...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #7 : torek, 23.02.2010 : 14:25:02 »

Penny, sva že dve takšni  Wink Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #8 : torek, 23.02.2010 : 14:57:23 »

Red bi moral narediti organizator - določiti mesto vsakemu razstavljalcu, prepovedati bivakiranje takoj ob ringu. O tem smo že debatirali. Iluzorno je pričakovati, da bo vsak posamezni razstavljalec toliko uvideven, da bi sam pri sebi delal red. Podobno imajo urejeno marsikje v tujini, ne razumem, zakaj ne bi moralo biti tudi pri nas.

Glede zadnjega vprašanja McKruster - ti pa res nisi grozna no... Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #9 : torek, 23.02.2010 : 15:13:01 »

Ja, saj v tej smeri sem tudi sama predlaga par stvari za evropsko, za zagotavljanje pretočnosti obiskovalcev in "gledljivost" če tako hočete. Upam, da se bodo tudi upoštevali, ker lanska Bratislava je bila v tem pogledu obupna.
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #10 : torek, 23.02.2010 : 15:18:54 »

Se popolnoma strinjam Mc Kruster - res se zelo redko zgodi, da obiskovalci kaj konkretnega sprašujejo
glede pasme. No ampak prav tokrat sem imela kar nekaj obiskovalcev s katerimi smo se pogovarjali o konkretnih zadevah glede pasme. Smiley Gneča je bila res grozna ampak brez obiskovalcev bi bilo pa res malo brez veze....... Undecided
 
Po mojem mnenju je bil edini problem v tem, da je bilo preveč ringov za tako majhen prostor in če
bi okoli ringov naredili še dodaten prostor, da ne bi bilo tam gneče bi morali razstavljalci imeti perutničke pa
leteče pse ........
Mi smo se imeli super, smo imeli tudi prijetne sosede razstavljalce pa eno stojnico polno zanimivih in dišečih  stvari
za naši psički Škotico in Airedalko - hm morda sta pa zato bili tako pridni in se obe predstavili zelo.zelo lepo Cheesy Cheesy Cheesy

lp
Neva
Logiran
pepi13
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 69


« Odgovor #11 : torek, 23.02.2010 : 16:06:40 »

Zgleda ,da so nekatere razstave psov v Sloveniji začele služiti same sebi. Obiskovalcev je vedno manj , saj se zaradi neorganiziranosti prirediteljev neda praktično nič videti. Morali bi posebaj določiti prostor okoli ringov za ogled , ne pa da je dostop nemogoč zaradi nekaterih razstavljalcev. Tudi nastopov pred BIS je premalo. Lahko bi popestrili zadevo z ostalimi kinološkimi panogami......
Tako pa se nekateri prireditelji raje odločajo po ekonomski plati - predstavitev in razvoj slovenske kinologije pa jih niti malo ne skrbi .
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #12 : torek, 23.02.2010 : 16:35:13 »

Ker sama razstavljam psa, mi gredo obiskovalci pač na živce. Sploh tisti, ki v nabito polni dvorani tišijo kakšne baby vozičke pred sabo. To je pač moje mnenje.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #13 : torek, 23.02.2010 : 16:35:34 »

Predstavitve vmes so problem edino zato, ker se s tem še zavlačuje začetek BIS-a in ti zaradi tega pobegnejo še tisti, ki so sicer mislili ostati...

Sicer za druge razstave nimam vpogleda, ampak za Mariborsko vem, da imamo dnevno kar lepo število obiskovalcev, sodeč po številu prodanih vstopnic, pa še ogromno brezplačnih razdelimo pred tem.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #14 : torek, 23.02.2010 : 16:36:56 »

BIS in spremljevalne prireditve bi se morale v idealnih pogojih odvijati v ločeni hali, pa ne bi bilo ovir in zamud.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: CAC Celje, ali gre tako naprej?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines