mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:03:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Mette, Bali, Tigra in Marit
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mette, Bali, Tigra in Marit  (Prebrano 10374 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« : nedelja, 28.02.2010 : 02:21:54 »

Macji hisni svet pri nas je sklenil, da bo predstavil svoje clane.

Tako se predstavljajo nase tri (izkljucno notranje, seveda) muce:

- Mette (trikolorka)
- Bali ('tigrica' s sirokimi progami - ne vem, kako se njenemu vzorcu rece)
- Tigra (tigrica z oranznimi dodatki)

in

- Marit (belo-sivo-svetlo oranzna bivsa prostozivecka, katero smo uspeli prepricati, da parkirisce ni najbolj ugoden kraj za prebivanje ...  Grin)


Vse nase muce so posebne sorte, se najbolj "normalna" je Mette.  Tongue
Mette je nezna fina gospodicna, ki se z nami rada pogovarja.  Ima svileno gladko in izredno mehko dlako. Ponoci mi otezuje dihanje, ker spi izkljucno na mojih prsih/trebuhu (ce spim na hrbtu), na mojem hrbtu (ce spim na trebuhu) ali na mojih rebrih na strani (ce spim na boku).  Angry Grin

Mette je tale gospodicna na nasem koledarju (sem vazna kot puran  )

Mette:



Bali je cudna, a simpaticna deklica - je izredno radovedna in pogumna, vedno ti sledi na vsakem koraku in vedno sedi/lezi poleg tebe. Ampak hecno je, da se ne mara bozati, pestovati ipd. Je pa glavni zurist pri hisi. Nekaj casa se pri nas ni prav dobro razumela z ostalimi mackami, zato sem ze mislila, da jo bomo pac oddajali, ampak nekako se je unesla in po pravici povedano je tudi ne bi mogli dati od hise, hihihihi ...  Roll Eyes Roll Eyes Zadnje case na veliko prijateljuje z mojim fantom (celo v narocje mu gre - to je zanjo sploh nenavadno), ker jo je razvadil s priboljski.

Bali:



Tigra je "moja medvedka" - najprikladnejse bitje za meckanje v narocju. Je namrec najbolj "rejena", ceprav nikakor ne debela. Ampak tako mehka je in tako kosato dlako ima Wink Je previdna punca, ki obiske pazljivo preveri in se sele nato opogumi in se prikaze na plano. Ker so jo v mladosti preganjali, se se vedno boji hitrih gibov, panika jo prime tudi, ce je v utesnjenem polozaju. Pri hisi je lovka in kradljivka st. 1 in sproti pokrade oz. upleni vse mozno - malenkosti, ki jih odlozimo po mizi, pultu, pa iz torbice mi krade razne malenkosti ipd.  Grin Ko torej zmanjka kaksen kljuc, pisalo, nogavica ipd, osumljencev ni treba iskati. Njena posebnost je tudi odpiranje in pospravljanje omar. Ampak samo tistih s tekstilom - omaro odpre, iz njega pocuka obleke in jih zvlece na drugi konec hise. Ce mi zmanjkajo kaksne gate  Grin, vem, da je (spet) kriva Tigra! Wink

Tigra:




Marit, bivsa prostozivecka, zivi na nasem vrtu, spi pa v nasi kleti. Zaprtih prosstorov se zelo boji, zato so moji poskusi socializacije propadli. Lahko jo pobozam, ce imam prav sreco narahlo primem v narocje za nekaj sekund. Z Marit ni ravno vse v redu, baje ima nevroloske motnje (mogoce prirojene narave, najbrz zaradi parjenja med prostozivecimi mackami na isti lokaciji). Njeno obnasanje in gibi oz. tiki so zelo cudni. Prav tako je izredno plasna in nezaupljiva. Je pa dobra vrtnarka - cele dneve na vrtu spremlja mojega oceta in ga ima zelo rada. Problem je, ker jo ustrahujejo okoliski prostoziveci macki, pa se kaksen nevzgojen sosedov povrhu (no, vsaj s sosedom Packom se dobro razumeta).

Marit:

Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #1 : nedelja, 28.02.2010 : 02:27:09 »

Bali najbolj obozuje bozicni cas, ker vedno nekaj "dogaja":



http://www.youtube.com/watch?v=CU4ut0kJd0M
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #2 : nedelja, 28.02.2010 : 05:46:30 »

Kako ste luštni Nika2!  Cheesy
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #3 : četrtek, 04.03.2010 : 13:14:26 »

Ja koooooooooooončnoooooo  Cheesy

Micice lepe moje zlate  Kiss Metti je moja najljubša, ker je taka elegantna nežna damica s tako nežno dlako pa še moje najljubše barve  Kiss

Balijini barvi se pa reče classic tabby, pa slovensko pa ne vem točno kako bi bilo, vzorec skuše mogoče?  Roll Eyes Lahko bi pa povedala kako je Bali dobila ime. In kaka mejhna pikica je bla!  Kiss

Tigra je pa tudi ful posebna. Sploh pa njene navade in kaj vse ona je  Grin

Škoda, da se Marit ni navadila živeti v stanovanju. Ma sigurno pa ji je zdej tle dosti boljše kot tisto parkirišče. Je pa tudi zelo zelo lepa muca  Kiss
Logiran
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #4 : četrtek, 04.03.2010 : 13:47:58 »

Zdaj, ko sem videla slikco od Bali, mi je končno jasno, kaj pomeni fraza "iskrice v očeh"!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #5 : četrtek, 04.03.2010 : 14:10:07 »

Tudi jaz sem takoj opazila te iskrice  Smiley Kiss
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #6 : četrtek, 04.03.2010 : 14:40:46 »

vzorec skuše mogoče?
Skuša - 

  Roll Eyes Lahko bi pa povedala kako je Bali dobila ime. In kaka mejhna pikica je bla!  Kiss
Haha, ja, izvor imena je hec - nekega dne je vratar lokalne nogometne ekipe na zacetku treninga v golu nasel tole mackico. Ekipa je studirala, kam s tem bitjem, da bi lahko trening sploh zaceli.  Roll Eyes Vratar je menda sel na veterino, tam mu niso nic pametnega svetovali, zato je hotel muco vzeti domov - bi pac ze koga skusal dobiti, ki bi muco vzel. No, na poti domov z macko v roki je srecal mojega fanta, ki je imel tako jpredlog, kam z muco, hihi ... Roll Eyes In Bali je dobila ime po "bali", kot mi tukaj pravimo žogi.  Wink

Tigra je pa tudi ful posebna. Sploh pa njene navade in kaj vse ona je  Grin
Ma Tigra je cuden patron, ja! Obozuje ogljikove hidrate - kruh (tudi suh), ovsene kosmice, pecivo, piskote, pasto (odpira omare in krade tudi surovo pasto!! ali celo riz). Pa rozine in suho sadje ima tudi rada. Da se ti zrola ...
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #7 : četrtek, 04.03.2010 : 14:41:33 »

Iskrice v oceh, hihi ... ja, fajn funkcija na fotoaparatu Wink
Logiran
Bourbonka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 108


« Odgovor #8 : četrtek, 04.03.2010 : 15:05:19 »

Meni je všeč Marit, se je kar podebelčkala, kajne?
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #9 : četrtek, 04.03.2010 : 15:07:25 »

Meni je všeč Marit, se je kar podebelčkala, kajne?

Hihi, ja, ceprav mogoce na tisti sliki deluje se bolj okrogla Wink Trenutno se sicer nekaj sekiram zaradi nje, ker malo smrka, ampak je ze bolje. Koncno sem pogruntala sistem, kako zakamuflirati synulox Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 04.03.2010 : 23:02:40 »

 Cheesy Iiiiiiiiiiii, kakšna fajn družinica  Kiss Kiss Kiss Kiss Zgodba o Bali je super! Fuzbalerka - škombrček lepi Wink
Meni je pa od vseh tehle slikic najbolj všeč tista od Tigre, zato ker tako skulirano spi  Grin (itak so mi pri mačkah spalne poze najljubše (takrat je vsaj mir v hiši  Grin ).
Javite se še kaj, Sindikat nuuuuujno rabi redna poročila o trpljenju in zanemarjanju Tongue
Logiran

Unikatne tablice in portretki
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #11 : petek, 05.03.2010 : 06:43:29 »

...... Koncno sem pogruntala sistem, kako zakamuflirati synulox Wink

ja?  Shocked Kako pa?

Meni je tud "bajsika" tanartalepša...no pa ne, da mi ostale niso, valda! Cheesy
 Kiss Kiss Kiss Kiss
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #12 : petek, 05.03.2010 : 07:51:07 »

Marit ima tako zanimivo barvo, čudovita je Cheesy Ma vse so čudovite, da ne bi kdo mislil kaj napačnega Cheesy Cheesy
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #13 : petek, 05.03.2010 : 07:58:23 »

Oooo, lej jih babnice!!! Smiley A ste se tudi ve zganile ali samo oponašate Hotel Monster ki se je končno spravil online? Smiley
Logiran
Meredith
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #14 : sreda, 10.03.2010 : 13:14:38 »

Ooooo kako ste dobrii!! Cheesy Cheesy Tongue

Nika2, te tvoje mačkice so res vse nekaj posebnega Kiss.
Mette je lepa nežna mucica, Bali je malo posebna Tongue, Tigre pa ne bom pozabila kako se je drgnila ob moje noge ko sem bila prvič pri vas Grin. Se spomniš? Kar metala se je po tleh, ne vem kaj jo je tako prevzelo Grin. Takrat je bila sicer še bolj zadržana muca Smiley.
Edino Marit še nisem videla v živo, bom tudi njo morala ob priliki spoznat:).

Super družinica ste Kiss Kiss Kiss.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Mette, Bali, Tigra in Marit
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines