mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 12:55:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Koliko porabite za hrano?
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Koliko porabite za hrano?  (Prebrano 27031 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #30 : petek, 26.03.2010 : 14:28:24 »

sanco1a:  Grin Grin
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #31 : petek, 26.03.2010 : 14:31:27 »

Hrana res ni nujno, da je nepremostljiv strošek, tako da če se boš Leva res odločila za psa ne šparaj pri hrani - tista iz raznih supermarketov je res veliko veliko cenejša, ampak kvaliteta sploh primerljiva ni in si z njo v končni fazi lahko pridelaš gromozanski račun za veterinarja ali pa celo povzročiš psu škodo, ki tudi ob pomoči veterinarja ni popravljiva. Z malo bolj pazljivim nakupovanjem se da marsikaj prišparat - paziš, če ima kdo "tvojo" hrano v akciji, kupuješ večje vreče, si izbereš manjšega psa (ki poje manj, potrebuje "manjše" ampule)...

Ampak če vsaj za 50 € nisi sigurna, da jih boš lahko zagotovila in da ti bo v primeru, da bi prišla situacija, ko bi potrebovala več, nekdo lahko pomagal - potem mogoče raje še malo počakaj.
Mi za 15 kg porabimo cca 7 kg hrane na mesec to je nekje med 30 in 40 €, ostalo do 50 so priboljški in ampule. Vse ostalo je pač potem po potrebi še zraven. Največji stroški so res z veterinarjem.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #32 : petek, 26.03.2010 : 14:34:59 »

Aja, smem vprasat na kaj je alergicen tvoj pes?

Ker moja ne bi (po mnenju dermatologinje) smela vec niti videt kaksnega briketa, kaj sele ga jesti (alergija na prsice), pa sva to resili tako, da kupujeva manjse vrece, pa se vakuumsko zapakirane so.

Ko sem ugotovila, na kaj vse je alergicna, sem to crtala iz prehrane, zato ji sedaj kupujem samo konzerve, ki vsebujejo samo meso in kaksno zelatino oz. ostanek juhe v kateri se to meso kuha (no..z mesom mislim ribe v bistvu Wink).

Je pa res, da so pri nas konzerve priboljsek in jih dobi mogoce 2× tedensko (ali pa se manj).

Imam pa psa, ki ima 23kg Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #33 : petek, 26.03.2010 : 14:57:16 »

Ah, beljakovine so glavni problem, udarilo pa mu je  na prebavila. Znajo pa bit grozljive težave s hudimi krči, bruhanjem, krvavini driskami, če se pregrešimo. Še kakšni prehranski dodatki so vprašlivi. Moj je  primer za gastrologijo, ne za dermatologa. Diagnoza: intoleranca/alergija
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #34 : petek, 26.03.2010 : 15:16:23 »

Tudi pri nas gre, tako kot pri alexy, za dermatoloski problem. Je pa kar konkreten, nekaj takega kot je bilo pri Zofi. Cim mi pozre kaj s prepovedane liste, naslednji dan sledijo fistule na kozi, ki se potem odprejo v rane. Poleg hrane so pri Speli problem tudi prsice (hisne in prehraneske), pa cvetni prah, pa se kaj ... Smo pa v teh letih toliko uspeli spravit pod kontrolo, da zdaj lahko je tudi brikete (vmes sem 2 leti kuhala, takrat je bil strosek seveda visji - ravno tako konj in podobna eksotika).

Morda se ti splaca malo poglobiti v sestavo hrane, ki mu ustreza in pasje kuharske (vet) bukve in mu doma zacet pripravljat hrano. Zna bit ceneje. amapk logicno, pri takih poskusih je treba bit ful pazljiv, ker lahko naredis hudo sranje. Jasno, mozno je tudi, da mu ne bo ustrezalo nic.
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #35 : petek, 26.03.2010 : 15:22:47 »

No, zdaj ste me malo potolažili vsi tisti, ki imate po več živali doma, da nisem samo jaz tak norc, da dajem za vse moje živali več kot za mesečni obrok kredita za stanovanje sram.

Jaz moram priznat, da prekleto gledam na vsak € in kupujem kar se le da s kakim popustom pa večje količine, s tem da je velika psica (32 kg) alergik, malo manjši pes (25 kg) je navadno adult hrano, za 3 mačke kupujem 15 kg žaklje RC in mešam z Oral care, pa še kakšnimi drugimi bolj zdravimi briketi. Kvalitetne konzerve in meso/ribe so bolj kot priboljšek psom in mačkom parkrat tedensko, s priboljški za šolanje tudi ne pretiravamo, za žvake gre kar nekaj denarja, sploh ker so bikovke najbolj njami ali pa sušene ribe...

Kar se tiče opreme, nimamo ravno kakega fancy repertoarja ovratnic in povodcev, kupim kvalitetne sicer, ampak jih guramo dokler so uporabne (pa vedno imam na zalogi še vsaj eno ovratnico in povodec za vsakega psa, če se nam kaj strga itd.). Igrač ne uničujeta, ležišč tudi ne, tako da imamo to kar za dlje časa, pa itak je najbolj na udaru kavč, katerega bo pa letos treba dat preoblečt, ker je že čist preveč spraskan, znucan, umazan itd.

Ampule kupujem tavelike in jih razdelim med vse po kg, tabletke proti zajedalcem pa niso tolk drage...

No, če prištejem še kobilo (ki je v relativno poceni hlevu, ker lastniki sami skrbimo za svoje konje)...sem na minimalno cca. 550 € mesečno za vse živali skupaj (vključno z letnimi cepljenji, razdeljenimi na 12 mesecev). Če smo seveda vsi zdravi. Za kakšne manjše vet. stroške spraskamo sproti, za kaj večjega pa bi mogla vzet kredit. Ampak trkam na les, da smo zaenkrat kar ok in da hodimo na veterino samo na redna cepljenja Smiley.

Vsekakor je treba imet poleg mesečnega zneska za osnovne stvari, še kak back up za izredne. Brez tega ne gre nikakor.

Jaz imam tudi v planu čimprej odpret en fond, kamor bom mesečno nakazovala - varčevala denar za zdravljenja, ko bodo živali starejše (ta moment so vsi še mladi od 1,5 - 4 leta, razen kobilca 11 let) in bo defintivno več zdravstvenih težav in posledično tudi stroškov.

No, neglede na vse, meni ni žal niti €, ki ga dam za moj živalski vrt Kiss.

Jaz sicer nisem še računala koliko me pride posamezna žival, ampak se kar strinjam, da za srednje velikega psa, ki je navadno hrano + za najnujnejše (ampule, cepljenja, proti zajedalcem) ne prideš ceneje kot z 50-60 €/ mesečno skozi.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #36 : petek, 26.03.2010 : 15:35:48 »

Proklete z/d konzerve, psa ti čist zasvojijo, jaz pa že desetletje hodim po svetu kot kraljica ulice.
Grin

Eno vrečko briketov 2.5 kg, ki stane 20 eur, imamo za več kot en mesec. Za priboljške gre cca 10 eur na mesec, kuhane hrane pa ne računam, ker so količine tako majhne, da se zgubi v skupni porabi vseh članov.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #37 : petek, 26.03.2010 : 15:37:09 »

Grin

Eno vrečko briketov 2.5 kg, ki stane 20 eur, imamo za več kot en mesec. Za priboljške gre cca 10 eur na mesec, kuhane hrane pa ne računam, ker so količine tako majhne, da se zgubi v skupni porabi vseh članov.


Grin Grin Grin evo, zdaj veste, zakaj nekateri ustrajajo pri mini in majhnih psih.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #38 : petek, 26.03.2010 : 16:01:22 »

maja01, ja, saj o tem sem že premišljevala, ker pa se mu lahko vsaka neprimerna malenkost dramatično poslabša stanje za več dni, sva se z veterinarko odločili, da bomo ziheraško  ostali kar pri najprimernejši  industrijski hrani. Pri z/d gre za piščančje meso, le da so beljakovine obdelane po posebnem postopku. Zaenkrat mu ustrezajo.
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #39 : petek, 26.03.2010 : 19:57:39 »

Pišuka, vidim, da moj hiperaktiv'c s svojimi 35 kg poje več kot bernardinec?  Shocked Huh 1,5 kg hrane dnevno, kombinacija briketi in kuhano  Tongue  Finančno, v totalu... 90 - 120 eur mesečno Undecided + priboljški +"motivatorji" za učne urice Tongue + potrebščine za toaletno torbico (vrečke za kakce, vlažilni robčki, kremice za blazinice, razkužila, vata, tablete proti notranjim zajedalcem,...), žoge Roll Eyes , ostale igrače (vrvi, kongi), potrošni material (ovratnice, povodci, prenosljive posode za vodo, vrečke za priboljške na sprehodih, ), tekstilna oprema (brisače, deke, rjuhe), šolanje, sanacija razbite omare  Tongue (nesreča pri "delu" Roll Eyes), veterinarske storitve (redno cepljenje)... In, ja, kot ste rekli - ko se je potrebno odločiti, ali boš kupil majico zase ali ovratnico psu... Ne razmišljam niti sekundo, moj sonček je vedno na prvem mestu Kiss
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #40 : sobota, 27.03.2010 : 19:14:23 »

Grin Grin Grin evo, zdaj veste, zakaj nekateri ustrajajo pri mini in majhnih psih.
predaja
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #41 : ponedeljek, 29.03.2010 : 12:21:31 »

Pokica, imate podobno porabo kot mi Roll Eyes Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #42 : četrtek, 01.04.2010 : 14:26:27 »

Za oba psa okoli 50 €/mesec za brikete, 15-20 € za priboljške.

Za oba muca okoli 30 €/mesec.

Vse skupaj okoli 100-130 €.
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #43 : četrtek, 01.04.2010 : 14:37:33 »

Hihi a pol sem lahko srečna da ima dva res miniaturna psa... pri nas je osnovni mesečni strošek (samo hrana - briketi in konzervice) okoli 50 eur. Je pa res da ne dobita konzerve vsak dan.
Logiran
TanaNezka
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #44 : sreda, 09.06.2010 : 21:25:28 »

@leva: Bom pa še jaz svojo "šalčko" pristavila. Tud sama sem študentka, s 3,5 leta staro zlato prinašalko, k je bla moja dolgoletna želja, ampak res dolgoletna (nekih 13 let sem si jo želela). Hrano kupujem preko ebay-a, že od vsega začetka jo hranim s Hills-om, enkrat ovca,drugič piščanec, spet naslednjič tuna... samo z briketi,nobenih konzerv -  18kg žakelj (imajo včasih akcijo-posebno pakiranje in jih takrat nabavim 2 ali 3) približno 46€. Ima pa teh 18kg sigurno za 2 meseca. Potem so tu še priboljški - recimo ene 10€ in to je to. Ampak hrana se men zdi še najmanjš problem - 1x letno cepljenje 35€ pa potem ampule (kupim kar paket treh da je ceneje) 26€, igračke, itd. Vsako leto jo dam tudi zavarovat - zakaj?- grem večkrat na leto k fantu v Nemčijo pa so gor veterinarji tako blazno dragi (al se pa vsaj men zdijo), da če se slučajno kaj nardi, da je zavarovana. Poleg tega se ona občasno odloč skopat se v kakšni luži pa stakne alergijo (smo bili tud že ob 100€ zarad tega), 2x jo je ugriznila potepuška psica pa je blo treba it po inekcijo itd. Pa vedno je kaj. Se trudim bit čimbolj neodvisna od staršev, pa jima dokazat da sem sposobna zanjo sama skrbet ampak včasih pa le ne gre. Ko jo je treba cepit peljat očiju rečem da zdaj pa lahk pokaže kok je Tana zares njegova in plača cepljenje. Smiley Po večini pa sama krijem stroške ampak je nič ne vem kaj posebno ne razvajam.
Pa če si študentka - jaz sem mojo vzela s seboj v Ljubljano ko sem šla študirat. Pa je bilo treba najdit stanovanje kjer psa dovolijo, jo redno vodit na sprehode in se igrat z njo tud če se je blo treba učit. Je pa res, da tok rimskega prava kot se ga je ona naposlušala se ga bo redko kateri pes. Smiley)
So plusi in so minusi - zase lahko rečem da je plusov ogromno več kot minusov, je ne dam za noben denar stran pa včasih kar ne morem verjet da sem tako dolgo časa zdržala brez psa.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Koliko porabite za hrano?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines