mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:19:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Bodo lovci lahko spet streljali pse?
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bodo lovci lahko spet streljali pse?  (Prebrano 26243 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #75 : torek, 09.03.2010 : 12:30:29 »

In, seveda, ja ..., se v celoti strinjam z deteljico, da je lovec le ana od mnogih nevarnosti, ki lahko "skodi" tvojemu psu v gozdu, kamor ti uide ali ga sama spustis.
Logiran

Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #76 : torek, 09.03.2010 : 12:59:38 »

Vem, da si lahko napisano vsak po svoje razlaga, ampak besed pa ni treba obračati. Naštevate ekstremne primere, ampak niso vsi takšni. Ne spuščam psov, da letajo prosto po gozdu in te 'nevarnosti' so vsepovsod, zato so izumili povodce. Ne, Jana, ne pričakujem, da se boš pri 130 km/h zaletela v ograjo, pričakujem pa, da boš vsaj malo zavirala in ga ne boš meni nič tebi nič povozila. Ja, ljudje so odgovorni za svoje živali in ja, psi ne sodijo na cesto ali v gozd. Ampak se tam vseeno znajdejo in zame to še ne pomeni, da si zaslužijo smrt. Ne vedno. In jaz pač ne živim v svetu, kjer bi bili ljudje vsi fer in pošteni ali vsaj razumni. Nekateri se pač radi znašajo nad živalmi in mi ni všeč, da jim zakon na nek način to lahko omogoča. Škoda, da v zakonu nikjer ne piše nič o zdravi pameti. Ker tudi lovci so samo ljudje, tako kot šoferji v avtu. Tudi oni niso vsi super in fajn. Že večkrat sem videla, da je človek nalašč pospešil avto, ko je videl mačko na cesti.  Lips Sealed Ampak to je že druga tema.

Sem pač mnenja, da je prav prej vsaj poskusiti na lep način in to je vse, kar sem hotela povedati. Ampak okej, mogoče sem pa jaz čudna. Roll Eyes
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #77 : torek, 09.03.2010 : 14:37:08 »

Ja, me prav zanima, kako bi pri 130km/h ti zavirala na avtocesti.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #78 : torek, 09.03.2010 : 14:40:54 »

Urla, oprosti, a ti imaš izpit za avto ? Saj vem kaj si hotela povedati, ampak s tem, da bi pri 130 km/h zavirala na avtocesti, ne bi ogrožala le sebe.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #79 : sreda, 10.03.2010 : 10:57:10 »

jaz se NE pogovarjam o klanju divjadi in ne-streljanju takih psov. jaz se pogovarjam o lovcih, ki bi za zabavo počili psa, hja ne dam roke v ogenj da označen ne bi prišel tudi v poštev...

Teja, kaj če bi svoje pse označili, preden greste z njimi v gozd na trening. In, kot je napisala že moja predhodnica - prej obvestite lovce in težav zagotovo ne bo.
Si pa pokazala pravo lice v naslednjem postu, ko kot ljubiteljica živali malo preveč napadalno govoriš o romskih (in ne ciganskih!) psih. Ali te tudi romi motijo?
moje pravo lice je takšno v kolikor je kvaliteta mojega življenja in mojih psov KRATENA zaradi neupoštevanja zakonov ostalih ljudi!!!
jaz imam 2 romska psa, plus eno romsko psico začasno, prejšnji začasni samec je bil tudi romski. za te kužke se maksimalno potrudimo in gredo v normalno ne-divje življenje.
ne posplošuj da o vseh romskih psih govorim napadalno. meni ni lahko ves čas poslušat cviljenje ciganskega psa in se na zobe metat in gruntat ali ga je zbil avto/vlak ali ga je samo romski človek brcnil!!!
če bi bil na mojem mestu in nikoli ne bi pozabil pojemajočega tuljenja romskega psa, ki ga ob 5h zjutraj povozi vlak - potem bi me razumel!!!! Angry Angry Angry
in da, tudi romi me motijo. tile naši sploh. če bi oni živeli v tvoji neposredni bližini bi razumel marsikaj.
če te še kaj zanima kako in zakaj me romi in njihovi psi motijo pojdiva na ZS ker tukaj že smetiva temo.

lp
teja
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #80 : sreda, 10.03.2010 : 11:06:49 »


in da, tudi romi me motijo. tile naši sploh. če bi oni živeli v tvoji neposredni bližini bi razumel marsikaj.


lp
teja

Se strinjam s tem. luka, kje pa ti živiš ? Sigurno nimaš romskega naselja pred vrati...
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #81 : četrtek, 11.03.2010 : 09:54:54 »

Teja, res smo malo zašli s teme, pa si vendar ne morem kaj, da se kar vse posplošuje. V najbližjem sosedstvu imam dve družini romov. Res imajo nekaj svojih posebnosti, vendar jih jemljem take kot so, saj se njihova kultura razlikuje od naše. In ko jim daš enkrat vedeti, da si jih sprejel take kot so, so lahko zelo v redu in ti - naj se sliši še tako čudno - pazijo na tvojo lastnino, kadar te ni doma.
Me pa veseli, da skrbiš za njihove pse - ti res niso nič krivi
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #82 : četrtek, 11.03.2010 : 14:30:33 »

Me pa veseli, da skrbiš za njihove pse - ti res niso nič krivi
ne, ne skrbim za NJIHOVE pse. v kolikor je tam inšpekcija psi niso njihovi...
v kolikor sem jaz poskrbela za te reveže sem morala najprej odplačat ''njihovega'' psa da sem ga poškodovanega sploh smela peljat na operacijo butnglavc jezen
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #83 : nedelja, 14.03.2010 : 10:18:59 »

Krvoločna psa pokončala srno: http://www.zurnal24.si/naslovnica/krvolocna-psa-pokoncala-srno-163429
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #84 : nedelja, 14.03.2010 : 20:25:15 »

http://www.index.hr/vijesti/clanak/strava-u-mirkovcima-ubijanje-pasa-i-macaka-na-rasporedu-lovaca-svake-nedjelju-u-ozujku/480636.aspx
  Shocked
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #85 : nedelja, 14.03.2010 : 20:51:57 »

To se je dogajalo zagotovo leta 1989 v koprskem naselju Markovec, točneje v blokovski ulici Cesta na Markovec (številke 14, 16, 18) - če koga zanima, naj si na Google Earth pogleda gostoto blokov. No, niso čakali nedelje, bilo je kar med tednom.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #86 : petek, 30.04.2010 : 09:34:56 »

Današnje policijsko poročilo PU Krško:

LOVCU ZASEGLI PUŠKO

Krški policisti so v večernih urah na Guntah 61-letnemu lovcu na preži zasegli njegovo puško. Povod za intervencijo je bilo obvestilo, da naj bi lovec nekaj minut po osmi uri zvečer na bližnjem travniku ustrelil mačko. Z zbiranjem obvestil so ugotovili, da je lovec približno 300 metrov od preže videl mačko, ki je tekla od hiše proti gozdu ter jo ustrelil. Zakaj je 18-letna lastnica ostala brez mačke bo moral pojasniti v postopku o prekršku, ki so ga policisti uvedli zaradi suma kršitve določil zakona o orožju.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #87 : petek, 30.04.2010 : 10:14:08 »

Vsaj zmigali so se, boga mačka in koliko drugih živali Sad
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Bodo lovci lahko spet streljali pse?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines