mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:12:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: rottweiler trpi - nujna pomoc
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: rottweiler trpi - nujna pomoc  (Prebrano 12682 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #15 : četrtek, 04.03.2010 : 13:58:18 »

Po mojem je najboljše da jo osebno spoznaš, pelješ stran in vidiš kako se obnaša v različnih okoljih. Če se ti zdi da se bo dalo jo pripelji (je nekaj preprek, ampak če je psica kul je vredno) in poišči pomoč strokovnjaka, da vaju usmeri/ja če se sama ne čutiš dovolj izkušene.

Srečno.
Logiran
siva lara
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #16 : četrtek, 04.03.2010 : 16:21:44 »

Če ti je dosti do psice, je itak ne boš kar pustila v takih razmerah, jaz je ne bi mogla nikoli. Gotovo se 8 let izolacije pozna na njenem karakterju, mogoče nikoli ne bo idealna, ampak za to, da bosta šli na sprehod, pa magari z nagobčnikom vedno, pa ni vrag da je ne bi navadila. Ne greš pohajat ravno v center mesta, pa v lokal z njo, drugam v naravo pa lahko, če ni navajena ljudi. Tud mi imamo eno tako malo nepredvidljivo punco doma, pa z manjšimi prilagoditvami kar lepo shajamo že nekaj let.
Saj veš, kjer je volja... LP!
Logiran
dig
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #17 : petek, 05.03.2010 : 07:26:10 »

vsekakor je ne bom pustila dol, sprašujem se samo, kako ji bom nadela nagobčnik, če je agresivna, se ji bom lahko sploh približala? ne vem, najprej se bom odpravila dol, jo poskusila še isti dan cepit in biti z njo in jo nato čez 21 dni šla iskat. Enkrat tukaj, se bom s pomočjo strokovnjaka, poskušala z njo zbližat in upam, da mi bo ratalo jo kdaj peljat na sprehod v naravo.
zahvaliti se moram vam vsem za dragocene nasvete, res HVALA!! še sporočam!
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #18 : petek, 05.03.2010 : 08:28:46 »

Ljudje vse sorte obnašanj psov označijo za agresivno (poznavanje pasje govorice je tudi pri samih lastnikih marsikdaj zelo na psu!) in to je potem izgovor (da morajo biti psi skoz zaprti/priklenjeni/ustreljeni ...). Kaj je res, boš vedela šele, ko psico sama vidiš.
Logiran
Don-weim
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #19 : sobota, 08.05.2010 : 22:18:10 »

Se upravičujem za zamudo ampak jaz osebno poznam možakarja, ki je našel v gozdu 6 let starega za drevo privezanega Nemškega ovčarja. Ta pes je bil agresiven in se mu nišče razen možakarja ni smel približati. Možakar ga je močno prevzgojil in socializiral s tem, da ga je z nagobčnikom vozil na sprehode kjer so ga božali tudi drugi ljudje. Zdaj po letu dni pa je pes eden izmed boljših tekmovalcev v Aggilityu in je zelo prijazen do vseh, ki ga obkrožajo.

Po mojem mnenju se splača poskusit in psičko socializirat ter navadit na njej nov svet.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: rottweiler trpi - nujna pomoc
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines