mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:07:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: Oljčne vejice - stojnica za Horjulčke
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Oljčne vejice - stojnica za Horjulčke  (Prebrano 19125 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #30 : torek, 23.03.2010 : 23:00:39 »

Prostovoljni prispevki.
Na trznici so po 1 EUR!
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #31 : sreda, 24.03.2010 : 12:28:20 »

Jutri se dobimo (Sreda s kolegico) na Prešrcu ob 9h. Obvezna oprema: dobra volja. Wink

Moj telefon: 041 564 307
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #32 : sreda, 24.03.2010 : 12:59:19 »

A še kdaj rabite ta drugo za pomoč (in/ali družbo  Cool)?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #33 : sreda, 24.03.2010 : 14:07:38 »

Bi lahko prišla v petek v dopoldanski izmeni? V soboto popoldne imaš pa tudi ti šolo.

Bi lahko kdo priskočil na pomoč Kleji v soboto popoldne? (Spremenjena ura tečaja za azilaše je malo pomešala štrene Wink).
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #34 : sreda, 24.03.2010 : 14:17:55 »

Bi lahko prišla v petek v dopoldanski izmeni?
Z veseljem, če bo le kolikor toliko vreme. Smiley
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #35 : sreda, 24.03.2010 : 19:39:04 »

Ammm, a ni dogovorjeno, da pridem jaz v četrtek in v soboto popoldne, da bom delala družbo Kleji? Huh Ali sem narobe razumela?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #36 : sreda, 24.03.2010 : 20:00:41 »

Urla, ja, seveda, moja napaka.  sram
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #37 : sreda, 24.03.2010 : 20:09:34 »

Ce slucajno kdo se nima horjulskega koledarja, ga lahko dobi skupaj z oljcno vejico Smiley. Ne takoj zjutraj, okrog 11.30 pa ze Smiley.
Logiran
Sreda
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 627


« Odgovor #38 : sreda, 24.03.2010 : 21:32:16 »

OK Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #39 : četrtek, 25.03.2010 : 12:21:27 »

Zakaj oljčna vejica?

Oljka je nekoč veljala za sveto drevo, kar ponekod velja še dandanes. V starih Atenah so uničevanje svete oljke sprva kaznovali s smrtjo, saj je pomenilo religiozni zločin. Oljčna vejica je simbol miru, zato so v Atenah zmagovalce ovenčali z venci iz oljčnih vejic. Oljko naj bi ustvarila boginja Atena. Prenašalci mitov so vedeli, da se obnavlja v neskončnost, pripisovali so ji celo starost tisoč in več let, veljala naj bi za nesmrtno. K temu mišljenju je prispevalo dejstvo, da je zimzeleno drevo in da se nikdar ne posuši. Za Atence je bila simbolična, znak vitalnosti in neuničljivosti.

V naših krajih je po judovskem in krščanskem izročilu oljčna vejica povezana z golobom ali golobico, predstavlja simbol miru in novega začetka, je klic po zemeljskem raju. Oljčna vejica je povezana celo s svetovnim potopom. Po tem, ko so vode upadle, je golob z Noetove barke v kljunčku prinesel oljčno vejico, kar je pomenilo, da so vode z zemlje odtekle. To simboliko z golobom, ki v kljunčku nosi oljčno vejico najdemo na zastavah, znamkah, plakatih, upodobil ga je celo slavni Picasso.

(Vir: Planet lepote)

En umirjen sprehod ob Ljubljanici, pa čez Prešerca do stojnice in po drugi strani Ljubljanice nazaj ... pa bo namen dosežen Wink.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #40 : četrtek, 25.03.2010 : 21:54:12 »

Prvi dan se je zacel precej zgodaj in se mal negotovo. Prevoz stojnice je bil veliko bolj preprost, kot sva si s Silbo mio predstavljali Smiley. Moram reci, da so bili gospodje na trznici zelo prijazni in ustrezljivi.

Zjutraj so se "branjevke" skrile:


Popoldne so bile manj sramezljive in nasmejane:


Dodati smo morali napis v anglescini, ker turistom ni bilo nic jasno Tongue.

Nabralo se je 467,17 EUR. Cheesy
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #41 : četrtek, 25.03.2010 : 22:07:42 »

Lepa vsota! bravo veselje
Jaz pridem jutri.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #42 : četrtek, 25.03.2010 : 22:36:13 »

Jutri obesim se aktualne letake psov in muc, ki iscejo dom, pa koledarji pridejo (ce ne bo spet kak Damin moz sredi nicesar cakal na dostavo v Horjul  sram...)
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #43 : četrtek, 25.03.2010 : 23:01:10 »

Ob priliki prenašam pozdrave Smetki od vseh tistih, ki imajo že kakšno njeno žvau in so velikodušno donirali danes! Moram reči, da je bil odziv mimoidočih še boljši od pričakovanj.
Samo ena gospa je po maši prišla do nas in rekla, da bi se rajši postavili nekam, kjer se psi sprehajajo, ne pa tam, pred cerkvijo, da bi se moral nekam bolj skrit ( jaz sem ji rekla, da ja, da tam bomo pa v nedeljo Roll Eyes Wink)
Upam, da nam bo tudi jutri šlo vreme vsaj toliko na roke, kot danes. Pa tudi družba smo bile fajn! Smiley
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #44 : petek, 26.03.2010 : 08:27:44 »

Super in B*R*A*V*O punce!!!!!  Cheesy
(če je slučajno tudi kakšen fant - pa sploh bravo!)  Tongue
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: Oljčne vejice - stojnica za Horjulčke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines