mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 03:24:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Winnie
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Winnie  (Prebrano 60563 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #90 : sreda, 26.05.2010 : 18:58:23 »

Mi napredujemo, v vseh smereh. O Winnienem napredku bom pisala kdaj drugič (še enkrat hvala Horjulu za njo), tokrat samo javim, da imamo novega razgrajača v stanovanju. Danes med odpravljanjem na piknik je namreč Winnie našla vranjega mladiča, ki ni znal letet. Trenutno je pri nas v kopalnici, z nastavljeno hrano in vodo, ampak se mi zdi, da je še preveč v šoku, da bi jedla. Če že sploh zna sama jest. Jutri bova šli najverjetneje na pregled k veterinarju, da vidimo če je vse vredu in da vidimo, kako naprej. Sem pa pišem, ker sem rpepričana, da ima kdo izkušnje. Sama sem do zdaj spravljala gor le mladiča grlice, pa še to kratek čas, potem smo ga dali v zavetišče. Sprejmejo vrane v zavetišče oz. je bolje, če gre tja ali je bolje, če je pri nas, kaj mislite?
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #91 : sreda, 26.05.2010 : 19:58:16 »

Pokliči dr. Goloba na Muto. Poglej, če tukaj najdeš kontakt, drugače pa poišči v imeniku.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #92 : sreda, 26.05.2010 : 21:12:56 »

Eva, hrano (a/d oz. nekaj podobnega si das na prst oz. v ml brizgo in direktno v kljun). Pa ne nafutraj prevec - po par ml naenkrat. ce ne bo slo, pridi v ambulanto, da ti pokazemo kako ...
V azil jih ne jemljejo.
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #93 : sreda, 26.05.2010 : 23:49:43 »

Nisem mislila za sprejem, samo za "navodila za uporabo".  vegi
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #94 : četrtek, 27.05.2010 : 15:01:56 »

Vrana je pregledana, ima poškodovano in posledično naslednjih 10 dni povito krilo. Dvakrat sem jo morala na silo po brizgi hranit, zdaj baje že sama odpre kljun. Trenutno naseljena v pasji box, kjer čepi v transporterju.

No, da vrnem temo Winnie. Super pridna, ni več nobenih znakov o bežanju, ko je treba v avto. Pravzaprav skoči sama v prtljažnik (in na prtljažnik, če je slučajno zaprt  Roll Eyes). Na sprehodih poslušna, ubogljiva, zdaj že avtomatsko sede pred vsakim prehodom za pešce  Cool Obožuje downhill in BMX progo in ni preveč vesela, ko ji jo zasedejo kolesarji, ki tam itak da nimajo kaj za delat.  Roll Eyes Uglavnem, mi se mamo fajn.
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #95 : nedelja, 04.07.2010 : 17:15:23 »

Evo nas  Tongue

Winnie in Cilka


Od leve: Maya, Winnie, Cilka, Mota


Vse pod kontrolo  Cool



Seno je zakon  Cheesy


Vmes smo imeli eno nesrečo, si je porezala tačko in dobila 7 šivov, kar je prenesla bolje kot jaz.  Tongue
Zdaj je tačka že zaceljena, nevarnosti odstranjene in spet lahko normalno nori. Jutra preživljava večinoma na kmetiji, čez dan se pred vročino skriva v sobi s klimo, zvečer pa, ko vsi ostali gledamo nogomet, Winnie dela družbo mami na vrtu (beri: krade plevel, rokavice, nori z zalivalno cevjo,....) Zvečer, ko se ohladi je itak cel žur, predvsem ko dihurji prilezejo iz svojega skrivališča. Takrat se obvezno nori in razgraja pozno v noč, zjutraj pa čukasto gleda, ko je treba vstat.  Roll Eyes

V šolo se (še) nisva vpisali  sram Ampak je ekstra pametna in pridna in se mi ne zdi tako nujno. Upam, da nama bo uspelo jeseni.
Občasno na povodcu skače in vleče, ko bi nujno morala it pozdravit kakšnega mimoidočega psa, ampak se stanje izboljšuje (je pač treba sedet in ga žalostno gledat, ko gre mimo). Pozna se, ko sva veliko doma in bolj redko srečava druge pse, potem pa prideva v Ljubljano, kjer so psi vsepovsod. Takrat večinoma potrebuje nekaj časa, da se spomni, kako se v takih situacijah reagira.
Večinoma tudi ne skače več po ljudeh od veselja, parkira se pred človeka in nori z repom in ritjo po tleh. Edini človek, na katerega še skače, je moj oče. Ampak za to prenehat bi šolo potreboval prej oče kot pes  Roll Eyes


vsem en lep poletni pozdrav pošilja Winnie:

Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #96 : ponedeljek, 05.07.2010 : 09:31:54 »

Hehe, super slikce, sploh tazadnja  Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #97 : ponedeljek, 05.07.2010 : 09:35:46 »

O, winnie, kako se imaš pa ti fajn! Čisto noro dobro!  Cheesy Cheesy Afro
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #98 : ponedeljek, 05.07.2010 : 15:43:39 »

Maya in Mota izgledata ekstra zrelaksirani Smiley
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #99 : petek, 09.07.2010 : 08:22:18 »

Ja, se super razumejo  Wink Edino če živali začnejo tečt, takrat se Winnie zdi, da jo lovijo in mora tečt pred njimi. Pa je nekak ne razumejo najbolj in bolj kot ne bežijo pred njo.  Huh
Trenutno pa se poleg pastirstva specializira še za obiranje sadja. Predvsem dobro ji gre obiranje ribeza in malin.  Cool
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #100 : četrtek, 15.07.2010 : 11:10:02 »

Winnie, lep pozdrav nazaj Smiley
Dober tek pri sadju Cheesy
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #101 : sobota, 31.07.2010 : 22:02:56 »

Eno kratko vprašanje. Winnie (na srečo) nima nobenih negativnih izkušenj s konji, zato je tudi dokaj predrzna.  Tongue Smukanje med konji, lizanje nog in gobcev, kraja hrane,....vse to me ne skrbi. Težava je, ker je njej izredno zabavno, da lahko teče zraven, ko jaham. Dokler je še samo sledila konju, me ni motilo. Zdaj pa je začela skakat pred konje, pravzaprav se mi zdi, da jih vabi k igri. Sem ji poskušala dopovedat, da se to ne dela, pa ji drži ravno pol minute. Potem pa spet, pred noge, pod noge,.... Kobila sicer zelo pazi na njo, vseeno pa me malo skrbi. Res je ne bi rada privezovala vsakič, ko grem jahat. Kakšna ideja?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #102 : sobota, 31.07.2010 : 22:05:52 »

Moj je tudi to počel, sploh v maneži (oz. pri vsakem jahanju v krogu), pa še lajal je zraven.  Roll Eyes Na terenih je bil super, je zadevo vzel kot sprehod, ampak jahanje na omejenem prostoru...  butnglavc

Jaz žal nikoli nisem našla pametne rešitve.  Undecided
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #103 : sobota, 31.07.2010 : 22:17:05 »

Na terene je ne jemljem s seboj, bi bila verjetno bolj pridna, ampak je cesta in čisto preveč ljudi, da bi se lahko ona koncentrirala na kaj drugega, kot na pozdravljanje čisto vsakega, ki pride mimo.  Roll Eyes Zabava se začne, ko jaham v krogu ali pa lonžiram. Sploh tek v nasprotno smer in srečevanje na tesno je zabavno.  Sicer zgleda, kot da ima vse pod kontrolo, ampak... Sem razmišljala o vodni pištoli, ampak bi jo bilo treba verjetno vsak dan znova "zalivat", glede na vse ostale izkušnje (pastir jo je stresel trikrat zaporedoma, pa se ga še vedno niti malo ne boji, dihur jo vsak dan znova ugrizne, pa še vedno tišči nos v njega,...).
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #104 : sobota, 31.07.2010 : 22:22:59 »

Bi tudi jaz z veseljem slišala kakšno pametno rešitev (poleg očitne - da gre pes v boks, ko greš s konjem ven Tongue). Za našega starčka, ki je danes dopolnil 13 let, mi to sicer ne bo več prišlo prav, ampak v prihodnosti pa nikoli ne veš. Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Winnie
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines