mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 00:31:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Bodo lovci lahko spet streljali pse?
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bodo lovci lahko spet streljali pse?  (Prebrano 26403 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #15 : četrtek, 04.03.2010 : 11:00:00 »

Če se ne motim plačata kazen lastnik psa in lovska družina.
Logiran
jamsi
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #16 : četrtek, 04.03.2010 : 11:08:31 »

Meni je lovec že grozil, da mi bo ubil psa, pa sem ga imela privezanga, policisti so bili pa na njegovi strani  Angry Sedaj, če jim uspe, bodo samo imeli še večja pooblastila, pobijali bodo pa potepuške in lastniške pse, za takšna početja pa se jim ne bo potrebno zagovarjati.  Angry
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #17 : četrtek, 04.03.2010 : 11:08:42 »

Če se ne motim plačata kazen lastnik psa in lovska družina.

Kako pa vedo čigav je oz.ali je šolan lovski pes?


Jaz sem imela vedno občutek,da lovci čisto drugače tretirajo lovske pse, tudi če niso v rokah lovcev.
Mislim,da bi večina lovcev dvakrat premislila, predno bi ustrelil mojega psa, tudi če bi srno preganjal (pa je ne).
Če bi pa to moja tamala počela, bi si hitro metek v glavo prislužila (ker je "samo" mešanka).

V času zaprtega lova, je zame ista figa, če srno preganja vaški mešanček ali pa lovski pes!

Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #18 : četrtek, 04.03.2010 : 11:16:38 »


Jaz sem imela vedno občutek,da lovci čisto drugače tretirajo lovske pse, tudi če niso v rokah lovcev.

V mojem primeru ni šlo samo za občutek, ampak za eksplicitno povabilo na lov, ko so videli mojo psico Grin
Mi je pa drug pripadnik iste LD tudi že nekajkrat zabrusil, da naj se z mojo psico pobereva, če nočem, da jo ustreli (je vedno na lepo vidnem rdečem povodcu, mimogrede)

Zaprti lov? Poznam različne lovne dobe za različne skupine divjadi, nisem pa še slišala za "zaprti lov" in ne vem, če kaj takega sploh obstaja.
Logiran
jamsi
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #19 : četrtek, 04.03.2010 : 11:19:53 »

Streljajo tudi ob nedeljah, ko je največ ljudi na sprehodih.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #20 : četrtek, 04.03.2010 : 11:32:41 »

Zaprti lov? Poznam različne lovne dobe za različne skupine divjadi, nisem pa še slišala za "zaprti lov" in ne vem, če kaj takega sploh obstaja.


Zaprt lov je mišljen kot obdobje, v katerem se določene divjadi ne sme lovit (ko se parijo, imajo mladiče,...)
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 04.03.2010 : 11:39:33 »

S tem splošnim sovraštvom do lovcev nikomur ne koristite. Niso vsi lovci enaki, čeprav nam mogoče njihovo delo pač ni všeč.
Kolikor sem jaz seznanjena je razlika kar velika, če srno preganja en lovski pes ali pa pobegli/divji pes. Če se ne motim lovski psi gonijo glasno, kar pomeni, da srno opozarjajo in se ta lahko umika, hkrati pa lovec ves čas ve, kje je srna. Nešolan pes pa pač preganja srno/zajca/lisico brez cilja. Že če je ne ulovi in poškoduje (kar ma pes v nekem odprtem gozdu bolj malo možnosti) si lahko srna v paniki zlomi nogo, se kam zaplete itd. Kakšna smrt jo čaka si lahko predstavljate. Če pa se ji to slučajno zgodi na lovu, jo bo lovec hitro rešil muk (Če je to lovec, ki si zasluži ta naziv. Vsem ostalim šalabajzerjem bi dala v roke samo vodno pištolo.).

Težava je spet pri označevanju/kontroliranju psov. Ne samo "prostoživeči" psi, tudi psi na sprehodu z lastnikom preganjajo srne, lastnikom pa se to ne zdi nič čudnega. Videla na lastne oči. Kako bi to reševali, sama odkrito povedano ne vem, se pa definitivno ne strinjam s tem, da bi lovci lahko ustrelili vsakega psa, ki bega po gozdu. Prevečkrat se žal še zgodi, da pes pobegne z dvorišča in se znajde v gozdu. In da bi se vsak tak znašel pred puško, če je ali pa če ni preganjal srne, je kruto. Uspavalo je spet rizično, kot je povedala Nanook. Vse se spet začne in konča pri označevanju in/ali povodcu oz. kontroli, torej sankcioniranju kršitev. Pa naj poleg mestnih redarjev še lovce vključijo v "živalsko policijo".  Cool
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #22 : četrtek, 04.03.2010 : 11:46:14 »

Mogoče poznaš ti fajne lovce, jih poznam kar nekaj in nobeden ne spada v ta fajne.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #23 : četrtek, 04.03.2010 : 11:52:40 »

Ja, ampak kdo mu bo dokazoval in tudi dokazal, da je lovil prav tisto, za katero je lovna doba bila zaprta. Razen, če ga seveda ne ulovijo s prsti v žaklju ali kako se že reče. Npr. vidim Franca, ki strelja na srne v času, ko ni lovne dobe za srnjad, pokličem lovskega inšpektorja in logično je, da mu bo Franc rekel, da je streljal na merjasca. Inšpektor me nadere v stilu "bjonda ušlatana hoj damú" in gresta skupaj na en bićerin (kozarček, za neistrane Tongue). In jaz lahko tolčem z glavo po najbližjem borovcu  butnglavc

S tem splošnim sovraštvom do lovcev nikomur ne koristite. Niso vsi lovci enaki, čeprav nam mogoče njihovo delo pač ni všeč.

Jaz osebno ne mečem vseh v isti koš (večino da, priznam - in to utemeljeno), se pa zavedam da v končni fazi vsi streljajo in torej pobijajo divjad (pa ne zaradi lastnega preživetja, to smo si menda na jasnem) in zaenkrat me zanima samo to, kljub temu, da se zelo dobro zavedam škode, ki jo divjad povzroča npr. na poljih. Vem, je malce težko presoditi kaj je prav in kaj ne - ampak na koncu itak odloča samo človek, druga bitja nimajo pravice do soodločanja.
Kar se pa tiče dolgotrajnega umiranja divjadi, ki jo poškodujejo nelovski psi, bi debata lahko bila neskončna, če bi končno kdo spregovoril tudi o obstreljeni in neizsledeni divjadi, pa o čisto "legalnih" lovcih, ki se med tednom za potrebe tujih gostov prelevijo v krivolovce. Vedo lovci sami marsikaj o tem povedati, škoda le, da je vse off record.

Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #24 : četrtek, 04.03.2010 : 12:29:28 »

Vem, da jih je žal kar nekaj, ki bi morali dobit prepoved obiskovanja gozda, vseeno pa so še takšni, ki vedo kaj je njihovo delo in imajo živali radi, kljub temu, da jih ubijajo. Je težko verjet, ja, ampak jih poznam nekaj.
Ja, obstreljena srna hudo trpi in umira v mukah, dokler je nekdo ne odreši. Pa vseeno verjamem, da je to bolj izjema kot pa pravilo. Dvomim, da so lovci ponosni na sebe, če zgrešijo (prehuda optimistka?).

O ne/nujnosti lova verjetno ne bomo prišli do konca, sicer pa to tudi ni debata tukaj. Gre za streljanje/nestreljanje potepuških psov, ki ogrožajo divjad v gozdu, kar je težava.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #25 : četrtek, 04.03.2010 : 13:02:19 »

Kaj pa če meni pobegneta oba moja psa - (ne bi bilo prvič  sram), zaideta v gozd, ker je zelo blizu, živimo na obronku gozda, in divjadi je okoli nas več kot preveč. In ja, moja psica bi preganjala divjad (sem že videla na lastne oči, od takrat naprej ni več odvezana), pes, ki je večji bi jo pa najverjetneje čakal, in nočem razmišljat, kaj bi bilo naprej.

A me je lahko strah, da mi ju (če se bo zgodilo, da mi uideta) ustreli lovec ? Ne smem sploh pomislit na to...po moje bi potem kar sama jaz vzela zakon v roke, na isti način kot lovec. S puško...ojoj...o čem razmišljam...
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #26 : četrtek, 04.03.2010 : 13:16:08 »

Pobeg preprečiš, to je pa ja jasno. Lahko bi ušla tudi na cesto, pa bi ju zbil avto, ne bi imela nobene možnosti jemati zakona v svoje roke.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #27 : četrtek, 04.03.2010 : 13:31:49 »

Seveda, ampak saj veš, da se lahko zgodi, da pobegneta. Nesreče se ves čas dogajajo. Ja, se strinjam, da bi šla lahko tudi na cesto...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #28 : četrtek, 04.03.2010 : 13:35:28 »

Da ne bi morda tudi to dali v sklop peticij ali kakšnih drugih akcij?  Huh
Lovci so lahko močen lobi pri sprejemu zakonov - v tem primeru takšnih gluposti....   bruham bruham
Upam, da se s tem že kje tudi ukvarjajo....

Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #29 : četrtek, 04.03.2010 : 13:38:08 »

Punce,živim v lovišču s posebnim namenom-"gojitveno lovišče Medved"z štirimi lovskimi psi-goniči,ki imajo vsi opravljene delovne izpite,vendar se ne uporabljajo za lov.Nisem lovec!!Moji psi so na polju in v gozdu spuščeni,ker se od mene ne oddaljujejo in imajo dober odpoklic,pa se nam divjad pase sredi belega dneva.V času lovopusta so psi na sprehodu spuščeni samo do 16 ure,ko divjad še ne prihaja na pašnike,gozda se takrat izogibamo.V času lova-če lovce slučajno vidim ali slišim pok puške,sprehod odpade.Takrat običajno ne pomolim niti nosa izza ograje,ker ne reskiram nič.
Edino dovoljenje za t.i.dvig divjadi imajo samo pozno jeseni,ko mi običajno čreda košut pase pridelek na ograjenem vrtu. Evil
LP Tjaša
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Bodo lovci lahko spet streljali pse?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines