mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 16:04:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: PES RENČI
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: PES RENČI  (Prebrano 20931 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pimu9
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #30 : torek, 06.12.2011 : 22:32:30 »

Mene pa zanima, kaj mislite v primeru ko pes renči na lasnika samo kadar pride do menjave/odvzema mrhovine, mrtvih živalskih kož... Katere najde v gozdu, vse ostale stvari ki jih najde menja, tudi kosti, to pa predstvalja tako močen plen zanj. Kakšna ideja kako to preprečiti?
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #31 : torek, 06.12.2011 : 23:09:09 »

Kako pa pride pes do mrhovine itd. v gozdu?  Huh
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #32 : sreda, 07.12.2011 : 00:15:24 »

Če mojega Roka vprašaš, tudi na fleksiju ... enkrat se je malo dlje stegnil in se vrtel na mestu, kot da gre kakat, potem pa bliskovito nekaj zgrabil izpod listja in .... nočem niti vedet čigava kost še s kosom kože/dlake je bila .,.. sem zarljula kot vol in sva se fajn skregala. Bljak.

Pimu9, po mojem se temu lahko izogneš samo tako, da ga imaš na štriku in mu jasno zatešžiš, ko se upira (če je na povodcu, ga lahko vsaj kontroliraš in ustaviš, preden zagrabi, če je spuščen pač ne ). Mrhovina je za nekatere pse verjetno res najmočnejši "trigger" in se je nočejo kar tako odreči.
Kot pesjanarska začetnica ti drugega kot to, da s psom doma pridno vadita različne "menjave" in da je v gozdu pač pod nadzorom (povodec), ne znam svetovati.

Kako pa pride pes do mrhovine itd. v gozdu?  Huh

Čarka, ne boš verjela, ma ni nujno, da je mrhovina v gozdu zgolj "divjačinskega" izvora ... se najdejo tudi pametnjakoviči, ki klavske ostanke "na črno" odvržejo v gozd. In česar ne raznesejo divje živali, ostane tam, dokler "zaklada" ne najde kak pes, ki je na to mahnjen. Se mi zdi, da je Lanabella že večkrat iomenila, kako so njene polarke nore na "crkovino", če bi jim le bilo dovoljeno brez nadzora stikati povsod.

Logiran

Unikatne tablice in portretki
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #33 : sreda, 07.12.2011 : 09:42:35 »

Kako pa pride pes do mrhovine itd. v gozdu?  Huh


Jaz se s psom sprehajam večinoma po gozdu in travnikih in večkrat naletiva na mrhovino (ponavadi kakšnih manjših divjih živali - mišk, krtov,...). Ker je pes največkrat na fleksiju, jo ponavadi opazi pred mano, ampak imam to srečo, da ga ne zanima pretirano. Zadnjič je enega mrtvega krta polulal in šel naprej.  Undecided
Ko je bil še mladič, me je enkrat prehitel in nekaj požrl, kakih 20 minut za tem je svinjarijo zbruhal (ene dlake so ble - bljak) in od takrat naprej je mir.
Logiran
pimu9
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #34 : sreda, 07.12.2011 : 10:09:23 »

aha, ja hvala mamaF:).. najbolj je če je na sledniku potem, ker ce je na povodcu se moj niti zlaufa ne zadosti, pa se nerodem je ko hodiva vsepovsod po gozdu, ne samo po potkah...
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #35 : sreda, 07.12.2011 : 10:37:21 »

Moji mrhovine sicer ne jedo,se pa z največjim užitkom povaljajo v njej. jezen bruham Užitki so toliko večji če je crkovina že lepo napihnjeno-sluzasta. veselje Če ni nič drugega na voljo je tudi kakšna posušena žaba dobra. veselje So mi zadnjič veselo pokazali na travniku kadaver crknjene lisice,za katerega so kasneje z užitkom poskrbeli krokarji. Afro
Tjaša
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #36 : sreda, 07.12.2011 : 11:39:15 »

aha, ja hvala mamaF:).. najbolj je če je na sledniku potem, ker ce je na povodcu se moj niti zlaufa ne zadosti, pa se nerodem je ko hodiva vsepovsod po gozdu, ne samo po potkah...
Ja,  saj midva tudi bluziva povsod cik - cak naokoli, ne samo po poteh. Samo ga nekako že "poznam" po obnašanju, da vsaj približno vem, kdaj ga lahko spustim s povodca, kdaj pa ne. Približno pravim, ker nikoli ni 100%, sploh pa če pes še nima 100% odpoklica. Kadar daje znake, da bi on samo malo kroge nabijal in slalomiral med drevesi ga spustim in ne čakam, da se naveliča, ko se fajn zlaufa in je že zadihan, ga pokličem k sebi, pripnem in greva v bolj umirjenem tempu naprej. Kadar pa vidim, da mi že na povodcu začne "živčno" vohljati pri tleh in ne vzdigne nosu in dela ene take cik-cak premike (kot da je naletel na eno fajn sled), ga pa nikakor ne spustim, ker me je preveč strah, da bi mi odšibal lepo za nosom po sledi za kako živaljo. Imamo namreč tule prav blizu vasi polno merjascev, srn, zajcev ... vidim po drekcih in po razriti zemlji od merjascev ... Takrat mu ptav na "faci" vidim, da je nekaj stokrat bolj zanimivega od mene zavohal Wink

Skratka, po mojem je boljše, da ga ne spuščaš, dokler nisi ziher, da ob odpoklicu takoj ne pride k tebi oz. se ne ustavi na poti do svojega zavohanega "zaklada".

Aja, pa še renčanje. Moj Roko je samo enkrat zarenčal name in (moram potrkat) nikoli več. Ko je bil star pol leta se je po kupu snega povzpel na kompostnik in povlekel ven eno svinjarijo. Seveda je ni hotel spustiti iz gobca in po paruh poskusih celo zarenčal name. Taktat mi je tako počil film, da sem zarjovela "fuuuuj" kot pri norcih, ga zgrabila za ovratnico, mu scukala tisto gnilobo iz gobca in ga zabrisala dol s komposta. Nikoli več se ni ponovilo.
Tudi na moža je enkrat zarenčal, ko ga je ta (namesto, da bi mu preprosto ukazal "dol") poskušal nekako potisniti s postelje, na katero se je pes pač pritihotapil. Naslednjič pa, ko pes na ukaz ni ubogal, je samo zavpil nanj, privzdignil deko, da je psa vrglo s postelje in od takrat ni več poskušal.
Vsekakor ni dobro, če pes samo malo začuti, da imaš zaradi renčanja rešpekt pred njim - ne mu tega doviliti, pa tudi če se "stepeta" (simbolično seveda).
Vztrajaj pri svojem, pa četudi ga moraš od "plena" bolj grobo in s povišanim jeznim tonom glasu odriniti. Mora vedeti, kje so meje, sicer ti jih bo poskušal vedno znova raztegovati.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #37 : sreda, 07.12.2011 : 11:51:36 »

Kako pa pride pes do mrhovine itd. v gozdu?  Huh
Čarka, ne boš verjela, ma ni nujno, da je mrhovina v gozdu zgolj "divjačinskega" izvora ... se najdejo tudi pametnjakoviči, ki klavske ostanke "na črno" odvržejo v gozd. In česar ne raznesejo divje živali, ostane tam, dokler "zaklada" ne najde kak pes, ki je na to mahnjen.
Jp, zelo poznano Angry. Ravno pred par dnevi mi je Bit dostavil "krasno" nogo od srne, verjetno misleč, da jo bom uporabila za njegovo večerjo ...; kar nekajkrat smo našli še celega zajca (kot nalašč za trening Roll Eyes), klavniških odpadkov pa je čez zimo po grmovju kolkor hočeš Lips Sealed. Sam Bita vpraši, ti bo vse pokazal. Roll Eyes
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #38 : sreda, 07.12.2011 : 19:13:11 »

Jp, zelo poznano Angry. Ravno pred par dnevi mi je Bit dostavil "krasno" nogo od srne, verjetno misleč, da jo bom uporabila za njegovo večerjo ...; kar nekajkrat smo našli še celega zajca (kot nalašč za trening Roll Eyes), klavniških odpadkov pa je čez zimo po grmovju kolkor hočeš Lips Sealed. Sam Bita vpraši, ti bo vse pokazal. Roll Eyes

Nekako mi ne gre v račun, da bi bila srnja noga klavniški odpadek  Huh Lahko bi bil "zaklad" kakšnega risa, ki si tako velik plen zakoplje,
sicer bolj nerodno in mu ga lisice ali medvedi pridno plenijo ali pa kakega medveda.
Moram reči, da še nismo imeli "sreče" s klavniškimi odpadki, potemtakem pa tudi ni čudno, da so medvedi vedno bližje človeškim
bivališčem  Angry

Bi pa bila vsekakor naša najmlajša siiiila navdušena nad takšno najdbo, a me je izučilo, da je v gozdu zanjo primeren LE štrik, ker
se "skušnjavam" gozdnih domačinov ne more upreti  jezen
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #39 : četrtek, 08.12.2011 : 07:59:58 »

Nekako mi ne gre v račun, da bi bila srnja noga klavniški odpadek  Huh Lahko bi bil "zaklad" kakšnega risa, ki si tako velik plen zakoplje,
sicer bolj nerodno in mu ga lisice ali medvedi pridno plenijo ali pa kakega medveda.
Seveda ne smatram srne za klavniški odpadek (čeprav smo tudi na odpadke divjih živali že naleteli v bližini ene lovske koče na Primorskem v okolici Slavnika Roll Eyes). (Pod klavniške odpadke smatram ne bom naštevala kaj vse od rejnih živali s kmetij; bom poiskala sliko, če še obstaja.) Srno je morda ujela kakšna žival, mogoče je poginila potem, ko je bila ranjena, morda bolna, skratka ... Tudi na povsem celo srno smo že naleteli sredi travnika na kraški gmajni (skoraj sem jo pohodila, ker se je barvno čisto zlila z zimsko posušeno travo Lips Sealed). V glavnem ... dogaja se Wink. Sem skoraj vsak dan v gozdu, kljub temi, in imam tudi temu primerno več prigod, da ne bo zdaj izpadlo, kot da ležijo trupla divjih živali ali deli le-teh vsepovsod.  sram
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #40 : četrtek, 08.12.2011 : 14:37:23 »

Ja, SD, saj .... tako kot se eni (ki so pač omejeni na urbano okolje in "mestne" gozdove) meni čudijo, kako lahko moj pes vsak dan najde zajčje in srnje drekce za zobat, pa zakaj se toliko klopov bojim. Pri nas je pač 200 m od hiše že totalna "džungla" če hočeš in noben problem ni zajčjih kakcev pobirat na naši njivi, ko hodijo zelenjavo krast Smiley In tako tudi mrtve divjadi ni tako redko za zidet.
Midva sva poleti recimo našla mrtvega (nič poškodovanega ali kaj) malega srnjačka/srnico, je moral biti še res mlad, ker je imel še pike ... Roko je skakal okoli in lajal, jaz sem mislila, da srnica spi v visoki travi, ko pa sem jo dregnila, sem videla, da je mrtva. Potem sem obvestila lovce, naslednji dan je ni bilo več .... ali so jo odstranili oni, ali pa so jo kakšne druge živali odvlekle ... In to je bilo zračne linije 200 m on naše hiše in 300 od središča vasi.
Pa lobanje od govedi in prašičje sva našla, pa svašta ... In tu verjetno ni lisica odprla kante v vasi in si postregla s svinjsko glavo, ampak so ljudje tisto odvrgli v gozd ... potem je pa cel halo, ker se divjad začne vedno bolj "domače" obnašati in siliti proti vasi. Čudno, a ne, če jo pa sami privabljamo s svojo odvrženo svinj***** Lips Sealed

Kar pa se klavniških odpadkov tiče ... ajej! Še dobro, da imamo zdaj koše za biološke odpadke, pa da živimo na redko poseljenem območju. Ljudje so ene take mone ... jaz že tega ne štekam, da si vzameš čas in nosiš perje od kokoši, kože od zajcev, čreva od svinje ... in podobne klavniške ostanke peš v kako vrtačo v gozdu par 100 m, kanto za biološke odpadke pa imaš praktično pred hišo ... bruham
Saj isto je z ostalimi odpadki, kot so stari pralni stroji in podobno ... namesto udobno z avtom in prikolico na javno smetišče, se ljudje matrajo in vlačijo tisto grozo po razritih gozdnih cestah na svoje ali tuje parcele v gotgu .... za bruhat bruham . Je bla "Očiščena Slovenija" in popis divjih odlagališč, ja ... ma bi lahko bila petkrat na leto, kolikor smo ljudje "redoljubni" ...
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #41 : četrtek, 08.12.2011 : 14:43:07 »

Ampak klavniški odpadki ne smejo v biološke Undecided. Vsaj meso ali kaki pasji kakci niso za tja. In še manj so za v gozdu razmetavat. Zakopat bi jih morali, ampak se jim seveda ne da. Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: PES RENČI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines