mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 02:29:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Winnie
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Winnie  (Prebrano 60628 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tak
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 84


WWW
« Odgovor #75 : torek, 13.04.2010 : 13:47:52 »

... Pol ure zatem sem šla na faks po isti proceduri (brez poslavljanja, brez kakršnekoli pretirane pozornosti) in je v trenutku ko sem stopila iz kuhinje (kar pomeni, da me je še vedno slišala na hodnik) začela tulit....

Meni se pa ne zdi prav, da grem od doma, ne da bi se poslovila od moje kuže. Sem navadila prejšnjo in zdajšnjo, da rečem, da grem ven in da naj ona "doma počakala" (pozna besedo "doma" in pozna besedo "počakala").
Na ta način sem pri prejšnji kuži rešila problem, ker se me je sprva držala kot klop. Potem pa je vedela, da ne bom nikoli nikamor izginila, ampak, da ji bom prej vedno povedala, da grem. In vedela je, da "počakala" pomeni, da se bom sigurno vrnila. To je veljalo tudi za čakanje pred avtom, trgovino, če je bila na čuvanju pri starših...

Za ilustracijo, kako pomembno je bilo pravilno poslavljanje: po večih letih popolnoma neproblematičnega ostajanja doma, sem se enkrat pozabila posloviti od nje. Sredi stopnišča sem potem zaslišala glasen jok in praskanje po vratih. In sem šla nazaj, se poslovila od nje in šla. In je bilo spet vse dobro  Smiley.


Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #76 : torek, 13.04.2010 : 13:59:06 »

Tudi jaz sem na začetku povedala Missy, da ˝ Missy počaka˝ in je tudi zastopila. Sedaj pa to ni več potrebno. Pomagalo je tudi da sem jo poslala v njeno posteljo (in jo s tem nekako izključila), pa tudi to več ni potrebno.
Vedno pa je bilo to izrečeno kot komanda (ne ostro, ampak odločno), ne kot Miiiisiiiika, luuuubica moja, zdej moraš pa doma čaaakaaat Cry Cry Roll Eyes

S temi besedam je bolje zastopila, kaj se dogaja, oz. kaj jo čaka Smiley
Logiran
Tak
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 84


WWW
« Odgovor #77 : torek, 13.04.2010 : 15:41:06 »

Se mi zdi, da so najdenčki še posebej občutljivi na izgubo človeka - konec koncev so vsaj enkrat že izgubili nekoga, na katerega so bili verjetno navezani. Poleg tega lahko sprejmejo odhod tudi kot nekaj a la "ni mi (več) do tebe". Ewa, po moje se tvoja kuža bolj joka od žalosti ali strahu, kot pa, da izsiljuje. Zlasti ko te ni doma, saj ni ničesar, kar bi lahko izsilila. Zato mislim, da je treba psu pokazati, da je vse v redu, tudi, če mora malo počakati.

Moja kuža spi v spalnici, včasih pa bi človek rad tudi, da je ni notri (saj to verjetno poznate). Me je skrbelo, kako bo to sprejela, pa sem jih položila deko na hodnik, ji rekla "prostor", jo pobožala, pohvalila, ji dala košček sira (da bo ja jasno, da je ne mečem ven, ker je ne bi imela rada, saj ji v tem primeru pač ne bi dajala sira) in ji rekla "počakala". In je bila pridna in tiha kot miška  Smiley.

Se mi res zdi zelo pomembno, da pes razume besedo "čakaj" , da ve, da ga imaš rad, tudi ko te ni in da se 100% vrneš.
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #78 : petek, 30.04.2010 : 17:09:10 »

Da izsiljuje sem sklepala po tem, ker je recimo slišala, da sem na hodniku, pa je že začela tulit. Je pa res zanimivo, v Mariboru se večinoma ne dere (enkrat je vreščala, ko sem šla zvečer v kino in je bila porušena rutina), v Ljubljani pa popolnoma druga zgodba. Pa je razgibana, ima velik boks z igračkami, bikovko, žvake, pa vse ostane nedotaknjeno. Dvakrat sem jo slišala lajat ko sem šla od doma, ko sem prišla domov čez nekaj časa pa je bila tišina. Ampak se mi zdi, da je že boljše.  Wink
Boks ima rada, gre tudi sama v njega počivat (seveda, ko sem jaz v kuhinji zraven nje). In dvakrat zaporedoma se je polulala v boks, ko sem dobila obisk, kljub temu da se je obisk ukvarjal z njo  Huh Drugače pa je odkar smo evakuirali tepihe res pridna in potrebo vestno opravlja zunaj.
Ko sva sami jo imam brez problema spuščeno, če pride kakšen pes na povodcu, jo prej primem, ker bi se z vsakim igrala. Roll Eyes Ljudi večinoma ignorira, dokler je kdo preveč prijazno ne pogleda oziroma ji celo bog ne daj nameni kakšno besedico. Takrat pa ušesa dol, rep (in rit) levo desno in na hrbet. Baje da je lahka  Grin
Do sedaj sva se vsak vikend spoznavali z našima kunčicama, ki ju imamo doma v dnevni sobi. Na začetku sta bežali (oz. ena je, druga je slepa in se ne pusti motit), ampak smo lepo napredovali. Sedaj sem imela Winnie dva dni na slednem in smo bili skupaj s kunčicama na vrtu. Najprej se je hotla igrat z njima, ko pa sem ji povedala, da se to ne dela, je bil mir. In danes so bile prvič skupaj spuščene na vrtu (seveda pod nadzorom). Winnie je ležala in glodala svoje deblo, hkrati pa z enim ušesom spremljala kunčici, z drugim pa spremljala moj odziv. Ni pa vstala niti enkrat  Cool

Ima pa živce parajočo finto  Evil Vsako jutro gre z menoj h konjem, kjer je spuščena iin prosto teka okoli med tem, ko se jaz ukvarjam s konji. To traja vsaj 2 uri, včasih tudi 4 ure. Takoj ko vidi, da se začnem preoblačit in pospravljat stvari se najprej namoči v ribnik, nato pa začne noret okoli mene in se ne pusti prijet. Enkrat sem se zaprla v hišo za 15 min in je, dokler nisem prišla ven, čakala pred vhodom, takoj ko sem odprla vrata pa je spet začela noret  Roll Eyes Če je slučajno še kdo drug z menoj tam jo tisti pokliče in takoj priteče k njemu, drugače pa se malo loviva. Čez čas, ko sem že res besna, se pusti prijet  Tongue

Pa še malo fotomateriala:

Drugače tudi z velikim navdušenjem plava, ampak nikoli ko imam fotoaparat s seboj.


Predrzna dihurka ji voha zobe  Angry



Loren je prišla vohat Winnie med počitkom. Takrat je baje najbolj zanimiva  Roll Eyes
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #79 : petek, 30.04.2010 : 17:42:34 »

Sem vedela, da sem nekaj pozabila. Pozna kdo kakšno dobro šolo v Mariboru? V Ljubljani sem se zanimala za dve, z ene mi niso odpisali, urnik druge se mi je pa pokrival s faksom. Ob vikendih žal nimam časa, za to sem se odločila, da greva poleti v šolo kje v Mariboru (oz. v okolici).
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #80 : petek, 30.04.2010 : 21:06:32 »

To, da se lovita naokoli in da ona določa, ali jo boš lahko prijela ali ne, ni preveč dobro za tvojo avtoriteto. Nekje na forumu sem tudi zasledila, da psa (dokler pač ni 100% v odpoklicu) ne odpokličeš, če nisi ziher ziher, da bo res prišel k tebi, ali da ga boš v to lahko ˝prisilil˝ s povodcem ali priboljškom.
Če začne noret šele ko se ti preoblačiš, jo enostavno nadmudri in prehiti - ko veš, da imaš do konca dela samo še kratek čas, jo odpokliči in pripni, ter nagradi, nato pa s privezano dokončaj delo. Se mi zdi, da ji tisto preoblačenje predstavlja pravi triger za neumnosti.
Pa med delom jo tudi večkrat pokliči in pohvali kar tako, da ne bo odpoklica povezala s koncem...
Se mi zdi, da je brihtna ko sam satan Evil
Krasne fotke z dihurčico in krasna Winnie Cheesy
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #81 : petek, 30.04.2010 : 21:32:02 »

Hvala kocka  Wink Brihtna je pa res, prav ne morem verjet. Vse se nauči praktično v trenutku (kar ni vedno pozitivno  Evil) Prav lovila je nisem, ker je itak ne bi dobila, bolj je bilo tako da je ona tekla, jaz par metrov za njo, nato pa sem se obrnila, tekla za hišo in se ji skrila. Prvič je delovalo, naslednjič pa je sicer prišla ampak se 1 m pred mano obrnila in stekla stran  Roll Eyes Tega za odpoklic pa nisem vedela, se mi je pa zdelo, da ni preveč vredu, ko se gospodična večkrat naredi gluho.  Tongue Res morava v šolo in to  čimprej.

Tvoj predlog pa tudi že prakticiram, ampak je težava, ko se mi začne mudit. In ona točno ve, kdaj je to. Zdaj zvečer sem se lepo preoblekla in spakirala vse v avto, Winnie pa je sedela na travniku in me gledala. Ko sem jo poklicala se je gospodična (pričakovano) odpravila v drugo smer.  Angry Zato sem naredila še eno turo do konjev, prečohala vse po vrsti in jo poklicala k sebi. Itak je navdušeno priletela, se pustila prijet in sva lahko mirno šli k avtu. Pride pa tudi med delom večkrat k meni, včasih sama od sebe včasih pa ko jo pokličem. Sva celo tako daleč, da ko začne žret konjske fige jo pokličem, prileti k meni in vmes spusti tisto figo (ne čisto vedno, je pa kar pogosto  sram). Danes mi je celo svoj veliki ulov prinesla (ostanek zajčje tačke, ni mi jasno kje je to staknila  Undecided) in spustila.
Tako pogumna in "neulovljiva" je itak samo na domačem terenu, kjerkoli drugje priteče takoj ko jo pokličem, razen če je res zaposlena z igro  Cheesy

Res je super psička. Doma smo se dolgo kregali za psa, sedaj pa je ob vikendih skoraj ne morem več na sprehod peljat, ker je ves čas zasedena  Tongue
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #82 : sobota, 01.05.2010 : 00:20:34 »

Če si v Mb samo ob vikendih, ti pride v poštev edino šola v Kamnici. Na Pobrežju so namreč tečaji med tednom (popoldan), tretje šole pa nimamo. Mislim, da je v Lj veliko večja izbira. Mogoče bi veljalo razmisliti, da greš v Lj k uram za posvojence, ki so menda ob sobotah. Kolikor razumem, imaš svoj prevoz, tako da lahko greš domov v soboto po pouku. Mislim, da bi se ti zelo obrestovalo.

Se pa v celoti strinjam s kocko. Ti si vodnica in nikakor ne smeš dovoliti, da pes vodi tebe. Vedeti moraš, da za vzpostavljanje vezi, zaupanja in določanje pravega mesta potrebuješ veliko več časa in dela pri psu, ki je bil odrasel posvojen (in za katerega si pač samo še ena oseba v njegovem življenju), kot pa za mladička, ki je v celoti odvisen od tebe. Kar SPLOH ne pomeni, da se ne da. Samo drugačen pristop potrebujejo.

Recimo, odpoklic pri dvomesečnem malčku je prav zabavna in poučna igra. Skriješ se mu za najbilžje drevo ali vogal in pokličeš. Isti trenutek te bo začel iskati in bo čisto preč od navdušenja, ko te najde. Če dobi še dozo igre ali čohanja za nagrado, pa itak nič drugega na celem svetu ne potrebuje. Pri odraslem se ti komot lahko zgodi (kot se je meni Roll Eyes ), da pogleda okrog, ugotovi, da je sam, in se odpravi pač sam proti domu. (opomba: vadim na ograjenem igrišču. sicer ni dovoljeno, ampak bog pomagaj, cilji posvečujejo sredstva. na drugi klic je pa prišel)

S pametnimi psi je pa sploh hec, ja. Niti sanja se ti ne, kaj vse opazijo in si zapomnijo. In včasih sploh ni lahko biti pametnejši od psa, da ga pravočasno "prečitaš" in preprečiš kako neumnost. Spet Črt: ko si oblečem plašč, ve, da grem nekam, kjer ni za njega. Se spravi na svoj prostor, kislo gleda in počaka. Če se samo dotaknem bunde, se mu pa spuli od veselja, da gremo na sprehod, in skače tam nekje nad mojo glavo visoko. Do zdaj sva se naučila, da me ne priganja s ščipanjem v tazadnjo in ne skače po meni (no, vsaj večinoma), ampak izvaja svoj tornado ples malo bolj stran.
 predaja
Jaz bi na tvojem mestu (kot je že kocka predlagala) delala odpoklic kar tako vmes, ko se spomniš. Računaj si pol ure več časa za svoja opravila, ker muditi se ti pač ne sme. Pokliči, daj priboljšek ali pa se malo igrajta. Potem naj spet gre po svoje in ti delaš naprej. Pa spet pokličeš itd. Vmes jo kdaj za nekaj minut pripneš (od začetka ni treba več kot minuto), pa nagradiš in spustiš. Včasih jo lahko zamotiš s kako žvako in pustiš pripeto malo dlje. Vedno pač glej, da bo odpoklic nekaj prijetnega, da ne bo pomenil "fertik lušno" in da bo lepo obnašanje nagrajeno. Ko zaključiš z delom, jo pa spet pripneš (in daš žvako) in šele takrat greš pospravljat in se preoblačit.

Pa na sprehodu jo imej vedno vsaj na fleksiju ali na slednem. Do takrat, ko bo lahko spuščena hodila ob tebi in bo pri tem zanesljiva, imata še veliko kilometrov za prehodit.
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #83 : sobota, 01.05.2010 : 11:23:00 »

To s pasjo šolo je malo bolj komplicirano, ker ob vikendih res nimam kdaj, ne v Mariboru, še manj pa se imam čas vozit nazaj v Ljubljano. Ne morem pa ostajat do sobote popoldne v Ljubljani, ker imam preveč dela s konji doma. Bom počakala do poletja, ko bom več doma in se tu nekje vpisala. Takrat bom lahko tudi med tednom, predvsem pa bom imela več časa in bo lažje.

Danes sem ugotovila, da je tisti "triger" avto. Ko se ji zdi, da bo treba v avto, gre stran. Tako da zdaj veselo klikava noter in ven pa poleg avta pa odpiranje in zapiranje vrat.
Drugače je pa Winnie toliko nesamostojna, da se ne oddalji. Tudi če se ji skrijem me bo prišla iskat in vedno pazi, da je nekdo od domačih v vidnem polju. Zato jo tudi upam imeti spuščeno v gozdu in na travniku, na terenu, ki ga poznava. Drugače je na sprehodu vedno na povodcu oz. flexiju, zdaj pa sva dobili tudi slednega (20 m  Cheesy) in bo lahko tudi na bolj "nevarnih" lokacijah norela.
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #84 : sobota, 01.05.2010 : 19:41:50 »

To s šolo bo pa potem res problem, ja. Vsaj na Pobrežju poleti ni šole, so samo kake manjše dejavnosti, npr. tečaj trikcev, pa kake igralne urice in podobno. No, upam, da boš uspela nekako skombinirati.  Smiley
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #85 : nedelja, 09.05.2010 : 12:13:09 »

Joga položaj zlomljena luna  Tongue



Popolno zlitje z ambientom
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #86 : nedelja, 09.05.2010 : 13:28:58 »

 
Logiran
Harley Queen
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #87 : ponedeljek, 10.05.2010 : 09:06:16 »

Joj, Ewa, kak je dobra!!!  Cheesy Cheesy Cheesy Sem ti ful favš, da lahko imaš pravega, živega psa na nočni omarici-meni do popolne sreče manjka samo še to  Cool Wink Grin
Logiran
Tak
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 84


WWW
« Odgovor #88 : ponedeljek, 10.05.2010 : 21:57:13 »

Pa še ful, ful luštna je! Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #89 : torek, 11.05.2010 : 08:21:14 »

Položaj zlomljena luna... bravo
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Winnie
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines