mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 14:36:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Obnašanje po sterilizaciji
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Obnašanje po sterilizaciji  (Prebrano 23138 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« : četrtek, 25.12.2003 : 15:38:35 »

Lep pozdravček po dolgem času (pa vse lepo za praznike  Kiss )!

Pred dobrim mesecem sem dala sterilizirat svojo koker španjelko, ki je sedaj stara 7 mesecev. Po sterilizaciji se ni kaj dosti spremenila; vsaj na prvi pogled. Toda, ko smo zunaj je postala čista zverina. Ko samo na daleč zagleda drugega psa se začne obnašati popolnoma agresivno, zato se mi je že 3x zgodilo, da sem jo komaj zvlekla iz pretepa z dosti večjimi psi (nemški očar, zlati prinašalec, AMstaf). Imate kakšno idejo, kako naj se lotim tega problema? Prej je bila glede odnosa z drugimi psi čisto vzgojena (socializirana), zdaj pa se ji je popolnoma zmešalo.  Undecided

Maja
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #1 : četrtek, 25.12.2003 : 18:23:48 »

Maja kar malo dvomim da ima to vezo z sterilizacijo  Huh, imam dve ki sta sterilizirani pa se nobena ni prav dosti spremenila po sterilizaciji. Bi pa rekla da tvoja psička vseeno prihaja v puberteto.  Huh

LP Noli
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #2 : petek, 26.12.2003 : 08:53:34 »

Hojla
Tudi jaz mislim da obnašanje ni povezano s sterilizacijo lahko pa je imela kakšno slabo izkušnjo.
Pri nas zaenkrat ni nobenih problemov. Sterilizirali pa smo jo pred dvemi leti ko je bila stara 7 mesecev.
    lp
Logiran
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #3 : petek, 26.12.2003 : 17:06:47 »

Hmm... js ne vem, da bi mela kakšno slabo izkušnjo in kuža je vedno z menoj...  Undecided
Edini pes, do katerega se še vedno obnaša normalno je njena sestra (ki jo ima kolegica).

Maja
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #4 : sobota, 27.12.2003 : 10:14:24 »

Jaz pa mislim, da sterilizacija oz. kastracija vpliva na obnašanje.

Vsaj pri nas je bilo tako s samojedom Vapijem.
Zaradi zdravstvenih razlogov smo ga morali kastrirati pri 7-ih letih. Veterinar je sumil na raka na modih (samo za info, Vapi je doživel častitljivih 13 let).
Pred kastracijo je bil zelo popadljiv do drugih psov. Po posegu pa se je spremenil za 100%. Popolnoma se je umiril in drugi psi ga sploh niso več zanimali. Držal se nas je kot klop in tudi ptičev ni več preganjal (kar mu je bilo prej v veliko veselje).

Še en primer:
Naši znanci so dali kastrirati svojega mešančka pri cca. 1 letu starosti. Tudi njegovo vedenje se je popolnoma spremenilo. Prej je bil igriv do drugih psov, sedaj pa se zdi, kot da bi bil nervozen in se kar zaganja v drugega psa, če mu kaj ni prav.

V obeh primerih pa je zanimivo, da se ni spremenilo obnašanje do ljudi.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #5 : sobota, 27.12.2003 : 15:01:45 »

Dans smo nrdili velik korak naprej.  Smiley

Sookie se je kar nekako sprijaznla s sosedovim samojedom, ki je prišel na obisk. Najprej je sicer malo težila, ampak sta se kmalu začela igrat. Upam, da je to korak naprej.

Maja
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #6 : torek, 30.12.2003 : 17:51:08 »

Večkrat je prebrati, da dajo samce kastrirati prav zaradi tega, da se spremenijo v obnašanju (so mirnejši, ipd.)... Ampak najina psička ni svojega obnašanja popolnoma nič spremenila. Mogoče je vzrok za obnašanje tvoje psičke res "prihod" v puberteto (takrat so pravi vrageci)... Najina kepa je bila sterilizirana pri 6-ih mesecih... kolikor se spomnim jo je dajala puberteta že pred operacijo in potem še kakšen mesec-dva PO operaciji ( Shocked)... Obnašanja pa ni spremenila! Svetujem, da jo ob srečanju s kakšnim psom poskušaš umiriti z mirnim glasom in se (ob soglasju drugega lastnika) poskušaš počasi približati psu. Sproti psičko umirjaj z mirnim glasom in jo mogoče tudi pobožaj... Veliko sreče in čim manj težav med puberteto!  Wink LP
Logiran
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #7 : sobota, 17.01.2004 : 17:19:10 »

No, tako... zgleda je moja Sookie res v puberteti, ker mi je zdaj začela noreti še na ljudi. Pa bo še razumela, da nori na tiste, ki jih ne pozna, ampak se zaganja v ljudi, ki jih srečuje vsak dan že od malega (in jo božajo in crkljajo). Laja na njih ko nora in ko jo hočejo pobožat, se skrije za mene  Roll Eyes

Edina dva psa, ki jih trenutno prenaša sta njena sestrica in sosedov samojed...  Undecided

Maja
Logiran
Area_51
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 4


« Odgovor #8 : sobota, 29.01.2005 : 00:20:32 »

Imam psičko - Pongo, ki je stara 2 leti in pol. Do sedaj se je gonila trikrat in trikrat je bila po gonitvi navidezno breja. Takrat ona in njeno telo zelo trpi saj se izredno zredi (drugače je bolj suha) in zraven nosi še vse druge simptome navidezne brejosti. Zdravnik mi je pred kratkim svetoval naj jo steriliziram, zato sem začel po forumu raziskovati vse dobre in slabe strani sterilizacije. Vidim da v veliko primerih opisanih na teh straneh pride po sterilizaciji do inkontinence ali uhajanja urina. To bi v mojem primeru predstavljalo velik problem, saj je psička zelo razvajena in vedno spi na kavču ali postelji. Zdaj sem v dvomih kaj naj naredim. Zanima me, če je pri stalni navidezni brejosti povečana možnost raka na seskih ali rodilih, kakšne so druge slabosti in zanima me tudi, kako efektivna so zdravila za odpravljanje inkontinence. Predvsem pa me zanima vaše mnenje, kaj bi naredili vi v mojem primeru.
Logiran
kalinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12



« Odgovor #9 : ponedeljek, 31.01.2005 : 13:23:28 »

Zdravo Area_51!
Sicer nisem veterinarka, ampak lahko pa povem kako je to pri psički moje sestrične. Pudlica je sedaj stara 13 let in ni sterilizirana. Enkrat je imela mladiče, ker je takrat še veljalo  prpričanje, da mora psica imeti vsaj enkrat v življenju mladiče. Psička je kar naprej navidezno breja in tudi zelo trpi. Poleg tega pa ima že od 7 leta tumorje na seskih. Sedaj so že tako veliki, da jo počasi zečenjajo motiti. Tumorji so se začeli tudi širiti in počasi a sigurno nadaljujejo uničevanje.
Sestrični je žal, da psičke ni dala serilizirati po kotitvi, kot so ji nekateri predlagali.
Moja Kala je sterilizirana. In pri njej nisem opazila nobene spremembe obnašanja, le da je morda še malo bol razigrana, ampak tega ne bi povezovala ravno s sterilizacijo. Nekateri so me svarili, da bo postala agresivna do drugih psov in še posebno do mladičev, ampak se to ni zgodilo. Tudi ne poznam nobene psice, ki bi bila po sterilizaciji bol agresivna kot pred njo. Če že prej koga ni marala, ga tudi po sterilizaciji ni.
Na vsak način meni ni žal, da sem dala Kalo sterilizirati. Vedela sem, da  po moji želji nikoli ne bo imela mladičev in se mi je zdelo trapasto, da bi "mučila" sebe, njo in njene pasje kolege iz okolice. Poleg tega pa mi je veterinar povedal tudi, da je možnost, da dobi tumorje na seskih mnogo manjša. Inkontinence tudi nisem opazila, nekje pa sem slišala, da je to problem predvsem pri psicah s kratkimi repki:boksar, doberman... Vendar ta podatek ni reverjen.  
LP!
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #10 : ponedeljek, 31.01.2005 : 14:25:18 »

Zanima me, če je pri stalni navidezni brejosti povečana možnost raka na seskih ali rodilih, kakšne so druge slabosti in zanima me tudi, kako efektivna so zdravila za odpravljanje inkontinence.
Ja, moznost rakavih obolenj je velika. Zaradi mleka, ki nastaja, lahko pride tudi do mastitisa.
Zdravila proti inkontinenci so efektivna, niso pa povsem brez stranskih ucinkov.
Jaz bi se v tvojem primeru odlocila za strilizacijo, je pa koncna odlocitev vsekakor tvoja.
m.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #11 : torek, 15.02.2005 : 07:11:35 »

Pred 10 dnevi je bil moja kužika sterilizirana. Od takrat dela čudne stvari, ki jih prej ni: cvili (kot da bi se jokala) ko se igra s svojimi igračami, naskakuje pse, predmete in tudi naju s fantom. Ali je to zaradi sterilizacije ali je to puberteta (psička je stara 8 mesecev)? Ali je slabo, da se dere, ko se igra s svojimi igračami? Kaj narediti?

LP
Sebi
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #12 : ponedeljek, 09.01.2006 : 09:05:30 »

Sebi, mislim da to nima veze s sterilizacijo. Psička je zgolj v puberteti. Naša je tudi, ko je bila v pubetrteti,naskakovala nekatere ljudi,živali in ni sterilizirana. Nekje sem prebrala, da z naskakovanjem pes podreja tistega, ki ga naskakuje, zato jo tega čimprej odvadi.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #13 : ponedeljek, 09.01.2006 : 09:24:58 »

Tudi moja Alba, pa je stara 2 leti, naskakuje prijateljičinega psa  Grin Grin, drugače se njeno obnašanje ni spremenilo.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #14 : sobota, 11.02.2006 : 00:48:03 »

Pri moji tud ne opažam kakih sprememb po sterilizaciji.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Obnašanje po sterilizaciji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines